Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 14:18   #1
Sindrom karpalnog tunela u trudnoći

Unaprijed se ispričavam ako ova tema već postoji...
U 36 tj trudnoće sam i već nekih par tjedana unazad imam neopisive bolove u zglobovima ruku. Bol se obično javlja noću i toliko je intenzivna da je nemoguće spavati. Spavam u intervalima kad se bol smiri al vrlo brzo se vrati i sve se ponavlja. Znam da se Sindrom karpalnog tunela obično ne liječi u trudnoći i da su jedini spas vježbe i steznici za ruke.. Mene zanima da li netko zna kako idu te vježbe i da li ostaju posljedice ako se sindrom ne liječi..?
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 14:22   #2
ne znam ništa o tome ali imaš temu gdje se je sigurno već javio netko sa sličnim ili istim problemima
https://www.forum.hr/showthread.php?t=422965
sretno i neka bolovi što prije nestanu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 19:23   #3
Meni ruke trnu tako da od bolova ne mogu spavati, našla sam na netu da je to sindrom karpalnog tunela ili kanala. Počelo je u 25. tjednu, a sad ulazim u 31. tjedan. Doktorica kaže da nemam izbora nego trpjeti ..... :-(
ms_4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 22:08   #4
Ja sam isla na vjezbe nakon poroda, prije nisam imala velikih tegoba.
Isla sam na nekakvu dijagnostiku gdje su me pikali sa iglicama i strujom i tako mi dijagnosticirali sindrom karpalnog kanala. Poslije toga sam krenula kod fizijatra na terapiju, stavljali su mi led i pustali struju. Nisam bas primjetila da je bilo nekakvog poboljsanja od te terapije, ali kroz neko vrijeme je proslo samo od sebe.
Sada sam 31. tj i nemam nikakvih problema, osim sto mi tu i tamo zna ruka trnuti, ali zbilja jako rijetko. Vidjet cu kako ce biti kasnije...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 11:20   #5
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja sam isla na vjezbe nakon poroda, prije nisam imala velikih tegoba.
Isla sam na nekakvu dijagnostiku gdje su me pikali sa iglicama i strujom i tako mi dijagnosticirali sindrom karpalnog kanala. Poslije toga sam krenula kod fizijatra na terapiju, stavljali su mi led i pustali struju. Nisam bas primjetila da je bilo nekakvog poboljsanja od te terapije, ali kroz neko vrijeme je proslo samo od sebe.
Sada sam 31. tj i nemam nikakvih problema, osim sto mi tu i tamo zna ruka trnuti, ali zbilja jako rijetko. Vidjet cu kako ce biti kasnije...
Ajde, tješi barem činjenica da u većini slučajeva prođe samo od sebe.. Meni je trenutno katastrofa. Počele mi stvari ispadati iz ruku jer od bolova i trci ponekad nemam osjet u ruci i i stvari mi samo skliznu iz ruke..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 11:27   #6
Quote:
ms_4ever kaže: Pogledaj post
Meni ruke trnu tako da od bolova ne mogu spavati, našla sam na netu da je to sindrom karpalnog tunela ili kanala. Počelo je u 25. tjednu, a sad ulazim u 31. tjedan. Doktorica kaže da nemam izbora nego trpjeti ..... :-(
Znam, i meni je moja tako nekako rekla, s time da je simptome povezala sa kilažom , kao da hodam na rukama a ne nogama.. Zvala dokicu na SD i žena mi rekla da je to vjerojatno taj sindrom i da dođem na vježbe za početak.. Više me brine da se to stanje ne nastavi i nakon poroda, ne znam kako ću se brinuti oko djeteta ako se ovako nastavi..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 21:29   #7
Ja sam sindrom karpalnog tunela imala nakon poroda, kad sam malu nanašala cijele dane u rukama. Jednostavno mi je počela otkazivati desna ruka, boljela, užas...
Otišla sam kod bioenergetičarke na par tretmana i bol je prestala...
Sabačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.