Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2012., 15:00   #41
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
da ne postoje slucajevi kad se prekid trudnoce dozvoljava i iznad 10. tjedna onda amniocenteza i sl pretrage ne bi imale nikakvog smisla
ma da, stoji, ali jedno je trudnoca od 25, a drugo trudnoca od 15 tjedana. mislim uvijek je to beba, tvoje dijete. nekako sam uvijek kontala da ako nesto nije u redu saznat ce se i ranije, ne u 25-om tjednu. doduse nisam nikad puno razmisljala o takvim scenarijima, ali postaje mi jasnije
__________________
And I'm floating in a most peculiar way

Zadnje uređivanje Ani O : 05.10.2012. at 15:05.
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2012., 15:04   #42
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ma da, stoji, ali jedno je trudnoca od 25, a drugo trudnoca od 15 tjedana. mislim uvijek je to beba, tvoje dijete. nekako sam uvijek kontala da ako nesto nije u redu saznat ce se i ranije, ne u 25-om tjednu. doduse nisam nikad puno razmisljala o takvim scenarijima, ali postaje mi jansije
amnio se radi nakon 16.tjedna pa ti je to, ako ne radis analizu plodne vode privatno nego u bolnici, jos neka 4 tjedna dok stignu rezultati
pa eticko povjerenstvo... i zacas si u jako visokim tjednima
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 07:54   #43
Drage moje, da vam se jos jednom toplo zahvalim na podrsci i na savjetima. Juce me zvao dr koji mi je radio amniocintezu. Rekao mi je da su analizirali jednu kap koju su izvukli. Mislili su da je to dio nekog mog "materijala" , ali analizirajuci DNK, ustanovili su da je ipak bebino. To im je bilo dovoljno da provjere postoje li vece anomalije: Daunov, Pataov i Tarnerov sindrom (ako sam dobro shvatila). I sa te strane, sve je OK! Presretna sam!
Predlozio mi je da uradim jos jednu amniocintezu, nadajuci se da ce kolicina plodove vode biti dovoljna ovaj put dabi se analiziralo sve ostalo. Ne znam sta je sve to "ostalo" ali mi je spao veliki kamen sa srca. ....
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2012., 13:25   #44
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
Drage moje, da vam se jos jednom toplo zahvalim na podrsci i na savjetima. Juce me zvao dr koji mi je radio amniocintezu. Rekao mi je da su analizirali jednu kap koju su izvukli. Mislili su da je to dio nekog mog "materijala" , ali analizirajuci DNK, ustanovili su da je ipak bebino. To im je bilo dovoljno da provjere postoje li vece anomalije: Daunov, Pataov i Tarnerov sindrom (ako sam dobro shvatila). I sa te strane, sve je OK! Presretna sam!
Predlozio mi je da uradim jos jednu amniocintezu, nadajuci se da ce kolicina plodove vode biti dovoljna ovaj put dabi se analiziralo sve ostalo. Ne znam sta je sve to "ostalo" ali mi je spao veliki kamen sa srca. ....
Ajde bas mi je drago da je ipak sve ok, sretno!
linkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 08:34   #45
Quote:
linkina kaže: Pogledaj post
Zašto nemam pravo? Zato sto je moje mišljenje suprotno od tvog? Pa lijepo sam napisala sto mislim, obzirom na temu posta. Sto ja znam jel ga admin modificirao ranije ili nije, nebitno. Svatko ima pravo reci sto misli, a normalno da je odluka njezina i temeljit će je na temelju čega god ona želi i odluci.

Zar bi te trebalo pohvaliti zbog vaše odluke na pobačaj ?? Meni to nije nesto s čime bi se ponosila, ali kao sto napisah to je moje mišljenje. Svatko se moze nositi s drugacijim razinom izaziva u životu. Ali neću se ponavljat, sve sam to napisala ali si ti ocito vidjela samo ono sto želiš procitati. I o kakvom osudivanju pišeš, pa jesi vidjela moju zadnju rečenicu ? Ako je to osuda, bojim se da nas dvoje ne govorimo istim jezikom.
Ponosila?! Misliš da bih se ja ponosila da moram pobaciti? Misliš da sam se ponosila sa sobom jer sam morala roditi dijete u 21. tjednu koje je imalo brojne anomalije i bolesti? Da mi nije srce puknulo na milijun dijelova? Kakav ponos? Jedino na što jesam ponosna je to što sam donijela čvrstu odluku što bih napravila u slučaju da dijete ima down ili neku drugu bolest, anomaliju koja bi mnogostruko i bitno utjecala na djetetov i naš život, kao i život naše druge djece.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 08:36   #46
Kad sam morala prekinuti prvu trusnoću u 21. tjednu rekli su mi da moram roditi, tj. da pobačaj ne dolazi u obzir, pa su mi izazvali trudove i davali gelove i injekcije za otvaranje, pa sam nakon tri dana infuzija, ležanja, trudova i užasnih bolova rodila. Poslije mi je moj dr. rekao da je tako najsigurnije za mene i iduće trudnoće, da rodim, a ne da mi u 5. mj. rade kiretažu jer može doći do komplikacija.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 00:04   #47
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Kad sam morala prekinuti prvu trusnoću u 21. tjednu rekli su mi da moram roditi, tj. da pobačaj ne dolazi u obzir, pa su mi izazvali trudove i davali gelove i injekcije za otvaranje, pa sam nakon tri dana infuzija, ležanja, trudova i užasnih bolova rodila. Poslije mi je moj dr. rekao da je tako najsigurnije za mene i iduće trudnoće, da rodim, a ne da mi u 5. mj. rade kiretažu jer može doći do komplikacija.
To je sigurno jako tesko iskustvo za tebe Elisabeth. Zaista saosjecam. Ne bih se ni usudila bilo koga osuditi, niti izjavljivati sta je ispravno a sta nije. Mislim da sve puno zavisi od trenutka... Vazno je da u datom trenutku poslusamo svoje srce. Voljela bih da nekako ispricas malo vise o tome, ako ti to zelis.
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2012., 07:55   #48
Unhappy

Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
To je sigurno jako tesko iskustvo za tebe Elisabeth. Zaista saosjecam. Ne bih se ni usudila bilo koga osuditi, niti izjavljivati sta je ispravno a sta nije. Mislim da sve puno zavisi od trenutka... Vazno je da u datom trenutku poslusamo svoje srce. Voljela bih da nekako ispricas malo vise o tome, ako ti to zelis.
Draga Amla Nur....

Ja sam mama jednog zdravog i veselog djecaka i do prije dva mjeseca sam bila sretna trudnica drugog malenog bica.... A onda se sve preokrenulo... Iz navodno uredne trudnoce, sa punih 7 mjeseci sam zavrsila u bolnici zbog trudova , ucinjen mi je hitan carski rez.... Moj drugi maleni djecak je imao Edwardsov sindrom i nije prezivio....

I ja nikad nisam niti morala razmišljati o ovome o cemu ti sad razmisljas.... i ako se ponovno odlucimo za dijete ni ja sama ne znam sta bi napravila.... zaista ne znam... a o tome stalno razmisljam....

Nije problem voljeti dijete s malformacijama, voljela bi ga svim svojim srcem i vise, ali sta kad mene jednog dana ne bude.... Tko ce se o njemu brinuti ?

To je tako osjetljiva tema i jako teska odluka za onoga tko se nadje u toj situaciji i ja te potpuno razumijem.

Ali pravog odgovora tu nema i jako mi je zao sto je to tako....
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 07:51   #49
Quote:
nanniey kaže: Pogledaj post
Draga Amla Nur....

Ja sam mama jednog zdravog i veselog djecaka i do prije dva mjeseca sam bila sretna trudnica drugog malenog bica.... A onda se sve preokrenulo... Iz navodno uredne trudnoce, sa punih 7 mjeseci sam zavrsila u bolnici zbog trudova , ucinjen mi je hitan carski rez.... Moj drugi maleni djecak je imao Edwardsov sindrom i nije prezivio....

I ja nikad nisam niti morala razmišljati o ovome o cemu ti sad razmisljas.... i ako se ponovno odlucimo za dijete ni ja sama ne znam sta bi napravila.... zaista ne znam... a o tome stalno razmisljam....

Nije problem voljeti dijete s malformacijama, voljela bi ga svim svojim srcem i vise, ali sta kad mene jednog dana ne bude.... Tko ce se o njemu brinuti ?

To je tako osjetljiva tema i jako teska odluka za onoga tko se nadje u toj situaciji i ja te potpuno razumijem.

Ali pravog odgovora tu nema i jako mi je zao sto je to tako....

Draga Nanniey, nisam dugo bila na forumu, pa se izvinjavam sto kasnim sa odgovorom. Jako mi je zao sto si morala proci kroz sve to, svaka situacija ima svoju tezinu. Eto, ipak da javim: odlucili smo zadzati bebu i nadamo se da ce sve biti u redu. Garancije ionako nema niko, tvoja prica je jos jedan primjer a to. Opustila sam se i mislim da je to bolje za dijete i za mene. Svako dobro zelim...
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 09:29   #50
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
Draga Nanniey, nisam dugo bila na forumu, pa se izvinjavam sto kasnim sa odgovorom. Jako mi je zao sto si morala proci kroz sve to, svaka situacija ima svoju tezinu. Eto, ipak da javim: odlucili smo zadzati bebu i nadamo se da ce sve biti u redu. Garancije ionako nema niko, tvoja prica je jos jedan primjer a to. Opustila sam se i mislim da je to bolje za dijete i za mene. Svako dobro zelim...
Drago mi je sta ste tako odlucili i svim srcem cu moliti za vas da sve na kraju bude ok.... ionako mi se nekad cini da nista nije u nasim rukama koliko mi god voljeli misliti da je ....

Saljem vam puno poljubaca....
nanniey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:53   #51
Samo da vam javim da su stigli nalazi amniocenteze, da su uredni, nema promjena na kromosomima 21,18,13,X i Y. Spol fetusa je muški. Niko nam treba stići krajem 2. mjeseca kad idem na planirani carski rez, koji je ujedno i posljednji, znači ovo mi je zadnja trudnoća. Već u prošloj trudnoći mi je pukla maternica, hvala bogu isti dan kad je rađen carski pa nije bilo problema i komplikacija, ali se doktori sada brinu da bi mi mogla opet puknuti maternica po starom šavu pa ću možda i prije 38. tjedna na carski. Rekli su mi da razmislim o podvezivanju jajnika jer ako slučajno opet ostanem trudna da me nitko neće htjeti poroditi s obzirom na moju anamnezu. Nekako se pokušavam pomiriti s tim da mi je ovo zadnje dijete, mi smo sasvim sretni i zadovoljni sa troje, ali ne znam kako bih psihički podnijela činjenicu da više ne mogu imati djece (ako se odlučim za podvezivanje), a opet, idućih 10-15 godina koristiti pilule ili spiralu? Ne znam ni sama.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 10:56   #52
Quote:
elisabeth kaže: Pogledaj post
Samo da vam javim da su stigli nalazi amniocenteze, da su uredni, nema promjena na kromosomima 21,18,13,X i Y. Spol fetusa je muški. Niko nam treba stići krajem 2. mjeseca kad idem na planirani carski rez, koji je ujedno i posljednji, znači ovo mi je zadnja trudnoća. Već u prošloj trudnoći mi je pukla maternica, hvala bogu isti dan kad je rađen carski pa nije bilo problema i komplikacija, ali se doktori sada brinu da bi mi mogla opet puknuti maternica po starom šavu pa ću možda i prije 38. tjedna na carski. Rekli su mi da razmislim o podvezivanju jajnika jer ako slučajno opet ostanem trudna da me nitko neće htjeti poroditi s obzirom na moju anamnezu. Nekako se pokušavam pomiriti s tim da mi je ovo zadnje dijete, mi smo sasvim sretni i zadovoljni sa troje, ali ne znam kako bih psihički podnijela činjenicu da više ne mogu imati djece (ako se odlučim za podvezivanje), a opet, idućih 10-15 godina koristiti pilule ili spiralu? Ne znam ni sama.
idemo malo u off, ali ja isto razmisljam o podvezivanju jajnika. muci me sto je to zapravo kraj, nema natrag, tj tesko. ja sam skoro 40, imamo dvoje klinaca, ne planiramo vise, ali sto ako... i da, dosta mi je pilula, spirala, nisam pametna

e da, cestitke na dobrim rezultatima!
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 11:01   #53
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
idemo malo u off, ali ja isto razmisljam o podvezivanju jajnika. muci me sto je to zapravo kraj, nema natrag, tj tesko. ja sam skoro 40, imamo dvoje klinaca, ne planiramo vise, ali sto ako... i da, dosta mi je pilula, spirala, nisam pametna

e da, cestitke na dobrim rezultatima!
Hvala ti!
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.