Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2010., 22:31   #21
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
mi nismo imali uopće zastavu
Ni ja ne volim zastave na pirevima... mislim kakve veze ima zastava s našom ljubavlju!? Ali, na našem vjenčanju su se ipak prošvercale čak dvije. Jednu su objesili na ulazu u moje dvorište, a drugu je nosio prijatelj od mm-a. Budući sam bila sva u svojem elementu nisam je ni primjećivala sve dok nismo došli u salu. Ali kad su je htjeli stavit iza nas na glavnom stolu itekako sam je primijetila. Zastava je istog trena smaknuta s "trona" i odnešena u kut sale. Meni je skroz bezveze vidjeti mladence, a iza njih ta zastava. Jesam "domoljub", ali nemojmo pretjerivati.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2010., 23:13   #22
slažem se
mi imamo zastavu jer imamo dečka koji se izjasnio da ne bi htio biti kum, vjerujem oda mu je malo financijski neizvedivo pa smo ga zadužili za zastavu. i nek jučuva cijelu večer ak treba, samo znam da neće biti iza mladenaca
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:00   #23
ni ja ju najradije nebi imala, ali već smo zadužili barjaktara...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:02   #24
Mi cemo imati 2 zastave...
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:14   #25
mi cemo imati jednu, ali kod nas bit je u barjaktaru, ne u zastavi
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 10:24   #26
tak nekak i kod nas...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 11:01   #27
md-ovi starci još ne mogu prežalit što neće bit himne u svatovima (i vjerojatno nikad neće, al boli me đon ) pa ćemo im dat tu čast da izaberu barjaktara. i to mi tak svejedno više
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 14:22   #28
melita, kaj ih malo pere domoljublje?!
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 17:02   #29
ma pere njih "selo" i još svašta nešto, bolje da šutim. al ne dam se ja
melita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 17:09   #30
Quote:
geronimo13 kaže: Pogledaj post
Zna li tko gdje se može kupiti hrvatska zastava u ZG?
http://www.tvrtke.com/prvi-barjak-ma...,mf-58839.aspx

oni su proizvođači...
mp1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 19:34   #31
kod katedrale u onom sve hrvatskom dućanu....lijepa s resama 2mx1m 250kn
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 20:12   #32
mi isto imamo zastavu

to je kod nas obicaj, a i drag prijatelj nam je barjaktar
(a onaj obicaj da zastava stoji iza mladenaca mi se ni najmanje ne svida )

s tim da nasa ekipa planira dodati jos par zastava
od razno raznih rock bandova, hajduka itd.
meni ne smeta. nek se zezaju

(mada san sigurna da nista od toga, biti ce prepijani )
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 23:47   #33
jao i ovde u vojvodini je poslednjih godina taj trend da se vitla zastavama,meni je to uzasno

ono ne idemo u rat,vencanje je,nekako mi to nespojivo

kako neko rece kakve veze drzava ima sa nasom ljubavlju

ja mislim da ce u moju svadbu doneti zastavu samo preko mene mrtve,sva sreca pa znaju moje misljenje o tome,a i vecina mog drustva su pripadnici nacionalnih manjina pa se nadam da takvo sto nikome nece ni pasti na pamet
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:07   #34
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Ni ja ne volim zastave na pirevima... mislim kakve veze ima zastava s našom ljubavlju!? Ali, na našem vjenčanju su se ipak prošvercale čak dvije. Jednu su objesili na ulazu u moje dvorište, a drugu je nosio prijatelj od mm-a. Budući sam bila sva u svojem elementu nisam je ni primjećivala sve dok nismo došli u salu. Ali kad su je htjeli stavit iza nas na glavnom stolu itekako sam je primijetila. Zastava je istog trena smaknuta s "trona" i odnešena u kut sale. Meni je skroz bezveze vidjeti mladence, a iza njih ta zastava. Jesam "domoljub", ali nemojmo pretjerivati.
ima otprillike isto veze kao i kupovina mlade, bacanje buketa, bacanje podvezice, stavljanje revera itd...
barjak na svadbi je obicaj koji se nekome moze svidati i ne mora, ali eto ipak je dio neke tradicije i jaako stari obicaj, sto se ne moze reci recimo za skidanje podvezice zubima ili gazenje balona...
KinderBueno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 16:36   #35
pa onda možemo reći da ni svadba nema veze sa ljubavlju, ne?
manje isključivosti dame moje, možete napisati što vam se sviđa sa malo više obzira prema onima koji ne djele vaš ukus
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 20:07   #36
ne znam, mozda sam se ja malo krivo izrazila pa je ispalo da imam nesto protiv bacnja podvezice, a stvarno nemam...
bacat ce se najvjerojatnije i kod mene...
ono sto sam htjela reci otprilike je bas to, da ako cemo tako gledati niti jedan od obicaja nije bas smislen u tom pogledu...
KinderBueno is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 20:15   #37
Ja isto ne bih željela zastavu, ali svakom njegovo...
Možda ne morate kupovati, frend se bio jednom sjetio, nisu mogli naći pa su taj dan posudili od domara, budući da svaka zgrada mora imati jer se mora stavljati na praznike. Morali su samo paziti da se što ne dogodi.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2011., 20:37   #38
Jel ima netko sliku prigorskog barjaka? Dali se to može doma napraviti?
I jel zna netko gdje ima sigurno zastava Grada Zagreba? I po kojoj cijeni?
marek111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 00:19   #39
meni je zastava ok jer se na svakoj svecanosti pojavljuje zastava... normalno da mi nece bit povise glave ali sa strane naseg stola u kutu, na svom stalku, ce sigurno bit... i meni je to bas lipo... ne volim ni ja da mi se mlati zastavom oko glave, ali decento u kutu mi je ok.... himna mi nece bit jer mi pir nije nekako misto di himna bas mora bit, nisam drzavni casnik a molitva ce mi bit jer se ka moli prije jela .......
udavaca- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 08:59   #40
Quote:
KinderBueno kaže: Pogledaj post
ima otprillike isto veze kao i kupovina mlade, bacanje buketa, bacanje podvezice, stavljanje revera itd...
barjak na svadbi je obicaj koji se nekome moze svidati i ne mora, ali eto ipak je dio neke tradicije i jaako stari obicaj, sto se ne moze reci recimo za skidanje podvezice zubima ili gazenje balona...
baš tako, to definitivno je stari običaj na svadbama, i moji starci su na svojoj svadbi imali jugoslavensku zastavu...
kod nas je zastava unešena u restoran, ali pojma sad nemam gdje ju je barjaktar ostavio, jeli bila na vidnom mjestu, a nije mi ni bilo bitno
uglavnom, iza nas nije bila, to sigurno znam
july23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.