Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 00:49   #21
Pa, da ti pravo kažem, ni ja nisam čula da neko osjeća da se okreću.

Na slikama koje sam vidjela uglavnom su prikazani kao vorteksi, iako riječ čakra znači kotač.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:01   #22
Quote:
ijon kaže:
Pa, da ti pravo kažem, ni ja nisam čula da neko osjeća da se okreću.

Čakre se ne okreću, niti se tako mogu osjetiti, samo označuju glavna čvorišta protoka energije, čiji se protok može pojačati reiki inicijacijama i dodatnim vježbama...
zoser is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:06   #23
ijon, znaš što bi bilo dobro? kad bi se snimilo čakre.
je li itko snimio čakre? ako aura izlazi iz njih (zapravo aura izlazi iz svega, to je EM polje i ima ga i mrtvi čovjek, samo je onda reducirano) onda bi se trebale vidjeti zar ne.

i kako čovjek može vidjeti auru ako: nema očne receptore za radiovalove i toplinu?
ako je neki navodno vide, trebali bi je vidjeti i preko prepreke. radiovalovi sasvim lako idu preko drva recimo. s toplinom je drukčije, ali možeš napraviti masu koja ne pušta svjetlo, a pušta toplinu.

ima onaj natječaj za 1mil$. tko dokaže da vidi auru dobije 1mil $.
nitko nije dokazao da vidi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 01:52   #24
Aura se vidi ako je treće oko otvoreno.

To viđenje preko trećeg oka je nešto jako zanimljivo, jer to znači da možeš vidjeti sve što zamisliš.

To ne znači da haluciniraš, već da primaš više informacija koje su zapravo mentalne slike.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 11:43   #25
Quote:
ijon kaže:
Ovako se seljaci sprdaju u bircevima ljudima koji se obrazuju zato jer ne razumiju ništa pa podcjenjuju znanje koje ne razumiju.

Ljudima koji znaju što su čakre tvoj post izgleda kao da se netko ide sprdati s osnovama matematike.

Jednostavno ih je naučiti, vidi:

dersu je lijepo rekla da je crvena aura znak uznemirenosti i uzbuđenosti.

Ovaj lik na crtežu je po tomu što je u njegovoj blizini tijela crvena boja izraziti Neurotik, a po crvenom semaforu među nogama bih rekao i da je dosta uzbuđen.

btw. to je dersu rekla nisam ja
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 11:59   #26
Quote:
ijon kaže:
Aura se vidi ako je treće oko otvoreno.

To viđenje preko trećeg oka je nešto jako zanimljivo, jer to znači da možeš vidjeti sve što zamisliš.

To ne znači da haluciniraš, već da primaš više informacija koje su zapravo mentalne slike.
ijon, je li moguće da treće oko, kad se otvori, nije stalno otvoreno? Mislim, je li moguće da se ponekad otvori ili kad se otvori, stalno bude otvoreno? Pitam zato što sam nekoliko puta ( manje od 5 ) doista mogla vidjeti auru oko nekih ljudi.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 12:50   #27
To bi ti mogo bit gadan konjunktivitis...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:01   #28

moze li mi netko objasniti zasto sam cijeli zivot vidjela aure i od kada sam rodila vise ne vidim boje, samo razlikujem polja?
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 13:42   #29
Quote:
ijon kaže:

Bokte ovom je kita rascijepana na dva dijela
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:31   #30
Quote:
freudrick kaže:
Ma pusti ih, stoka. Tako se i neki koji koriste telefone podsmjehuju ljudima koji komuniciraju dimnim signalima. Da stvar bude gora, nisu ni svjesni da komuniciraju indijskim dimnim signalima, a zna se da je sve čime su se Indijci bavili prije 2-3 milje godina napredno, alternativno i cool...



Kužim. U biti čovjeka stoji semafor.


frojdriče, legendo
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:05   #31
Jel netko snimio auru u Hrvatskoj? Ovi moji lokalni fotografi kazu da nemogu.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:38   #32
Quote:
r0nin kaže:
Jel netko snimio auru u Hrvatskoj? Ovi moji lokalni fotografi kazu da nemogu.
to se ne može snimiti tek tako, objekt se mora podvrgnuti visokom naponu (ne znam zašto, ali kako kirlianova kamera točno radi - ne mogu nigdje naći!).

moje pitanje, koje je prešućeno bilo je zašto se, ako su čakre "sjecišta energije" (čega već?...) ne mogu slikati?
po svoj logici (kakva ovdje fali) bi čakre, taj semafor u tijelu, trebao bliještati kao lud na slici.
ali ne. na slici se samo vidi nekakav obris. može objašnjenje?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:41   #33
Quote:
ijon kaže:
Možda je bolje to pitanje postavit na nekom forumu di ima više ljudi koji bi ti znali odgovoriti.

Tu smo još na nivou da ljudi ne vjeruju da čakre uopće postoje.
Veoma teško da ćeš naći forum na kojem će biti iznešena istina o auri, a svakako i o čakrama.
Naime svi tekstovi koje ćeš naći, a koji su vezani za ove pojmove, su copy/paste iznešenih saznanja starih zapisa u kojim se nalazi mnogo mistike.
A mistika je prisutna jer pisci starih zapisa nisu znali ništa o fotonima...

Inače, Endimion17 je iznio opće poznatu spoznaju novijeg datuma:
aura nije nikakva izmišljotina. postoji, to je EM zračenje koje ljudi ne mogu vidjeti. može se i slikati pomoću one kirlianove kamere, ali na sliku snažno utječe stanje atmosfere u prostoriji u kojoj se slika kao i vlažnost objekta.
auru ima sve što nije na nula kelvina.


Jedno je sigurno.
Čovjek može da savlada tehniku "viđenja" aure.
No, da se razumijemo.
"Vidjeti" auru je veoma teško.
Ipak, nekima neće biti teško naučiti "vidjeti" je, dok će neki to postići veoma teško - a neki to neće nikad postići.
Kao na primjer:
- neki su "rođeni" dobri slikari,
- neki mogu naučiti slikati i postati dobri slikari,
dok
- neki nikad ne mogu biti, čak ni loši slikari.

A sad jedno obavještenje.
Ja ću vam iznijeti informaciju o auri - koju informaciju nije još niko objavio.
No ne na ovom topiću već na topiću Igra Brojkama.
Razlozi su slijedeći:
1. Taj topić, koji sam "prisvojio" od Sunch4ny, kao što vam je poznato veoma je neozbiljan, jer kako je jedan "znalac" sa ovog foruma napisao: tko deliju uzima za ozbiljno?
Dakle ni informaciju o auri nemojte primiti za ozbiljno.

2. Taj je "neozbiljni" topić je najposječeniji, što znači da svraćaju na taj topić i oni koji žele nešto naučiti - uz svu neozbiljnost.
I mislim ako od 150-tak (i više) posjetilaca; 10 shvati poruke koje se nalaze u mojim tekstovima - tad sam ja ispunio svoj zadatak koji mi je dat od strane Kozmičkog Uma.
(Eto, ne mogu ja a da ne budem neozbiljan).

Dakle, vas koji želite da saznate "neozbiljni" izvještaj o auri svratite od danas poslije 23 sata na Igru Brojevima.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:44   #34
Quote:
Endimion17 kaže:
to se ne može snimiti tek tako, objekt se mora podvrgnuti visokom naponu (ne znam zašto, ali kako kirlianova kamera točno radi - ne mogu nigdje naći!).
Pogledaj ovdje http://cebunet.com/kirlian/plans.htm ili http://www.imagesco.com/articles/kirlian/01.html ..mozda ti nesto padne na pamet
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:03   #35
Quote:
delija kaže:
Veoma teško da ćeš naći forum na kojem će biti iznešena istina o auri, a svakako i o čakrama.
Naime svi tekstovi koje ćeš naći, a koji su vezani za ove pojmove, su copy/paste iznešenih saznanja starih zapisa u kojim se nalazi mnogo mistike.
A mistika je prisutna jer pisci starih zapisa nisu znali ništa o fotonima...

Inače, Endimion17 je iznio opće poznatu spoznaju novijeg datuma:
aura nije nikakva izmišljotina. postoji, to je EM zračenje koje ljudi ne mogu vidjeti. može se i slikati pomoću one kirlianove kamere, ali na sliku snažno utječe stanje atmosfere u prostoriji u kojoj se slika kao i vlažnost objekta.
auru ima sve što nije na nula kelvina.


Jedno je sigurno.
Čovjek može da savlada tehniku "viđenja" aure.
No, da se razumijemo.
"Vidjeti" auru je veoma teško.
Ipak, nekima neće biti teško naučiti "vidjeti" je, dok će neki to postići veoma teško - a neki to neće nikad postići.
Kao na primjer:
- neki su "rođeni" dobri slikari,
- neki mogu naučiti slikati i postati dobri slikari,
dok
- neki nikad ne mogu biti, čak ni loši slikari.

A sad jedno obavještenje.
Ja ću vam iznijeti informaciju o auri - koju informaciju nije još niko objavio.
No ne na ovom topiću već na topiću Igra Brojkama.
Razlozi su slijedeći:
1. Taj topić, koji sam "prisvojio" od Sunch4ny, kao što vam je poznato veoma je neozbiljan, jer kako je jedan "znalac" sa ovog foruma napisao: tko deliju uzima za ozbiljno?
Dakle ni informaciju o auri nemojte primiti za ozbiljno.

2. Taj je "neozbiljni" topić je najposječeniji, što znači da svraćaju na taj topić i oni koji žele nešto naučiti - uz svu neozbiljnost.
I mislim ako od 150-tak (i više) posjetilaca; 10 shvati poruke koje se nalaze u mojim tekstovima - tad sam ja ispunio svoj zadatak koji mi je dat od strane Kozmičkog Uma.
(Eto, ne mogu ja a da ne budem neozbiljan).

Dakle, vas koji želite da saznate "neozbiljni" izvještaj o auri svratite od danas poslije 23 sata na Igru Brojevima.
Hej, pa ja tebe, pardon, Vas, poznajem!!!! Sinoć sam skinula neke tekstove što ste ih napisali i planiram ih u roku nekoliko dana pročitati. Intuicija mi govori da ste to Vi, cijenjeni spisatelj "vođen" onom stranom. Ako sam Vas zamijenila s nekim, nemojte zamjeriti, vođena sam intuicijom koja me, btw. rijetko prevari. Duboki naklon
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:24   #36
Quote:
diki kaže:
ijon, je li moguće da treće oko, kad se otvori, nije stalno otvoreno? Mislim, je li moguće da se ponekad otvori ili kad se otvori, stalno bude otvoreno? Pitam zato što sam nekoliko puta ( manje od 5 ) doista mogla vidjeti auru oko nekih ljudi.
Da, sve se čakre mogu otvarati i zatvarati prema potrebi, i to svjesno.

Quote:
Endimion17 kaže:
moje pitanje, koje je prešućeno bilo je zašto se, ako su čakre "sjecišta energije" (čega već?...) ne mogu slikati?
po svoj logici (kakva ovdje fali) bi čakre, taj semafor u tijelu, trebao bliještati kao lud na slici.
ali ne. na slici se samo vidi nekakav obris. može objašnjenje?
Vidjela sam pitanje ali ne znam odgovor. Fizičko tijelo je samo jedno od tijela koje imamo, pa se tvoje pitanje odnosi i na to zašto druga tijela ne vidimo, ili još gore zašto nismo ni svjesni da ih imamo?

Mi mislimo da smo mi to fizičko tijelo, a ono je samo najniže, samo materijalni oklop u kojem se nalaze sva druga. Životna energija dolazi u fizički oblik iz drugih tijela.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:32   #37
Quote:
KungFuMonkey kaže:
Bokte ovom je kita rascijepana na dva dijela
To je uzemljenje preko root čakre, povezivanje sa Zemljom, a izgleda kao korjenje stabala.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:52   #38
Quote:
diki kaže:
Hej, pa ja tebe, pardon, Vas, poznajem!!!! Sinoć sam skinula neke tekstove što ste ih napisali i planiram ih u roku nekoliko dana pročitati. Intuicija mi govori da ste to Vi, cijenjeni spisatelj "vođen" onom stranom. Ako sam Vas zamijenila s nekim, nemojte zamjeriti, vođena sam intuicijom koja me, btw. rijetko prevari. Duboki naklon
Kao prvo slobodno mi kazi ti.
Drugo, ovo: ...cijenjeni spisatelj... ne prihvacam ni u kom slucaju.
Slazem sa da sam "vodjen" onom stranom, no to ni u kom slucaju ne znaci da bih ja trebao biti spasitelj.
Naime moj zadatak je da ljude, narocito mladje, navedem na to da se "sluze Svojom glavom" a ne glavom nastavnika, profesora, novinara...
Uz to, svakom preporucujem da kod proucavanja nekog teksta, spisa... koriste LOGIKU.
Ja uglavnom zakljucujem istinitost u nekom tekstu onako kako bi to uradila PRIRODA koja Misli.
I da vidis, kad zakljucujem tad mi se NAMECE zakljucak koji je, bar za mene, toliko Logican da svacam da nema potrebe da trazim neki drugi zakljucak, jer bi to bilo za mene izgubljeno vrijeme.
To mogu da tvrdim iz tog razloga sto u mnogim slucajevima ZNANJE moje Materijalne svijesti ne bi moglo donijeti zakljucak jer mi je sustina materije koju proucavam totalno nepoznata.

Samo toliko.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:45   #39
Quote:
zoser kaže:
Čakre se ne okreću, niti se tako mogu osjetiti, samo označuju glavna čvorišta protoka energije, čiji se protok može pojačati reiki inicijacijama i dodatnim vježbama...
e pa zasto ja tako to osjecam? i to pretezno se aktivira ili kad vjezbam neku meditaciju, ili imam visoku koncentraciju, ili kad sam u blizini neke jake dobre energije.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:46   #40
Quote:
normall kaže:
dersu je lijepo rekla da je crvena aura znak uznemirenosti i uzbuđenosti.

Ovaj lik na crtežu je po tomu što je u njegovoj blizini tijela crvena boja izraziti Neurotik, a po crvenom semaforu među nogama bih rekao i da je dosta uzbuđen.

btw. to je dersu rekla nisam ja
ko zna ko je crtao autoportret....
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.