Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2014., 21:00   #1021
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Uzlupano srce, valunzi, ujutro mucnina, vrtoglsvica tu i tamo, tremor...
Uz ovo sve kaj ti uzimas meni na to ide i utrogestan, mozda zbog svog tog gemista od lijekova.

To ti je od utrogestana. Jel ga uzimas oralno ili vaginalno?
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 21:48   #1022
Pise,vaginalno. A uzima i duphastone

Vidjeh na temi o mirovanju,sad mi jasno zasto toliko progesterona
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 22:24   #1023
Da, glupo je kombinirati i jedno i drugo, nema smisla :/
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 22:45   #1024
Mislim da ima u njenom slučaju - puno krvarenja i hematomi, ekstra strogo mirovanje. Vjerojatno treba šok doza - a to je i šok doza na organizam i psihu. Pa duphići sami kad sam ih uzimala da dobijem mengu su me znali napraviti neuračunjivom, a ne da je to još puno progesterona

Al malo smo offtopic

BTW Loqka kad si zadnje kontrolirala hormone štitnjače?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2014., 23:12   #1025
Trudnoća i štitnjača - hipertireoza/hipotireoza

Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Da, glupo je kombinirati i jedno i drugo, nema smisla :/

A well, doktori vele da moram jedno i drugo. Viseplodna trudnoca, jedan plod nije opstao, placenta praevia i hematom.


Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mislim da ima u njenom slučaju - puno krvarenja i hematomi, ekstra strogo mirovanje. Vjerojatno treba šok doza - a to je i šok doza na organizam i psihu. Pa duphići sami kad sam ih uzimala da dobijem mengu su me znali napraviti neuračunjivom, a ne da je to još puno progesterona

Al malo smo offtopic

BTW Loqka kad si zadnje kontrolirala hormone štitnjače?

Prije 2 tjedna, tad tek i poceh pit euthyrox, tsh 3,64.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 06:47   #1026
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Uzlupano srce, valunzi, ujutro mucnina, vrtoglsvica tu i tamo, tremor...
Ja uzimam samo Euthyrox i to najslabiji, pa imam iste ove nuspojave....uz to jos imam i uzasnu zed u roku od 20 minuta od kad ju popijem, vrti mi se u glavi, nabija mi srce, mucnina....

Prestane to sve u roku kojih sat vremena, ali i ovo me zivcira...
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:17   #1027
Quote:
Loqka kaže: Pogledaj post
Uzlupano srce, valunzi, ujutro mucnina, vrtoglsvica tu i tamo, tremor...
Uz ovo sve kaj ti uzimas meni na to ide i utrogestan, mozda zbog svog tog gemista od lijekova.
vjerojatno zbog kombinacije. šta doktori kažu? ja do sad nisam imala problema sa nuspojavama, bar me nešto zaobišlo. od jučer pijem klavocin i osjećam mučnine, ali do sad stvarno ništa.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 10:39   #1028
Quote:
Tempion kaže: Pogledaj post
Ja uzimam samo Euthyrox i to najslabiji, pa imam iste ove nuspojave....uz to jos imam i uzasnu zed u roku od 20 minuta od kad ju popijem, vrti mi se u glavi, nabija mi srce, mucnina....

Prestane to sve u roku kojih sat vremena, ali i ovo me zivcira...

Ovo može značiti ili da je doza prevelika ili da ti ne odgovaraju sintetski hormoni.

Inače da se predstavim, 10 tt, Hashimoto, isto sam zasad na E 25 mcg.
Cornflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2014., 11:34   #1029
Quote:
Cornflower kaže: Pogledaj post


Ovo može značiti ili da je doza prevelika ili da ti ne odgovaraju sintetski hormoni.



Inače da se predstavim, 10 tt, Hashimoto, isto sam zasad na E 25 mcg.

A medju nuspojavama pisu upravo te simptome, i cuh puno ljudi da je imalo u fazi priviksvanja bas takve simptome.
Loqka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 11:57   #1030
Štitnjača u trudnoći

Pozdrav! Dakle ovako, dijagnosticiran mi je poremećaj štitnjače prije jedno 6 godina, točnije hipertireoza i od tad ju redovito liječim euthyroxom od 50mg. E sad me zanima koliko negativno ona može utjecati na razvoj djeteta? Jel ima itko takav problem? Čitala sam malo po netu pa sam se samo isprepadala
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 13:38   #1031
Cekaj, je li imas hipo ili hiper? Zasto euthyrox za hiper?
katapul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:23   #1032
Ovdje je tema:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=225752
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:25   #1033
Quote:
katapul kaže: Pogledaj post
Cekaj, je li imas hipo ili hiper? Zasto euthyrox za hiper?
Pa ne znam, već 6 god idem na kontrole i radi mi ubrzano, ne mogu sad naći nalaz, ali mi srce jako često iz čista mira počne brzo kucat, pa mi skoči tlak, ne mogu se udebljati, znojenje dlanova itd, sve šta je karakteristično za hiper zar ne?
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:35   #1034
Quote:
Emaja kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, već 6 god idem na kontrole i radi mi ubrzano, ne mogu sad naći nalaz, ali mi srce jako često iz čista mira počne brzo kucat, pa mi skoči tlak, ne mogu se udebljati, znojenje dlanova itd, sve šta je karakteristično za hiper zar ne?
već 6 godina imaš dijagnozu, ne znaš je li hiper ili hipo i ne možeš nać niti jedan nalaz? euthyrox se daje za hipotireozu. ako si pod terapijom onda vjerojatno kontroliraš krv svakih nekoliko miseci ... koliki ti je tsh? planiraš trudnoću ili si već trudna?
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:36   #1035
Da, to je karakteristicno za hiper samo mi nije jasno cemu euthyrox za hiper. Jesi trudna ili planiras trudnocu?
katapul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 14:40   #1036
ja imam simptome hipertireoze i niti jedan simptom hipotireoze, ali mi je po nalazima krvi (povišeni tsh) dijagnosticirana hipotireoza za koju sam dobila euthyrox.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:12   #1037
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
već 6 godina imaš dijagnozu, ne znaš je li hiper ili hipo i ne možeš nać niti jedan nalaz? euthyrox se daje za hipotireozu. ako si pod terapijom onda vjerojatno kontroliraš krv svakih nekoliko miseci ... koliki ti je tsh? planiraš trudnoću ili si već trudna?

Ne mogu ih trenutno naći, ali imam hiper, sigurna sam. Slušam svaki put šta doktor diktira onoj teti što piše nalaz. Mama mi je isto imala to pa sam od nje naslijedila.
Planiram, ali moguće je da već jesam jer mi kasni, čekam još par dana da budem sigurna, al reko bolje da se raspitam to za štitnjaču ako je netko imao sličnu situaciju prije nego što odem kod liječnika
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:22   #1038
Quote:
Emaja kaže: Pogledaj post
Ne mogu ih trenutno naći, ali imam hiper, sigurna sam. Slušam svaki put šta doktor diktira onoj teti što piše nalaz. Mama mi je isto imala to pa sam od nje naslijedila.
Planiram, ali moguće je da već jesam jer mi kasni, čekam još par dana da budem sigurna, al reko bolje da se raspitam to za štitnjaču ako je netko imao sličnu situaciju prije nego što odem kod liječnika
ako imaš hiper ko ti je onda propisao euthyrox? kad si zadnji put provjerila hormone? sorry, ali postovi su ti previše zbrčkani da bi ti se dao konkretan savjet. za početak, otiđi kod svog doktora opće prakse, pitaj ga za uputnicu za endokrinologa i provjeru krvi (tsh, t3, t4) i onda ćeš, ovisno o nalazima, vidit šta dalje. ako ti menstruacija kasni onda napravi test. ako je pozitivan, otiđi kod ginekologa i pitaj ga ovo šta pitaš nas. stavio se link za temu koja već postoji, tamo možeš nastavit pisat. sritno!
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:23   #1039
Quote:
katapul kaže: Pogledaj post
Da, to je karakteristicno za hiper samo mi nije jasno cemu euthyrox za hiper. Jesi trudna ili planiras trudnocu?
Dobro, znam da je sad jako glupo što više ni sama ne znam jel hipo ili hiper, znam da su mi simptomi za hiper, ali sve je moguće, no ugl, jel znate kako i jedno i drugo mogu utjecati na dijete ?
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:24   #1040
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ako imaš hiper ko ti je onda propisao euthyrox? kad si zadnji put provjerila hormone? sorry, ali postovi su ti previše zbrčkani da bi ti se dao konkretan savjet. za početak, otiđi kod svog doktora opće prakse, pitaj ga za uputnicu za endokrinologa i provjeru krvi (tsh, t3, t4) i onda ćeš, ovisno o nalazima, vidit šta dalje. ako ti menstruacija kasni onda napravi test. ako je pozitivan, otiđi kod ginekologa i pitaj ga ovo šta pitaš nas. stavio se link za temu koja već postoji, tamo možeš nastavit pisat. sritno!
ma znam, zbrčkana sam i ja sva hvala svejedno
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.