Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 18:33   #1701
Slicna stvar je bila i kod mene. Terapiju od 25 mcg levotiroxina sam pocela primati u 8tt kad je TSH dosao na 4, onda su mi u 20. tt povisili na 50, pa na 75. TSH se nije dao ispod 3.75
Ft4 mi je u medjuvremenu otisao debelo preko gornje granice tako da nisu htjeli vise dizati terapiju.
Doktor mi je rekao da TSH u trudnoci zna biti "tvrd orah" ali se nije brinuo jer je fT4 bio ok.
Dva tjedna nakon poroda je tsh pao skoro na 0.

Mish mali kakav ti je fT4?
Loth_lorien is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:54   #1702
Opet ja!

Moj LOM mi je dao uputnicu za pregled, navodno se čeka oko mjesec dana.

Razmišljam da ipak privatno izvadim t3, t4 i antitijela tako da endokrinologu dođem s gotovim nalazima, da preduhitrim eventualno naknadno vađenje krvi. Htjela bih što prije krenuti s terapijom...

Što mislite, jel to OK? S obzirom da sam tsh vadila u jednom, a ovo bi u drugom labu, pa će referentne vrijednosti biti drugačije
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:00   #1703
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Opet ja!

Moj LOM mi je dao uputnicu za pregled, navodno se čeka oko mjesec dana.

Razmišljam da ipak privatno izvadim t3, t4 i antitijela tako da endokrinologu dođem s gotovim nalazima, da preduhitrim eventualno naknadno vađenje krvi. Htjela bih što prije krenuti s terapijom...

Što mislite, jel to OK? S obzirom da sam tsh vadila u jednom, a ovo bi u drugom labu, pa će referentne vrijednosti biti drugačije
Ako si u zgu odi na rebro,za vadjenje se ne moras naruciti,za termin kod endokrinologa imas prednost kao trudnica i doci ces na red kroz par dana
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:12   #1704
Hvala ti na odgovoru, ali nažalost nisam još trudna nego tek planiram i htjela bih regulirati štitnjaču na vrijeme.

Znam da trudnice imaju prednost...
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:30   #1705
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Ako si u zgu odi na rebro,za vadjenje se ne moras naruciti,za termin kod endokrinologa imas prednost kao trudnica i doci ces na red kroz par dana
jesi sigurna za ovo da se za vađenje ne naručuje? jer mene su naručivali, i po 2 tjedna bi čekala termin
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:40   #1706
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Opet ja!

Moj LOM mi je dao uputnicu za pregled, navodno se čeka oko mjesec dana.

Razmišljam da ipak privatno izvadim t3, t4 i antitijela tako da endokrinologu dođem s gotovim nalazima, da preduhitrim eventualno naknadno vađenje krvi. Htjela bih što prije krenuti s terapijom...

Što mislite, jel to OK? S obzirom da sam tsh vadila u jednom, a ovo bi u drugom labu, pa će referentne vrijednosti biti drugačije
Odi u vinogradsku ako hoces po kratkom postupku. Mislim da krv vade svaki dan, a cetvrtkom u jutro primaju pacijente bez narudzbe.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:50   #1707
Quote:
Loth_lorien kaže: Pogledaj post
Slicna stvar je bila i kod mene. Terapiju od 25 mcg levotiroxina sam pocela primati u 8tt kad je TSH dosao na 4, onda su mi u 20. tt povisili na 50, pa na 75. TSH se nije dao ispod 3.75
Ft4 mi je u medjuvremenu otisao debelo preko gornje granice tako da nisu htjeli vise dizati terapiju.
Doktor mi je rekao da TSH u trudnoci zna biti "tvrd orah" ali se nije brinuo jer je fT4 bio ok.
Dva tjedna nakon poroda je tsh pao skoro na 0.

Mish mali kakav ti je fT4?
fT4 mi je ok, 15.80 (ref. vrijednost 12-22)
Mislim, ja oduvijek imam TSH izmedu 3 i 4. Zadnjih 10 godina nije pao ispod toga, a kamoli na ove vrijednosti 0.9 :/
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 21:44   #1708
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
jesi sigurna za ovo da se za vađenje ne naručuje? jer mene su naručivali, i po 2 tjedna bi čekala termin
Da,bila sam 2 puta do sad.ne ides u onaj glavni labos nego na zavod za nuklearnu med. dole u podrum.
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 23:09   #1709
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Da,bila sam 2 puta do sad.ne ides u onaj glavni labos nego na zavod za nuklearnu med. dole u podrum.
a odustala sam, nakon tog naručivanja i jer mi je jednom trebalo 27 minuta hoda po tim katakombama da uopće nađem taj odjel

sad idem na Vuk Vrhovac, tamo su jako uslužni prema trudnicama
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:15   #1710
Pozdrav!
Trebala bi pomoc oko tumacenja tsh u trudnoci.
Ovako, dakle neposredno prije ove trudnoce tsh mi je bio 2,62 sto je bilo unutar ref. vrijed. (0,3-3,6).Prosli tj. U 6 tjednu trudnoce vadila sam ponovno tsh i on je 3,87.Ft4 i ft3 su u redu. Uplasila sam se povisenog tsh. Pregled kod ginekologice mi je 15.1.-prvi uzv, trudnoca je potvrdena samo testovima. Tad cu biti 7 plus 3 po zm. Sto mi je ciniti? Da odem prije do lom ili da cekam ponedjeljak. Tko daje uputnicu za endokrinologa uopce?
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:25   #1711
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Tko daje uputnicu za endokrinologa uopce?
odi kod svog doktora opće medicine po uputnicu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:50   #1712
Hvala na odgovoru. Ici cu jos ovaj tjedan
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 13:49   #1713
Pozdrav svima, evo mi u 16 tt. Naručena sam kod endokrinologa u Vinogradskoj. Imam uputnicu za tsh, ft4, ft3, anti tpo, anti tg. Čula sam da u Vinogradskoj ne vade ft4 i ft3 ako je tsh unutar njihovih granica, da li je to točno?
Gdje mogu nabrže obaviti potreban pregled?
Da li je nužno da odem na vađenje krvi u Vinogradsku ako idem tamo kasnije kod endokrinologa ili oni priznaju i nalaze iz drugih bolnica?
zulta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:01   #1714
Quote:
zulta kaže: Pogledaj post
Imam uputnicu za tsh, ft4, ft3, anti tpo, anti tg. Čula sam da u Vinogradskoj ne vade ft4 i ft3 ako je tsh unutar njihovih granica, da li je to točno?
Gdje mogu nabrže obaviti potreban pregled?
Da li je nužno da odem na vađenje krvi u Vinogradsku ako idem tamo kasnije kod endokrinologa ili oni priznaju i nalaze iz drugih bolnica?
Nije baš. Ne vade ih rutinski uz TSH, ali ako imaš tako navedeno u povijesti bolesti/ uputnici, onda da. Žena u redu prije mene je na uputnici imala samo tsh, ali je tražila da joj izvade ft4 i ft3 pa joj je liječnik rekao da neće jer nema uza sebe povijest bolesti koja bi ukazivala da je to potrebno.

Trudnice imaju prednost prilikom vađenja krvi, tako da mislim da ćeš jako brzo doći na red.

Krv možeš bilo gdje vaditi, npr. ja sam išla u labos u Vinogradsku, a na pregled ću u V.V.
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:06   #1715
Quote:
zulta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo mi u 16 tt. Naručena sam kod endokrinologa u Vinogradskoj. Imam uputnicu za tsh, ft4, ft3, anti tpo, anti tg. Čula sam da u Vinogradskoj ne vade ft4 i ft3 ako je tsh unutar njihovih granica, da li je to točno?
Gdje mogu nabrže obaviti potreban pregled?
Da li je nužno da odem na vađenje krvi u Vinogradsku ako idem tamo kasnije kod endokrinologa ili oni priznaju i nalaze iz drugih bolnica?
Quote:
Pustošnica kaže: Pogledaj post
Nije baš. Ne vade ih rutinski uz TSH, ali ako imaš tako navedeno u povijesti bolesti/ uputnici, onda da. Žena u redu prije mene je na uputnici imala samo tsh, ali je tražila da joj izvade ft4 i ft3 pa joj je liječnik rekao da neće jer nema uza sebe povijest bolesti koja bi ukazivala da je to potrebno.

Trudnice imaju prednost prilikom vađenja krvi, tako da mislim da ćeš jako brzo doći na red.

Krv možeš bilo gdje vaditi, npr. ja sam išla u labos u Vinogradsku, a na pregled ću u V.V.
Ja kad sam poslala za narudžbu za vađenje THS-a i FT4 su mi rekli da ukoliko je THS unutar vrijednosti da ne vade FT4. Imala sam uputnicu na kojoj je naveden FT4.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:18   #1716
Quote:
zulta kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, evo mi u 16 tt. Naručena sam kod endokrinologa u Vinogradskoj. Imam uputnicu za tsh, ft4, ft3, anti tpo, anti tg. Čula sam da u Vinogradskoj ne vade ft4 i ft3 ako je tsh unutar njihovih granica, da li je to točno?
Gdje mogu nabrže obaviti potreban pregled?
Da li je nužno da odem na vađenje krvi u Vinogradsku ako idem tamo kasnije kod endokrinologa ili oni priznaju i nalaze iz drugih bolnica?
Da li ti imaš neku dg u podlozi zbog koje moraš raditi tsh?
Evo npr ja sam i prije trudnoće imala kontrole endo i th,pa kad sam zatrudnjela,moj ginekolog je automatski tražio nove nalaze Tsh,a moja dr opće dala uputnicu s Tsh,ft4 i ft3 iz razloga sto imam Hashimoto i svaki put se gledaju sve vrijednosti...

S time da tjekom trudnoće redovna provjera tsh..
I uvjetovanje koliki teh treba biti u 1.tromjesječju,koliki u drugom..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:21   #1717
ja sam cijelu trudnoću kontrolirala TSH i ft4 i baš mi je objašnjeno da samo praćenje TSH (onaj tko ima dijagnozu, naravno, i na terapiji je i pod kontrolom u trudnoći) nije dovoljno i da u trudnoći treba i ft4 pratiti da bi se dobila prava slika stanja
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:33   #1718
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da li ti imaš neku dg u podlozi zbog koje moraš raditi tsh?
Evo npr ja sam i prije trudnoće imala kontrole endo i th,pa kad sam zatrudnjela,moj ginekolog je automatski tražio nove nalaze Tsh,a moja dr opće dala uputnicu s Tsh,ft4 i ft3 iz razloga sto imam Hashimoto i svaki put se gledaju sve vrijednosti...

S time da tjekom trudnoće redovna provjera tsh..
I uvjetovanje koliki teh treba biti u 1.tromjesječju,koliki u drugom..

Poslano sa mog Moto E (4) koristeći Tapatalk
Mi smo bili na ivf-u, a ranije mi je tsh bio oko 6 pa sam morala sniziti ispod 2,5. Ovo je sad dalje zbog praćenja, ali do sada nisam bila kod endokrinologa nego bi eutirox dobila od ginekologa.
Da li je potrebno naručiti se za vađenje krvi u Vinogradskoj?
zulta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:02   #1719
Quote:
bljuć kaže: Pogledaj post
Ja kad sam poslala za narudžbu za vađenje THS-a i FT4 su mi rekli da ukoliko je THS unutar vrijednosti da ne vade FT4. Imala sam uputnicu na kojoj je naveden FT4.

Zanimljivo, evo meni je sad zadnji put TSH pao unutar vrijednosti, a svejedno su mi vadili ft4 koji je i bio na uputnici
Pustošnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:28   #1720
Quote:
Napomena:
Ukoliko je serumska vrijednost tireotroponina (TSH) unutar referentnog raspona, ukupni tiroksin (T4) kao i slobodni tiroksin (FT4) te ukupni trijodtironin (T3) i slobodni trijodtironin (FT3) se rutinski NE ODREĐUJU, osim u slučaju izričitog zahtjeva specijalista endokrinologa ili specijalista nuklearne medicine, tj. uz predočenje povijesti bolesti. Takva procedura je preporučena svjetskim smjernicama kao i u smjernicama Hrvatskog društva za štitnjaču Hrvatskoga liječničkog zbora.
Ovo je bilo u mailu odgovora kad sam bila poslala za narudžbu. Moja je uputnica i povjest bolesti bila od ginekologa koji mi vodi trudnoću.
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.