Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: Koje vam je Zagrebačko rodilište najbolje?
Petrova 10 12.82%
Sveti Duh 24 30.77%
Merkur 5 6.41%
Sestre Milosrdnice - Vinogradska 39 50.00%
Glasovatelji: 78. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 18:15   #41
Na porodu u petrovoj su me malo recnuli, opravdano dali drip jer do 7 cm otvorenosti nisam imala nijedan jedini svoj trud, dobila epiduralnu.

Na sv.duhu su me iskasapili dolje, ne znam broj savova, ali rez je dug skoro 10 cm, kod 2 cm otvorenosti lagali da je kasno za epiduralnu , sibnuli mi drip na najjace bezveze, samo zato da rodim prije kraja smjene, iz istog razloga skakali mi po trbuhu, a zasto su mi uvalili ono sranje od dolantina, to samo nebo zna.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 00:11   #42
Koliko cesto moze netko doci u posjetu, primjerice dragi + ostatak obitelji? S obzirom da on zeli biti prisutan na porodu, a i kasnije... Planiram roditi na Sv.Duhu. Postoji li kod nas uopce neko rodiliste sa tzv. hotelom/apartmanom odnosno smjestajem ili je to samo vani i kod privatnika da trudnica ima svoju sobu?
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 07:37   #43
Posjete su ti popodne sat vremena.
Izvan tog vremena ti nitko ne moze doci, osim ako ne poznas nekog na odjelu pa vas presvercaju.
Na sv. duhu apartmana nema.
U petrovoj postoji apartman.
Za vinogradsku i merkur nemam pojma.

Frendica mi je bila u apartmanu u petrovoj i mogla sam joj doci kad hocu i ostati koliko hocu. Samo to se naravno placa. Ne sjecam se koliko, bilo je to prije 7 godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 08:13   #44
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post

maritali, ti si prvo rodila u petrovoj, a drugo na sv.duhu?
Da.

Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Na porodu u petrovoj su me malo recnuli, opravdano dali drip jer do 7 cm otvorenosti nisam imala nijedan jedini svoj trud, dobila epiduralnu.

Na sv.duhu su me iskasapili dolje, ne znam broj savova, ali rez je dug skoro 10 cm, kod 2 cm otvorenosti lagali da je kasno za epiduralnu , sibnuli mi drip na najjace bezveze, samo zato da rodim prije kraja smjene, iz istog razloga skakali mi po trbuhu, a zasto su mi uvalili ono sranje od dolantina, to samo nebo zna.
Ok, ti si stvarno imala bad luck na svom porodu na SD. Eto, ni od koga nisam još toliko lošeg čula, baš mi je žao što ti se tako potrefilo, baš sve loše .

Mene su u Petrovoj malo recnuli jer su morali, počela sam pucati. Na SD nisu rezali, jako se trudili, mrvicu sam pukla, ništa strašno, par šavića. Nikakvo nalijeganje na trbuh - doktorica je lagano dlanom pritiskala trbuh kod izgona. U Petrovoj sam od nalijeganja imala masnice po trbuhu.

U Petrovoj sam drip dobila na 9 cm da ubrzamo kraj. Na SD nije bilo potrebe. Bez ikakvih droga sam bila i tu i tamo, za epi je bilo prekasno, za dolantin isto (rekli su da ako će izgon u naredna dva sata onda je opasno po bebu davati dolantin).

Na SD je poslije poroda beba bila sat vremena sa mnom, što mi je bilo divno . U Petrovoj su je odnijeli nakon 10 minuta i nismo se vidjeli jako dugo, a nitko mi nije govorio zašto toliko čekam... Bila sam već luda. Ispostavilo se da se čeka pedijatrijska vizita, ali mogli su mi to reći, ovako nisam vidjela svoje dijete više od 8 sati nakon poroda. Dakle, rekli su mi da će bebača donijeti u 6, donijeli ga iza 10 . To je Petrovoj velika zamjerka
__________________
“In all things it is better to hope than to despair”
maritali is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 09:21   #45
Quote:
maritali kaže: Pogledaj post
Ok, ti si stvarno imala bad luck na svom porodu na SD. Eto, ni od koga nisam još toliko lošeg čula, baš mi je žao što ti se tako potrefilo, baš sve loše .

Mene su u Petrovoj malo recnuli jer su morali, počela sam pucati. Na SD nisu rezali, jako se trudili, mrvicu sam pukla, ništa strašno, par šavića. Nikakvo nalijeganje na trbuh - doktorica je lagano dlanom pritiskala trbuh kod izgona. U Petrovoj sam od nalijeganja imala masnice po trbuhu.

U Petrovoj sam drip dobila na 9 cm da ubrzamo kraj. Na SD nije bilo potrebe. Bez ikakvih droga sam bila i tu i tamo, za epi je bilo prekasno, za dolantin isto (rekli su da ako će izgon u naredna dva sata onda je opasno po bebu davati dolantin).

Na SD je poslije poroda beba bila sat vremena sa mnom, što mi je bilo divno . U Petrovoj su je odnijeli nakon 10 minuta i nismo se vidjeli jako dugo, a nitko mi nije govorio zašto toliko čekam... Bila sam već luda. Ispostavilo se da se čeka pedijatrijska vizita, ali mogli su mi to reći, ovako nisam vidjela svoje dijete više od 8 sati nakon poroda. Dakle, rekli su mi da će bebača donijeti u 6, donijeli ga iza 10 . To je Petrovoj velika zamjerka
Da, ja sam valjda jedina na svijetu koja nema lijepe rijeci za SD, jbg.
Izgleda da sam iznimka koja potvrdjuje pravilo.

Mislim, babice su bile korektne i simpa mi je pedijatar stanojevic, ali u odnosu na sve ono ruzno, ti plusevi su zanemarivi.
I da, super je to sto je beba s tobom sat vremena nakon poroda.

Vidis, ovo za dolantin nisam ni znala, a dali su mi ga nepunih sat vremena prije izgona.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 10:18   #46
Bas čitam ovo za dolantin i isto nisam imala pojma, meni su ga dali neposredno prije izgona, bušenje vodenjaka na 9cm, prodisala sam možda 2-3 truda i nakon toga izgon, u magli mi je kad sam ga točno dobila ali nije stigao ni početi djelovati Ma nije prošlo ni pola sata sigurno
E da radi se o Petrovoj, rodila sam tamo dva puta i za sve imam lijepe rijeci ali ja sam imala ekspresne porode bez ikakvih komplikacija i dojenje nam je odmah krenulo tako......

Ono sto mi se čini jako bitno a nisam spomenula je da su mi na oba dva poroda bile divne babice koju su masirale medicu, malo sam to osjetila, onako kao peckanje, na 1.su me morali malo rezati imala sam 3 sava a na drugom nisam rezana jako malo sam pukla i zaradila sam 2-3 sava
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:05   #47
Molim vas pomoć. Danas mi je ginekologica htjela dati uputnicu za rodilište, no ja se nisam još odlučila. Nemam nikakva iskustva nego samo dilemu između Petrove i Vinogradske.
Imam konkretna pitanja. Čula sam da su u Vinogradskoj bebe konstantno s mamama i da se to skoro pa forsira kao i dojenje.
Ja bi voljela da je beba samnom i da dojim al ne da me se prisiljava ako neću moći.
Zanima me jel to istina i kakva je Petrova po tom pitanju. Čitala sam da tamo dohranjuju bebe i da one jesu s mamama ali ih uzimaju na nekoliko sati ako mama to zatraži. Gdje su bebe po noći? Jesu s mamama ili?

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
hooly is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:50   #48
poteglo se pitanje na temi o vinogradskoj o usporedbi zg rodilista, pa se spomenula i ova tema. evo ja ju dizem a vi nastavite.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 11:57   #49
Može friška iskustva iz Zg rodilišta? Ne moraju biti osobna, možda ste čuli.

Frendica koja je rodila u Vinogradskoj je svime zadovoljna, detalje je nisam pitala, ali bome sad budem kad sam čula ovo o higijeni. No, ona je imala toliko jednostavan i brz porod da veli da je mogla i doma rodit. Babica joj je bila super.

Poznanica je išla u Sveti Duh jer su čuli da je super super, na kraju su u potpunosti razočarani.

O Petrovoj nemam pojma, o Merkuru ne razmišljam iz praktičnog razloga: nigdje nema parkinga! Nigdje! I to je svima veliki problem, ne samo rodiljama, već pacijentima općenito.

Dvoumim se između Vinogradske i Petrove. Oba rodilišta imaju apartmane (400kn po danu), samo morate biti te sreće da je jedan prazan u trenutku kad ste vi tamo.

Čitam vaša iskustva, mišljenja, razmišljanja!
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:01   #50
Sve čula od drugih, nemam osobnog iskustva:

Petrova
+

epiduralna obično lako dostupna i ponude ju
žele odnijeti bebu na par sati ako mama želi/treba odmora
najbolje opremljeni

-
gotovo rutinski rade epiziotomiju
hrana očajna

Vinogradska
+

uvažavaju plan poroda rodilje

-

Sv. Duh
+

-

Merkur
+

-
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:10   #51
mislim da je hrana posvuda prilicno ocajna, ali to ti je nakon poroda zanemariv "problem".
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:17   #52
Ma znam, pišem općenite nedostatke, meni recimo hrana nije bitna. I inače sam izbirljiva i u hotelu pomno gledam ima li štogod za mene za jelo, tako da ću se i tu snaći par dana. Frendica koja mi je nedavno rodila u Petrovoj rekla je da je dostave bilo više nego posjeta, non-stop su s pizzama stizali. xD
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:17   #53
I Vinogradska daje epiduralnu, na zahtjev i ne prije 4 prsta otvorenosti.

Sveti duh isto daje, ali ne znam točno kad i pod kojim uvjetima.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:20   #54
Da, ali nije li se tu nešto pisalo da ti se u drugim rodilištima moraju zvijezde posložiti da je dostupan anesteziolog i da nisu ostali bez katetera za epiduralnu? A u Petrovoj su što se toga tiče bolje opremljeni i anesteziolozi su manje-više stalni, tako sam ja to shvatila?
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:28   #55
Quote:
Lovecat kaže: Pogledaj post
Sveti duh isto daje, ali ne znam točno kad i pod kojim uvjetima.
mora ti biti mjesec u petoj kuci, a venera u vodenjaku.

meni su tako jadno lagali, kao da sam zadnji kreten koji pooojma nema ni o cemu.
mislim, nije mi ni bila toliko bitna epiduralna, ali ono, nemoj raditi budalu od mene.

a ono sto svima uvaljuju kakti umjesto epi je to smece od dolantina.

ne nasjedajte, zene. on vam nece ublaziti bol, samo ce vas osamutiti
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:46   #56
E, ne znam ništa o dolantinu, samo su mi tako rekli u Vinogradskoj....epi je dostupna samo u određenom trenu.

Ja osobno ju ne budem uzela pa je meni to sve nebitno.
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:49   #57
Mene zanima nešto u vezi pratnje - skužila sam na Pričama s poroda i po pričama koje čujem uživo da manje-više danas nije problem dovesti pratnju (pogotovo supruga), ali da se razlikuje po tome kad je pratnja mogla biti s rodiljom. Neki su bili od početka do kraja, a nekima uzmu broj moba i onda zovu samo potkraj. Razlikuje li se ta praksa od rodilišta do rodilišta ili na to utječu neke više sile (doba dana, smjena na koju naletiš i tak)?

Ja bih htjela mm-a na porodu, ali glupo bi mi bilo da ga puste samo na kraju za izgon, a da tijekom trudova patim sama i nemam kome cendrati.
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 12:53   #58
Muž tj pratnja s tobom smije samo u box, dakle u predrađaoni (gdje si najduže) si nažalost sama. To je tako svugdje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:05   #59
Ma nije svugdje, evo baš je cura iz splitskog rodilišta objavila priču da je muž stalno bio s njom, suprugov kolega s posla je u Zagrebu isto bio od-do sa ženom, samo moram saznati gdje...
For My Pain is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2015., 13:07   #60
Ok, ja pričam o Zagrebu, ako saznaš o kojem je rodilištu riječ pliz javi...

(neka rodilišta nemaju predrađaonu jer jednostavno nema gužve, zagrebačka su stalno puna pa zato tu postoje)
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.