Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2009., 00:18   #41
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
...

meni je gin kriv za rođenje bolesnog djeteta, puno hodanja raznim dr-ima i inim logopedima, defektolozima, psiholozima... evo ga ima 14 god i školuje se po posebnom programu. isti taj gin kolegi s posla napravio je isto što i tebi i tvojoj maloj obitelji. ja jedino osjećam veliku potrebu svugdje gdje mogu izreći njegovo ime i upozoriti žene da ga zaobilaze u najvećem krugu, a on neka živi sa svim tim što (ni)je napravio ako može.
tko sam ja da mu sudim. Onaj gore sve vidi
a kako se zove taj gin?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:25   #42
Da bi lakše prihvatila svu tu situaciju i krenula dalje puno mi je pomogla psihologica u bolnici, muž, obitelj, a najviše me izvlači moj sinčić od 20 mjeseci. Mislim da sam tako jaka upravo zbog njega.
Mi znamo da je nama priroda krivac, ali tražili smo obdukciju da budemo sigurni. Moja sestrična je također prije dvije i pol godine rodila mrtvu bebu na dan termina. Cijelu trudnoću se borila sa tlakom i šećerom pa su mislili da je to razlog zašto je beba umrla u njoj. Na sreću tražila je obdukciju pa se ustanovilo da ni ona ni dr nisu krivi već je pupčana vrpca bila spojena za posteljicu na krivom mjestu pa beba nije dobivala dovoljno kisika. Kako je beba rasla borila se s manjkom kisika i na kraju prestala disati. Na sreću je tražila obdukciju, tako da se ne mora cijeli život pojedat da su možda ona i njene kile naškodile bebi. 6 mj poslije ostala trudna, sada ima zdravog i živahnog sinčića. Obožavam takve završetke.
Tako moramo i mi, vjerovat da će sve bit u redu i da ćemo na kraju dobit drugu priliku za sreću. Čak ni priroda nesmije bit tako okrutna. Ja moram još koji mjesec počekat prije nego krenemo na novu bebu. A vi koje djelite moje iskuktvo, do ljeta 2010 godine ima da se hvalimo koja je što rodila i čije djete je duže, teže... A sva naša djeca bit će zdrava i dugo će živjeti...
Ako ja imam snage i volje, a rodila sam carski prije samo mjesec dana, onda morate i vi. Nećete me valjda pustit da se sama debljam i jočem kako me boli kičma, ne mogu spavat, natičem... ah te slatke muke, ko im se ne veseli..
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:57   #43
Ajme... Zelim ti svu srecu. I bebicu u 2010.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:55   #44
svaka ti čast, optimistična si nakon samo mjesec dana.......
kad se sjetim sebe mjesec dana poslije....ma ne smijem se ni sjetit, na tabletama za smirenje, noći neprospavane........
svaka ti čast, to je sve što ti ja mogu reči
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:05   #45
cure, jako mi je žao....
čitam vas, i suze mi dođu...
ne mogu zamisliti kako je to...
držite se...i budite hrabre i imajte vjeru u sebe....
pusa svima....
__________________
ormarčić
Nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:12   #46
Ova tema je pretuzna,cak se i moja bebica sad smirila dok smo ovo citali...Iako sam vec u 7.mj. trudnoce sad vidim da mi to nije nikakva garancija da ce sve biti u redu ali ja tu mogu samo moliti dragog Boga da cuva moju malu srecicu!
Svima vama koje ste izgubile vase bebice zelim puno srece i da sto prije imate svoju malu,zdravu djecicu kraj sebe i ako sto je loptica rekla zelim vam da vas sto prije boli kicma i da vam noge naticu!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 16:39   #47
Draga ''ami''
Kad vidim tvoje teme ili potpise na forumu, samo poželim da na kraju svih tih postova pročitam da si opet trudna. Draga, želim ti reći da molim za tebe i za Ivana. Iako se ne poznajemo, često te se sjetim i molim Boga. Ma, biti ćeš opet trudna, zdrava si i jaka i nema razloga da ne zatrudniš ponovo.
Ako moj savjet može ikako pomoći bila bi presretna. Dođi u Zagreb, u Petrovu, tamo su stvarno super liječnici. Iako nisi trudna, dođi barem da te pregledaju, da ti daju koju toplu riječ ili savjet. I kad zatrudniš, nemoj vodit trudnoću u Sisku. Nakon svih tvojih postova, mislim da je bolnica u Sisku leglo zla. U Petrovoj puno ozbiljnije pristupaju svim trudnicama. Glupo je sad govoriti, ali ovdje snimaju ctg 3x dnevno, i ako nije dobar nalaz, odmah završavaju trudnoću.
Meni jedan ctg nije bio bajan, odmah su me počeli intenzivno promatrati i sutra dan sam završila na carskom. Hvala Bogu koji mi je dao moje malo Sunce, i hvala mu za sve liječnike koji su me pazili i pratili.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 18:21   #48
Drage žene koje ste izgubile svoje anđele,užasno,užasno mi je žao i teško.Rasplakala sam se čitajući ovu temu,molim vas preživite tu bol,imat ćete opet svoje bebe,to vam želim od srca.
Šaljem svu pozitivnu energiju.Pusa.
lucy c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 19:18   #49
Quote:
Alicia kaže: Pogledaj post
Draga ''ami''
Kad vidim tvoje teme ili potpise na forumu, samo poželim da na kraju svih tih postova pročitam da si opet trudna. Draga, želim ti reći da molim za tebe i za Ivana. Iako se ne poznajemo, često te se sjetim i molim Boga. Ma, biti ćeš opet trudna, zdrava si i jaka i nema razloga da ne zatrudniš ponovo.
Ako moj savjet može ikako pomoći bila bi presretna. Dođi u Zagreb, u Petrovu, tamo su stvarno super liječnici. Iako nisi trudna, dođi barem da te pregledaju, da ti daju koju toplu riječ ili savjet. I kad zatrudniš, nemoj vodit trudnoću u Sisku. Nakon svih tvojih postova, mislim da je bolnica u Sisku leglo zla. U Petrovoj puno ozbiljnije pristupaju svim trudnicama. Glupo je sad govoriti, ali ovdje snimaju ctg 3x dnevno, i ako nije dobar nalaz, odmah završavaju trudnoću.
Meni jedan ctg nije bio bajan, odmah su me počeli intenzivno promatrati i sutra dan sam završila na carskom. Hvala Bogu koji mi je dao moje malo Sunce, i hvala mu za sve liječnike koji su me pazili i pratili.
ma mi sljeću trudnoću kod podobnika ili u postojnu, to smo već riješili........zapravo sve smo već riješili, samo čekamo taj plus famozni.......
ali stigne i to, ne žuri nam se nkud
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 21:25   #50
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a kako se zove taj gin?
dr Jozo Blaić - Petrova.
jel smijem to tu ovako javno izreći?
sorry ako griješim, bilo je za opće dobro
.exe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:31   #51
Lady d. nemoj tako razmišljat, sve će bit super. Šaljem ti svoga Anđela neka vas čuva, mislim da ih je gore već previše...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 22:43   #52
Puno puno previše..........
ali ja se barem nadam da im je tamo lijepše nego što bi im bilo ovdje.....
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 11:42   #53
Još se nitko ko je otišao gore nije vratio vjerojatno iz tog razloga jer je gore ljepše...
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:01   #54
jebote, ja se ne mogu nikako nadiviti tvom optimizmu, di smi mi bila prije godinu i pol.........
stvarno, ženo, jaka si za poludit........
nakon mjesec dana, toliko dobro se držat i toliko pozitivno govoriti, stvarno imaš neku posebnu jačinu u sebi.......
ja sam i sad nakon godinu i pol dana još uvijek u nekim momentima vrlo nestabilna.......
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:03   #55
morala sam tu misao tvoju na facebook odmah stavit
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:19   #56
Ami, ne znam kako ti je i nadam se da nikad neću ni saznati kako je izgubiti dijete...Ali, srećo, trebaš krenuti dalje. Teško je, uvijek će biti teško, dok ti ne odlučiš da je Ivano uvijek tu sa tobom i da drugo dijete nećeš manje voljeti zato što je drugo.. Ivano je zauvijek tu, sa tvoje lijeve strane. I čuva te. I gleda te. Njegova mama ima još puno života pred sobom. Udahni život i živi ga punim plućima i za Ivana. I za sebe.
Ti si ta koja odlučuje kada je vrijeme za bolje sutra.. Ti već jesi hrabra. I puno toga možeš. Samo napravi jedan mali korak svaki dan i vidjet ćeš da živjeti dalje ne znači da zaboravljaš Ivana.
Nadam se da shvaćaš što sam ti htjela reći, nemoj se ljutiti, nije mi namjera bila ni povrijediti te, ni pametovati ti.. samo želim da budeš sretna. imaš na to pravo.
__________________
moja tapkalica Jan može počet tapkat po parketu
petra30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:42   #57
Quote:
loptica02 kaže: Pogledaj post
Lady d. nemoj tako razmišljat, sve će bit super. Šaljem ti svoga Anđela neka vas čuva, mislim da ih je gore već previše...
Hvala draga!

Istina,ima ih tamo gore previse ali vjerujem da im je tamo lijepo i da paze na one koje su morali ostaviti ali zauvijek su tu negdje u blizini i zive u vasim srcima,mislima i sjecanjima!Zato nemojte biti tuzne jer bas kada se budete najmanje nadale Bog ce vam poslati malene andjele koji ce ovaj put ostati s vama!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:56   #58
ima trenutaka kada i ja puknem i plačem...nisam kamen. Zašto da zbog nekog zadržavam suze. Ne. Nakon ča se isplačem, osjećam se bolje. I mogu ti reć da ča više o tome govorim, lakše mi je. Naravno ne s bilo kim već tu s vama koje ste to prošle i sa zrmanom koja je to isto prošla.
Ono ča mene drži, a trebalo bi i tebe, je činjenica da smo mi dobro i zdrave i da nam ništa ne stoji na putu da pokušamo ponovno. Ja ću počet čim mi prođe 6 mj, pa kad se ulovi. Veselim se +++++.
Neznam ako si pročitala da je meni pomogao i razgovor sa psihologicom u bolnici jer je to bio prijateljski i topal razgovor. Jednostavno smo pričale o svemu, čak i neke stvari nevezane na bebu. Više sam se osjećala ko da razgovaram s prijateljicom nego psihologicom. Super žena.
....svima kojima je potrebno, šaljem malo pozitivnih vibracija....
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 20:31   #59
cure, ja vam se divim, i klanjam , i boga molim da takvo što više nikad ne prolazite već da držite, što je prije moguće, svoje anđele na krilu i osjetite svu snagu, moć i nebesku energiju prvog malog zagrljaja...

vaše ispovijesti snažnije su od svih lektira ovoga svijeta

vaša iskustva moćna

i zato, molim boga da u svojoj boli nađete snage za stvoriti novi život koji će vedrinom prozračiti ovaj svijet, vama vratiti osmijeh, i smisao
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 16:57   #60
Draga Ami,kada čitam tvoje postove osjećam se kao da sam ih ja napisala.I ja sam izgubila svoju malu curicu u 37 om tjednu trudnoće prije godinu dana.I ja sam na dane dobro a na dane tako plačljiva i tužna,non stop se pitam zašto se to moralo dogodit.Ona mi je prva misao ujutro kad se probudim,i zadnja na kraju dana.Tek sam prije neki dan skupila snage za otići joj na grob prvi put.Stalno se mislim da li probati ponovno,ali me užasno strah da se ne dogodi isto.A opet pročitam tako divnih poruka od cura,koje me ohrabre,pa se mislim hoću li uskoro i ja imati hrabrosti i sreće i probati ponovno.Makar sad imamo svoje male anđele čuvare koji će nas čuvati i paziti.Ja trenutno radim neke dodatne pretrage pa poslije toga šta bude,valjda ćemo se i mi naći na drugoj temi sa plusićima.Sretno i budi hrabra kao i što jesi ( jer nije lako proživjeti ovako nešto ) . Sretno i drži te se sve koje ste prošle isto!
Klody is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.