Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 16:14   #21
Quote:
Tiger Lilly kaže:
Zaboravih spomenuti, u Vinogradskoj su bili neki grozni kreveti s 3-djelnim madracima (kao da su sastavljeni od tri kratka madraca), kojima je ukupna dužina bila manja od dužine kreveta, tako da se oni tijekom noći razmiču, a ujutro leđa... Ako dobijete takav krevet, ravno iz bolnice kiropraktičaru! (Čula sam od nekih cura koje su rodile nedavno da nisu imale takvih neprilika, pa se nadam da su sve te vražje madrace zamijenili).
jos uvijek su tamo, barem na patologiji trudnoce gdje sam ja lezala i svaki taj dio je zamotan u najlon, pa probudis cijelu sobu kad se po noci okreces
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 16:16   #22
postoje "bolnice prijatelji djece", ja sam ih oduvijek zvala "bolnice neprijatelji majki"

bila sam totalno iscrpljena, drugi dan sam se onesvijestila na hodniku po povratku s wc-a, tako da sam zavrsila na transfuziji, dobila infuziju i trebalo mi je vremena da dodjem k sebi.

a nije bilo nista posebno komplicirano, da bi se ocekivale takve posljedice. bilo bi mi strasno cijelo to vrijeme bdjeti nad bebicom, za koju jos ni ne znas kad je gladna, slusas jel dise uopce

tri dana u bolnici mi je bilo dugo, ali mislim da je to taman i neophodno za oporavak.

princip "bolnica prijatelja djece" moze funkcionirati u sistemima gdje bi sestre bile na raspolaganju majkama, a ne tu kod nas gdje ti tutne tolomjer u 6 (ako imas srece ispravan ), i svaka 3 sata ti isporuci bebu u krevet i ode, a ako neka dojilja ima potpitanja zatvarajuci vrata iza sebe dobaci "pa potrudite se malo!"
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 16:38   #23
Quote:
putnica kaže:
a ako neka dojilja ima potpitanja zatvarajuci vrata iza sebe dobaci "pa potrudite se malo!"
zato ja nosim mob s brojevima friskih mama + kaj se pouzdam u one curke na praksi, jer od ovih "starih iskusnjaca" mogu se samo zivcirat
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2006., 11:19   #24
Ono što u Hrvatskoj općenito fali je mogućnost izbora i humaniji pristup. Nemam vlastito iskustvo jer sam imala 2 carska, ali po onome što sam čula, porod (čast iznimkama), ide kao na traci - legneš u boks, na lijevi bok, natoče te dripom, u određenom trenutku te razrežu... Slažem se da su trudnoća i porod prirodni procesi, ali događa se da i priroda zakaže (često smo si sami krivi jer nam je način života takav kakav je, ali to je sad već druga tema), pa su često potrebne liječničke intervencije kako ne bi došlo do ugrožavanja maminog ili bebinog zdravlja i života. Sjetimo se samo kako su žene u generacijama naših prabaka umirale na porodu i kolika je bila smrtnost beba.
Stoga ne bismo smjeli unaprijed isključiti ni jednu mogućnost. Kad se već priča o Nizozemskoj, koliko sam čula, tamo postoji i mogućnost ambulantnog rađanja - imaš svu medicinsku skrb za vrijeme poroda, a ako je sve ok, puste i mamu i bebu doma nakon nekoliko sati. U bolnicama navodno rađaju samo žene s komplikacijama u trudnoći.
Glasam za što više mogućnosti (porod u vodi, u položajima koji odgovaraju rodilji, porod kod kuće...), ovisno o stanju trudnice i tijeku trudnoće. Ali za to treba educirano osoblje, naročito babice koje bi pomagale ženama da rode kod kuće i bolje organizirana hitna služba, za slučaj neke komplikacije.
U prvoj trudnoći sam jednom neobavezno razgovarala s frendicama o porodu kod kuće. Što se mene tiče, ideja mi se svidjela jer ne volim biti predmet u rukama doktora, ali se to ne bih usudila sprovesti u djelo jer bi me bilo strah za bebu (što ako nešto pođe po zlu?), tu je i odgovornost za drugi život.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 16:34   #25
evo da i ja podjelim svoje iskustvo s vama
rodila sam prije manje od dvije godine u Vinogradskoj
bolnica kao bolnica je bila ok, nemam neke prituzbe,
a sto se tice osoblja imala sam nesrecu da sam dosla oko 5 ponoci
i naletila na kraj jedne smjene i nastavila na pocetak drugo
osoblje je ono sto je bilo bilo totalno nezainteresirano (kad bi ih uspjela vidjeti) ja kad sam dosla svi boxovi su bili puni da su morali poslati curu iz predradaone na odjel da imaju kud samnom, pregledali me, probusili vodenjak, dali drip, rekli da ce brzo i otisli, dosli nakon sat rekli sve 5 sad ce to, super sam otvorena, trudovi svaki cas i onda se moje malo zlato okrenulo (stavio je glavicu u neki polozaj da ne moze van) probali ga namjestiti ali nije islo, rekli da se legnem na drugi bok i cekam....i tako je to trajalo, nakon sto se jedan boks ispraznio premjestili me u njega i ostavili! skoro dva sata me nitko nije
dosao pogledati a svi su nestali, samo su one curice iz skole za primalje se vrtile tamo....poslala sam ih po doktore ili bilo koga jer sam vec sa svakim trudom tiskala, a znala sam da ne smijem, nisu uspjele nikog naci!!! nakon 10-tak min dolazi doktorica da me vodi na carski...bez da me itko pregledo! i podigne mi nogu i kaze, evo glavice...dva tiskanja i bebac moj vani, sam izlazak me nije bolio...spram ovog ostalog...na sivanje mi je dosla neka cangrizava koja se cijelo vrijeme derala na neku curicu koja joj je trebala usmjeriti svijetlo...naravno nije cekala da anestezija pocne djelovati...u to vrijeme je bolnica bila prepuna i nisu znali kud bi s nama pa su me ostavili u boxu...dobila sam groznicu i par puta sestre koje su porlazile trazila deku, ali ju naravno nisam dobila
uglavnom, ruzno iskustvo ali prekrasna beba, pa nema veze
druge cure u mojoj sobi su imale nice iskustva
tako da mislim da to nema toliko veze s bolnicom, koliko na koga naletis i koliko je ko covjek
bolje se pripremiti i biti spreman na sve, sve u svemu to traje par dana i onda doma sa svojim suncekom
ja bi savjetovala da muz bude s vama, da ga nije bilo dobila bi vjerovatno slom zivaca, ne mora nista raditi, ali vec to da je netko uz tebe puno znaci
ja sam jos pogrijesila sto sam se doma nacejavala, izd straha da cu biti tamo zedna, cula price...i nazalost dok je porod trajao su mi nekoliko puta uz pomoc cjevcice praznili mjehur

zelim vam srecu i nije to nista strasno, mislite na svoje bebice i sve ce biti lakse
poohica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:03   #26
Quote:
poohica kaže:
ja bi savjetovala da muz bude s vama, .....

...i nazalost dok je porod trajao su mi nekoliko puta uz pomoc cjevcice praznili mjehur
prvo, jebo ih ja blesave mislim na tu tvoju smjenu
drugo, kad su ti pustili muza unutra? mi smo par puta bili tamo na hitnoj i svaku put njega ostave tamo pred liftom, a mene u onom prvom hodniku da cekam pregled pa se ko mulci razgovaramo na mob i gledamo kroz ono mutno armirano staklo
trece, kakva cjevcica u mjehuru ma popisat cu se posred cela prvom ko mi bude busio mjehur bilo kakvom cjevcicom
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:12   #27
Quote:
magic blue kaže:
drugo, kad su ti pustili muza unutra? mi smo par puta bili tamo na hitnoj i svaku put njega ostave tamo pred liftom, a mene u onom prvom hodniku da cekam pregled pa se ko mulci razgovaramo na mob i gledamo kroz ono mutno armirano staklo
trece, kakva cjevcica u mjehuru ma popisat cu se posred cela prvom ko mi bude busio mjehur bilo kakvom cjevcicom
muza su pustili nakon sto godina, mene su uspjeli pregledat, obrijat, klisirat, istusirala sam se, smjestili u box, prikopcali na aparat i tek nakon jedno 15 min je on dosao

ne mogu se sad sjetiti kako se to strucno zove, ne buse oni nista, nego ti s nekim crijevom (debljine deblje slamcice) kroz mokracovod dodu do mjehura i onda ti ona tiska trbuh da mokraca izade....jer ne smije biti mjehur pun
poohica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:20   #28
pa zasto se ne smijs sama otic popisat, pobogu, sta jos necu cut o tim groznim doktorima

znaci, nista od muza dok ne stignem u box. pa ja cu ugrist tamo nekog od muke do tad
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:25   #29
ma kakvi sama, jednom kad su me polegli to je bilo to, nema micanja....zato kad cujem ono da je dobro hodat...hahaha....ni na wc mi nisu dali

da nema muza do boxa...vjeruj mi, prije ti ni ne treba

savjet...brijanje obaviti doma
poohica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:30   #30
cupanje uredno od pocetka trudnoce obavlja teta kozmeticarka
kak mislis muz mi prije boxa ni ne treba, pa sta ako bude navala (btw, trenutno sve u vinogradskoj renoviraju i rade samo s jednim boxom ) i nemaju boxa i moram cekat u predradaoni? mislim da mi je muz potrebniji u vrijeme trudova, nego u ono kratko vrijeme izgona ili grijesim

a ovo za pisanje mi fakat nije jasno a jel tebi pasalo toliko lezat ili bi ti bilo lakse da si setala a oni ti nisu dali?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 17:42   #31
Quote:
magic blue kaže:
cupanje uredno od pocetka trudnoce obavlja teta kozmeticarka
kak mislis muz mi prije boxa ni ne treba, pa sta ako bude navala (btw, trenutno sve u vinogradskoj renoviraju i rade samo s jednim boxom ) i nemaju boxa i moram cekat u predradaoni? mislim da mi je muz potrebniji u vrijeme trudova, nego u ono kratko vrijeme izgona ili grijesim

a ovo za pisanje mi fakat nije jasno a jel tebi pasalo toliko lezat ili bi ti bilo lakse da si setala a oni ti nisu dali?
onda dobro

pa ja sam u boxu provela preko 6 sati, tako da mi je drustvo i te kako dobro doslo
a predradaona je jedna soba s jedno desetak kreveta sto pravih sto onih pokretnih i tamo mislim da muzevi ni ne smiju biti
ja sam dosla u bolnicu nakon sto su mi trudobvi bili svakih 4-6 min i odmah sam nakon "obrade" isla u box

prikopcali me na aparat, rekli da moram lezati na boku i to je to, meni je vise pasalo na ledima ali su rekli da ne smijem, isto kad sam ih pitala za wc...bilo je stepavanje tipa....nema wc tu sam ja za to
poohica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 01:39   #32
Quote:
magic blue kaže:
pa zasto se ne smijs sama otic popisat, pobogu, sta jos necu cut o tim groznim doktorima
Ta cjevcica se zove kateter. Meni su ga stavili (pred puuuno godina) jer mi je pukla voda pa su me polegli na krevet i rekli da više ne smijem na noge. Mislim da se sada moze na WC normalno i nakon sto pukne voda.
blis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 05:32   #33
MA to je glupost sa kateterom ako mozes hodat. Meni su ga stavili i prvi i drugi puta ali samo zbog carskog, odnosno epiduralne. Bome me ovaj puta i smetalo sad kad su ga izvadili, bas me pecka i pijem kapsule od brusnica i sok i sve samo da mi se ne navuce neka upala.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2006., 04:17   #34
Na kraju krajeva sa kateterom mozes isto tak hodati,samo nosis vrecicu sa mokracom za sobom. Onako ko torbicu.
Meni nisu kateter vadili poslje operacije dok se nisu uvjerili da mogu sama na WC. Znaci drugi dan od svega ali do tada sam se par puta ustala i onako malo hodala po sobi skup sa kateterom.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:04   #35
Quote:
traxdata kaže:
na sv duhu je ovako
Vinogradska:
budjenje u pola 6, na brijanje i klistir (kazu drzi ga sto dulje mozes, cimerica je napravila trk ravno do zahoda), nema onda dorucka vise, niti rucka niti.... dok ne rodis.
Nisam skuzila da li u ista rekli o tusiranju, mislim da mozda i jesu, ali to valjda svakoj zeni koja drzi do sebe dodje iz guzice u glavu, pa se i otusiras kad se poseres (pardon na rijeci)
Ugl. ovo su tudja iskustva...
Takodjer mislim da je brijanje totalna glupost, ali ne vodi svaka od nas brigu o sebi kako treba, a stvarno nas ne mogu sortirati na ulazu
Ali, k vrapcu - fuckas brijanje u cijeloj prici - to je najmanji problem, osim ak te ne osakate u brzini (cure koje od doma dolaze roditi)
Ovo gore je prica o curi koja je lezala u bolnici, pa je i brijanje sestra obavila polako i smireno
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:17   #36
Sve je to super ako te ne stisnu trudovi i vozis rally do rodilista , jer onda se ponekad i ne stigne dobiti klistir a brijanje je u tri poteza sa vodom i britvicom koja je prva pod prstima ( iskustvo sestricne, susjede i frendice )
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:22   #37
mene je sestra obrijala u rodilistu (isla sam na inducirani) brzo i efikasno, s dva poteza doslovno. zapravo se zapanjis sto je tako brzo gotovo
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:23   #38
Quote:
Pahuljica79 kaže:
Vinogradska:
budjenje u pola 6, na brijanje i klistir (kazu drzi ga sto dulje mozes, cimerica je napravila trk ravno do zahoda), nema onda dorucka vise, niti rucka niti.... dok ne rodis.
Nisam skuzila da li u ista rekli o tusiranju, mislim da mozda i jesu, ali to valjda svakoj zeni koja drzi do sebe dodje iz guzice u glavu, pa se i otusiras kad se poseres (pardon na rijeci)
Ugl. ovo su tudja iskustva...
Takodjer mislim da je brijanje totalna glupost, ali ne vodi svaka od nas brigu o sebi kako treba, a stvarno nas ne mogu sortirati na ulazu
Ali, k vrapcu - fuckas brijanje u cijeloj prici - to je najmanji problem, osim ak te ne osakate u brzini (cure koje od doma dolaze roditi)
Ovo gore je prica o curi koja je lezala u bolnici, pa je i brijanje sestra obavila polako i smireno
Ja sam rodila u Vinodradskoj i nemrem se pozaliti,stvarno su svi bili super s obzirom da je porod trajao 15h,bili su jako strpljivi.
sara87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:24   #39
Kvotam wedding: E to je losija strana ove price i iskustva
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:30   #40
Quote:
putnica kaže:
mene je sestra obrijala u rodilistu (isla sam na inducirani) brzo i efikasno, s dva poteza doslovno. zapravo se zapanjis sto je tako brzo gotovo
Koliko ih dnevno i obrije nije ni cudo da to tako brzo rade... samo molim Boga da te ne zapadne neka nabrijana koja koja nije dobila K...c 2 mjeseca pa je nervozna

ja cu na brazilsku depilaciju cca tjedan dana prije svadbe ako stignem tj. ak ne rodim ranije ili ako ne zaboravim otic uopce na depilaciju
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.