Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2008., 01:34   #21
Draga ami....

Nisam bila u situaciji tvojoj i nemogu s ni jednim pravom reci znam kako ti je jer nezanm ,ali znam jedno da nas sve kad tad sndje neka vrsta tragedije koja nas ili ojaca ili nas dotuce do kraja ,ovisi kakva ja ko osoba .

Iz pojedninih tvojih rijeci vidim da si ovaj prvi tip osobe koja moze dalje samo treba neku vrstu poticaja koja ce te gurnuti dalje jer naj gore od svega je tapkati u mjestu.

Ako ti se vise nejde ko psihijatrice nemoj ni pokusavati ni slusati druge ako te tjeraju ....tvoje srce i tvoja glava ipak znaju najbolje .
Ako mozes za pocetak izbrisi onaj potpis koji ti stoji i stavi neki vedriji i veseliji (to je samo prijedlog za pocetak).
Kao sto si sama rekla okreni se ljudima i stvarima koje te mogu okupirati da isto tako ides korak dalje .

Nadji prozor koji ces otvoriti i gledati kroz njga dok ti se ponovo ne otvore vrata koja su ti se na zalost zatvorila .

Uzmi ovaj post kao post podrske i malog savjeta jer ti je to trnutnio sve sto ti moje srce i moje misli mogu dati .Znaj da sve ima svoje zato i svoje zasto u zivotu i ako sada nemozes naci odgovor smrzni tu misao na neko vrijeme u sebi i odgovor ce doci sam od sebe kada se budess najmanje nadala.

Nadam se da ti moje price bar malo pomazu .
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 07:42   #22
samo
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 09:21   #23
Ne znam ami, grozno mi je i pomisliti da pronesem cijelu trudnoću i da me tak nešto zadesi... nije ti nimalo lako vjerujem...
ALI kod trudnoće je, skužila sam i to se često događa, stvar u tome da ako samo misliš na to i to ti je centar svijeta jednostavno se ne događa... lagala bih kad bi rekla da ne odbrojavam dane (ko u vojsci ) do dana kada ću ponovno moći raditi na bebici, ali ujedno znam da moram imati i druge planove, živjeti svoj život, jer jednostavno mislim da ako neću njegovati svoj život i imati svoje životne planove ne mogu očekivati, ni misliti da se mogu brinuti i dobiti na dar drugi život da se brinem o njemu..
Na žalost nama se dogodilo to da smo dijete izgubile u trudnoći, ali ponekad pomislim na sreću, jer kad gledam drugu živu djecu, osobito svojih bližnjih, znam da bi tad gubitak bio puno veći i baš zbog toga i prije trudnoće i uvijek treba znati živjeti vlastiti život da ne potoneš zbog tuđeg (u ovom slučaju naše buduće djece), a i da tom drugom biću možeš pokazati što znači živjeti i uživati i biti sretan Zato planiraj svoj život i dogodit će se sigurno, nemoj samo da ti trudnoća bude jedini životni cilj, iako znam i sama teško je baš tako misliti i živjeti.. ali može se vjeruj mi
I nemoj misliti da ja još uvijek ne plačem, tužna sam ponekad do neba, ali mi je jasan taj osjećaj i kad god mogu isplačem se i znam da će i to proći s vremenom, a da će cijeli taj tužan događaj biti nešto čega ću se sjećati, ali ne i proživljavati svaki put kad se sjetim.. vrijeme je na našoj strani
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:01   #24
ami....

malo si mi nejasna. kažeš u prvom postu da ti je najveća želja opet zatrudnjeti ali eto još ne ide, a na moje pitanje za potpomognutu oplodnju govoriš ne dolazi u obzir.

ako ti je najveća želja.. onda ne isključuješ takvu mogućnost. Ideš, ideš, i doista činiš sve.

ja sam baš razgovarala sa svojim Zagorom, i usuglasili se, ako zbog šoka ili nečeg ne zatrudnim u roku od godine dana.. miidemo na potpomognutu oplodnju.

Ne shvaćam ako želiš dijete zakaj bi te ta opcija toliko sprečavala.

zar nije želja za djetetom jača?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:20   #25
zato što još uvijek mislim da sam sposobna nositi svoje dijete bez ičije pomoći, ipak radim na bebi tri mjeseca, ranije nisam smjela ni zbog tableta i dok se fizički sve ne oporavi... Pristala bi na te alternativne puteve jedino kad bi mi i moj ginić potvrdio da ne mogu zatrudnijeti, što mislim da se neće dogoditi...ipak imam 23 godine, pogodila me strašna tragedija, i radim na bebi tek tri mjeseca...prvi put sam zatrudnila nakon 4mj. tak da još uvijek ni ne razmišljam o umjetnim oplodnjama i slićno
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 11:12   #26
ami draga ne mou zamisliti kako ti je,nije mi jasno kako su te mogli odbiti za pregled,oni nisu normalni. Ja sam prenijela 6 dana i svaki dan su me stavljali po pola sata na ctg što kod ginića što na hitnoj. Ako misliš da si spremna za novu trudnoću,zašto ne? Mlada si,zdrava si,samo je na tebi da se opustiš i ne misliš negativno. Znam da je to najlakše reći,ali probaj ustrajati na pozitivnim mislima
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 14:27   #27
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
zato što još uvijek mislim da sam sposobna nositi svoje dijete bez ičije pomoći, ipak radim na bebi tri mjeseca, ranije nisam smjela ni zbog tableta i dok se fizički sve ne oporavi... Pristala bi na te alternativne puteve jedino kad bi mi i moj ginić potvrdio da ne mogu zatrudnijeti, što mislim da se neće dogoditi...ipak imam 23 godine, pogodila me strašna tragedija, i radim na bebi tek tri mjeseca...prvi put sam zatrudnila nakon 4mj. tak da još uvijek ni ne razmišljam o umjetnim oplodnjama i slićno
mislim da ispravno razmisljas...ako radite na bebici svega tri mjeseca, mislim da si trebate dati vremena. pogotovo sto je veci pritisak to duze traje. zvuci glupo, ali imate li mogucnosti malo se opustiti, otici na kratko putovanje, toplice ili slicno...?

kazes sisacka bolnica? ili kako je zovemo bolnica smrti..nista me ne cudi.
zaista su kreteni ako su te poslali doma a ti prenijela. ovdje kod nas (zemlja svabija) zene moraju ici svaki dan u bolnicu na pregled + CTG ako prenesu trudnocu..zato ne kuzim da su kategoricki odbijali da te pregledaju.
jeste li razmatrali mogucnost tuzbe? po meni to sto se desilo je na neki nacin ubojstvo usljed nemarnost (ili su imali guzvu u radjaoni...?) UZAS!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 14:36   #28
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
zaista su kreteni ako su te poslali doma a ti prenijela. ovdje kod nas (zemlja svabija) zene moraju ici svaki dan u bolnicu na pregled + CTG ako prenesu trudnocu..zato ne kuzim da su kategoricki odbijali da te pregledaju.
nije to samo tako u NJemačkoj... ja sam rodila u Petrovao i zadnji tjedan sam išla svaka 2 dana na ctg a kad sam prenjela onda svaki dan...

Ami i ja se slažem da još ne treba razmišljati o umjetnoj.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 14:40   #29
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
mislim da ispravno razmisljas...ako radite na bebici svega tri mjeseca, mislim da si trebate dati vremena. pogotovo sto je veci pritisak to duze traje. zvuci glupo, ali imate li mogucnosti malo se opustiti, otici na kratko putovanje, toplice ili slicno...?

kazes sisacka bolnica? ili kako je zovemo bolnica smrti..nista me ne cudi.
zaista su kreteni ako su te poslali doma a ti prenijela. ovdje kod nas (zemlja svabija) zene moraju ici svaki dan u bolnicu na pregled + CTG ako prenesu trudnocu..zato ne kuzim da su kategoricki odbijali da te pregledaju.
jeste li razmatrali mogucnost tuzbe? po meni to sto se desilo je na neki nacin ubojstvo usljed nemarnost (ili su imali guzvu u radjaoni...?) UZAS!
bili smo na moru, ja kad stignem odem sa svojima na jednodnevni izlet nekuda, to mi dosta pomaže... Što se tiče tužbe ne smijem o tome pričati (ako razumiješ što time želim reči)...
Sisačka bolnica-stvarno bolnica smrti...taj tjedan je umrlo još sedam beba...moj muž je išao podiči rodni list i to su mu rekli u matičnom uredu...katastrofa
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 16:02   #30
pa drugi put odi u Zagreb ili ako imate mogućnost odi roditi privatno u privatno rodilište.
jedino tamo će skakati oko tebe i imati ćeš potpunu njegu za tih 15 tisuća kuna koliko košta porod.

U državnim bolnicama, ne kažem da toga nema ali koliko se daješ i nadaješ mitologije, poklona sestrama, babicama i doktorima.. svede ti se na isto kao da si platila 15 somova i za to dobila račun kao gospođa
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 21:18   #31
da da idem kod podobnika, već sam napisala da sam se čula s njima...objasnila sam im kakva je situacija, rekli su mi da se javim čim zatrudnim...ma platila bi milijun samo da budem sigurnija...znam da nigdje nisam sto posto sigurna ali barem znam da neću doživjeti ovo što sam sada doživjela...
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 00:13   #32
cure moje, glavu gore
lara, ja tebe ne poznajem ali, zvucis kao jako zrela osoba, sa obje noge na zemlji i bas zato da ne bi izgubila to tlo pod nogama ili sebe samu, smogni snage i podi psihologu/psihijatru...odmoci ni u kom slucaju nece
mozda je ruzno da to spominjem, i radi nje i radi vas ali, imam frendicu koja je rodila sina od niti 700grama...ja sam ga vidjela sa njegova tri mjeseca kada je imao 1100grama i nisam sebi mogla doci....umro je sa 16mjeseci i oko 3kg...uzas!!!
ona je svakodnevno gledal kako umire a ujedno se i bori to malo, nejako stvorenje, svaki dan, 16 mjeseci....ne znam da li je to preboljela i hoce li ikada....uglavnom, trudna je opet, nosi curicu i za manje od mjesec dana trebala bi roditi....nerijetko to zaboravljam ali, sad bme tako steze kad razmisljam o tome....moja je mama rodila pa je beba umrla nakon 19h i ona je beskrajno patila...imala je 42 godine i nije joj padalo na pamet opet zatrudnjeti.....svaki je skucaj poseban, nazalost
ne znam koliko ali, vjerujem da vam je tesko i raduje me to da vam forum pomaze....sjetite se moje prijateljice, sve dode na svoje a vama neka bude utjeha, ako utjeha u ovakvim slucajevima postoji uopce, da imate svoje andele
vandea is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2008., 23:17   #33
Draga Ami, strašno mi je žao zbog tvoje situacije. Ja sam sad u razdoblju kad se panično bojim kako će sve proći s bebicom, imunitet mi je strašno slab tako da me cijelo vrijeme nešto napada, a tako i bebicu. Kao što su forumašice rekle, glavu gore, opusti se, daj si vremena. Sve smo mi drugačije na svoj način tako da nekoj treba više vremena nekoj manje. Želim ti puno sreće i što skoriji plus
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:58   #34
Moraš se opustiti koliko god možeš. Ja nakon smrti sina nisam ni htjela čuti više za djecu. A tu trudnoću sam teško ostvarila. Mislila sam da mi nije suđeno. A moje stanje su sve više pogoršavali ljudi oko mene. Nakon 4 godine sam pokušala ponovo i nisam vjerovala u uspjeh, a ostala sam trudna prvi mjesec. i sada imam blizance od mjesec dana. Ležala sam od prvog do zadnjeg dana trudnoće. Bila puna straha, rodila u 32 tjednu. Ali hvala Bogu sve je dobro prošlo i sada napokon uživam u dječici.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 21:35   #35
nakon 4 godine tek si uspjela zatrudniti?! A joj, ja ne vjerujem da bi mogla toliko čekati...reci mi da li prije nisi htjela zatrudniti ili nisi mogla? Meni bi srce puklo da ne mogu toliko imati bebu
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:47   #36
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
bili smo na moru, ja kad stignem odem sa svojima na jednodnevni izlet nekuda, to mi dosta pomaže... Što se tiče tužbe ne smijem o tome pričati (ako razumiješ što time želim reči)...
Sisačka bolnica-stvarno bolnica smrti...taj tjedan je umrlo još sedam beba...moj muž je išao podiči rodni list i to su mu rekli u matičnom uredu...katastrofa
sedam beba? pa to je grozno! opusti se, probavate tek tri mjeseca, sigurna sam da ces nam uskoro objaviti radosnu vijest


Quote:
lara35zg
pa drugi put odi u Zagreb ili ako imate mogućnost odi roditi privatno u privatno rodilište.
jedino tamo će skakati oko tebe i imati ćeš potpunu njegu za tih 15 tisuća kuna koliko košta porod.

U državnim bolnicama, ne kažem da toga nema ali koliko se daješ i nadaješ mitologije, poklona sestrama, babicama i doktorima.. svede ti se na isto kao da si platila 15 somova i za to dobila račun kao gospođa
zasigurno ce tamo dobiti dobar tretman, no pitam se sto dijeli normalne bolnice (citaj osoblje) da uzimaju ozbiljno trudnoce i rizike? u cemu je problem rodilje uzimati ozbiljno a ne kao zadnju stoku (kako si to opisala u jednom postu da si ti prozivjela)? zasto se za sigurno radjanje u nekom normalnom ambijentu mora pljunuti toliko love?

citajuci 'lijepa iskustva sa poroda', postoje bolnice gdje je zenama dozvoljeno radjati u covjecnim uvijetima, no zasto nitko ne uzima u vizir bolnice u kojima osoblje rodilje tretiraju kao stoku, u kojima ocito nije neuobicajeno da ti babica kaze 'ako si se yebala mozes i trpiti...'

zao mi je zena kao sto su lara i ami, ali i njihove nerodjene djece.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:54   #37
[QUOTE=zoro007;13253631]sedam beba? pa to je grozno! opusti se, probavate tek tri mjeseca, sigurna sam da ces nam uskoro objaviti radosnu vijest
joj da ne ureknem ali kasni mi menga, povračam već dva dana, tako da se nadam, pala bih u nesvijest od sreće ali se neću radovati jer znam kamo me uvijek uranjena sreća odvede
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:57   #38
[quote="ami";13253777]
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
sedam beba? pa to je grozno! opusti se, probavate tek tri mjeseca, sigurna sam da ces nam uskoro objaviti radosnu vijest
joj da ne ureknem ali kasni mi menga, povračam već dva dana, tako da se nadam, pala bih u nesvijest od sreće ali se neću radovati jer znam kamo me uvijek uranjena sreća odvede
molim boga da bude ono sto prizeljkujes!!!
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 22:59   #39
hvala ti ...i ja isto...kakva bi to sreča bila ne mogu ni opisati...
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 23:03   #40
heii...tek sad vidim da ti kasni...
nadam se da si trudna...ako je to ono sto i ti zelis...
a da napravis test i javis nam???
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.