Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2008., 22:45   #1
Opusti se...

Idu mi na živce takve izjave...znam da se moram opustiti da bi mogla opet zatrudnjeti ali me takve izjave sve više izbacuju iz takta...u početku sam i durala al sad kad mi netko to kaže počnem režati odmah...a vi??
Još kud sam ovako opterečna još me svi okolo kao da namjerno provociraju iako znaju koliko su te izjave primitivne i jadne...
Jel vama to smeta, meni užasno...a da ni ne govorim o onome:"Joj, pa jesi ti trudna?" , "što?muka ti je?da nisi trudna možda?"
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 22:55   #2
Vjerujem.
Mi nismo nikome rekli da idemo na bebu, samo su cure na forumu znale pa je bilo lakše.
Tvoja je doduše, nažalost, priča drugačija.

Ako ikako možeš probaj se isključiti od tih komentara - ono kroz jedno unutra kroz drugo van. Stvori u mislima jedan hologram ispred sebe kojem ljudi govore a ti budi u drugom svijetu.

Imaš moju potporu i veliku
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 22:57   #3
He, he, ja sam radi toga OPUSTI SE skoro i muža ostavila. Mislim stvarno, ko da mi nije dosta da mi svi oko mene dušebrižnici to govore nego još i on... to je isto ko da nam kažu: ti ne možeš zatrudnit jer si luda i umišljaš si neplodnost.
A kako ću biti opuštena heba te kad idem 5 puta misečno kod ginekologa, prošlo je več skoro 4 godine a ja imam 32! Ma najradije bi ih svih nogom u guzicu opustla majke mi!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 23:04   #4
eto to je to...upravo to...kao da nam nije dosta teško što ne možemo zatrudniti baš sada, još mi netko mora doći i soliti pamet..kao hoče pomoći, na kraju ispadne glup...a ja sam takva da se oko svega živciram...htjela bi naučiti da mi je sve ravno, ali ne mogu, takva sam i gotovo
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 14:26   #5
Znaš što je najveća ironija? Što baš tad kad se uspiješ opustiti i upali... Ja sam svašta pokušavala. I došao mjesec kad sam odustala, ni MMu se više uopće nije dalo, al ajde, bio mi rođendan početkom ciklusa pa mi udovoljio.. I za 2,3 dana skužim da mi se razvila i bakterija i uzmem vaginalno Klimicin, 7 dana. Pa on imao neku cistu na zubu, jadan u komi bio cijeli mjesec, od keksa ni s, produženi i neredoviti ciklusi, samo sam imala žgaravice i sve mi je loše sjedalo-mislim si, ubi me stres na poslu, kad jedno jutro kupim kavu na štandu, ko i obično a okus joj fuj!!Mislim ja, koza jedna pokvareno mlijeko mi stavila!! dođem sutra ujutro i kažem da mi stavi svježe mlijeko, jadna cura..Ja gutljaj u usta a skoro želudac na nos!! Popodne sam imala test i duplu crticu... A skoro da je bilo nemoguće, jedan jedini put na koji sam i zaboravila...A samo sam slušala opusti se, nemoj misliti na to, kvragu pa kako to spontano napraviti???????Neznam, samo slučajno...
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 14:58   #6
I ja to mrzim...
A da ne pričam o pitanju: A kad ćete vi imat bebu?!
Da nosim pištolj uz sebe pola bi ljudi već poubijala, pogotovo kad sam u PMS-u
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:01   #7
joj i ja bi išla i tukla svakoga tko mi tako nešto kaže...ne sumnjam da će beba doći čim prestanem misliti na to..al ako tko zna lijek za opuštanje i ne sekiranje s tim, neka kaže, ja ću mu biti zahvalna..pa ne mogu se opustiti koliko god željela, mada podsvjesno znam da neće biti ništa od bebe dok se ne smirim...al ono lakše reči nego napraviti definitivno
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:10   #8
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
I ja to mrzim...
A da ne pričam o pitanju: A kad ćete vi imat bebu?!
Da nosim pištolj uz sebe pola bi ljudi već poubijala, pogotovo kad sam u PMS-u
evo ovo je već bezobrazno i zabadanje nosa u tuđe stvari...ja se nikad nebih usudila nekog pitat kad će imat djete ako znam da su dugo u braku...baš zato šta mi je jasno da je nešto drugo po srijedi a ne da ne žele imat...a i da ne žele- šta se to mene ili ikog tiče uopće?!

ali ipak ako vam netko kaže to iritirajuće ''opusti se'' nemojte to tako shvaćat osobno jer ne mislim da vam želi ništa loše s tim...oni samo žele pomoć nekim ne zlonamjernim savjetom a možda nemaju što drugo reć nego to ''opusti se''
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:15   #9
Možda će me sada većina popljuvati,ali mislim da je jedan od dobrih faktora za opuštanje i smirenje i privremeno odlaženje s foruma.
Gledam po svom primjeru....
Točno kad sam se priključila forumu počeli su me zezati ciklusi (može i ne mora biti točno). Od ciklusa 28 dana mi se poremetilo sve na cikluse od 50 dana. Jedan mjesec sam otišla na more i dobila sam M 31DC i to vjerovatno samo zato što nisam razmišljala kada trebam dobiti ili kada ću popiškiti test.
Zar je slučajnost da baš svaki mjesec nakon tjedan-dva-tri kašnjenja M napravim test koji bude negativan i odmah slijedeći dan dobijem M...mislim da je sve to u mojoj psihi.
Opet kažem, to je moj primjer, nemojte mi zamjeriti na iskrenosti!
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:27   #10
ja ti ne zamjeram uopće, dapače neki sam dan to i ja napisala na wannabe...mm mi je rekao da će mi iskopčati komp iz struje jer se previše opterečujem s time što čitam..puko je neki dan kad sam mu rekla da bi bilo dobro da idem vaditi hormone štitnjače...dakle kirshna ja se u potpunosti slažem s tobom, ali tak mi je lijepo s vama i upoznala sam krasnih ljudi...ali mislim da ću se jedno vrijeme povuči, pa da vidim hoće li imati ikakvog učinka
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:31   #11
Upravo tako.
Mislim da ću i ja to jednom napraviti.
Forum me opušta i smiruje u mnogim trenucima i nemam ga srca napustiti...a ljudi koje sam upoznala i s kojima pijem kavu svaki dan su mi prirasli srcu i kao da su mi svi najbolji prijatelji.
Znam da mi svi žele dobro time što govore idi na ove pretrage idi na one pretrage, ali ja nekako mislim da je ta moja jebena psiha najveći problem.
Dodatne pretrage bi me samo još više opteretile, tako da još ću ih neko vrijeme pokušati izbjeći.
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:44   #12
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
još mi netko mora doći i soliti pamet..kao hoče pomoći, na kraju ispadne glup...

ja mislim da pretjeruješ
i da ti ljudi s 'opusti se' ne pokušavaju soliti pamet nego jednostavno uputiti neku toplu riječ, pa makar i kurtoaznu (to je kao 'drž' se' kad ti je teško ili 'sretno na ispitu' kad ideš na ispit)
šo je glupo u tome što ti netko kaže da se opustiš?

uza svo poštovanje prema onome što si prošla, nemoj me ubit, ali mislim da bi se doista - trebala opustiti

eć prema tome koliko režiš na to što ti netko polukurtoazno kaže pokazuje da nisi ni približno opuštena

znam da je teško (jednako koliko je meni teško opustiti se kad mala vrišti, urla i postaje još nervoznija od moje nervoze...sama sebi govorim da se opustim, al ne ide to samo tako lako), al polako...
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 15:50   #13
ja bih se nadovezala samo jednom jedinom rečenicom...

kada se seksaš...seksaj se zbog seksa (da uživaš u njemu) a ne zbog eventualne trudnoće.....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 16:23   #14
Mene je već pomalo strah išta pisati ta ovakve i slične teme, iako vam želim davati podršku i tu i tamo uputiti riječi utjehe, ali stvarno mi je postalo teško išta napisati a da si ne mislim poslje jesam li koga uvrijedila i hoće li tko moje riječi krivo shvatiti. Znam da vam već klišejnizirane fraze na uši izlaze, ali nekad ljudi ne znaju jeli bolje ispasti glup i bezobrazan ako ne kažu ništa-jer onda ispada da ih je baš briga, ili reći bar nešto, koliko kod glupo zvučalo, pokazujući da misle na vas
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 16:28   #15
Quote:
petra593 kaže: Pogledaj post
Mene je već pomalo strah išta pisati ta ovakve i slične teme, iako vam želim davati podršku i tu i tamo uputiti riječi utjehe, ali stvarno mi je postalo teško išta napisati a da si ne mislim poslje jesam li koga uvrijedila i hoće li tko moje riječi krivo shvatiti. Znam da vam već klišejnizirane fraze na uši izlaze, ali nekad ljudi ne znaju jeli bolje ispasti glup i bezobrazan ako ne kažu ništa-jer onda ispada da ih je baš briga, ili reći bar nešto, koliko kod glupo zvučalo, pokazujući da misle na vas
ali zašto je to uvijek BAŠ ta fraza? Mislim, ok, nepristojno je šutjeti, ali se valjda i nešto drugo može reći osim "opusti se." Primjerice, "Drž' se.", "Žao mi je", "Ne daj se" ili slično.
"Opusti se." samo zvuči kao da da se problem prenapuhava, a u mojim očima je neplodnost vrlo velik i težak problem.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 16:39   #16
pa sad...ta fraza valjda zvuči nekako dobronamjerno, a opet ne preintimno. Ja nebi mogla reći -žao mi je- to mi nekak zvuči kao da je već sve gotovo. Ovo-Drži se, Ne daj se -zvuči dobro (meni)...ali opet nekako prenezaiteresirano. Ma ne znam ja...nije ustvari bitno kak meni zvuči.
Problemi sa začećem i jesu veliki problemi, to su životni problemi. Ja vam svima želim da ih što prije riješite na bilo koji način. svima.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 17:37   #17
Što se tiče tog zadiranja u intimu,tu su ljudi zbilja neumjesni. mene SVAKI dan grupica s posla već mjesecima ispituje jesam li trudna,pa kad ćemo,pa šta čekamo....dok ih ne pošaljem u rodni kraj,vjerojatno neće prestat.sad sam trudna,ali neću im uopće govoriti dok ne odem s posla.a za opusti se......... u mojim ciklusima od minimalno 50 dana,3 puta sam se seksala i uspjelo mi je kad sam se okanila čitanja foruma,proučavanja simptoma i sl.stvari. sam si moraš posložiti neke stvari u glavi,a to ti ne mogu ni muž,sestra,legica ili neki nick. sretno svima.
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 17:51   #18
ee, cure moje, zbog toga ja nikome ni ne govorim da radimo bebicu, sto je i bolje, jer kad sam saznala da cemo na umjetnu, bilo mi je drago sto ne moram nikome objasnjavati zasto jos nisam trudna, pri tome mislim samo na bliske osobe. tesko je to kad se boris s tim stvarima, al meni bi bilo jos teze da me tjese i govore ma bit ce sve u redu i tapsu po ramenu ko da je smak svijeta. naravno da ce biti sve u redu!!! to opusti se si mogu zabiti u s...k!!!! i lalipuna ne soli pamet ako se nisi nasla u situaciji da ocajno pokusavas dobiti dijete vec nekoliko godina, sori draga, ne zelim biti bezobrazna, ali nisi u pravu ovaj put, meni a ni ami ne treba to kutroazno opusti se
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 18:19   #19
Joj što mene nervira što me non stop svi proučavaju i gledaju mi u trbuh, ne moram ni govoriti da čim obućem nešto šire samo svi bulje. Najbolji su mi oni na poslu s kojima sam na dobar dan koji me čak i pitaju pa kad će te na dijete! Halo! Pa jel ja vas pitam jel se vi sekstate sa svojim muževima i ženama, zašto ste se rastali ili tome slično?? NE! Ja ne zabadam svoj nos u tuđe poslove i ne smatram to pitanje kurtoazijom, kad me to pitaju čisti stranci, nego jebnom znatiželjom da imaju o čemu tračati kad nemaju što za raditi!!
Oprostite cure što sam si malo dala oduška, ali ljudi su toliko nepristojni! Ja samo svoje najbliže prijatelje pitam takve stvari! A da ne kažem da koliko me to smeta jer ne pomaže u mojim nastojanjima da se opustim i ne mislim o djetetu. Pogotovo kada dobijem mengu. Ja nažalost nisam bila pametna i šutila o tome da radimo na djetetu, nego sam rekla par prijatljica i kolegici s kojom sjedim u sobi.
Svaki mjesec su me gledale upitno, pa sam ih zamolila da prestanu i da ću im reći kad im budem imala nešto za reći.
Kolegica u sobi je najgora jer iako misli dobro kod nje tko ne zatrduni iz prve je praktički neplodan. jer je ona oba puta ostala trudna iz prve. Blago njoj! Ali ima nas puno kojima to baš ne ide tako. Da ne kažem da me onda takve priče pogode, pa još čitam na forumu o dečkima koje su 80-to godište i prakitčki nemaju niti jednog pokretnog spermija. I umrem od straha, umjesto da uopće ne razmišljam o takvim stvarima.
Ovaj forum je super stvar ali ja puno više brinem od kada ga čitam. I većinom o tome što može poći po krivu pa sam dosta skresala svoje boravljenjenje na njemu. Počela sam bila i umišljati simptome, non stop osluškivati svoje tijelo.I nače ne pišem aktivno jer više volim čitat, ali ovaj topic mi dira ravno u dušu.
Neki dan mi je moja mama isto držala predavanje da se ne uzrujavam, da ne uzimam sve k srcu ali nije lako promijenti sebe preko noći. Ma svi mi idu na živce
Eto ja sam sad malo na godišnjem, prva dva dana su me non stop zvali i totalno sam se iživcirala oko par situacija koje su se desile na poslu. Glupo, znam. Mislim da su mi plodni dani, ne znam sigurno. Možda je bolje tako. Možda nam se posrećilo, da bar
__________________
Malička 24.10.2011
Jesen82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 19:23   #20
Ma ima njih dosta koji samo da prostite seru da su iz prve zatrudnile!Kao one su plodne i nikad im nije jasno zasto neko nemoze odma ostat trudan!?
A i zasto uvjek moraju pitat kad ce,pa opusti se...!?Ili ako si se udala i ako nevide stomak u roku od 3-4 mjeseca odma a sto nece da se uvati,a sto nisi trudna,a da se opustis....nepojmljivo im je da se neko ozenio i jos nebi bebu odmah neg za mozda pol godine.Odma je neplodna,nesto nije u redu sa njom garant i td!Zasto se ljudi petljaju u to?Neumjesno je i gotovo!Ma ni sa nekim s kim sam super glupo mi zadirat u to!Pogotovo onako iz cista mira upitat!Isto ko sto mi islo na zivce kad sam bila trudna pa je svak mislio da me moze dirat po trbuhu!Kosa mi se dizala od tog!
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.