Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2017., 11:22   #1621
Zaštita i osveta :-)
Dragon Rouge is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2019., 00:16   #1622
Evo dobrih linkova na ovu temu

Evo dobrih linkova na ovu temu

Roze Morno - Moj Put u Svijet Natprirodnih Sila
https://www.scribd.com/doc/250001362...prirodnih-Sila

Moj put u svet natprirodnih sila - Roze Morno
https://www.youtube.com/watch?v=uU19uzqBL_o

"Čuvajte se anđela" Roze Morno mozete naci na ovom linku
https://mega.nz/#F!C7JThaAS!3ycy4zxR3S88pV4z-MsObA
Gorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 00:59   #1623
Ljudi, ne trebate prizivati duhove i demone jer oni su ionako već tu uz vas.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2019., 01:29   #1624
Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Ljudi, ne trebate prizivati duhove i demone jer oni su ionako već tu uz vas.
Da, nažalost tako je. Oni mogu ući u čovjeka, ako je ovaj psihički narušen.

I ne znam što bi netko prizivao demona?
Osim ako nije vrač, gatar, vještac.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2019., 21:56   #1625
Ispovijest bivseg sataniste

Ispovijest bivseg sataniste
Out of the Devil's Cauldron John Ramirez
https://www.scribd.com/document/4343...n-John-Ramirez

John Ramirez - Out of the Devil's Cauldron
https://www.youtube.com/watch?v=huh09aZTWJ8
DINO 100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2019., 10:54   #1626
Quote:
DINO 100 kaže: Pogledaj post
Ispovijest bivseg sataniste
Out of the Devil's Cauldron John Ramirez
https://www.scribd.com/document/4343...n-John-Ramirez

John Ramirez - Out of the Devil's Cauldron
https://www.youtube.com/watch?v=huh09aZTWJ8
DINO 100, santeria ima vise poveznica sa katolicizmom nego sotonizmom. Otac Ramirez je "upoznao" Isusa i od toga je napravio dobar biznis medu zatucanim stadom,

https://johnramirez.org/
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 14:27   #1627
Quote:
Wiwamus kaže: Pogledaj post
Slažem se .... jedno je moliti se za njih, ali raditi neke rituale , nije preporucljivo....
Čitajući forumske priče, stekao sam dojam da je jedan dio forumaša zapao u probleme upravo nakon nesretnog i/li tragičnog gubitka voljene osobe, poslije čega su se počeli baviti prizivanjem pokojnika.

Što se tiče samog prizivanja, spomenuo bih dvije stvari. Prvo, neke alternativne škole mišljenja tvrde kako uopće nije moguće prizvati mrtve, budući da oni zauvijek napuštaju ovaj svijet i više nije moguće stupiti u kontakt s njima. Pristalice tih teorije, također tvrde da je ponekad moguće prizvati duše onih koji su ostali izgubljeni, odnosno oni koji su zapeli između dva svijeta. Treći tvrde da se duša osobe sastoji od barem tri "tijela", od kojih ono prvo s vremenom propada i poznato je pod nazivom utvara, a egzistira na nižoj razini astrala. Poneki opet duhovnu egzistenciju, na nižim razinama, nakon smrti povezuju s niskom razinom svijesti i duhovnosti preminule osobe i manjkom njenih moralnih i etičkih karakteristika za života, zbog čega se ne može uzdignuti na više astralne razine.

Kako bilo, pojedini teoretičari teorija o zagrobnom životu tvrde da je zapravo veća vjerojatnost (izuzmemo li visoku vjerojatnost da neće ništa prizvati) da će osoba putem spiritističke seanse prizvati neželjeni entitet, negoli priželjkivane duše umrlih.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 15:07   #1628
Da li si ti ikada radio neki priziv?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 15:15   #1629
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da li si ti ikada radio neki priziv?
Meni je to došlo samo bez ikakva priziva, uspio sam ga otjerati i ne treba bi mi više. Sasvim mi je dovoljno to jedno iskustvo s neželjenim gostom.

Kakva su tvoja iskustva na tom polju?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2020., 15:06   #1630
Aha, znači armchair magician

Radio sam prizive i nisam imao problema. Prije bih se dobro pripremio. Mislim da sam o tome ovdje i pisao
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2020., 16:45   #1631
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, znači armchair magician

Radio sam prizive i nisam imao problema. Prije bih se dobro pripremio. Mislim da sam o tome ovdje i pisao
Nisam nikada tvrdio za sebe da sam bilo kakav "mag", ni "pravi" ni onaj "iz naslonjača", niti imam namjere to biti. Moje izučavanje i proučavanje je čisto teorijsko, a počeo sam se zanimati za okultne znanosti nakon astralnog napada kojeg sam doživio i kojeg nisam mogao racionalno objasniti, a vjeruj mi, jako sam se trudio da ga izracionaliziram i jednostavno zaboravim kao nešto što ima logično objašnjenje. Jasno mi je da se toga ne sjećaš, ali o tome smo raspravljali prije 10-12 godina.

Pročitao sam prošli tjedan jedan tvoj post gdje tvrdiš da nakon dugogodišnjeg bavljenja okultnim ni dalje nisi siguran postoji li tu nešto ili ne. Zanima me kako objašnjavaš pisanja i tvrdnje pojedinih forumaša koji decidirano tvrde da su na javi viđali svakojaka stvorenja iz drugih razina postojanja i koji redovito komuniciraju sa svojim "čuvarima" i "savjetnicima" te posjećuju njihove domene. Misliš li da ti radiš nešto pogrešno ili...?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2020., 18:36   #1632
Radi sto posto pogrešno ako nakon toliko godina sumnja da nešto postoji.

Spiritualni svijet pogotovo ako ste probali i neke psihodelike (aya, dmt) je stvaran. Naravno, ja to nekome ne mogu dokazati isto kao što ne mogu dokazati da sam vidio astralne pauke (astral spiders) više puta. Uglavnom, svako ko se počne baviti sa time u praksi bilo da radi pogrešno ili dobro vidjet će. Pogrešno ako radiš vidjet ćeš sto posto jer si pogrešno radio i često prizoveš nešto drugo i praktički na sebe baciš urok jer život ti se počne raspadati ludiš što se dogodilo jednom mom prijatelju pa sad svaki tjedan ide u vrapće na pripisane doze da ne poludi.

A ako radiš dobro, znat ćeš sve. Nema tu 'e radim 10 godina to i to' ali nisam uvjeren. Kakve su to gluposti, toga stvarno nema.
Casti is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 01:49   #1633
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Aha, znači armchair magician

Radio sam prizive i nisam imao problema. Prije bih se dobro pripremio. Mislim da sam o tome ovdje i pisao
Jesi,ja se sjecam da si pricao da si pravio zrcalo od obsidiana ili tako nesto crno...dalje se ne sjecam,ne razumijem, zasto prizivati demone kada imamo masu ostalih duhovnih bica oko nas? zasto ne prizvati vile? Elementalne bogove? Dryade? Bogove poput Grčkih,Rimskih,Keltskih,Nordijskih i slicno?

Zasto bi ti meni preporucio sada da ja prizivam nekog demona,umjesto da slijedim Sekhmeth koja me ocito zove, Anubis takoder, ali me i Lilith zvala,svugdje je bilo njegog simbolizma,ali mi se njena enegrija ne svida i ne želim s njom imati posla.
Sumera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 01:53   #1634
Quote:
Casti kaže: Pogledaj post
Radi sto posto pogrešno ako nakon toliko godina sumnja da nešto postoji.

Spiritualni svijet pogotovo ako ste probali i neke psihodelike (aya, dmt) je stvaran. Naravno, ja to nekome ne mogu dokazati isto kao što ne mogu dokazati da sam vidio astralne pauke (astral spiders) više puta. Uglavnom, svako ko se počne baviti sa time u praksi bilo da radi pogrešno ili dobro vidjet će. Pogrešno ako radiš vidjet ćeš sto posto jer si pogrešno radio i često prizoveš nešto drugo i praktički na sebe baciš urok jer život ti se počne raspadati ludiš što se dogodilo jednom mom prijatelju pa sad svaki tjedan ide u vrapće na pripisane doze da ne poludi.

A ako radiš dobro, znat ćeš sve. Nema tu 'e radim 10 godina to i to' ali nisam uvjeren. Kakve su to gluposti, toga stvarno nema.
slazem se,ima svega, i neznam zasto se petljati sa demonima kao negtivcima ako imamo toliko pozitivnih duhovnih bica...al ajd,briga me tko sta radi...
Sumera is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 08:13   #1635
Quote:
Casti kaže: Pogledaj post
Radi sto posto pogrešno ako nakon toliko godina sumnja da nešto postoji.

Spiritualni svijet pogotovo ako ste probali i neke psihodelike (aya, dmt) je stvaran.
Možda je u tome problem što još sumnjam. Najbolje da se napunim drogama i bit će sve ok

Quote:
A ako radiš dobro, znat ćeš sve. Nema tu 'e radim 10 godina to i to' ali nisam uvjeren. Kakve su to gluposti, toga stvarno nema.
Moj pristup je više znanstveni a ne fanatično religiozni
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 08:18   #1636
Quote:
Sumera kaže: Pogledaj post
Jesi,ja se sjecam da si pricao da si pravio zrcalo od obsidiana ili tako nesto crno...dalje se ne sjecam,ne razumijem, zasto prizivati demone kada imamo masu ostalih duhovnih bica oko nas? zasto ne prizvati vile? Elementalne bogove? Dryade? Bogove poput Grčkih,Rimskih,Keltskih,Nordijskih i slicno?
Zato jer, koliko vam to blasfemični zvučalo, živimo u kršćanskom društvu i tisuće godine kršćanstva je ugrađeno u nas. Čak i svjetovni zakoni imaju uveze sa kršćanskim zakonima. I zato sam siguran da smo povezaniji sa kršćanskim "demonima" te možemo lakše doći do rezultati.

Quote:
Zasto bi ti meni preporucio sada da ja prizivam nekog demona,umjesto da slijedim Sekhmeth koja me ocito zove, Anubis takoder, ali me i Lilith zvala,svugdje je bilo njegog simbolizma,ali mi se njena enegrija ne svida i ne želim s njom imati posla.
Preporučujem ti da radiš sa onima koji te zovu. Mene nisu zvali. Zvao sam ja njih
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 08:41   #1637
Quote:
Casti kaže: Pogledaj post
Radi sto posto pogrešno ako nakon toliko godina sumnja da nešto postoji.

Spiritualni svijet pogotovo ako ste probali i neke psihodelike (aya, dmt) je stvaran. Naravno, ja to nekome ne mogu dokazati isto kao što ne mogu dokazati da sam vidio astralne pauke (astral spiders) više puta. Uglavnom, svako ko se počne baviti sa time u praksi bilo da radi pogrešno ili dobro vidjet će. Pogrešno ako radiš vidjet ćeš sto posto jer si pogrešno radio i često prizoveš nešto drugo i praktički na sebe baciš urok jer život ti se počne raspadati ludiš što se dogodilo jednom mom prijatelju pa sad svaki tjedan ide u vrapće na pripisane doze da ne poludi.

A ako radiš dobro, znat ćeš sve. Nema tu 'e radim 10 godina to i to' ali nisam uvjeren. Kakve su to gluposti, toga stvarno nema.
Kaos u životu ne mora značiti da si pogrešno radio, to je nesto s cime ce se inicijant sigurno suociti na svom putu. Ako prevlada strah, sumnje ili cak kajanje sto se upustao u tu "avanturu", svi ti negativni aspekti rada na stazi ubrzo ce nestati. To se moze nazvati i odredenim testom. Koliko je sta potencijalno opasno i destruktivno po ljudsku psihu ovisi o tome cime se praktikant bavi. Nije isto prizivati planetarne duhove i klifotske entitete. Sa prvima mozete eksperementirati i prestati kad hocete a sa drugima ne mozete i uspostavljena veza je neraskidiva. Pokusaji banishinga je kao dolijevanje ulja na vatru.
Rofocal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 15:23   #1638
Quote:
Sumera kaže: Pogledaj post
Jesi,ja se sjecam da si pricao da si pravio zrcalo od obsidiana ili tako nesto crno...dalje se ne sjecam,ne razumijem, zasto prizivati demone kada imamo masu ostalih duhovnih bica oko nas? zasto ne prizvati vile? Elementalne bogove? Dryade? Bogove poput Grčkih,Rimskih,Keltskih,Nordijskih i slicno?

Zasto bi ti meni preporucio sada da ja prizivam nekog demona,umjesto da slijedim Sekhmeth koja me ocito zove, Anubis takoder, ali me i Lilith zvala,svugdje je bilo njegog simbolizma,ali mi se njena enegrija ne svida i ne želim s njom imati posla.
Zar Lilith također ne spada u demonska stvorenja?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 15:34   #1639
Quote:
Sumera kaže: Pogledaj post
slazem se,ima svega, i neznam zasto se petljati sa demonima kao negtivcima ako imamo toliko pozitivnih duhovnih bica...al ajd,briga me tko sta radi...
Na čemu zasnivaš svoj kategorizaciju pozitivnih i negativnih duhovnih bića?
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2020., 15:47   #1640
Quote:
Rofocal kaže: Pogledaj post
Kaos u životu ne mora značiti da si pogrešno radio, to je nesto s cime ce se inicijant sigurno suociti na svom putu. Ako prevlada strah, sumnje ili cak kajanje sto se upustao u tu "avanturu", svi ti negativni aspekti rada na stazi ubrzo ce nestati. To se moze nazvati i odredenim testom. Koliko je sta potencijalno opasno i destruktivno po ljudsku psihu ovisi o tome cime se praktikant bavi. Nije isto prizivati planetarne duhove i klifotske entitete. Sa prvima mozete eksperementirati i prestati kad hocete a sa drugima ne mozete i uspostavljena veza je neraskidiva. Pokusaji banishinga je kao dolijevanje ulja na vatru.
Iz tog su razloga okultisti jako važnu pozornost pridavali općoj psiho-fizičkoj pripremi inicijanta koja je bila, ali i dalje jeste neminovna prije upuštanja u izvođenje bilo kakvog magijskog obreda. Prolazak kroz pripremu je nužno sredstvo za nošenje s unutarnjim osjećajima, za njihovo prevladavanje i za uspostavu kontrole nad samim sobom. Nitko se ne bi smio baviti magijom i vezivati druge sile, ukoliko nije naučio vezati sam sebe, odnosno biti gospodar svog tijela i psihe. Kako se može kontrolirati druge, ako praktičar nije u stanju kontrolirati samoga sebe? Upravo zato sam na drugoj temi inzistirao na upoznavanju s filozofijom okultnog i intezivnog rada na sebi prije bilo kakvog upuštanja u praktične radnje. Sve ostalo može dovesti do mentalnog obolijevanja, kakvo je kao primjer spomenuto u prethodnom postu.
__________________
Čovjek ne može poludjeti kad vidi đavla, zato što prije nego što ga prizove, on mora već biti lud.
zuni9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.