Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 11:59   #41
Quote:
nangaparbat kaže: Pogledaj post
Meni je zena dosla par minuta nakon poroda s tim pitanjima. To je nekakva anketa (taj put je bilo nesto tipa: Da li su vas lijecnici informirali o stetnosti pusenja u trudnoci?, a ukljucivalo je sva ova pitanja tipa koje ste vjeroispovjesti, kad ste vjencani itd... Sad... pitanje je za sto oni sve koriste te podatke...), i ti podaci nemaju veze s podacima koji su potrebni zdravstvenoj ustanovi. I onaj tko ne zeli ne mora sudjelovati u toj anketi (ali ocito hvataju zene u tijeku ili neposredno nakon poroda kad nisu ni svjesne o cemu se radi i da ih mogu otkantati).
Pa stvarno nisu normalni..i ko te ljude pustri da uznemiruju zene?
Ja bi im rekla;nisam raspolozena,zaobidji me
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:07   #42
I ja oba puta dala podatke...koji brak po redu, jel isti otac obojici sad i sl....neznam što će im sve to nit sam pitala..
Došla mi ženska u box nakon poroda, pitala jel mogu dat podatke sad, ja rekla ok i dala odma...prvi put je došla drugi dan u sobu..

CImerici došli drugi dan, ona nije udata a ženska po difoltu lupa pitanja poput djevojačko prezime, datum vjenčanja...
Uopće ne razmišljaju..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 12:40   #43
gle, sve 5, ako su psihometrijska pitanja, ili ako su za obrazac za prijaviti dijete
ali brate, za vrijeme poroda, na izgonu

planiram joj reći da sam sad malo zauzeta i nek navrati sutra, ionak ću tu biti min 3 dana
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:10   #44
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
jel ovo sigurno? ja to fakat ne želim. koje f... ankete na porodu?!?!? pa sve to me mogu pitati i za vrijeme trudnoće ili bilo kad... mislim nije da bih im i tada odgovorila, ali ovo je fakat neukusno.
To nisu nikakvi podaci za maticni, za prijavu djetea i slicno. To sve prijavljujemo sami u odgovarajucim ustanovama, bolnica nema veze s tim. To su nekakve "ankete" i zato cure nemojte nasjedati... (Osim ako nije anamneza, ali to se obicno uzme odmah po dolasku u bolnicu i to radi lijecnik i ne postavlja takva pitanja.)
__________________
tigar 09.08.2010. i zmaj 11.07.2012....
nangaparbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:56   #45
Danas smo išli prijaviti bebu, i to su pitanja koja su potrebna radi prijave bebe. Samo mi nije jasno zašto te to prvo pitaju u bolnici, pa još jednom na općini, gdje je i otac prisutan.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:04   #46
cekaj, znaci za prijavu djeteta je potrebno navesti u kojoj ste crkvi vjencani i je li dijete zeljeno - a vidimo da su neke i to pitali!

uostalom, zar ne mogu sve te potrebne podatke dobiti iz oiba?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 16:44   #47
I očito je bitno da ti ta pitanja postavljaju u trenutku poroda dok imaš rasirene noge ili kao sto je kod mene bilo, dok su mi donijeli bebu na dojenje.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 19:06   #48
Mene je sve to u Ogulinskoj bolnici ispitala glavna sestra, drugi dan poslije poroda, nisam imala pojma zašto? Ali kada smo došli u matični, pitala me žena kada je beba rođena, i odmah je znala koja sam i da sam rodila dečka. Tako da mislim da oni to odmah tamo prosljeđuju, A u box ne dolazi nitko osim babaice doktora, i cistacice. inace niikoga nepuštaju niti u rodilište, pogotov ne u box dok žena radja.
lengi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 07:06   #49
ja mislim da bi ih podrobno ispitala tko su i šta su da znam koga tužiti za nepoštivanje privatnosti... zgodan način da se namakne još malo love...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 01:59   #50
podaci su potrebno za hrv.zavod za javno zdravstvo - bolničko stat. obrazac

http://www.hzjz.hr/izvjesca/index_upute.htm


za patronažu su potrebni podaci o uvjetima života; neznam sad napamet gdje se nalazi obrazac al probat ću ga naći

sve što se ne nalazi u obrascima vas nemaju pravo pitati
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:17   #51
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
podaci su potrebno za hrv.zavod za javno zdravstvo - bolničko stat. obrazac

http://www.hzjz.hr/izvjesca/index_upute.htm


za patronažu su potrebni podaci o uvjetima života; neznam sad napamet gdje se nalazi obrazac al probat ću ga naći

sve što se ne nalazi u obrascima vas nemaju pravo pitati
o, evo napokon se približavamo rješenju misterija! tnx, slronhill! ako nađeš i taj drugi obrazac, bilo bi super!
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 04:34   #52
ne mogu nažalost naći obrazac, ali ću napisati što se traži

spada pod anamneze i dijeli se na tri dijela: socijalna, prenatalna i obiteljska

1. obiteljska sadrži podatke o bolestima (nasljednim b., anomalijama, ovisnostima) u obitelji (otac,majka,djed,baka,sstra/brat,stric,teta,ujak)
2. prenatalna sadrži sve podatke o razvoju trudnoće (koplikacije i kakve, ranije trudnoće i podaci, da li ste liječeni zbog steriliteta, da li je plod potpomognute oplodnje, dob trudnice, raniji abortusi, pušenje/alkohol/drogr u trudnoći)
3. socijalna anamneza (starosjedioc/doseljenik/ostalo; zanimanje,radni status(učenik,student,redovan posao,povremeni posao,poljoprivrednik...),bračno stanje roditelja, zaposlen - da/ne, broj djece, primate li socijelnu pomoć, stanovanje (vlastiti stan, kuća, podstanari, ostalo)

eto to je to što vas još mogu patronažna i pedijatar pitati



evo našla sam

radi se zdravstvenoj knjižici predškolskog i školskog djeteta - pravilnik u NN 126/2006 studeni 2006

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._126_2780.html


u dnu se nalaze slikovni prikazi

Zadnje uređivanje slronhill : 09.10.2010. at 04:55.
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 08:56   #53
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
ne mogu nažalost naći obrazac, ali ću napisati što se traži

spada pod anamneze i dijeli se na tri dijela: socijalna, prenatalna i obiteljska

1. obiteljska sadrži podatke o bolestima (nasljednim b., anomalijama, ovisnostima) u obitelji (otac,majka,djed,baka,sstra/brat,stric,teta,ujak)
2. prenatalna sadrži sve podatke o razvoju trudnoće (koplikacije i kakve, ranije trudnoće i podaci, da li ste liječeni zbog steriliteta, da li je plod potpomognute oplodnje, dob trudnice, raniji abortusi, pušenje/alkohol/drogr u trudnoći)
3. socijalna anamneza (starosjedioc/doseljenik/ostalo; zanimanje,radni status(učenik,student,redovan posao,povremeni posao,poljoprivrednik...),bračno stanje roditelja, zaposlen - da/ne, broj djece, primate li socijelnu pomoć, stanovanje (vlastiti stan, kuća, podstanari, ostalo)

eto to je to što vas još mogu patronažna i pedijatar pitati



evo našla sam

radi se zdravstvenoj knjižici predškolskog i školskog djeteta - pravilnik u NN 126/2006 studeni 2006

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s..._126_2780.html


u dnu se nalaze slikovni prikazi
eeee... to je već nešto sasvim drugo! hvala ti!!
ovo sad zbilja ima smisla.
još kad bi u rodilištima držali zakonskih prava rodilje i pravila pristojnosti pa lijepo na početku rekli svakoj o čemu se radi...
još mi nije jasno ono o 'željenoj' djeci... ali moguće i da je to malo izvađeno iz konteksta sad kad sam vidjela pitanja.
dakle, ova pitanja se DEFINITIVNO ne moraju postavljeti u boxevima prije samog poroda ili neposredno nakon dok su žene u sasvim pedesetim filmovima.
hvala ti što si mi pomogla da ipak ne završim u crnoj kronici!
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 09:30   #54
Mene u Puli nisu ništa od toga pitali, samo osnovne podatke za prijavu u matični ured.
Nisam se mogla sjetiti datuma vjenčanja
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:57   #55
pitanja definitivno nisu predviđena za porod jer po svojoj konstrukciji niti se ne mogu sva postaviti. eventualno na prijemu mogu pitati npr.muža, ali najčešće bi to bilo nakon poroda prije otpusta, uzimajući činjecu da podatke o tijeku poroda, djeteta i masu drugih informaciju već imaju sa prijašnjih pregleda ili nek iz trudničke knjižice. što se tiče podatka o željenoj djeci prvenstveno se odnosi na planirana trudnoća/neplanirana trudnoća željena/neplanirana neželjena ( neka od pitanja se postavljaju i prilikom abortusa ili davanje djeteta na posvojenje pa odtud možda nisu bas dobro definirana - ali za trudnice se odnosi prvenstveno na planirane i neplanirane trudnoće)

u svakom slučaju trebali bi objasniti zasto trebaju podatke ili ih možete pitati. nisu svi bas zločesti, ako jesu pitaj mene
a meni kad budu trebale informacije o porodu i trudnoći budem gnjavila vas
slronhill is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 19:21   #56
mene su isto sve pitali, čak i u kojoj župi smo se vjenčali??al mene je ispitivala neka viša sestra u predrađaoni
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 01:35   #57
Koristim ovu temu da malo ispitam vaše stavove o sljedećem: kad bi vam nakon poroda (ali ne odmah nakon, nego recimo idući dan ili nakon 2 dana) došla u sobu s jednim upitnikom o vašim navikama vježbanja u trudnoći (ima i nekih tricky pitanja, npr. jeste li imale epizode nekontroliranog istjecanja mokraće prilikom smijanja, kihanja i sl. te opća demografska pitanja o vama privatno, npr. stručna sprema, starost, broj rođene djece i sl.), objasnila vam svrhu zašto želim pitati ta pitanja i tražila vašu pismenu dozvolu da uopće sudjelujete u anketi - jel bi pristale? Naravno, mogle bi biti naknadno informirane o skupnim rezultatima istraživanja putem maila ili nekako. Pa onda recimo da mi ostavite kontakt da vas mogu nazvati npr. nakon 6 mjeseci (kad vama odgovara, termin bi dogovorile telefonom).
Naime, raditi ću doktorat o utjecaju tjelesnog vježbanja na ishode trudnoće i poroda...moram skupiti podatke, a opet ne bih htjela nikoga maltretirati. Ajmo reći da je to ipak za neku "višu" svrhu, nešto će se saznati iz toga...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 06:51   #58
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Koristim ovu temu da malo ispitam vaše stavove o sljedećem: kad bi vam nakon poroda (ali ne odmah nakon, nego recimo idući dan ili nakon 2 dana) došla u sobu s jednim upitnikom o vašim navikama vježbanja u trudnoći (ima i nekih tricky pitanja, npr. jeste li imale epizode nekontroliranog istjecanja mokraće prilikom smijanja, kihanja i sl. te opća demografska pitanja o vama privatno, npr. stručna sprema, starost, broj rođene djece i sl.), objasnila vam svrhu zašto želim pitati ta pitanja i tražila vašu pismenu dozvolu da uopće sudjelujete u anketi - jel bi pristale? Naravno, mogle bi biti naknadno informirane o skupnim rezultatima istraživanja putem maila ili nekako. Pa onda recimo da mi ostavite kontakt da vas mogu nazvati npr. nakon 6 mjeseci (kad vama odgovara, termin bi dogovorile telefonom).
Naime, raditi ću doktorat o utjecaju tjelesnog vježbanja na ishode trudnoće i poroda...moram skupiti podatke, a opet ne bih htjela nikoga maltretirati. Ajmo reći da je to ipak za neku "višu" svrhu, nešto će se saznati iz toga...
oprosti ako ja smijem pitati ali šta si po struci?i ja bi ti dala dozvolu jer znam koliko ti je to važno i znam da u našoj državi za puno toga još nema podataka koji bi se mogli statistički obrađivati.sretno!
__________________
I don't know why I'm scared,I've been here before,every feeling,every word,I've imagined all...
ipak mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 08:37   #59
Lahor...veliko DA!
I inače bi moj odgovor bio da, jer sam i sama u sličnim 'vodama' i znam kako će mi teško biti prikupljati podatke. Ali još k tome imaš plusić i za temu...i baš me zanimaju rezultati ))


mama...pretpostavljam da je ili medicinske struke ili kineziolog, budući da je doktorat iz tih područja.
makeup_aab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:37   #60
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Koristim ovu temu da malo ispitam vaše stavove o sljedećem: kad bi vam nakon poroda (ali ne odmah nakon, nego recimo idući dan ili nakon 2 dana) došla u sobu s jednim upitnikom o vašim navikama vježbanja u trudnoći (ima i nekih tricky pitanja, npr. jeste li imale epizode nekontroliranog istjecanja mokraće prilikom smijanja, kihanja i sl. te opća demografska pitanja o vama privatno, npr. stručna sprema, starost, broj rođene djece i sl.), objasnila vam svrhu zašto želim pitati ta pitanja i tražila vašu pismenu dozvolu da uopće sudjelujete u anketi - jel bi pristale? Naravno, mogle bi biti naknadno informirane o skupnim rezultatima istraživanja putem maila ili nekako. Pa onda recimo da mi ostavite kontakt da vas mogu nazvati npr. nakon 6 mjeseci (kad vama odgovara, termin bi dogovorile telefonom).
Naime, raditi ću doktorat o utjecaju tjelesnog vježbanja na ishode trudnoće i poroda...moram skupiti podatke, a opet ne bih htjela nikoga maltretirati. Ajmo reći da je to ipak za neku "višu" svrhu, nešto će se saznati iz toga...
Također da, bilo bi mi drago pomoći.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:24.