Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2017., 19:43   #141
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ja svećenika nisam nikad zvao "oče" nego "velečasni".

Ali mene zanima da li je grijeh KRŠĆANSKA CRNA MAGIJA !

Kako ko izgleda u praksi ?? Ovako stoji na vratima jedne trgovine :

Šesta zapovjed Božja je "Ne ukradi" !
Onaj koji bude opljačkako moju trgovinu
biti će proklet u ime Oca
biti će proklet u ime Sina
i biti će proklet u ime Duha svetoga
Ne samo on, nego i njegova djeca sve do sedmog koljena !
Doobro, u neku ruku si pametniji od drugih, nouvej bi se svećeniku mlađem od sebe obratilo sa "oče" jer pa ako neko nekom tu tata a onda prije ti njemu neg on tebi, kaj nije, a ono "velečasni" brate mili kako si samo izmisle titule, kad ne prođe jedna druga ziher bu

Po njima je grijeh ne uvažiti njih same.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:24   #142
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post

Po njima je grijeh ne uvažiti njih same.
Nije to po njima grijeh, nego po Gospodinu Isusu.

Tko vas sluša, mene sluša; tko vas prezire, mene prezire. A tko mene prezire, prezire onoga koji mene posla. (Luka 10,16)

I oni se ne nazivaju oci ,več sluge sluga Božjih, to što određene od njih mi vjernici nazivamo ocima, je slično kao kad sretneš starijeg poznanika na cesti i kažeš mu ,Gospodine ,kako ste.

Sve je to stvar poštovanja,naravno tko ima iti malo kulture.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 16:52   #143
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

I oni se ne nazivaju oci ,več sluge sluga Božjih, to što određene od njih mi vjernici nazivamo ocima, je slično kao kad sretneš starijeg poznanika na cesti i kažeš mu ,Gospodine ,kako ste.

Sve je to stvar poštovanja,naravno tko ima iti malo kulture.
Kakva ti je to usporedba, čega? Kad si već kvotao onda si mogo izmislit neku bolju jerbo jako nam je dobro poznato kako se oslovljava popove. A može ih se ni ne osloviti, recimo prođeš pokraj njih ko da ih ne vidiš, to zasigurno ne bi bio grijeh, jelte.

Bilo je napisano "ne uvažiti ih" a to ti nema nikakve veze s kulturom jer uvažiti znači stati/pristati uz nečije mišljenje/tvrdnju/tumačenje etc. slično
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 22:02   #144
Quote:
Jednostavko kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovat! Jel' to istina ili si izmislio?
Evo kako je to prokletstvo izgledalo u Latviji:
http://rijeczivota.hr/prodati-dusu-za-kredit/

Slučaj je potaknuo brojne rasprave o granici do koje bi ljudi išli za novac. Da li su izgladnjelost i krajnja neimaština potaknuli Latvijce da prodaju svoje duše, ili je to učinila površnost i održavanje životnog stila iznad vlastitih mogućnosti? Neki su uvjereni da je ateistima lakše prodati dušu jer ne vjeruju da je imaju, iako svojim potpisom na kreditu izjavljuju i priznaju suprotno, da imaju dušu: „Ja, dolje potpisani uzimam kredit pod znanim mi uvjetima i okolnostima a kao garancija je moja nematerijalna bestjelesna esencija, tj. besmrtna duša. Ovdje također svjedočim da je gore navedeno jamstvo u mom posjedu i da nije obećano nikome drugome.“

krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2019., 16:47   #145
Umro amerikanac

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Moj se susjed amerikanac, stari momak od 73 godine parniči sa sestrom.
Sestra hoće da dobije kuću svojih roditelja, barem dio. Ali ovaj neda.
I traži on od mene savjet. A ja mu kažem: reći ćeš sestri i s njom potpisati da kuću ostavljaš njezinim unucima nakon smrti. A do tada je on koristi u cijelosti.
Ali čovjek se nije s tim složio. On misli svoje bogatstvo ostaviti Crkvi.
Pitanje kojoj to Crkvi, jer se on svaku nedjelju prićeščuje u našoj katoličkoj crkvi. A u isto vrijeme je član Teozofskog društva i vjeruje u reinkarnaciju
Valjda misli s time otkupiti grijehe ??
Tužna i žalosna vijest. Umro je amerikanac. To je bilo na Floridi u njegovome luksuznom stanu. Našli su ga nakon 10 dana
Da li je sada u raju ili se sprema za slijedeću inkarnaciju, pitanje je sad.
Jer je vjerovao u obe varijante.
Vjerojatno će Crkva biti u depresiji jer će teško dobiti kuću na otoku. Parnica sa sestrom nije završena , kuća nema čisto vlasništvo.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 10:30   #146
Ante Tomić

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ne bi se baš reklo da je svaki puta jednostavna definicija grijeha. To sam ja vidio u privatizaciji svoje firme. Naime, moja je firma imala nekoliko odvojenih djelatnosti. A u ratu se obično posluje otežano, pogotovo aku si na dometu nepriajteljskih topova. I netko se odlučio privatizirati firmu, ali u djelovima. Direktoru i njegovim satelitima je bila zanimljiva čarter - flota koja je imala 300 plovila. Oni su se povezali sa političkom vrhuškom i odlučili privatizirati samo flotu. A ostalo ne, jer im se to činilo prskupo i ne-rentabilno. Jedna od stavki je bila da se flota može plaćati i u dionicama matičnog poduzeće. Bilo je desetak ponuda, ali su većina udustali, jer nije bilo baš ispaltivo. Ali je bilo isplativo direktoru i njegovim satelitima. A zašto? Jer su oni znali da se kupovina može obaviti i sa dionicama poduzeća. Normalno dionice prije moraš kupiti. Ali tu je bila glavna fora. Predsjednik Tuđman je podijelio raji (narodu) polovicu dionica moje firme. Narod je htio te dionice prodati, ali ih u ratu nitko nije htio. Niti za 10 % od upisane vrijednosti. Odjednom se našla neka ekipa koja je nudila čak 25% u kešu za dionicu. I narod je navalio ko lud prodavati dionice koje su držali 3 godine a da ih nitko nije htio, niti su dobili kunu dividendi u te tri godine. U stvari što je napravila ekipa sa direktorom:
zapisali su se za kupiti flotu charter-yachti i zadužili se kod zelenaša 25% od potrebnih novaca. S kešom su kupili 100% potrebnih dionica da budu vlasnici. Čim su postali vlasnici, prodali su 30 % flote u Italiju i vratili dug zelenašima (kamate su bile 10% mjesečno, a oni su za 2 mjeseca sve to iztramakivali.
Na kraju balade su imali flotu od 200 brodova, a 100 su prodali za tramakaciju.
Vrijednost flote je bila oko 20 miliona maraka, a da nisu ništa dali iz vlastita džepa. Pitanje glasi: da li su direktor i njegovi sateliti obični lopovi ili su samo vrlo sposobni menađeri. Da li takvi ljudi moraju to reći na ispovjedi, na koji su način došli do flote. I kakava će im biti pokora. Da li da izmole 1000 očenaša ili da poklone flotu crvenom križu A možda biti "jako sposoban" i ne spada u grijeh. Krist je ionako u prispodobi pohvalio jednog lukavog upravitelja koji je gazdi lažirao knjige da ne dobije otkaz i da stekne uz put i brojne prijatelje kojima je umanjio dug njegovom gospodaru. http://hr.wikisource.org/wiki/Evan%C...87%29/Glava_16.
A radnicima, što je ta ekipa rekla radnicima i konkurencije koja je mislila kupiti flotu ali su odustali: " Tko vas jebe kada ste glupi i ćoravi i niste shvatili što točno znači kupovina flote sa dionicama matičnog poduzeća "
Da je direktor i njegova ekipa bolje šutjela, ne bi bilo nikakvog grijeha. Nitko ne bi znao da su ih ovi namagarčili. A radnici . što je bilo s nama radnicima. Mi smo popušili do kraja. Malo je bilo dernjave na direktora, zašto on nije htio skupa s radnicima kupiti flotu na ovako povoljan način. Ali je on rekao kao i Veliki svećenici Judi: Tko te šljivi, trebao si o tome prije razmišljati !
Mogli ste glasati 1990. za reformirane komuniste i bili biste svako dolbili po jedan brod. A vi ste glasali za HDZ i mi smo napravili onako kako smo zacrtali: 200 Bogatih obitelji u hrvatskoj
Izgleda da je ovaj novinar čitao što sam ja napisao prije 8 godina
https://www.jutarnji.hr/komentari/pi...rosio/8670827/

PIŠE ANTE TOMIĆ Naši ljudi zamišljaju da će se jednom ispraviti strašna nepravda u privatizaciji, a ne kontaju da se taj plijen odavno potrošio

Znate i sami, od onih što su se omrsili u privatizaciji, jedva bi se našao itko da je ateist ili agnostik, a Srbin, pouzdano, nije nijedan. Sve su to smjerni i pobožni katolici koji su, eto, zastranili, zalutali kao ovce u planini, ali da im dođe njihov župnik ili biskup, osjetljiv na nepravdu i stradanje malog čovjeka, kako su već naši župnici i biskupi osjetljivi na nepravdu i stradanje malog čovjeka, brzo bi ih vratio na pravi put.

“Vjeruješ li u Isusa Krista, Sina Božjeg, koji je zbog nas i našeg spasenja umro na križu i treći dan ustao iz mrtvih?!” dreknuo bi biskup.

“Vjerujem, oče”, odgovorio bi drhtavo menadžer klečeći pred njim.

“Onda vrati!” rekao bi svećenik prislanjajući raspelo osumnjičenom na čelo. “Vrati do zadnje lipe sve što si drpio u Uljaniku.”

Menadžer bi na to kriknuo u ekstazi, zakovrnuo očima i malaksalo se skljokao na pod plačući. Ridao bi tamo desetak, petnaest minuta, a onda obrisao suze, sabrao se i do detalja ispričao sve istražiteljima. Odrekao bi se i svojih kuća i stanova, i luksuznih automobila i brodova, i restorana i putovanja, i žene i ljubavnice, i zatvorio u samostanu da do kraja svog života posti i moli.

Tako nekako zamišljaju naši ljudi da će se jednom dogoditi, premda su već odrasli ljudi i davno su trebali prestati vjerovati u takve priče.


Moja se priča odnosi na Roberta Škifića, koji je trenutačno direktor luke Gaženica u Zadru.
Inače je vlasnik čarter flote koju je "kupio" dok je bio direktor u firmi koja je imala te brodove.
I ne samo to:
https://www.jutarnji.hr/biznis/finan...-kuna/4491455/

Riječ je o nekadašnjoj uspješnoj tvrtki SAS Zadar koja je u pretvorbi i privatizaciji podijeljena na nekoliko tvrtki koje su potom privatizirane. SAS strojogradnja iz portfelja Dom fonda prodana je, prema podacima Državnog ureda za reviziju iz 2003. godine, u kolovozu 2000. Temeljni kapital u iznosu od 132,2 milijuna kuna preuzela je tada tvrtka Riko d.o.o. iz Ljubljane. “Ugovor o kupoprodaji i prijenosu poslovnog udjela zaključen je 2000., a ugovorena je cijena u iznosu od tri milijuna njemačkih maraka”, navodi Državna revizija

Ovdje nitko nije reagirao: FIRMA VRIJEDNA 35 MILIONA MARAKA SE PRODALA ZA 3 MILIONA MARAKA.

A Gospodin Škifić !!

Škifić je, naime, 2008. tužio SAS strojogradnju s kojom se nagodio, pisala je Slobodna Dalmacija u lipnju 2010. Spor je na sudu trajao nekoliko godina, a završio je nagodbom uz detalje o kojima se ni jedna strana nije željela izjasniti.

“Taj spor je na Trgovačkom sudu u Zadru registriran s naznačenom vrijednosti od 14,7 milijuna kuna. Škifić je tužio SAS i zbog odluka dioničarske skupštine koja je namjeravala smanjiti temeljni kapital sa 132 milijuna kuna na 231 tisuću kuna. Zbog te zabilježbe kapital SAS-a još nije smanjen te se nije mogla provesti namjera vlasnika da se riješe višegodišnji gubici, koji su na kraju dosegnuli 100 milijuna kuna. Slovenci su Škifiću dali otkaz i tužili ga zbog loših poslovnih ugovora te tražili od njega naknadu štete od milijun kuna. Riječ je bila o ugovoru o najmu hala SAS Vektoru, u kojemu je Robert Škifić većinski dioničar, a u SAS strojogradnji je bio direktor”, pisala je Slobodna Dalmacija.


Dakle, Škifić je ima četvrtinu firme i za taj udio je tražio više negoli su vlasnici platili cijelu firmu !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 12:32   #147
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Izgleda da je ovaj novinar čitao što sam ja napisao prije 8 godina
https://www.jutarnji.hr/komentari/pi...rosio/8670827/

PIŠE ANTE TOMIĆ Naši ljudi zamišljaju da će se jednom ispraviti strašna nepravda u privatizaciji, a ne kontaju da se taj plijen odavno potrošio

Znate i sami, od onih što su se omrsili u privatizaciji, jedva bi se našao itko da je ateist ili agnostik, a Srbin, pouzdano, nije nijedan. Sve su to smjerni i pobožni katolici koji su, eto, zastranili, zalutali kao ovce u planini, ali da im dođe njihov župnik ili biskup, osjetljiv na nepravdu i stradanje malog čovjeka, kako su već naši župnici i biskupi osjetljivi na nepravdu i stradanje malog čovjeka, brzo bi ih vratio na pravi put.

“Vjeruješ li u Isusa Krista, Sina Božjeg, koji je zbog nas i našeg spasenja umro na križu i treći dan ustao iz mrtvih?!” dreknuo bi biskup.

“Vjerujem, oče”, odgovorio bi drhtavo menadžer klečeći pred njim.

“Onda vrati!” rekao bi svećenik prislanjajući raspelo osumnjičenom na čelo. “Vrati do zadnje lipe sve što si drpio u Uljaniku.”

Menadžer bi na to kriknuo u ekstazi, zakovrnuo očima i malaksalo se skljokao na pod plačući. Ridao bi tamo desetak, petnaest minuta, a onda obrisao suze, sabrao se i do detalja ispričao sve istražiteljima. Odrekao bi se i svojih kuća i stanova, i luksuznih automobila i brodova, i restorana i putovanja, i žene i ljubavnice, i zatvorio u samostanu da do kraja svog života posti i moli.

Tako nekako zamišljaju naši ljudi da će se jednom dogoditi, premda su već odrasli ljudi i davno su trebali prestati vjerovati u takve priče.


Moja se priča odnosi na Roberta Škifića, koji je trenutačno direktor luke Gaženica u Zadru.
Inače je vlasnik čarter flote koju je "kupio" dok je bio direktor u firmi koja je imala te brodove.
I ne samo to:
https://www.jutarnji.hr/biznis/finan...-kuna/4491455/

Riječ je o nekadašnjoj uspješnoj tvrtki SAS Zadar koja je u pretvorbi i privatizaciji podijeljena na nekoliko tvrtki koje su potom privatizirane. SAS strojogradnja iz portfelja Dom fonda prodana je, prema podacima Državnog ureda za reviziju iz 2003. godine, u kolovozu 2000. Temeljni kapital u iznosu od 132,2 milijuna kuna preuzela je tada tvrtka Riko d.o.o. iz Ljubljane. “Ugovor o kupoprodaji i prijenosu poslovnog udjela zaključen je 2000., a ugovorena je cijena u iznosu od tri milijuna njemačkih maraka”, navodi Državna revizija

Ovdje nitko nije reagirao: FIRMA VRIJEDNA 35 MILIONA MARAKA SE PRODALA ZA 3 MILIONA MARAKA.

A Gospodin Škifić !!

Škifić je, naime, 2008. tužio SAS strojogradnju s kojom se nagodio, pisala je Slobodna Dalmacija u lipnju 2010. Spor je na sudu trajao nekoliko godina, a završio je nagodbom uz detalje o kojima se ni jedna strana nije željela izjasniti.

“Taj spor je na Trgovačkom sudu u Zadru registriran s naznačenom vrijednosti od 14,7 milijuna kuna. Škifić je tužio SAS i zbog odluka dioničarske skupštine koja je namjeravala smanjiti temeljni kapital sa 132 milijuna kuna na 231 tisuću kuna. Zbog te zabilježbe kapital SAS-a još nije smanjen te se nije mogla provesti namjera vlasnika da se riješe višegodišnji gubici, koji su na kraju dosegnuli 100 milijuna kuna. Slovenci su Škifiću dali otkaz i tužili ga zbog loših poslovnih ugovora te tražili od njega naknadu štete od milijun kuna. Riječ je bila o ugovoru o najmu hala SAS Vektoru, u kojemu je Robert Škifić većinski dioničar, a u SAS strojogradnji je bio direktor”, pisala je Slobodna Dalmacija.


Dakle, Škifić je ima četvrtinu firme i za taj udio je tražio više negoli su vlasnici platili cijelu firmu !!
Ima li na forumu pdf Politika, biznis, religija i kriminal?
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 15:56   #148
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Ima li na forumu pdf Politika, biznis, religija i kriminal?
Nema. Mogao bih otvoriti takvu temu.
Ali to će malo koga zanimati. Čak i velike katolike. Oni će se i dalje radije moliti ispred ginekologija nego li ispred firme Đuro Đaković gdje radnici trenutačno štrajkaju.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 18:05   #149
Smile

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nema. Mogao bih otvoriti takvu temu.
Ali to će malo koga zanimati. Čak i velike katolike. Oni će se i dalje radije moliti ispred ginekologija nego li ispred firme Đuro Đaković gdje radnici trenutačno štrajkaju.
Zašto se ateisti ne skupe i štrajkaju protiv vlade ili ispred Đure Đakovića?

Ti kao pravi internet ratnik nekog prozivaš, umjesto da štrajkaš...za izrigat se.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 18:53   #150
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Zašto se ateisti ne skupe i štrajkaju protiv vlade ili ispred Đure Đakovića?

Ti kao pravi internet ratnik nekog prozivaš, umjesto da štrajkaš...za izrigat se.
krena proziva one koji zabadaju nos u tuđe živote, to su ovi iz hoda za život a ne ateisti.

Ateisti ne žele vjernicima ništa zabraniti osim onog što nije neka štetna radnja, dok katolički aktivisti imaju viziju kako drugima urediti život po načelima svoje vjere, prisiljavaju druge da žive po katoličkom svjetonazoru
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 19:04   #151
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
krena proziva one koji zabadaju nos u tuđe živote, to su ovi iz hoda za život a ne ateisti.

Ateisti ne žele vjernicima ništa zabraniti osim onog što nije neka štetna radnja, dok katolički aktivisti imaju viziju kako drugima urediti život po načelima svoje vjere, prisiljavaju druge da žive po katoličkom svjetonazoru
Sad je bio prosvjed po cijeloj RH jer se pustilo silovatelje iz Zadra. Nisam vidio da su se ateisti zgrozili jer su građani zabadali nos u tuđe zivote.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2019., 21:35   #152
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Sad je bio prosvjed po cijeloj RH jer se pustilo silovatelje iz Zadra. Nisam vidio da su se ateisti zgrozili jer su građani zabadali nos u tuđe zivote.
Nisu se zgrozili tek samo ateisti.

Trenutno je, kažu, smjena straže sudstva i pravila, od sada pa nadalje kažnjavati će se kako doliči, ne samo silovateljima nego i ubojicama koji ubiju nekog pa nakon deset godina zatvora na slobodi ubiju drugog...pa trećeg petog desetog sve dok porota ne shvati radi se o psihopati kojeg kad jednom reštom zatvoriš više ga ne puštaj na slobodu.


Znaš što naljuti? To kad pedofilu skrate zatvorsku kaznu jer pedofil na odsluženju kazne je ko dobrica, a što drugo kad u zatvoru nema djece koju bi silovao.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 00:44   #153
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
krena proziva one koji zabadaju nos u tuđe živote, to su ovi iz hoda za život a ne ateisti.

Ateisti ne žele vjernicima ništa zabraniti osim onog što nije neka štetna radnja, dok katolički aktivisti imaju viziju kako drugima urediti život po načelima svoje vjere, prisiljavaju druge da žive po katoličkom svjetonazoru
ovi iz hoda za život se bore za život nerođenih beba i koliko znam biti prolife nije samo katolički svjetonazor nego zdravorazumski svih pametnih educiranih ljudi
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 09:49   #154
Srebreni medvjed misli da si automatski vjernik ako si aktivist u hodu za zivot.

Kakva losa generalizacija.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 10:37   #155
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Sad je bio prosvjed po cijeloj RH jer se pustilo silovatelje iz Zadra. Nisam vidio da su se ateisti zgrozili jer su građani zabadali nos u tuđe zivote.
Jasno, silovanje nije štetna radnja nego pa nema smisla da silovatelji idu u zatvor.

Ajde pročitaj cijeli moj post, pa onda repliciraj.

Quote:
userxxx kaže: Pogledaj post
ovi iz hoda za život se bore za život nerođenih beba i koliko znam biti prolife nije samo katolički svjetonazor nego zdravorazumski svih pametnih educiranih ljudi
Gdje se to educiraš da dobiješ zdravorazumski svjetnoazor, na kojem fakultetu?

Ima nekih koji se ne bore za život nerođenih beba, što sad?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 11:29   #156
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Sad je bio prosvjed po cijeloj RH jer se pustilo silovatelje iz Zadra. Nisam vidio da su se ateisti zgrozili jer su građani zabadali nos u tuđe zivote.
Ja sam primijetio da se hrvatski katolički biskupi nisu izjasnili, a kako i bi kad su u Katoličkoj Crkvi žene i djeca drugotni, tj. predmet iživljavanja.
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 12:34   #157
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jasno, silovanje nije štetna radnja nego pa nema smisla da silovatelji idu u zatvor.

Ajde pročitaj cijeli moj post, pa onda repliciraj.



Gdje se to educiraš da dobiješ zdravorazumski svjetnoazor, na kojem fakultetu?

Ima nekih koji se ne bore za život nerođenih beba, što sad?
Silovanje je štetna radnja. Slazem se. Oduzimanje malog ljudskog zivota - nije stetna radnja?

Jedno i drugo je zabadanje tuđeg nosa u tuđe zivote. Jedno opravdavas, na drugo se zgrožavaš.

Gdje se ti educiraš, što je to štetna radnja?

Silovanje jest - gasenje zivota nije?
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 12:38   #158
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Silovanje je štetna radnja. Slazem se. Oduzimanje malog ljudskog zivota - nije stetna radnja?

Jedno i drugo je zabadanje tuđeg nosa u tuđe zivote. Jedno opravdavas, na drugo se zgrožavaš.

Gdje se ti educiraš, što je to štetna radnja?

Silovanje jest - gasenje zivota nije?
Oh, captain my captain...

I ti zabadaš svoju barku na obalu logike. Ono što je od njel preostalo...

Zamisli da te siluju a ti lijepo rodiš mada ne želiš.
Ma, nema tu štetne radnje, što bi?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2019., 12:43   #159
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Oh, captain my captain...

I ti zabadaš svoju barku na obalu logike. Ono što je od njel preostalo...

Zamisli da te siluju a ti lijepo rodiš mada ne želiš.
Ma, nema tu štetne radnje, što bi?
Upadaš kao padobranac u raspravu. Sa krajnošću, normalno.

Uvijek sam rekao da prilikom silovanja ili ugrozenosti zeninog zivota - zena treba biti ta koja bira.

U prvom slucaju nije dobrovoljno pristala na odnos, samim time nije njena odgovornost što je trudna.

U drugom slučaju mi je u redu da zena ima pravo na odluku. Iako vidimo da hrpa majki stavlja u takvoj situaciji bebu na prvo mjesto. To je hrabrost.

S druge strane imamo i kukavičluk. Sad što se netko zu prepoznao
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2019., 10:04   #160
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post


S druge strane imamo i kukavičluk. Sad što se netko zu prepoznao
Da to je kukavičluk jer ne treseš ti jaja po koprivama već netko drugi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.