Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 20:42   #1
Ostvarenje želja

Tko ne bi htio da mu se ostvare želje, pogotovo one ljubavne, ali i vezane uz posao i zdravlje...
Sjećam se jednom je neki čovjek došao u crkvu s ogromnom slikom jedne lokalne svetice koju je poklonio dotičnoj crkvi nakon što mu je ova pomogla da ozdravi.
Čovjek je plakao kao kišna godina kad je u kratkim crtama opisao svoje iskustvo i kako se molio toj svetici da mu ispuni želju.

Da li vam se dogodilo ispunjenje želja na bilo koji način?

Kad sam bila u Rimu, bacila sam novčić u fontanu Di Trevi i ta želja mi se ostvarila.

Bila je specifična i bio je težak put do nje, no, ispunila se.
Onda sam čitala Deepak Chopru pa sam napisala listu želja po njegovom naputku koje su djelovale nemoguće, no i one su mi se ostvarile.

Moram reći pod veliku cijenu. I ona prva i ova druga.
Pitam se sada, da li bih bila lišena silnog stresa koji je proizašao iz ispunjenja mojih želja iako sam tada - u trenutku kad su se ispunile bila najsretnija na svijetu.
Po mojem mišljenju, ne kaže se uzalud da čovjek snuje, ali Bog kreira događaje. A i ono što tako gorljivo želimo kreirati svojom voljom na kraju ima neki gorak okus...
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:47   #2
traži i dobit ćeš
benizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:50   #3
Quote:
benizg kaže: Pogledaj post
traži i dobit ćeš
Kuc, kuc!

Kaže jedan autor kojeg sam nedavno čitala da je svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli.

I još ima jedna.. ono što ti tražiš, to traži tebe.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 20:52   #4
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Kuc, kuc!

Kaže jedan autor kojeg sam nedavno čitala da je svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli.

I još ima jedna.. ono što ti tražiš, to traži tebe.
Nisam to nikada čula, ali ima smisla...
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:06   #5
Totalna besmislica.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:11   #6
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Totalna besmislica.

Što točno?
Ili, koji dio?
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:35   #7
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Što točno?
Ili, koji dio?
Pa sve.

"traži i dobit ćeš"
"svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli."
"ono što ti tražiš, to traži tebe."

Meni se želje nisu ostvarile. Nisam dobio 6 na lotu, nije mi Pišekica pokucala na vrata,....itd.

I šta sad? Pretpostavljam da slijedi klasična izvlakuša da mi to nije suđeno ili da nisam dovoljno jako želio
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 21:39   #8
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Meni se želje nisu ostvarile. Nisam dobio 6 na lotu, nije mi Pišekica pokucala na vrata,....itd.

I šta sad? Pretpostavljam da slijedi klasična izvlakuša da mi to nije suđeno ili da nisam dovoljno jako želio
Hm, meni jesu i to mi daje povoda za raspravu.
Nadam se da će se naći još netko s takvim iskustvima.

I mislim da nije stvar u jakom željenju i sudbini. U nećem trećem je, e, sad u čemu?
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 23:58   #9
Quote:
I još ima jedna.. ono što ti tražiš, to traži tebe.
Pročitala sam i ja puno knjiga na tu temu u posljednjih nekoliko mjeseci u silnoj želji da pomognem sebi. Napravila listu stotinu i jedne želje, i samo mi se jedna ostvarila.
napravila mindmovie ( ako netko ne zna što je to, neka upiše u google, otvorit će mu se jedan sasvim novi svijet ). U tom je filmiću koji sam si napravila bila jedna sasvim specifična želja ( od koje ništa ) i mnogo drugih, jedna je na putu da se ostvari. ne znam jel zbog svakodnevnog gledanja filmića kroz 4 mjeseca ili jednostavno je tako moralo biti. No, još uvijek ne vjerujem u to da samo trebam dovoljno željeti i to će mi doći.
lost2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:38   #10
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
Tko ne bi htio da mu se ostvare želje, pogotovo one ljubavne, ali i vezane uz posao i zdravlje...
Sjećam se jednom je neki čovjek došao u crkvu s ogromnom slikom jedne lokalne svetice koju je poklonio dotičnoj crkvi nakon što mu je ova pomogla da ozdravi.
Čovjek je plakao kao kišna godina kad je u kratkim crtama opisao svoje iskustvo i kako se molio toj svetici da mu ispuni želju.

Da li vam se dogodilo ispunjenje želja na bilo koji način?

Kad sam bila u Rimu, bacila sam novčić u fontanu Di Trevi i ta želja mi se ostvarila.

Bila je specifična i bio je težak put do nje, no, ispunila se.
Onda sam čitala Deepak Chopru pa sam napisala listu želja po njegovom naputku koje su djelovale nemoguće, no i one su mi se ostvarile.

Moram reći pod veliku cijenu. I ona prva i ova druga.
Pitam se sada, da li bih bila lišena silnog stresa koji je proizašao iz ispunjenja mojih želja iako sam tada - u trenutku kad su se ispunile bila najsretnija na svijetu.
Po mojem mišljenju, ne kaže se uzalud da čovjek snuje, ali Bog kreira događaje. A i ono što tako gorljivo želimo kreirati svojom voljom na kraju ima neki gorak okus...
a koju si knjigu citala od Deepak Chopre? Ja sam dozivjela slicno iskustvo ali ne po nj. naputku zato me zanima kakva je to vrsta zelja. Ali moram ti reci da za svaku ostvarenu zelju na takav nacin moras skupo platiti, i ja sam, ali opet dobro je u svemu tome sto sam sama mogla birati sta dajem u zamjenu za to, i zaista ostala sam bez toga, ali moja zelja se ostvarila
sun and shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:41   #11
Quote:
sun and shine kaže: Pogledaj post
a koju si knjigu citala od Deepak Chopre? Ja sam dozivjela slicno iskustvo ali ne po nj. naputku zato me zanima kakva je to vrsta zelja. Ali moram ti reci da za svaku ostvarenu zelju na takav nacin moras skupo platiti, i ja sam, ali opet dobro je u svemu tome sto sam sama mogla birati sta dajem u zamjenu za to, i zaista ostala sam bez toga, ali moja zelja se ostvarila
htjela sam reci LISTA zelja a ne vrsta, sorry, nadam se da te sad nisam totalno zbunila
sun and shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 12:56   #12
Nakon pustih pročitatih knjiga na tu temu ne znam što bih mislila....primjerice Sylvia Browne (najpoznatija svjetska vidovnjakinja) tvrdi da nam je sve unaprijed određeno, zacrtano u našim kartama u vrijeme dok smo bili "na onom svijetu" tj. prije nego što smo se rodili, i da su moguće samo male modifikacije tj. ne značajnija odstupanja od tog...dok autori primjerice u knjigama "Tajna" ili "Moć" ili "Moć pozitivnog mišljenja" tvrde da smo kreatori vlastite sudbine i da sami svoj život možemo promijeniti (posao, novac, ljubav, zdravlje..) ako to dovoljno jako želimo....
- dosta malih želja mi se ostvarilo zahvaljujućiu mojim pozitivnim mislima (i inače mislim da je dobro biti raspoložen i misliti pozitivno mada to nije uvijek izvedivo..) ali generalno neke značajnije promjene u mom životu nisu se za sada dogodile....
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:55   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa sve.

"traži i dobit ćeš"
"svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli."
"ono što ti tražiš, to traži tebe."

Meni se želje nisu ostvarile. Nisam dobio 6 na lotu, nije mi Pišekica pokucala na vrata,....itd.

I šta sad? Pretpostavljam da slijedi klasična izvlakuša da mi to nije suđeno ili da nisam dovoljno jako želio


...to onda znaci da "Tajna" ne funkcijonira?
PSY is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:24   #14
Quote:
PSY kaže: Pogledaj post
...to onda znaci da "Tajna" ne funkcijonira?
Ja vam kažem da Tajna funkcionira. Uz knjig ima i super cd s meditacijom Cosmic Ordering Connection - Stephen Richards. neznam postoji li hrvatska verzija. Ugl totalno te baci u trans. naručila sam je preko amacon.co.uk

Tajna ne funkcionira kad sebe limitiramo. Npr. kad zamišljamo jednu konkretnu osobu i kako ćemo upravo s tom osobom biti sretni i živjeti život iz bajke. Probala i ne funkcionira. Zapela baš na njega i nikako. Kad sam shvatila da sam s njim baš sve pokušala rekla sam sama sebi dosta. I onda sam pokušala nešto drugo. Zamislila sam sve kvalitete koje želim, ali doslovno, do zadnjeg detalja i kakvu vezu želim, ta osoba je ušla u moj život nakon nekih 2 mjeseca... Koristila sam tehniku meditacije s CD-a. CD je na engleskom i tko nema jezičnu barijeru preporučujem svakako
vana11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:10   #15
Quote:
sun and shine kaže: Pogledaj post
a koju si knjigu citala od Deepak Chopre? Ja sam dozivjela slicno iskustvo ali ne po nj. naputku zato me zanima kakva je to vrsta zelja. Ali moram ti reci da za svaku ostvarenu zelju na takav nacin moras skupo platiti, i ja sam, ali opet dobro je u svemu tome sto sam sama mogla birati sta dajem u zamjenu za to, i zaista ostala sam bez toga, ali moja zelja se ostvarila
Uf, sorry, ali sad se uopće ne mogu sjetiti naslova te knjige.
Istina, takve želje se plaćaju. Često i skupo.
Zato je najbolje kad smo spontani.
Mada, meni su se predivne stvari događale iz želja koje sam poželjela.
Iako je sve to bila jako skupa škola, bilo je predivno dok je trajalo.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:12   #16
Quote:
lost2 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam i ja puno knjiga na tu temu u posljednjih nekoliko mjeseci u silnoj želji da pomognem sebi. Napravila listu stotinu i jedne želje, i samo mi se jedna ostvarila.
napravila mindmovie ( ako netko ne zna što je to, neka upiše u google, otvorit će mu se jedan sasvim novi svijet ). U tom je filmiću koji sam si napravila bila jedna sasvim specifična želja ( od koje ništa ) i mnogo drugih, jedna je na putu da se ostvari. ne znam jel zbog svakodnevnog gledanja filmića kroz 4 mjeseca ili jednostavno je tako moralo biti. No, još uvijek ne vjerujem u to da samo trebam dovoljno željeti i to će mi doći.

Pogledala sam mindmovie, danas. To je zapravo utiskivanje pozitivnih slika i parola, misli u podsvijesni um?

Nije loša tehnika, iako mi se na prvi pogled učinilo tako tipično moderno i pomalo površno, no, zapravo to i jest put laganog reprogramiranja podsvijesti.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 21:14   #17
Quote:
vana11 kaže: Pogledaj post
Zamislila sam sve kvalitete koje želim, ali doslovno, do zadnjeg detalja i kakvu vezu želim, ta osoba je ušla u moj život nakon nekih 2 mjeseca... Koristila sam tehniku meditacije s CD-a. CD je na engleskom i tko nema jezičnu barijeru preporučujem svakako
I ja sam nedavno poželjela ljubav i kvalitetnu osobu i takav mi se doista i pojavio, vrlo, vrlo kvalitetan muškarac, samo što sve to ima jednu manu... ne privlači me na način da jedva čekam da me dotakne ili ja njega.
Tako da sam mu eto, dala do znanja da me ipak ne zanima naš odnos.
Sad bih ipak trebala svojoj listi želja jače podvuči: i da ja njega želim.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 00:42   #18
Quote:
Gizela_ kaže: Pogledaj post
I ja sam nedavno poželjela ljubav i kvalitetnu osobu i takav mi se doista i pojavio, vrlo, vrlo kvalitetan muškarac, samo što sve to ima jednu manu... ne privlači me na način da jedva čekam da me dotakne ili ja njega.
Tako da sam mu eto, dala do znanja da me ipak ne zanima naš odnos.
Sad bih ipak trebala svojoj listi želja jače podvuči: i da ja njega želim.
a bravo gizela

meni se je nešto ''čudno'' dogodilo, prije god dana sam željela da upoznam nekog jako zgodnog i duhovitog dečka, da je njemu jako stalo do mene i naravno da budem s njim u vezi i da sve bude divno i krasno bla bla... i nije prošlo ni mj dana i takvog sam i upoznala. međutim nismo JOŠ u vezi zbog udaljenosti, tj ne možemo se viđat baš, ali još uvijek smo u jako dobrim odnosima. bit toga svega je da mi se zapravo dio želje ispunio a drugi dio šteka
Lady Mona is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 11:40   #19
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Pa sve.

"traži i dobit ćeš"
"svaka želja blagoslovljena jer postoji neki razlog zašto smo upravo to zaželjeli."
"ono što ti tražiš, to traži tebe."

Meni se želje nisu ostvarile. Nisam dobio 6 na lotu, nije mi Pišekica pokucala na vrata,....itd.

I šta sad? Pretpostavljam da slijedi klasična izvlakuša da mi to nije suđeno ili da nisam dovoljno jako želio
Muškarci su za razliku od žena realniji i ne sanjare baš kao žene pa jednostavno nemaju tu genetsku predispoziciju ostvarenja željica. Mi smo jači magnet od vas.
sto_sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 22:57   #20
Quote:
sto_sad kaže: Pogledaj post
Muškarci su za razliku od žena realniji i ne sanjare baš kao žene pa jednostavno nemaju tu genetsku predispoziciju ostvarenja željica. Mi smo jači magnet od vas.
Dobro da je tako
martin polo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:16.