Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2011., 20:25   #1
Prodavanje duše vragu

... Pozdrav

... Ne znam dal vec postoji ovakva tema, vjerujem da ne pa eto ja zapocinjem...

... Sto mislite o tome (prodavanju duse)? Jel to zaista moguce? Koja je svrha?

... Svako malo vidim da slavni i poznati mladi ljudi umiru u 27. godini, a to je kao godina do koje se zivi nakon prodaje duse...

... Nemam pojma dal tema spada u ovaj podforum ili ne, ako ne prebacite

... I nadam se da ima netko normalan za raspravu
__________________
=)
-SunShine- is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 22:20   #2
Da je to moguće vrag bi me već nebrojeno puta posjetio sa ugovorom.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 22:40   #3
Znam samo za Jima Morrisona da je u svom dnevniku opiso susret nekog duha kojeg je zvao Duh Glazbe, a kasnije ga zove u nekim citatima Sotona. Također je umro u 27. godini života pod nepoznatim okolnostima, a nakon 2 godine i njegova djevojka Pam također je umrla u 27. godini života. Najpoznatija legenda koja je navodno prodala dušu vrag s ciljem da postane najpoznatiji bluzer svakako je Robert Johnson. Uglavnom imaš to sve na wikipediji ( club 27 ). Po meni to je sve sranje jer se ovakvi slučajevi mogu sasvim racionalno objasniti. Cobain je počinio samoubojstvo jer je bio depresivan, a ovi iz 60-ih koji dolaze iz hippy pokreta ( Jim Morrison, Janis Joplin, Hendrix i Brian Jones ) njih je ubila američka vlada što mi ima najviše smisla jer su se tada rock zvijezde smatrale vođe novog pokreta i protest protiv Vjetnamskog rata.
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 01:42   #4
Zašto baš misliš da nužno postoji vrag??
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 02:52   #5
Po čemu si zaključio da vjerujem u postojanje vraga? Na ovakve stvari negledam crno i bijelo.
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 03:30   #6
Quote:
Svako malo vidim da slavni i poznati mladi ljudi umiru u 27. godini, a to je kao godina do koje se zivi nakon prodaje duse
i baš danas u 27.-oj godini života umre Amy Winehouse.

u 27.-oj godini je umro i Kurt Cobain :O

i Jimi Hendrix.

i Jim Morrison.

oke, sad već sumnjam.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 05:31   #7
Ljudi svaki dan umiru sa 27 godina, ima još milijun osoba koje su poznate i talentiran pa nisu umrli sa 27 godina, recimo David Bowie ili Mozart. Što se tiče Cobaina one se sam ubio što znači da je sam utjecao na svoju smrt i kada će umrijeti. A ovo dvoje Morrison i Joplin oni su ubijeni zbog masona i drugih zavjera
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 13:43   #8
ma, gore je bio čisti sarkazam.

makar se ne slažem sa činjenicom koju si napisao gore o k.cobainu.

nema veze, postoji više verzija smrti
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 15:21   #9
Zašto ne, nije valjda da i ti sumnjaš na tu predivnu ženu courtney love
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:24   #10
ajmo reći da imam svoja uvjerenja, sasvim dovoljno za reći, a da ne pokrenem lavinu tuđih uvjerenja.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:26   #11
Ma nemam ja ništa protiv tuđih uvjerenja, čak štoviše uvijek sam spreman čuti drugo mišljenje
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:30   #12
da, smatram da nije počinio samoubojstvo.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:38   #13
Pročito sam njegove dnevnike i autobiografiju, a kao klinac bio sam njegov veliki fan. On je uvijek bio suicidalan i depresivan ali to je već druga tema. Moje je mišljenje da je počinio samoubojstvo zbog onog oproštajnog pisma koje je ispisano zbilja iskreno i žalosno. Nažalost mogli su ga spasiti ali on nije nikome to dopustio jer je ulazio u sve veču ovisnost o heroinu te je također patio od neke boli u trbuhu za koju se nije znao uzrok. U zadnjim satim života unjeo je u sebe ogromne koičine heroina ( navodno dovoljna za pet overdoza što znači sigurna smrt ! ) a što se tiče one sačmarice to je več probem ( možda ) jer nisam siguran da je bio u stanju uzet oružje jer je bio ukomiran u kratkom roku, ali u svakom slučaju bio bi mrtav od overdoza heroina ili od sačmarice. U svakom slučaju žalosno.
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:40   #14
vrag je došao po njega :3 lol jk
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:44   #15
pa dobro, sve i da je moguće, kako se to proda duša vragu?
ne znam ništa o tome, ako netko zna molila bih da nam tu lijepo objasni...
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:47   #16
postoji više verzija, svaka ima neke detalje izmjenjene al' je većina jedna drugoj poklopac.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:50   #17
može primjer jedne verzije? jel to bude neki ritual ili šta?
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:53   #18
na četverostrukom križanju ceste, u sredini u nekoj kutijici, najčešće metalnoj stavljaš svoju sliku i komadić nečeg tvojeg, nešto zazivaš bla bla i onda kao dođe vrag pa se dogovorite za kavu jedan dan etc.

šalim se. poslije ovog "nešto zazivaš bla bla" ne znam što ide, ali pretpostavlja se da vrag preuzme nečiji oblik, nešto takvo.
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:55   #19
Je, i mene zanima. Prodao bih je za slavu, par milijardi dolara i tako to
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 17:56   #20
@Dijaa: dami ti broj mob od gospodina Vraga
__________________
House: "Lies are like children: they're hard work, but it's worth it because the future depends on them."
Mr.Stranger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.