Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2011., 20:09   #1
Usniti budućeg životnog partnera

Postoji li mogućnost da se nešto napravi pa da se tu naći sanja svoga budućeg mužda ili ženu?

Čuo sam nešto u vezi toga da se treba narezati kora od jabuke i staviti ispod jastuka.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 20:48   #2
Čitala sam na netu o tome..navodno moraš oguliti jabuku,ali tako da kora ostane u komadu..zamotaš to u papir i staviš ispod jastuka..jabuku naravno pojedeš..probala sam..ne bi bila ja da ne probam..nisam sanjala ništa i nikoga..valjda se nikad neću udati..šmrc,šmrc
power2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2011., 21:12   #3
Odakle je ovaj neobičan običaj?
pavaogc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 13:19   #4
Hm... Nemam pojma.
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 14:05   #5
Babske priče
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2011., 21:39   #6
Ja sam isto čula da ako neudata žena stavi pod jastuk parče svadbene torte da će usniti budućeg muža.
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 07:44   #7
Ovo je u rangu vidovitog Milana Od kore jabuke i torte jedino što ćete dobiti jest zmazana posteljina
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:26   #8
Ja znam za jedna nacin kako mi je baka ispricala.
Zapravo ne radi se o tome da ces usnuti buducega supruga vec ces cuti njegovo ime,tj prvo ime koje cujes,tako ce se zvati.

To se radi dan prije mislim Sv.Petra ili Sv.Ivana sad ne znam tocno jer sam zaboravila,a i bakica je,ali mislim prije petra.

Navecer se pojede vecera od kruha,na stolnjaku,i te mrvice se skupe i zatvori se stolnjak.Ujutro na Sv. se malo ranije treba probuditi i kroz prozor istresti stolnjak od mrvica i pricekati,prvo ime koje netko bude dozivao, ili koje prvo cujemo,to ce biti ime buducega supruga.
Trima osobama je pogodjeno,starijim zenama,ukljucujuci i moju bakicu.
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:31   #9
A koliko njih je čulo krivo ime?
__________________
There is nothing like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.
Lovecat is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:35   #10
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
A koliko njih je čulo krivo ime?
E to ti ne bih znala reci...moja kaze da je pogodjeno njima trima...a za druge ne znam,zapravo mislim da za ovaj nacin i ne znaju ljudi,a moja bakica ima puno,puno godina...tako da je to bilo daleka daleka proslost...

Ja svaki put to zelim napraviti,ali uvijek mi promakne taj datum,zaboravim,izgleda da me nece nijedno ime
Sapientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 00:11   #11
evo još jedan način: Prije nego sto prvi put prespavas kod nekoga treba carape da stavis pod jastuk i da ostavis noge otkrivene.Tada ces da sanjas osobu za koju ces se udati/ozeniti.
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 07:36   #12
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Čuo sam nešto u vezi toga da se treba narezati kora od jabuke i staviti ispod jastuka.
To mi nije funkcioniralo,ali rezultati su se drasticno popravili kad sam stavila cijelu kašetu ispod kreveta.
__________________
Ne znam sto hocu,al znam kad TO dobijem
Me,myself and I is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 14:34   #13
Quote:
Monique. kaže: Pogledaj post
evo još jedan način: Prije nego sto prvi put prespavas kod nekoga treba carape da stavis pod jastuk i da ostavis noge otkrivene.Tada ces da sanjas osobu za koju ces se udati/ozeniti.
Istina ili zezancija?
Momak 90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 09:55   #14
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Istina ili zezancija?
neznam, probaj pa ćeš vidjeti
__________________
Fenomenalan je osjećaj lebdjeti u raju
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 00:26   #15
surfjući netom našla sam još jedan način: Djevojke da usniju suđenika uoči prvog marta ili svetog Ivana stavljaju grančicu ove biljke pod jastuk.

pa ko voli, nek izvoli
Monique. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:50   #16
Što znaći kada sanjaš svog dećka ili curu i da on/a izgori u snu???? Da li netko zna???
__________________
sHE´S brOKen
GirlConverse is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 21:44   #17
o nisu to bapske priće..
to s jabukom koliko se ja sjećam nije da se reže, nego se cjela jabuka stavi ispod jastuka kad se legne, onda se pogleda u sve 4 strane zida u sobi, tocno u ponoć se budiš i skineš skroz gol staneš tako pred ogledalo i u ogledalu vidiš to ..
stravićno zar ne , uhh
nissam sigurna da je ovo što sam napisla sve u bobu toćno ali to tako nekako izgleda, i to pamtim da mi je jedan dečko još u osn. školi prićao, a i postoji nešto da se broje zvjezde pa sanjaš za koga češ se udat(vašu svadbu) i jedna je cura to čak i probala pa sanjala, zato i kažem da postoji i to ...
ali dalje od toga možda se razoćarate u taj san

Zadnje uređivanje kayaze : 08.06.2012. at 21:53.
kayaze is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2012., 22:06   #18
Quote:
momak_20 kaže: Pogledaj post
Postoji li mogućnost da se nešto napravi pa da se tu naći sanja svoga budućeg mužda ili ženu?

Čuo sam nešto u vezi toga da se treba narezati kora od jabuke i staviti ispod jastuka.
Ne postoji takva mogućnost.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 16:58   #19
Nikad me nije zanimalo za koga i hoću li se udat, al spontano uvijek prije nego uđem u neku vezu, konkretno prije nego odnos s tom osobom uopće počne davati neke naznake bliskosti i sl., sanjam budućeg dečka.

San je za svakog bio drukčiji, ali jednostavno na mene ostavi puno dublji dojam nego redovni snovi i uvijek ima neku simboliku koja mi se ureže u svijest i ne izlazi iz glave. Par puta je simbolika bila i loša pa sam se automatski odaljila od tih likova. Jedan je završio s mojom kolegicom i imali su jako lošu vezu jer je on čudljiv, a izgleda i nasilan.
__________________
"Skijanje je moderna verzija Sizifa" Frederick Beigbeder
barbie_girl333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2012., 09:04   #20
hallo ja sam probala sa jajetom pa oje sanjam dvojicu kad prvi je dosad pokojni pa vidjet cemo sta ce dalje bit.....
nanajaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.