Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 12:46   #61
Ajme čitam ovu temu i ne vjerujem...Kako sam bila puna entuzijazma...Pa mi otkrili hepatitis...Na kraju me Šparac nije htio primit na IVF dok mi infektolog ne napiše preporuku...naravno Bradarić mi nije htio dat zeleno svjetlo iako su mi jetrene probe i uzv jetre bili uredni...Ahhh...Al eto, dižem temu, i Marela je na kraju zatrudnila na citu...Thegirl je nekidan rodila....Ja još čekam....
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 09:37   #62
Thumbs up

Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Molim sve žene kojima je uspjela oplodnja na CITU u Splitu da se jave i podignu mi moral jer ja uskoro tamo idem na IVF. Također ako poznajete bilo koga kome je tamo uspilo i to napišite pliz!!!
evo draga moja, ja sam nova ovde i samo sam se prijavila da ti mogu reć dobru vijest.
bila sam na tri IVF-ICSI-a u ZG i ništa, a kod dr.Poljaka iz prve(bilo je ko da idem popit kavicu) i evo malac će za misec dana dvi godine.
nadam se da te to malo ohrabrilo.
a znam i dva para koji su isto tako dobili + i nakon 9 miseci blizančići.
ja se uskoro spremam ponovo na "kavicu".
good luck
soki st is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 10:16   #63
Naš poklončić iz Cita stigao 11.5.
__________________
Naša mala sreća
alejandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 11:25   #64
Quote:
alfica78 kaže: Pogledaj post
cisto zbog statistike
moja prija je ostala trudna u citu iz drugog pokusaja, a jos bila azoospermija u pitanju tako da ste u dobrim rukama
evo zbog radi statistike,
isto bila azoospermija i iz prvog puta kod Poljaka, srećica će sad napunit dvi godine.
Pa kako je Alfica78 rekla definitivno smo u dobrim rukama i sad krećemo ponovo
soki st is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2010., 12:18   #65
Podižem malo ovu temu jer i mi uskoro planiramo u Cito.
Od uvik sam mislila da su dobri u IVF-u i liječenju neplodnosti, ali sad kad čitam ove vaše postove, sad sam sigurna 100% da smo u najboljim rukama.
__________________
Doći će i naših 9 mjeseci...
sandy2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 10:38   #66
Pozz

Ja se isto spremam na jesen posjetiti CITO...najprije bi provjerila prohodnost jajovoda,,pa vidjela sto dalje..trudimo se nekih dvije godine s prekidima...navodno nemamo problema al beba nikako doci...

Molim cure koje su bile tamo da se jave..savjeti i preporuke bi nam dobro došle

Hvala svima unaprijed :-))
__________________
Neka se još među nama čuje i drugi glas koji će tebe hvaliti,neka se čuje i drugo srce koje će tebe zavoljeti,i neka procvjeta novi život da posvjedoči o tvojoj ljubavi!Molitva Ivana P.II za milost novog života
sunce79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:36   #67
CITO Split

Pozz

Uskoro se spremamo u CITO, prvo razgovor s doktorom pa ćemo vidjeti što dalje !! Molila bi sve majke, trudnice i trudilice koje su bile tamo da napišu svoja iskustva !! Ako postoji tema ( ja je nisam mogla pronaći ) da admin. prebace tamo..hvala svima
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 18:40   #68
pretpostavljam da ti ideš na neki oblik potpomognute oplodnje. ja sam vodila tamo svoju trudnoću u dr. Poljaka(prirodno sam začela), a moja vjenčana kuma je nakon nekoliko godina neuspješnog začeća zanijela mjesec dana nakon što je tamo radila propuhivanje jajnika. zahvat joj je radio isto Poljak, a Šparac joj je vodio trudnoću.

Opremljenost odlična, rezultati kod potpomognute oplodnje isto sam čula odlični. jedino ako budeš kod Poljaka, on je onako prilična sirovina, pravi čovik iz Sinja pa zna imat neke komentare . mene je to nasmijavalo, ali znam žene kojima nije bilo pravo. U svakom slučaju nije tip koji će ti tepati i držat te za ruku i nije od puno priče, ali je vrhunski stručnjak i možeš mu vjerovati, a meni je bilo najvažnije da znam da smo beba i ja u dobrim rukama.

Nadam se da će ti se javit netko s više detalja, a ako te još šta zanima mogu ja kumu pitati.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:18   #69
Ja imam predivno iskustvo s dr.Poljakom! Ne slažem se da je sirov, mene je držao za ruku...

On ti se više postavi kao otac, zna se derati, biti drzak a opet... zna pokazati toplinu kad treba. Kao stručnjak odličan!
Ja sam mu zahvalna na svemu...
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:00   #70
Cito .. Zatrudnila iz prve ( ICSI ) i znam ih još, a muževi spermiji su bili čista katastrofa. Kod njih vodim i trudnoću. Oba dr. su vrhunska, samo se razlikuju: jedan je kulturan, obazriv, drugi drito u glavu, po domaći, pa sad biraj šta voliš!
Uglavnom, sve ludilo, jedino me ponekad gužva kod njih malo iživcira, ali to ne možeš izbjeći..
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 08:37   #71
Roza, obirom na novi zakon i sve, CITO su broj jedan u hrvatskoj. Najviše trudnoća. Ako imaš love, drž se njih. Također, imaš na forumu Roda temu potpomognuta u Splitu, tamo ti pišu citašice i bit će od velike pomoći
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki

Zadnje uređivanje Tashi : 15.07.2011. at 18:48.
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:11   #72
Hvala vam cure..svaka inf. i savjet mi je dobrodošao

Sad kad mm dođe s puta ću zvati da nas naručim na razgovor,,pa ću vidjeti što nam savjetuje doktor za dalje..jedva čekam čuti još koje mišljenje...ja bi prvo htjela da mi pogledaju prohodnost jajovoda iako su mi navodno to radili, ja nisam baš sigurna i to me užasno kopka (al to je neka druga priča ) !!

Koliko se čeka na razgovor ?? I čula sam da poslije gledanja prohodnosti, tri mjeseca se ne može raditi inseminacija !?
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:28   #73
Quote:
roza1982 kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure..svaka inf. i savjet mi je dobrodošao

Sad kad mm dođe s puta ću zvati da nas naručim na razgovor,,pa ću vidjeti što nam savjetuje doktor za dalje..jedva čekam čuti još koje mišljenje...ja bi prvo htjela da mi pogledaju prohodnost jajovoda iako su mi navodno to radili, ja nisam baš sigurna i to me užasno kopka (al to je neka druga priča ) !!

Koliko se čeka na razgovor ?? I čula sam da poslije gledanja prohodnosti, tri mjeseca se ne može raditi inseminacija !?
Čuj, da su ti radili HSG viruj mi -znala bi To je dosta bolno, i radi se u bolnici, čak ostaješ prenočit. Privatno je druga priča, ne moraš ostajat,mislim da na CITO-u košta oko 1000kn. Di si dosad bila-kod koga?
Nakon HSG-a se ide odma na inseminaciju ako su jajovodi prohodni,u prvoj ovulaciji koja dolazi Jesu ti svi ostali nalazi uredni, spermiogram, hormoni itd? Ako jesu, i ako ti HSG pokaže da su jajovodi začepljeni, vjerovatno će ti Šparac savetovat laparaskopiju(ako nemaš puno godina)
Jooooj, ja sam ti sve to prošla i volila bih ti maksimalno pomoć da ne radiš moje greške.
Nećeš čekat ništa za pregled, možeš se i preko interneta naručit, otvori njihovu stranicu. Jesi iz Splita?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:35   #74
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Čuj, da su ti radili HSG viruj mi -znala bi To je dosta bolno, i radi se u bolnici, čak ostaješ prenočit. Privatno je druga priča, ne moraš ostajat,mislim da na CITO-u košta oko 1000kn. Di si dosad bila-kod koga?
Nakon HSG-a se ide odma na inseminaciju ako su jajovodi prohodni,u prvoj ovulaciji koja dolazi Jesu ti svi ostali nalazi uredni, spermiogram, hormoni itd? Ako jesu, i ako ti HSG pokaže da su jajovodi začepljeni, vjerovatno će ti Šparac savetovat laparaskopiju(ako nemaš puno godina)
Jooooj, ja sam ti sve to prošla i volila bih ti maksimalno pomoć da ne radiš moje greške.
Nećeš čekat ništa za pregled, možeš se i preko interneta naručit, otvori njihovu stranicu. Jesi iz Splita?
Hvala ti puno..sad opet radim sve pretrage, da osvježim nalaze..a mislila sam da mm napravi tamo spermio..sve je bilo ok prije nekih godinu ipo kod obadvoje, al puno je to vrimena..ja se nadam da se nije ništa pogoršalo !!! Poslat ću ti pp
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:38   #75
Quote:
roza1982 kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure..svaka inf. i savjet mi je dobrodošao

Sad kad mm dođe s puta ću zvati da nas naručim na razgovor,,pa ću vidjeti što nam savjetuje doktor za dalje..jedva čekam čuti još koje mišljenje...ja bi prvo htjela da mi pogledaju prohodnost jajovoda iako su mi navodno to radili, ja nisam baš sigurna i to me užasno kopka (al to je neka druga priča ) !!

Koliko se čeka na razgovor ?? I čula sam da poslije gledanja prohodnosti, tri mjeseca se ne može raditi inseminacija !?
Vidim da ti je Kinki već dosta toga objasnila, ja sam ti kod njih radila HSG i preporučila bi ti ih sve skupa trajalo nekih 10-tak min, nakon toga malo odmoriš i možeš odmah kući, mislim da sam ja platila 1200 kn, al preko toga ti sigurno nije.
Kako su mi bili jajovodi prohodni odmah sam sljedeći ciklus išla na inseminaciju. Sve to skupa brzo ide ne treba se kod njih nešto dugo čekat, ja sam još uvik kod njih i ostat ću dok god financijski budem mogla, držim ti fige
__________________
.....volim......
mare09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 09:48   #76
Quote:
mare09 kaže: Pogledaj post
Vidim da ti je Kinki već dosta toga objasnila, ja sam ti kod njih radila HSG i preporučila bi ti ih sve skupa trajalo nekih 10-tak min, nakon toga malo odmoriš i možeš odmah kući, mislim da sam ja platila 1200 kn, al preko toga ti sigurno nije.
Kako su mi bili jajovodi prohodni odmah sam sljedeći ciklus išla na inseminaciju. Sve to skupa brzo ide ne treba se kod njih nešto dugo čekat, ja sam još uvik kod njih i ostat ću dok god financijski budem mogla, držim ti fige
Hvala vam cure..pao mi je veliki teret s leda kad čujem ovako pozitivna iskustva
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 12:00   #77
Quote:
roza1982 kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno..sad opet radim sve pretrage, da osvježim nalaze..a mislila sam da mm napravi tamo spermio..sve je bilo ok prije nekih godinu ipo kod obadvoje, al puno je to vrimena..ja se nadam da se nije ništa pogoršalo !!! Poslat ću ti pp
Dat će ti Poljak ili Šparac listu pretraga koje moraš obavit, između ostaloga HIV i Hepatitis, ti i muž. Idi što prije jer će ti trebat misec dana da svi nalazi budu gotovi, spermiogram ćeš kod njih radit. Ako nisi znala, CITO ti sad obavlja potpomognute oplodnje i preko hzzo-a, ako ti ne bude trebala velika stimulacija imaš šanse upast na listu za besplatan postupak
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:33   #78
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Dat će ti Poljak ili Šparac listu pretraga koje moraš obavit, između ostaloga HIV i Hepatitis, ti i muž. Idi što prije jer će ti trebat misec dana da svi nalazi budu gotovi, spermiogram ćeš kod njih radit. Ako nisi znala, CITO ti sad obavlja potpomognute oplodnje i preko hzzo-a, ako ti ne bude trebala velika stimulacija imaš šanse upast na listu za besplatan postupak
Nisam to znala da obavljaju i preko hzzo-a ...A ko mi treba dat uputnice za te pretrage..doktor opće prakse.!?!..jel se to može privatno napraviti na HIV i hepatitis ??
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "

Zadnje uređivanje roza1982 : 12.10.2010. at 15:42.
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 18:20   #79
Quote:
roza1982 kaže: Pogledaj post
Nisam to znala da obavljaju i preko hzzo-a ...A ko mi treba dat uputnice za te pretrage..doktor opće prakse.!?!..jel se to može privatno napraviti na HIV i hepatitis ??
Može! U Analizi, mislim da samo krvnu grupu i RH faktor ne možeš privatno a sve ostale pretrage možeš... I brzo su gotove!

Poslušaj cure, nema čekanja, što prije kreni!
Sretno!
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:25   #80
Quote:
ivana0906 kaže: Pogledaj post
Može! U Analizi, mislim da samo krvnu grupu i RH faktor ne možeš privatno a sve ostale pretrage možeš... I brzo su gotove!

Poslušaj cure, nema čekanja, što prije kreni!
Sretno!
Imam krvnu grupu i Rh faktor..to ne trebam vaditi opet ( nije se promjenilo )
To i od mog mm treba !? Super što se može privatno..baš ću nazvat u ANALIZU...jedna cura s foruma mi je rekla što je njoj trebalo, skoro sve imamo...jedino još neznam za te potvrde od pravnika i psihologa

Hvaaalllaa vam još jednom
__________________
" Hodaj! Nebo strpljive voli, mozda se ipak sve u dobro pretvori "
roza1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.