Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2007., 19:52   #61
hmm bio bi to dobar eksperiment nema sta ,sam ja koliko sam god skeptik toliko se i bojim ...
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 23:55   #62
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
vladdelucius - znači ti te demone prizivaš,i želiš reći da nijedan demon nije zao,i da ti samo tako ispuni želju bez ikakva uzvrata(evo nam novog naziva za dobre vile - demoni)...želiš reći da nam niti jedan ne želi nauditi i da niti jedan nije opasan...dobro ako je tako,ali možeš li mi odgovoriti kakve koristi imaju oni ako nam pomognu,što oni time dobivaju,nemoj samo reći da to rade zbog dobrote...i jedno pitanje za kraj...reci dali ti se koji put demon zapravo invocirao znači da se stvorio ispred tebe u nekom obliku,da je fizički tu i okom vidljivih...i znaš kako se kaže,ako nisam vidio nisam 100% siguran....


N akraju jedan mali prijedlog,u ovoj raspravi smatram da vladdelucius zna najviše...pa ko je za da se negdje nađemo i napravimo nekakvi ritual i evokaciju sa nekom zajedničkom željom i potrebom...jasno,niš od toga ako se vladdelucius ne složi s time,i ako on smatra da je to nečasno za već odabranog demona...

razmislite...
Reći ću ti samo, ne vjeruj meni - vjeruj sebi. Probaj pa vidi.
Nikada to nebi napravio radi nekih eksperimenata, jer je to dio mog života. Ali preporučujem da se ljudi uvjere sami. Ne moraju vjerovati meni niti nikome drugom, samo sebi.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 00:17   #63
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Reći ću ti samo, ne vjeruj meni - vjeruj sebi. Probaj pa vidi.
Nikada to nebi napravio radi nekih eksperimenata, jer je to dio mog života. Ali preporučujem da se ljudi uvjere sami. Ne moraju vjerovati meni niti nikome drugom, samo sebi.
E jesi ti neki..
pa nije goetia za početnike.. mora neke preduvjete ispuniti, koji zahtjevaju mnogo truda i vremena.
Helel-Ben-Shakar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 09:54   #64
Uopće se ne slažem za stavovima spritualnog sotonizma tj. JOS-a

Entiteti iz Goetia nisu inteligentni niti imaju ljudska obilježja poput ponosa. To su sile koje se moraju kontrolirati i prikladno se zaštiti kad se prizivaju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:31   #65
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Reći ću ti samo, ne vjeruj meni - vjeruj sebi. Probaj pa vidi.
Nikada to nebi napravio radi nekih eksperimenata, jer je to dio mog života. Ali preporučujem da se ljudi uvjere sami. Ne moraju vjerovati meni niti nikome drugom, samo sebi.
ne radi eksperimenata nego radi nekakvog kolektivnog cilja ljudiju koji pričaju na ovom forumu...npr.svi se okupimo odaberemo tog demona kojeg želimo prizvati i koji bi bio najadekvatniji za našu želju,i prizovemo ga svi zajedno...a ti pošto znaš više od većine nas bi bio nekakvi vođa obreda...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:36   #66
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uopće se ne slažem za stavovima spritualnog sotonizma tj. JOS-a

Entiteti iz Goetia nisu inteligentni niti imaju ljudska obilježja poput ponosa. To su sile koje se moraju kontrolirati i prikladno se zaštiti kad se prizivaju.
slažem se sa stavom Baphometa da su to opasne sile i da se treba zaštititi,ali mi nije jasno zašto bi one bile neinteligentne niti imale ljudska obilježja(ne želim se svađati,ako si ih ti prizivao valjda onda i ti najbolje znaš...),pa zar nisu to bića puno starija od čovjeka i spuno više znanja...npr.u opisu nekih piše general s 100 000 vojnika,zao,pojavljuje se u ovom i ovom obliku,a ti kažeš da je slabiji i ''manji'' od čovjeka...to mi baš i nema neke prevelike logike...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:48   #67
Quote:
Helel-Ben-Shakar kaže: Pogledaj post
E jesi ti neki..
pa nije goetia za početnike.. mora neke preduvjete ispuniti, koji zahtjevaju mnogo truda i vremena.
Naravno; da bi se stekla vještina potrebno je najmanje godinu dana redovitog treninga.

@ Baphomet:

Sva moja iskustva vezana sa Goetskim Demonima mi pokazuju da su oni daleko ispred čovjeka.

Quote:
300 kaže: Pogledaj post
ne radi eksperimenata nego radi nekakvog kolektivnog cilja ljudiju koji pričaju na ovom forumu...npr.svi se okupimo odaberemo tog demona kojeg želimo prizvati i koji bi bio najadekvatniji za našu želju,i prizovemo ga svi zajedno...a ti pošto znaš više od većine nas bi bio nekakvi vođa obreda...
Već sam se izjasnio.
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:12   #68
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Sva moja iskustva vezana sa Goetskim Demonima mi pokazuju da su oni daleko ispred čovjeka.
JOS-ova filozofija je identična kršćanskoj (Sotona=Jehova, Demoni=Anđeli) tako da me taj stav ne čudi.

Moja iskustva su da su goetski demoni samo snage koje čovjek koristi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:21   #69
svi koji ''znaju'' prizivati demone ne žele to raditi u skupinama...jako čudno,pravo pitanje je dali vi to uopće radite ili samo serete...čudno da ak je to prizivanje samo tak,da već neko nije pokupio pare od znanstvenika i postao slavan...znači po njihovom svako nek proba sam...prema vladdeluciusu - samo ga prizovi bez ikakvog zaštitnog kruga i imena,a pošto je on sotonist,neznam dali je to djelotvorno jedino ako si sotonist,a inače te nekaj zakolje...Baphomet pak tvrdi da treba svakako zaštita jer to nisu bezopasne stvari,što mi je logičnije...ali se opet vračamo na ono da nitko nije željan napraviti kolektivan obred prizivanja....tu se također susreću suprotnosti vjera...npr. vladdelucius tvrdi da su demoni dobri,a anđeli zli,tvrdi da je krščanski bog Jahve zao,a Lucifer pravi gospodar i stvoritelj čovječanstva,ali to se pak strogo krši s krščanskim načelima...stoga da sad tu imamo puno veći problem od samog prizivanja...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:33   #70
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
svi koji ''znaju'' prizivati demone ne žele to raditi u skupinama...jako čudno,pravo pitanje je dali vi to uopće radite ili samo serete..
Da se time baviš u praksi znao bi da to nije čudno. Za bilo kakav skupni rad bitno je uzajamno povjerenje i koliko god to flafasto zvučalo, energije svih učesnika moraju biti usklađene a za tako nešto je potrebno bolje poznanastvo sa učesnicima rituala.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:37   #71
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Da se time baviš u praksi znao bi da to nije čudno. Za bilo kakav skupni rad bitno je uzajamno povjerenje i koliko god to flafasto zvučalo, energije svih učesnika moraju biti usklađene a za tako nešto je potrebno bolje poznanastvo sa učesnicima rituala.
aha...ok,znači od skupnog obreda ništa...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:39   #72
Quote:
300 kaže: Pogledaj post
aha...ok,znači od skupnog obreda ništa...
Proba sa spritualnim sotonistima, mislim da oni organizirju druženja pa se možda možete naći
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:46   #73
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post

Moja iskustva su da su goetski demoni samo snage koje čovjek koristi.
Ček, Baph..ti si sad načisto s onom dvojbom entiteti il dijelovi tebe?
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:51   #74
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Ček, Baph..ti si sad načisto s onom dvojbom entiteti il dijelovi tebe?
Ne, trenutno sam kaotičar pa koristim teorije koje mi najviše odgovaraju u određenom trenutku

Bitno je da praksa djeluje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 11:54   #75
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Bitno je da praksa djeluje.
Je, htjela sam dodat da možda nije ni bitno, dok god "radi", al mi bilo neugodno

Jasno
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:23   #76
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Uopće se ne slažem za stavovima spritualnog sotonizma tj. JOS-a

Entiteti iz Goetia nisu inteligentni niti imaju ljudska obilježja poput ponosa. To su sile koje se moraju kontrolirati i prikladno se zaštiti kad se prizivaju.
mozda je ponos obiljezje njih a mi ih imamo na njihovu sliku i priliku?

ja nekako ne vjerujem da se ista moze potpuno kontrolirati...
kako mislis kontrolirati? u smislu da ti daju onoliko i tocno ono sto kazes i kako kazes ...ako je tako...onda bi po meni to vise bila kontrola sebe da pazis kako i sto ces trazit...a ne kontrola sila...
npr meni se desilo da zelim nesto a dobijem ne bas to (vec slicno)...

i kad smo kod kontrole entiteta iz goetie...a sto ako ti entitet sam dode....nepozvan (bar ne svijesno)...
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 13:26   #77
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
mene zanima dali itko ovdje ima konkretne dokaze da se nesto uopce desilo tjekom prizivanja duhova ikakvu uslugu mozes trazit od tih entiteteta i dali je nekom ispunjena usluga uopce ? ?
dali mozes trazit entiteta da pomakne casu ilu ugasi svjecu nesto jednostavno sto bi dokazalo neciju prisutnost ? ako to nitko nije uspio napravit onda se bojim da svi mi ovdje pricamo sf pricu i rekla kazala ..mozda samim prizivanjem otvaramo nasu podsvjest koja je zajebena i onda neki oni slabi puknu..slicno ko i kod uzimanja tripa
zasto bi prizivao entitet da ti pomakne casu ili ugasi svijecu? sto ti nije lakse sam tu casu pomaknut...
ja da sam entitet bi se fino salila sa takvima

ugasi ugasi svijecu o demone!
a ono nastane pozar
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:17   #78
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Proba sa spritualnim sotonistima, mislim da oni organizirju druženja pa se možda možete naći
Krivo misliš; a vidim da još nisi načisto da li su oni dio tebe ili ne; to pokazuje koliku praksu imaš. Ne vrijeđam tvoje stajalište; ali onaj tko tvrdi da može kontrolirati Amona - sve mi je jasno.
To što ti dobijaš od goetskih evokacija, kako kažeš - neinteligentna bića, su elementali i ništa drugo. Kada proučiš sastav i razliku elementala i predkršćaslih bogova svojom praksom, stvari će ti bit jasnije.
Prizovi određenog Demona i prouči ga. Samo elementali i misaone forme izvršavaju ono što želiš na materijalnoj ravni bez pitanja.
I nije valjda da se štitiš od njih jer se bojiš?; To baš i nije stav Sotonista koji uklanjaju strahove i "fobije" astralnom magijom...koja je i onako dio ega...
__________________
/|\
vladdelucius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:57   #79
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
Krivo misliš; a vidim da još nisi načisto da li su oni dio tebe ili ne; to pokazuje koliku praksu imaš. Ne vrijeđam tvoje stajalište; ali onaj tko tvrdi da može kontrolirati Amona - sve mi je jasno.
Teoretizirati mozemo do sudnjeg dana, meni je bitno da u praksi radi. Ako ćemo kritizirati teorije onda ni tvoje tj. JOS-ove teorije ne drže vode. Jer je to mješavina SF-a, Stichina, jehovinih svjedoka i nekih indijskih praksi. Svatko to može provjeriti na JOS-ovim stranicama

Goetija je srednjevjekovni grimoar sa opisima demona. To što neki od toga žele napraviti nekakvu misteriju i to upakirati u neku daleku prošlost je samo zgodan trik kako bi se izbjegla provjera "činjenica".

Quote:
I nije valjda da se štitiš od njih jer se bojiš?; To baš i nije stav Sotonista koji uklanjaju strahove i "fobije" astralnom magijom...koja je i onako dio ega...
Nije stvar u zaštiti već u kontroli prizvanog. Jer ako nemaš kontrolu nad njim ne možeš mu ništa narediti.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 14:59   #80
Quote:
vladdelucius kaže: Pogledaj post
To baš i nije stav Sotonista koji uklanjaju strahove i "fobije" astralnom magijom...koja je i onako dio ega...
hoćeš reći da je priziv moguće kvalitetno napraviti jedino ako si sotonist...,ali još mi nisi odgovorio na pitanje kakve oni imaju koristi da nam pomognu...i kakva je točno razlika između evokacije i invokacije...kolko sam ja shvatio invokacijom prizoveš demona,ali ga ne vidiš nego samo osječaš njegovo prisustvo(ugasi se svjeća,stvori se vjetar niotkud...)i u krajnjem slučaju telepatski komuniciraš s njim,a evokacijom ga stvoriš u neko fizičkom obliku,tj.materijalno...e sad mene zanim dali je itko od vas ikad evocirao demona i u kakvom mu se obliku pojavio...i npr.šta bi se dogodilo da se uspaničiš i pobjegneš ili da netko naglo uleti u sobu...
300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.