Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2013., 23:59   #41
Da li neko zna engleskom kako se zove magnezij klorid.
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:39   #42
Magnesium chloride
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 04:23   #43
hvala
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 05:35   #44
Citam svi su pozitini komentari ja sam pocela piti tablete M citrate 5 dana sampila pojaca li su mi se bolovi u ramenima istala sam jedno tri dana bolovi su nestajali i ja sam opet sam pocela piti sada sam ukocena nemogu da spavam od bolova.Ja sad neznam da nastavim ili ne dali je to normalno dali je neko imo slicno iskustvo.
rinaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 11:39   #45
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima je li proizvod Okinawa Nigari pravi magnezij klorid ili nije kako netko na navedenoj stranici piše.
Drugih proizvoda magnetij klorida nema u prodaji koliko znam.
Nadam se da će netko od znanaca to ovdje moći objasniti.
Jest, to je taj MgCl ali razmislite, on dolazi iz japanskoga mora a svi znamo kakva se tamo desila nuklearna katastrofa pa smatram da je to opasno koristiti.Ja pijem prirodni MgCl jer sam imala problem i sa ishemijom i sa zglobovima i počela sam sa Nigarijem.No, doznala sam za ljekarnu (ima ih samo dvije u ZG-u gdje je on u prirodnom laboratorijskom prerađenom obliku) a zove se Heksahidrat.Namjeravam to piti doživotno jer nemam više problema i pomaže 100%.Bojim vam se staviti adresu jer mislim da bi to bilo reklamiranje pa bi mi se mogao desiti karton.Ako vas zanima pošaljite mi svoj mail preko PP-a i rado ću vam pomoći.
vellcome is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 15:43   #46
već je daleka 2013, više napisanih novih iskustava nema, počela sam Mg Cl piti pred par dana, jer me rasturaju koljena i kuk. Svakako ću napisati reakciju ako je osjetim...naravno naročito ako je pozitivna, a hvala svima koji imaju živaca pisati i uputiti nas o toj temi
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 16:01   #47
zahvalna sam svima da komentiraju,iako već dugo nema daljnjih novosti o ovoj temi. MgCl sam počela piti pred par dana, nije okinawa nigari, nego neki drugi, al pijem ga.Probleme imam s kukom i koljenom . Da ne pričam o kilama, na koje bih mogla i trebala utjecati, imam i časne godine ( 68 na ) koje ne mogu utjecati, a tegobe imam već dulje vrijeme, bude mi nekad lakše, al uglavnom trpim i za te dijelove tijela itekako znam da postoje ! Svakako kad ih bude, ma kakva ona bila, svoja iskustva ću rado podijeliti na ovim stranicama .
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:20   #48
Ja sam danas počela, i to s onim japanskim, iz Fokušime Ima užasan okus, gore od ičega šta sam probala http://yoursmiles.org/tsmile/disgust/t9403.gif
Nadam se da neću svjetliti u mraku. Bar će me muž lakše pronaći
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 15:57   #49
ispravljam svoj netočni navod, MgCl je OKINAWA NIGARI, a i mene će muž lakše naći u mraku, dozu sam naime povećala na 2x dnevno po pola šalice. ne osjećam neke promjene, al je prošlo premalo vremena...možda su mi koljena manje bolna, al kuk...koma !
pozz
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 19:42   #50
@rizica, ima li kakvih poboljšanja vezano uz mg klorid?
Ja još ništ ne osjetim, možda je još prerano?
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:59   #51
magnezijev klorid

Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
@rizica, ima li kakvih poboljšanja vezano uz mg klorid?
Ja još ništ ne osjetim, možda je još prerano?
mogu se pohvaliti. Manje me boli, svaki dan je bolje...sve s nevjeicom zakoračim i očekujem da će mi se kuk "probuditi", ali...ne dogodi se nikakva bol. Uz mg klorid 2x dnevno, nastojim jednom u danu "odvoziti " sobni bicikl 20-tak min, i radim vježbe " tibetance ".Sve to nastojim raditi svaki dan. Bicikl mi ktkad "pobjegne", a ostalo činim redovito. Već sam bila obeshrabrena pa tako i nepovjerljiva prema mg cl, ali očito se ponavlja priča onog svećenika, koji je bio uporan i tek nakon 6 mj osjetio značajno poboljšanje. Ta me priča potakla da ne odustanem, a već sam se vidjela kako ne mogu preći mojih 100 stuba što me dijele do izlaza iz kuće i povratka u stan (bez lifta). Još se pridržavam za rukohvat, ali pokoji korak učinim i bez njega. To je veliki pomak i baš moram podijeliti iskustvo i time ohrabriti sve, koji imaju sličnih problema
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 20:04   #52
rizica, baš si mi sad dala ideju, nisam godinama radila tibetance, mogla bih baš i ponovo početi, to mi je bilo odlično dok se nisam posve uljenila
nina black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:51   #53
magnezijev klorid

Quote:
nina black kaže: Pogledaj post
rizica, baš si mi sad dala ideju, nisam godinama radila tibetance, mogla bih baš i ponovo početi, to mi je bilo odlično dok se nisam posve uljenila
malo sam se prerano počela hvaliti, danas se kuk opet probudio kod energičnijeg hodanja....al pijem MgCl tek kratko vrijeme, Popila sam tek prvu litru i načela drugu...idem strpljivo dalje javim se čim se opet nekaj promijeni, a vjerujem da će biti na bolje a ne na gore
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 21:29   #54
Smile Magnez.clorid, zglobovi i kičma

Quote:
roko4 kaže: Pogledaj post
Ja sam nabavio magnezijev klorid iz Slovenije 405 kn s dostavom na vrata (99% čistoća). Ne mogu 100% ni potvrditi ni opovrgnuti pozitivno djelovanje magnezijevog klorida. Počeo sam ga uzimati prije 20 dana 0,5 dl /dan (odnosno popio sam 1 litru) i mogu potvrditi, da na početku mi je bilo nešto gore tj. otvarala su se žarišta, ali sad se osječam bolje, a što će biti vidićemo:
- Imao sam početne probleme sa gihtom - sad ga skoro i ne osječam,
- Bio sam pod stresom - sad se osječam relativno dobro (nema nervoze),
- Imao sam probleme sa hemaroidima - nisu nestali (ali se povlaće i nemam bolne probleme),
- Poslje saobračajne ima sam problema sa vratom - nakon početka uzimanja kompletna bol se vratila, a sad ga samo malo osječam,
- Regulirala mi se probava i stolica - uz normalnu prehranu sam smršavio 3 kg.

Naj važnije što mi je krvna slika prije početka uzimanja MgCl (što se tiće kolesterola i triglicerida bila katastrofalna), za mjesec dana idem ponovo vaditi krvnu sliku, ako bude poboljšanja onda stvarno pomaže.

Moguće da je na neke stvari utjecala autosugestija, ali za sada vjerujem u magnezijev klorid, jer kako kažu terapija sa njim je dugotrajna.

Volio bih da i drugi izmjene iskustva sa korištenjem magnezijevog klorida
Pijem ga kontinuirano 2-3 mj. pa onada pauza 1. mj, pa ponovno i t.d.
epeha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 13:51   #55
evo me opet s "izvještajem",
na žalost kuk je još uvijek moja muka, al uz MgCl i dijetu uspjela sam izgubiti 2 kg,u tri tjedna. To nije puno, al ipak je pomak prema mom cilju. vježbam uz to i vjerujem da će mi se poboljšati ovo bolno stanje.Jedino će mi Uskrs malo otežati provedbu mog dijetnog programa...no tu ću se ipak počastiti, a onda opet slijedi koncentracija ! Javim se opet nakon nekog vremena. Pozdrav i dobre želje svima.
rizica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 01:04   #56
http://www.biobio.hr/magnezij-klorid-nigari-300g-19565
a nitko ne spominje da mu stalno dizu cijenu, u biofarmu je vec i 45 kn, a netko mi je rekao da je naletio i na cijenu od 75 kn...

ne znam da li je od premora,ali zadnje 3 noci sam napokon odspavala u komadu, nije bilo buđenja u 2,3 ,4 ujutro nakon par sati spavanja,u subotu sam cak zaspala i dalje nakon sto me muz probudio, inace zadnjih par godina imam uzasnih problema s nesanicom,
jedino sto sam promijenila je caj od lipe nakrkan s prstohvatom magnezij listica prije spavanja...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:11   #57
Quote:
rinaf kaže: Pogledaj post
Citam svi su pozitini komentari ja sam pocela piti tablete M citrate 5 dana sampila pojaca li su mi se bolovi u ramenima istala sam jedno tri dana bolovi su nestajali i ja sam opet sam pocela piti sada sam ukocena nemogu da spavam od bolova.Ja sad neznam da nastavim ili ne dali je to normalno dali je neko imo slicno iskustvo.
Obično kemičari smatraju da Magnezij citrat bolji od Magnezij klorida jer je organski za razliku od klorida koji je anorganski. Međutim, nisam baš siguran da su u pravu, jer Mg klorid se odvaja iz mora a za more kažu da ima isti sastav kao plodova voda. Uz to, u II Svjetskom ratu, na brodovima su liječnici koristili more umjesto krvne plazme u nedostatku iste.
__________________
Ima lijeka i u Hrvatskoj

Zadnje uređivanje dietfood : 14.06.2013. at 00:14. Reason: stilske uredbe
dietfood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:54   #58
Pozdrav! Da li je taj magnezij stvarno tako dobar, vidim da djeluje na svašta? Konkretno me zanima otklanjanje boli kao što su tegobe kod išijasa, vidim da je ljudima dosta pomoglo, pa mi je sve čudno, netko ide na terapije i dobiva raznorazne lijekove, pa mu ne pomogne. Nikada nisam dobila ovakvu preporuku od liječnika! Kako se magnezij klorid prodaje, u kojem obliku i gdje se može nabaviti? Cijena mi nije bitna. Hvala
valeria73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:23   #59
Quote:
valeria73 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Da li je taj magnezij stvarno tako dobar, vidim da djeluje na svašta? Konkretno me zanima otklanjanje boli kao što su tegobe kod išijasa, vidim da je ljudima dosta pomoglo, pa mi je sve čudno, netko ide na terapije i dobiva raznorazne lijekove, pa mu ne pomogne. Nikada nisam dobila ovakvu preporuku od liječnika! Kako se magnezij klorid prodaje, u kojem obliku i gdje se može nabaviti? Cijena mi nije bitna. Hvala
Odlican. Prodaje se u obliku kristala,oko 200g bude pakovanje i dodje oko 30ak kuna, imate ga u svim bio bio trgovinama.
bult is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 12:34   #60
Čisti magnezij klorid i online

Quote:
Gring O kaže: Pogledaj post
PRIPREMA MAGNEZIJ KLORIDA:
Opcija 1: Zakuhaš jednu litru vode i ostaviš da se ohladi. U bocu ili drugu staklenu posudu staviš 33 grama magnezij klorida ( kupi u ljekarni) i zatim uliješ prokuhanu ali ohlađenu (1l) vodu. Dobro zatvori i potresi bocu. Na taj način, uvijek održavaj. Nema potrebe da ju se stavi u frižider.
Opcija 2: Zamoliš u ljekarni da ti jedna od magistri to napravi i platiš 10-20 kuna bocu/rad/vodu.

Dnevna doza: veličina male šalice za kavu, a sve ovisno o problemu bolesti i starosti osobe.
1. Magnezij klorid ponovo uspostavi mineralnu ravnotežu kod artroze, potičuči funkcije organa, kao što su bubrezi da luče «acidum uricum» - (mokraćna kiselina).
2. Regulira rad živaca-mišića i sudjeluje u prijenosu impulsa u živcima.
3. Mag.Kl. je glavni čimbenik psihofizičke energije i drži ravnotežu u mehanizmu djelovanja i opuštanja mišića, sprečava zamor mišića i njihovo grčenje, jača mišiće, te je preporučljivo za svakog sportaša.
4. Magnezij klorid je potreban za pravilan rad i funkcioniranje srca, ima važnu ulogu u mnogim biološkim procesima.
5. Poboljšava probavu i daje enrgiju, dobar je antidepresiv, i odlično sredstvo protiv stresa.
6. Igra najvažniju ulogu u reguliranju tjelesne temperature.
7. Koristan je za prevenciju visokog kolesterola.
8. Regulira funkciju crijeva.
9. IMA značajnu ulogu u formiranju kostiju,te
10. Čak i u metabolizmu ugljikohidrata i proteina .
11. To je korisno za probleme iritiranih živaca-mišića kao npr.kod tetanusa , epilepsije,itd..
12. Smanjuje količinu masti u krvi, djeluje protiv arterioskleroze, čisti krv, oživljuje
moždane stanice, daje i održava vitalnost-mladost do duboke starosti.
13. Nakon četrdeset godina organizam čovjeka dobiva sve manje i manje magnezija u hrani što je uzrok starosti i bolesti. Stoga, magnezij treba uzimati u skladu s dobi.
14. Pozdravi se s problemima prostate i hemoroidima.
15. Spriječava gripu.
16. Produžuje mladost-vitalnost.
17. Spriječava pretilost.
18. Spriječava rak.
19. Spriječava arteriosklerozu.
20. To je izvrstan laksativ.
21. Regulira probavu.
22. Smanjuje probleme bronhitisa.
23. Sprječava ozebline.
24. Djeluje protiv zadaha.


STAROSNA DOB-UZIMATI:
Od 10 do 50 godina: pola male kavene šalice
Od 51 do 70 godina: Jednu kavenu šalicu ujutro
Od 71 i dalje: Jednu kavenu šalicu ujutro i jednu navečer.

LJEKARNE U KOJIMA SE MOŽE KUPITI ČISTI MAGNEZIJEV KLORID:
Ljekarna Ćurković, Pokornoga 7 (Kod kvatrica), Zagreb.
Cijena: Magnezijev klorid heksahidrat p.a. (Kemika) 500g= 247kn, odnosno 33g= 16,5 kn (a toliko treba na jednu litru) *(tamo kupujem, pa znam točnu cijenu)
Ljekarna Kuharić, Grahorova 15, Zagreb.
Cijena: Magnezijev klorid (Kemika) -
Biljna ljekarna Natura, Radnička 52 ( GreenGold ), Zagreb.
Cijena: 500g=245kn, odnosno 33g= 16 kn ( Magnezijev klorid heksahidrat p.a. 'Kemika')
Ima ih još, ali za ove sam siguran da imaju…
_________

Može se jednostavno nabavit i online ovdje: magnezij-klorid.com
AnaFlis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.