Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2023., 19:45   #361
Znam za dva takva slučaja.
Prvi je bio takav da je pas pokazivao agresiju prema vlasnicima pa su tražili eutanaziju ali to nije išlo glatko.
Veterinari su odbijali uspavati zdravog psa jer nije još napravio nikakvo „sranje“ koje je bilo evidentirano od strane policije. Na kraju su to uspjeli napraviti preko poluveze.

Drugi slučaj je gdje je veterinar koji je iz godine u godinu cijepio psa sam rekao vlasniku da psa treba uspavati jer je preagresivan.
Inače je pas već imao nekoliko „sranja“ u životopisu i mislim da se je vlasnik odlučio to dopustiti jer je baš dobio unuka pa se je bojao za njega.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2023., 21:04   #362
Moja je prije nekoliko godina ugrizla dječaka pa smo morali platiti kaznu. Nedavno je ugrizla maćehu mi i sad mi je stvarno dosta. Šteta što je nisam odgojila kako treba jer ni sama nisam odgojena.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 11:32   #363
Molim vas za savjet,pas ima 15,5 godina,mjesanac pudlice i terijera,zadnjih par mjeseci vrsi sve nuzde po kuci i moji to vise ne mogu i zele ga uspavati,ja ga ne mogu uzeti jergdje zivim nisu dozvoljeni ljubimci,sta da radim? Srce mi se kida pri pomisli da ga uspavaju
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2023., 11:42   #364
Pa prvo ga odvedite veterinaru da se ustanovi zašto vrši nuždu po kući. Moja ima bubrežne kamence i zato vrši nuždu po kući. I pokušajte to nekako riješiti.
Silence. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2023., 08:45   #365
Naslov teme je poopcen, dovoljna je jedna zbirna tema, necemo cjepkati. I molim vas bez trolanja i medjusobnog vrijedjanja na ovoj temi, dovoljno je mucna sama po sebi da bi se svadjali i prepucavali na njoj.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2023., 02:07   #366
Nažalost, i moja je mačka preminula jučer.
Dobili smo je 2016. godine zajedno sa psom. Pas i mačka su se sprijateljili i spavali su zajedno u kućici. Odlutala je nekamo i nije je dugo bilo. Kad se vratila nakon 10 dana, bila je vrlo očerupana i u lošem stanju. Slinila je tri dana i držala je usta otvorena, jela je vrlo malo i nije se više htjela igrati sa psom. Prijatelj veterinar rekao je da joj nema pomoći i da ju je napala neka životinja koja ju je pokušala ugušiti. Nisam odmah pristao na uspavljivanje, vjerovao sam da će se možda izvući, ali tri dana jako se vukla. Eutanazija je bila najbolje rješenje i planirao sam ju ovih dana odvesti k njemu da je uspava, ali nije preživjela.
Večer prije smrti ništa nije pojela i samo je spavala i ujutro smo ju pronašli mrtvu u kućici.
Pas ne želi jesti, jako zavija i neraspoložen je.

Ne pamtim ovako bolno iskustvo. Životinje su dio obitelji.
ivoo20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2023., 13:46   #367
Danas je uginuo, preminuo i naš maltezer Kenny 8.2.2012.-27.10.2023.
Do prije destak dana pas je bio potpuno zdrav, aktivan i veseli pas.
Imao je problema sa hernijom na debelom crijevu (Perinealna hernija) i zbog toga otežano vršenje velike nužde.
Nekada bi to bilo prihvatjivo ali nekada je bilo zaista problematično i za psa i nas.
Odlučili smo se za operaciju.
I tu bi se sad moglo dugo govoriti...
Deset dana agonije. Pas se mučio. U jednom trenutku je sve bilo dobro, vratio se kući na kućnu njegu, da bi ga odmah drugi dan vratili u stacionar...

Nakon operacije mu nisu bubrezi proradili, otkazali su, samo je tražio piti vod ekoju bi odmah povratio, i nije mokrio.
Od početka su nam govorili da ga moramo uspavati.
Mi na to nikako nismo pristajali jer još nismo probali izliječiti ga.
Na naše inzistiranje dali smo mu infuziju i liječili ga i bubrezi su se probudili nakon tri dana i svi parametri su bili odlični!
Za koji dan pas je hodao, obavljao nuždu iid bez problema.
I otpustili su ga doma, na kućnu njegu.
Ali...
Doma smo mu morali davati lijekove oralno.
On bi ih povratio. Nije mogao pojesti niti piti veće količine, odmah bi povratio.
Od tog povraćanja, dobio je penumo torax, dehidrirao je.
Stanje se pogoršalo u svega 24 sata. Jedva je preživio.
Vratili smo ga u stacionar i opet je predloženo uspavljivanje, ali sada zbog drugog razloga. Pas je dobio sepsu...
Nismo ga pristali uspavati dok ima nade.
Liječili smo ga. Previjanje rane, tretmani antibioticima itd...
Pas je bio svejstan naših posjeta, regairao je, komunicirao koliko je mogao...
Stanje se tabiliziralo, nije išlo na "gore".
Nadali smo se da će se kroz neko vrijeme savladati sepsa i potom bi razmišljali o novoj operaciji i sanaciji rane...
Ali je danas premiuo. Srce nije izdržalo.

I sada se možemo pitati jesmo li mu možda mogli skratiti "muke" i uspavati ga prije tjedan dana, koliko je ovo sve trajalo?
Znam i da ta eutanazije nije bezbolna za psa. Ima tu boli.
Ovako, umro je od zatajenja srca.
Takva smrt nas većinu i čeka. Trenutna je i takva je sudbina.

I sada, smatram dobrom odlukom što ga nismo dali supavati.
Dali smo mu sve moguće prilike.
Zaslužio je svaku od njih.
Soovls is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 09:43   #368
Užasno mi je žao toga što se prošli i bolnog gubitka.
Moje iskustvo je da će veterinari, nekad i nepotrebno, predlagati raznorazne pretrage i zahvate, često bolne i invanzivne za već izmučene životinje. S time se kupi malo vremena, ali pod cijenu nikakve kvalitete života za voljenog ljubimca. Isto će činiti i na vlasnikovo inzistiranje.
Ali ako oni sami predlože eutanaziju, onda moramo biti svijesni da drugog nema i to prihvatiti kao nešto teško za nas a bolje za životinju koja se pati...
Držite se, gotovo je i nema smisla sad više vrtit taj film. Napravili ste kako ste mislili da je najbolje....
Apropos same eutanazije, bezbolna je. Prvo dobiju intravenozno duboku sedaciju, a onda inijekciju kalija u srce. Dakle, umru u snu, nisu svjesni, ništa ih ne boli. Samo nas koji smo uz njih u taj čas.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 14:04   #369
Ne sjećam se ikakve injekcije u srce. Doma su nam došli to obaviti, sve sam gledao
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 19:11   #370
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Ne sjećam se ikakve injekcije u srce. Doma su nam došli to obaviti, sve sam gledao
Onda je vjerojatno intravenozno dobio jedno drugo sredstvo da zaustavi rad srca.
Ali bitno da je sediran prije, da ništa ne osjeti i nije svjestan.
-skyfall- is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2023., 09:36   #371
Da, sve u venu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2024., 19:26   #372
Oporavljam se od odlaska 15.g. američkog labradora.
Apsolutni rekorder i terminator za ovu pasminu.
Do zadnjeg dana prije poziva za eutanaziju sam ga održavao na životu, doslovno je već patio no u pogledu mu se vidjelo da hoće ostati do zadnjeg daha(doslovno) iako je imao nevjerojatno jako srce o održavalo ga zadnjih tjedana. Da ga nisu noge ostavile i poceli mu se sušiti mišići još bi opstao no bio je pas od 67kg u primeu i dosta mu stradali ligamenti i kosti no nije bilo toliko vidljivo koliko zadnjih 2godine.

Davao sam mu kolagen, peptide, kurkumin i vitamine zadnjih godina, vjerojatno mu malo produžilo vijek.
__________________
“The greatest trick the devil ever pulled was convincing the world he didn’t exist”
WarKO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.