Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 18:34   #1
Win 7, create system image ?

Danas sam slučajno vidio da windows 7 ima mogućnost "create system image" i sad me zanima da li je to pouzdano kao pravljenje image-a HD-a, npr. programima "Paragon backup" ili "Acronis true image".
Jer moja parola je uvijek, zašto instalirati nešto šta več postoji u windowsima.
Može li ko da mi da savjet
mante is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 20:45   #2
Nemas se cega bojat nparavit backup sa programom koji je ugrađen u windowsima.. Nece bit nikakvih problema
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:52   #3
Može li mi ko objasnit ovo. Otvorio sam taj backup and restore i ima dvije stvari koje mi nisu jasne (a izgledaju slične).
Kad kliknem na create a system image otvori se prozor gdje me pita "where do you want to save backup".
Kad kliknem na setup backup image otvori se prozor gdje me pita "where do you want to save your backup".
Koja je razlika između ta dva načina pravljenja backupa
bruto kaco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:15   #4
create a system image - to je backup cijele patricije (programi i dokumenti). Tu nemaš što birati, samo pokreneš i to je to.

setup backup image - to je običan backup, prvenstveno za tvoje podatke (slike, dokumenti od worda, excela i sl…). Vjerojatno imaš mogućnost birati tri mogućnosti backupa (incremental, mirror i full), onda biraš koje dokumente ćeš backupirati, i na kraju gdje stavljaš taj backup…
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 13:12   #5
Oooo šit, sranje od tog programa. Ja se ponadao da neču morat instalirat neki drugi softver za backup.
Započeo sam taj "create a system image" i nakon nekog vremena dolazi poruka:
"The backup failed.
Windows Backup failed to create the shared protection point on the source volumes. (Ox8078006B)
Additional Information:
The shadow copy provider had an error. Check the System and Application event logs for more
information. (0x80042306)


Zna li ko šta se desilo
mante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2014., 14:17   #6
http://answers.microsoft.com/en-us/w...b-3f1d6920206a
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.