Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Podržavate li intervenciju NATO-a na Alep/Siriju
Da 74 34.58%
Ne 140 65.42%
Glasovatelji: 214. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2011., 16:38   #1
Podržavate li intervenciju NATO na Siriju?

Alep/Sirija je slijedeća destinacija u kojoj se krvava saga samodržačke vlasti odmotava.Ulice su puste,dim od bombi polako se diže,a krvavi pločnici govore o borbi.Na jednoj strani odlično naoružan moćnik,a sa druge strane njegov narod.Slijedi priča koju smo imali prigode pratiti u Libiji.
Podržavate li intervenciju NATO-a na Alep?
Peća is offline  
Old 23.08.2011., 17:47   #2
Naravno da ne. Događaji u Siriji su njihova unutarnja stvar koja se ostatka svijeta ne tiče.
Aquaman is offline  
Old 23.08.2011., 17:53   #3
Quote:
Aquaman kaže: Pogledaj post
Naravno da ne. Događaji u Siriji su njihova unutarnja stvar koja se ostatka svijeta ne tiče.
Kada je to silu spriječavalo?

Sirija bi ovo trebala sama rješavati a lopovi će procjeniti koliko mogu eksploatirati, koliko se isplati pa intervenirati ili ne, identično kao što su učinili sa Libijom. Trebam li spominjati da će masama biti servirano da se radi o intervenciji za spas sirijskog naroda. Nije da mase nasjedaju na to nego je to lakše čuti i probaviti nego da se ide u još jedan eksploatacijski pohod.

Da se razumijemo, volio bih da Sirijci odriješe ovog diktatora i ne samo Sirijci. Ja čekam Saudijce ali jadan onaj kome SAD i NATO općenito, "pomažu".
__________________
Recept iz prakse ili kako stvoriti narod (da, zvuči nevjerovatno) i državu: 1. Fabricirajte poveznicu sa plemenima iz povijesti, 2. Oživite mrtav jezik kako bi opravdali izmišljenu poveznicu, 3. Ukradite teritorij. Za ostalo tu je propaganda a sve to uz pomoć kapitala.
gibrankh is offline  
Old 23.08.2011., 17:56   #4
Naravno da podržavam. rušenje svakog režima koji je remetilački faktor, i kojeg isti takvi podržavaju.
__________________
Ama ljudi smo, dogovor't ćemo se. :) Ja sam svoje odradio. Nounari, vi dobro to znate, vozio sam uvijek u petoj brzini!
Petobrzinac is offline  
Old 23.08.2011., 18:07   #5
Jedino ako se ne uplaše iranske reakcije
Imran is offline  
Old 23.08.2011., 18:18   #6
A ono, glavne su im mušterije pa se boje da bi izgubili puno toga. A prosvjeda u njih niti nema jer se osujeti namjera odmah na početku.
Imran is offline  
Old 23.08.2011., 18:27   #7
Quote:
Imran Zakhaev kaže: Pogledaj post
A ono, glavne su im mušterije pa se boje da bi izgubili puno toga. A prosvjeda u njih niti nema jer se osujeti namjera odmah na početku.
Pametni znaju čemu služi Izrael.

Ne brini, ako je organizacija dobra, niti priredba ne može biti loša. Naravno, za sve je potrebno novaca, vremena pa onda novaca, pa ljudi, pa novaca, ali na taj način se svijet mijenja malo po malo na bolje. Tako je bilo do sada, a nema razloga dvojiti da će tako biti i u daljoj budućnosti.
__________________
Ama ljudi smo, dogovor't ćemo se. :) Ja sam svoje odradio. Nounari, vi dobro to znate, vozio sam uvijek u petoj brzini!
Petobrzinac is offline  
Old 23.08.2011., 18:29   #8
Da, što još čekamo, sada kada se završava u Libiji.
Donkarlos is offline  
Old 23.08.2011., 18:46   #9
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Podržavate li intervenciju NATO-a na Alep?
Ne, to je započinjanje agresivnog rata. Mora se dobiti mandat UN-a.
Vojky is offline  
Old 23.08.2011., 20:02   #10
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ne, to je započinjanje agresivnog rata. Mora se dobiti mandat UN-a.
Taj mandat UN-a služi samo kao pokriće za zabadanje nosa velesila u države gdje se nemaju nikakva prava miješati, štogod ja mislio o režimima u tim državama to još ne daje pravo Francuzima, Englezima i ostalima da se uz pomoć lokalaca dočepaju sirovina u državama. Od kud pravo Natou štogod ja mislim o Gadafiju da podrži pobunjenike u Libiji, to je barem po mom mišljenju guranje nosa u unutrašnje poslove neke države.
Corvus27 is offline  
Old 23.08.2011., 20:15   #11
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Taj mandat UN-a služi samo kao pokriće za zabadanje nosa velesila u države gdje se nemaju nikakva prava miješati, štogod ja mislio o režimima u tim državama to još ne daje pravo Francuzima, Englezima i ostalima da se uz pomoć lokalaca dočepaju sirovina u državama. Od kud pravo Natou štogod ja mislim o Gadafiju da podrži pobunjenike u Libiji, to je barem po mom mišljenju guranje nosa u unutrašnje poslove neke države.
Ukoliko Vijeće sigurnosti odluči da je u pitanju prijetnja međunarodnom miru i sigurnosti, imaju pravo poslati vojne snage, Povelja UN-a:

Članak 41.

Vijeće sigurnosti može odlučiti da takve mjere koje ne uključuju upotrebu oružane sile, treba poduzeti da se provedu u djelo njegove odluke i može pozvati članove Ujedinjenih naroda da primijene te mjere. One mogu obuhvatiti potpuni ili djelomični prekid ekonomskih odnosa te željezničkih, pomorskih, zračnih, poštanskih, telegrafskih, radio i drugih sredstava veze, kao i prekid diplomatskih odnosa.

Članak 42.

Ako Vijeće sigurnosti smatra da mjere predviđene u članku 41. ne bi odgovarale ili ako se pokazalo da ne odgovaraju, ono može, pomoću zračnih, pomorskih ili kopnenih snaga poduzeti takvu akciju kakvu smatra potrebnom za održavanje ili uspostavljanje međunarodnog mira i sigurnosti. Ta akcija može obuhvatiti demonstracije, blokadu i druge operacije zračnih, pomorskih ili kopnenih snaga Ujedinjenih naroda.


Također, u Libiji NATO nije podržao nikakve "pobunjenike" već legitimno priznatu Vladu - Nacionalno prijelazno vijeće. Gadafijeva vlast je izgubila međunarodni legalitet i legitimitet.
Vojky is offline  
Old 25.10.2011., 18:45   #12
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ukoliko Vijeće sigurnosti odluči da je u pitanju prijetnja međunarodnom miru i sigurnosti, imaju pravo poslati vojne snage, Povelja UN-a:

Članak 41.

Vijeće sigurnosti može odlučiti da takve mjere koje ne uključuju upotrebu oružane sile, treba poduzeti da se provedu u djelo njegove odluke i može pozvati članove Ujedinjenih naroda da primijene te mjere. One mogu obuhvatiti potpuni ili djelomični prekid ekonomskih odnosa te željezničkih, pomorskih, zračnih, poštanskih, telegrafskih, radio i drugih sredstava veze, kao i prekid diplomatskih odnosa.

Članak 42.

Ako Vijeće sigurnosti smatra da mjere predviđene u članku 41. ne bi odgovarale ili ako se pokazalo da ne odgovaraju, ono može, pomoću zračnih, pomorskih ili kopnenih snaga poduzeti takvu akciju kakvu smatra potrebnom za održavanje ili uspostavljanje međunarodnog mira i sigurnosti. Ta akcija može obuhvatiti demonstracije, blokadu i druge operacije zračnih, pomorskih ili kopnenih snaga Ujedinjenih naroda.


Također, u Libiji NATO nije podržao nikakve "pobunjenike" već legitimno priznatu Vladu - Nacionalno prijelazno vijeće. Gadafijeva vlast je izgubila međunarodni legalitet i legitimitet.
Koliko sam shvatio NATO je u Libiji podržao zaštitu civilnog stanovništva, bez da se zauzeo za ijednu stranu. Tako mu je naložio mandat UN-a.
Priznavanje NTC-a od strane raznih vlada svijeta nije imalo nikakvog utjecaja na operativne akcije OTAN-a. Oni su tu da štite civile.

Ako ćemo braniti neobranjivo, budimo bar konzistentni u fabrikaciji "istine".
Andrijakos is offline  
Old 23.08.2011., 20:16   #13
Te države su pristale na moguće "guranje nosa" u unutarnje poslove onog trenutka kad su pristupile UN-u. Osim toga, Vijeće sigurnosti nije samo NATO, tu su i Kina i Rusija koje sve mogu blokirati jednostavnim vetom.
__________________
The dead know only one thing: it is better to be alive.
Romo Lampkin is offline  
Old 25.08.2011., 22:39   #14
Quote:
Corvus27 kaže: Pogledaj post
Taj mandat UN-a služi samo kao pokriće za zabadanje nosa velesila u države gdje se nemaju nikakva prava miješati, štogod ja mislio o režimima u tim državama to još ne daje pravo Francuzima, Englezima i ostalima da se uz pomoć lokalaca dočepaju sirovina u državama. Od kud pravo Natou štogod ja mislim o Gadafiju da podrži pobunjenike u Libiji, to je barem po mom mišljenju guranje nosa u unutrašnje poslove neke države.


Izgleda da povijest osvajačkih pohoda još nije završila. Ma iz kojih razloga i pobuda. Samo što je danas moderniji način. Kao i ove dvije svjetske organizacije, ljepšeg pakovanja, no s istim ciljevima kao i prije tisuće godina.
Omaha is offline  
Old 28.08.2011., 12:40   #15
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post


Izgleda da povijest osvajačkih pohoda još nije završila. Ma iz kojih razloga i pobuda. Samo što je danas moderniji način. Kao i ove dvije svjetske organizacije, ljepšeg pakovanja, no s istim ciljevima kao i prije tisuće godina.
Znači nasilna stopa smrtnosti u Siriji koju proizvodi Al-Asad i njegov klan posve u redu?
Tebi je dakle intervencija u NATO u BIH bila imperijalistički sila?
Peća is offline  
Old 31.08.2011., 13:21   #16
REPUBLIKA HRVATSKA izražava duboku zabrinutost nastavkom nasilja u Siriji unatoč kontinuiranim pozivima međunarodne zajednice sirijskim vlastima na prekid represije, priopćeno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

"Umjesto obećanog pokretanja neophodnih reformi, sirijske vlasti nastavljaju koristiti represivni aparat protiv vlastitog naroda. Republika Hrvatska sa zabrinutošću prima izvješća o ubojstvima velikog broja ljudi u sirijskim zatvorima te osuđuje brutalne napade na javne osobe koje kritički progovaraju o režimu, kao i na sveta mjesta poput džamije al Rifai u Damasku", stoji u priopćenju ministarstva Gordana Jandrokovića.

Republika Hrvatska, navodi se dalje, "drži da nasilje protiv sirijskog naroda mora prestati bez odgode i pridružuje se pozivima međunarodne zajednice predsjedniku Assadu da odstupi s vlasti i na taj način omogući neophodne promjene kao i povratak mira i stabilnosti u Siriju".
markolo is offline  
Old 23.08.2011., 20:20   #17
U Siriji je situacija sasvim druga no u Libiji. Imaš 10% šitskih alevita i 87% sunita koje se bune.
Na kraju krajeva ja sam ubjeđen daće to Turska obaviti, međutim doćiće do genocida nad alevitima i krscanimaali šta je tu je nek se kolju.
Gorazd 75 is offline  
Old 24.08.2011., 03:20   #18
Quote:
Gorazd 75 kaže: Pogledaj post
U Siriji je situacija sasvim druga no u Libiji. Imaš 10% šitskih alevita i 87% sunita koje se bune.
Na kraju krajeva ja sam ubjeđen daće to Turska obaviti, međutim doćiće do genocida nad alevitima i krscanimaali šta je tu je nek se kolju.
turci bi trebali odigrati tu ključnu ulagu. evo osniva se sirijsko nacionalno vijeće u istanbulu, treba uzet neku pograničnu zonu, i naoružat lokalce i onda polako širit pobunu i oružje po siriji.
s obzirom na to da se zaista 90% sirijaca suniti i bune se, bit će dobrovoljaca na pretek.
dogodine u slobodnom damasku!

kršlane treba preselit u libanon,a palestince odande u siriju.
divizija is offline  
Old 24.08.2011., 06:37   #19
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Alep/Sirija je slijedeća destinacija u kojoj se krvava saga samodržačke vlasti odmotava.Ulice su puste,dim od bombi polako se diže,a krvavi pločnici govore o borbi.Na jednoj strani odlično naoružan moćnik,a sa druge strane njegov narod.Slijedi priča koju smo imali prigode pratiti u Libiji.
Podržavate li intervenciju NATO-a na Alep?
Da.Asad jr. mora pasti kao i svaki krvnik.Nek uzima josh malo daha dok se odmaraju Nato piloti.Pa onda svjezhi i relaxirani napasti Damask,svim bombama.Efekat domino mora se nastavljati.

A kakvo zadovoljstvo bi bio nastaviti Nato pedagogiju i u Saudijskoj Arabiji. E ako srushi Nato taj shizofrenicki rezhim,svaka mu cast! za taj podvig spreman sam tetovirati znak Nato-a u grudima Za Iran ne brinem se puno postoji Izrael
semiku is offline  
Old 24.08.2011., 12:44   #20
Da ne otvaramo anketu za svaku arapsku zemljicu pitati ću ovdje:
podržavate li intervenciju NATA u Bahreinu, Jemenu, Kataru i Saudijskoj Arabiji?
U ponekoj od ovih nabrojenih državica su vlasti ubijale civile, dakle treba ih zaštititi. Ponavljam, civile treba zaštititi. Jer ih diktatori u tim državicama ubijaju. Zaštititi.
ferda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.