Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2014., 03:13   #1
Opasnost bavljenja spiritualnim

U Velikoj Britaniji zena se bavila aktivno meditacijom i reikijem i ''navukla'' je aliene/demone na sebe:

http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...occasions.html


Zato preporucam oprez i umjerenost pri bavljenju spiritualnosti.


Barbara Bartholic (istrazivacica UFO fenomena) u svojoj biografiji kaze:
Quote:
Avoid much time spent in meditation. Meditation can sometimes become an invasion invitation to aliens.
Sto vi mislite?
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 15:50   #2
Mislim da su u pravu jer je moguće imati problema s entitetima koji se nakače na auru. Ili si možemo navući astralne krhotine, no u svakom slučaju treba biti UMJEREN.
I čistiti auru od tih nakupina.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:54   #3
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Barbara Bartholic (istrazivacica UFO fenomena) u svojoj biografiji kaze:

Avoid much time spent in meditation.

Meditation can sometimes become an invasion invitation to aliens.
Avoid much time spent in watching tv and reading stupidity.

TV and reading stupidity can sometimes become an invitation to aliens.


__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 08:38   #4
prvi i osnovni princip istraživanja svega pa tako i duhovnosti je biti neustrašiv, ko se boji ili se pazi i kom je vl.komotnost i sigurnost najbitnija, ostaće sigurno na dnu -to je jedino zagarantirano.

Ako napravi korak u nepoznato možda i poludi, ali možda i preživi, ali u svakom slučaju znat će više .
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 17:24   #5
Ima ljudi koji su odlepili po meitacijama (bilo da su vec imali psihoticnih tendencija ili ih razvili), ali niti blizu koliko po karizmatskim krscanskim skupniama, ti su definitivno najludji
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 12:04   #6
U ovih 20 godina bavljenja svime i svačime jedini koji polude imaju dijagnosticiran psihički poremećaj i prije bavljenja spiritualnim.,
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 14:12   #7
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
U ovih 20 godina bavljenja svime i svačime jedini koji polude imaju dijagnosticiran psihički poremećaj i prije bavljenja spiritualnim.,
a uvijek je potreban neki izgovor, nije lijepo priznati probleme nego je lakše naći krivca
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 19:37   #8
Jedan od psihologa biheviorista je rekao - ozbiljna duhovnost nikada ne uzrokuje psihičke poremećaje, dapače, ona uravnotežuje čovjeka, daje mu balans.
Ali ako je čovjek već prije ozbiljne duhovnosti i bavljjenja njome neurotska struktura linčnosti ili još gore, psihotična, onda će se psihički poremećaji prvotno pokazati baš kroz religiozno područje.
Eto... Baphomet, ne mogu se sjetiti imena toga psihologa, ali jasno se sjećam retka u knjiizi u kojoj je pisalo, e sad je li Vladimir Satura ili? ne znam.
mirnaluka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 22:56   #9
I ja sam o tome čitao ali, kao što to uvijek biva, drugačije je kada se to osobno doživi....a i tužno
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 00:21   #10
Sigurno da psihicki problemi imaju svoj utjecaj, no mislim da je dosta pojednostavljeno, pa i zabijanje glave u pijesak, reci da su svi problemi duhovne prakse samo kada osoba vec ima psihickih kursluca.

S jedne strane neka su istrazivanja pokazala da slucajnim odabirom statistickog uzorka 70% populacije moze lako dobiti ozbiljne diagnoze ako prodje standardne testove za to (jednostavno vecina nema diagnozu jer nit ne prolazi iste buduci ne trazi pomoc psihijatra). Psihodiagnoze su u startu dosta relativna, klizna i dogovorna stvar. Nisu potpuno proizvoljne, ali niti potpuno egzaktne.

Zatim, odredjeni "poremecaji" imaju vecu sklonost religioznosti pa je moguce pretpostaviti unutar religijskih skupina taj broj i veci od 70%. Stoga je cisto statisticki izvjesno da svakome mozes naci neki problem, ali se on tek kada se nesto desi odjednom nadje shodnim koristiti kao objasnjenje i opravdanje.

Takodjer nemaju svi jednaku osjetljivost. Svaka duhovna praksa je svojevrsno fosiranje (jadnako kao i fizicko vjezbanje). I kao sto ce razlicitim ljudima razilicta fizicka opterecenja razlicito djelovati tako je i sa praksama. li isto tako kao sto svatko moze fizicki dobiti opterecenje koje je za njega osobno ipak preveliko i doc do povrede svatko se vjerojatno duhovnom praksom moze isfosirati do psihickog problema (opet naravno ovisi o definiciji istog), samo sto je nekome to 15 minuta meditacije, a drugome ekstremni asketizam.

U praksi naravno da bi neki profili ljudi trebali mozda vise izbjegavati, no nije mi to sve bas tako jasno razgraniceno, jasno i sigurno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 08:25   #11
Quote:
U praksi naravno da bi neki profili ljudi trebali mozda vise izbjegavati, no nije mi to sve bas tako jasno razgraniceno, jasno i sigurno.
ovdje se mogu složiti s tobom, smatram da duhovna praksa može pojačati nečije psihičke probleme, itekako, ali oni su morali postojati i prije, duhovna praksa samo van na površinu izvlači ono što već postoji u nama kako bismo to mogli riješiti a ne zamaskirati pa se dovesti do stanja psihičkog pucanja a onda okrivljavati duhovne tehnike.
Nije samo bavljenje duhovnim tehnikama opasno, opasan je način i intenzitet kojim se to čini, opasno je potiskivati stvari koje izlaze van, opasno je forsirati...
Osobno, kad god sam forsirala stvari/tehnike nije bilo dobro, isključivo sam sama bila kriva tj. moj odnos prema tome
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 08:37   #12
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Sigurno da psihicki problemi imaju svoj utjecaj, no mislim da je dosta pojednostavljeno, pa i zabijanje glave u pijesak, reci da su svi problemi duhovne prakse samo kada osoba vec ima psihickih kursluca.

S jedne strane neka su istrazivanja pokazala da slucajnim odabirom statistickog uzorka 70% populacije moze lako dobiti ozbiljne diagnoze ako prodje standardne testove za to (jednostavno vecina nema diagnozu jer nit ne prolazi iste buduci ne trazi pomoc psihijatra). Psihodiagnoze su u startu dosta relativna, klizna i dogovorna stvar. Nisu potpuno proizvoljne, ali niti potpuno egzaktne.
Mislio sam na ljude na kojima je očito, bez ikakve psihičke analize, da su emotivno nestablini ili da imaju neki blaži poremećaj.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 09:23   #13
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Mislio sam na ljude na kojima je očito, bez ikakve psihičke analize, da su emotivno nestablini ili da imaju neki blaži poremećaj.
Bogme da, slazem se.
Medjutim zivkajuci svakojake tarotomane/magijase/vidovnjake isto nemre bas biti dobro; navuce si covjek tko zna sta od takvih pokvarenjaka!
Ma bolje se toga kloniti u sirokom luku jer pomoc se ne dobije (iz vlastitog iskustva pisem) nego ti bude jos gore!
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 10:21   #14
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
....
Medjutim zivkajuci svakojake tarotomane/magijase/vidovnjake isto nemre bas biti dobro; navuce si covjek tko zna sta od takvih pokvarenjaka!
......
ma ne navuce si covjek ništa, price za djecu...prvenstveno onaj koji se uopce upušta u tako nešto radi "rješavanja" svojih životnih problema nije baš stabilna osoba (bar u tom trenutku) i, ono što je sigurno, ne zove radi "istine" vec laži koje u tom trenutku želi cuti....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2014., 17:48   #15
Cujem da je najopasnije koristiti Ouija plocu, zvati duhove ili se aktivno baviti ufologijom.
Sto se tice psihodelika, brazilske crkve koje koriste Ayahuascu u obredu traze nalaz psihijatra/psihologa da ste ''zdravi'' prije nego sto smijete piti ''prashumsko vino''.
Ocito se boje da ne bude tuzbi ako osoba skrene ili pocini harakiri nakon ayahuaskiranja.
Sandiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2014., 12:43   #16
Koji polude bili su već prije ludi. Okultizam/mistika će pametnog čovjeka prosvijetliti, dok će budala završiti u zamci. Jedno dobro pravili koje sam čuo: "Ako misliš da nisi spreman, onda nisi spreman"
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2014., 23:06   #17
*Koji polude bili su već prije ludi. Okultizam/mistika će pametnog čovjeka prosvijetliti, dok će budala završiti u zamci. Jedno dobro pravili koje sam čuo: "Ako misliš da nisi spreman, onda nisi spreman"*

Potpuno točno , većina ljudi se ponašaju kao životinje , a ponos im je još niži nego od životinja. To je razlog zašto su danas New Age , wambo-jambo bez dokaza u velikom porastu. Budale će naravno završiti u zamci i vjerojatno završiti u zatvoru zbog uzgajanja droga da si povećaju takozvane "vibracije".


Jako će malo ljudi otkriti pravu stvar , jer ako za nešto nemate dokaza a vi vjerujete u to , vi ste prava budala!
Uvijek tražite dokaze i razmišljajte logički ako želite naći nešto korisno.

Ako 1000 ljudi vjeruje u nešto i govori da je to stvarno ali nitko od njih nema dokaza , svejedno nemojte vjerovati jer je to vjerojatno potpuna LAŽ. Također zanimljivo je to što New Ageri i ostali koji vjeruju u stvari tog tipa , nemaju nikakvo znanje Fizike , Biologije i Kemije.
__________________
The Art Of Trolling - Trull Tzu
ArcanumNowus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:55   #18
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Mislim da su u pravu jer je moguće imati problema s entitetima koji se nakače na auru. Ili si možemo navući astralne krhotine, no u svakom slučaju treba biti UMJEREN.
I čistiti auru od tih nakupina.
Jako zanimljivo. A kako se čovjek može sam očistit od tih krhotina? Ma zapravo, zanima me kako uopće prodrijet u taj svijet i sam se čistit od svega i svačega, nikada nisam uspjela meditirat. Postoji li neki dobar vodič za to, neka knjiga ili link koji bi mi netko dao? Nešto provjereno.
Klonchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 16:14   #19
Pozdrav svima

Nipošto ne vjerujem da se samom meditacijom mogu 'pokupiti krhotine' ili kaj več..niti se može od toga 'poludjeti'

Apsolutno se slažem sa time da ljudi koji tvrde, ili zaista jesu, prošvikali od same meditacije nisu po prirodi stabilni i da je problem u njima samima od uvijek.

E sad, bavljenje daljnjim stvarima poput magije, tarota, astralnim putovanjima itd....tu se več može nešto dogoditi.
Najčešče zato jer ljudi ne idu sa čistim i jasnim namjerama u sve to, velik broj to neče priznati koji nadrapaju, pa onda kažu da je meditacija
kriva.
No istina je da im se po zakonu sve vratilo i obilo u glavu.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 01:50   #20
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
U Velikoj Britaniji zena se bavila aktivno meditacijom i reikijem i ''navukla'' je aliene/demone na sebe:

http://www.dailymail.co.uk/femail/ar...occasions.html


Zato preporucam oprez i umjerenost pri bavljenju spiritualnosti.


Barbara Bartholic (istrazivacica UFO fenomena) u svojoj biografiji kaze:


Sto vi mislite?
Imam svoju domovinu, zastavu, vjeru, Isusa pa valjda mogu nesto I sam napraviti?
ulaziti u neke druge spiritualne.. cemu, zasto?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.