Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 09:53   #221
niš ne piše o kemijskom sastavu tog pilexa..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:39   #222
Quote:
robinhood007 kaže:
AMEN!

i daj moze jos pitanje....dali te tablete vrijede i za unutarnje hemeroide jer ja se vec 3 godine mucim sa njima???
Da ja sam isto godinama krvario i sve je prošlo i unutarnji i vanjski
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 12:40   #223
Piše sve na webu www.pilex.hr sačinjen je od tri biljke ima napisano i o djelovanju biljaka itd klikni na hrvatsku zastavu pa ćeš vidjeti kompletne podatke itd.
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 13:28   #224
da
i meni pomogoh dragi pilex
imao sam apsces pa hemoroide pa fistulu pa peklo je dok kakam itd...
pilex 14 kom. riješio me je pečenj kod stolice ...
za svaku pohvalu
skupo (600 kn) al valj probat
qwqw is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 18:16   #225
Quote:
qwqw kaže:
da
i meni pomogoh dragi pilex
imao sam apsces pa hemoroide pa fistulu pa peklo je dok kakam itd...
pilex 14 kom. riješio me je pečenj kod stolice ...
za svaku pohvalu
skupo (600 kn) al valj probat
Kad smo kod cijene ja sam trošio oko 150 kuna mjesečno na kremice, tablete, čepiće itd, koje by the way nisu ništa promjenile već su samo malo olakšale porođajne muke
Godišnje je to oko 1800 kuna za malo olakšanja.
Na Pilex potrošim od 600 do 1200 kuna godišnje ovisi da li potrošim jednu ili dvije bočice.
Znači manje novca a uopće nema hemića, štoviše nisam nimalo promjenio životne navike koje pogoduju nastanku hemoroida.
Kad bi promjenio životne navike kao npr kvalitetnija prehrana, sport itd sigurno bi mi jedna kura godišnje bila dovoljno, ali ne, ja živim kao da nikad nije bilo hemića :-)
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:37   #226
Quote:
cesma kaže:
ja imam tu mast, ali mi je bilo jako nezgodno ju stavljati unutra jer nema aplikator, a izvana mi baš i nije nešto pomogla. Mislim da ona u sebi ima kortikosteroida koji će i ublažiti upalu i donekle ti pomoći ali nije preporučljivo dugo koristiti. meni ti je jako pomogao gel dolocain koji ti je anestetik kojeg si apliciraš isto kao i faktu i van iunutra i onda ti kod stolice ublaži bolove, a možeš ga koristiti par puta dnevno, i zapamti ne jako hladnom vodom prati guzu nego mlakom. ja bih svakako otišla do proktologa jer ako pročitaš postove od prije mjesec, 2 vidjet ćeš da je puno ekipe sredilo guzu najprije tako da je otišlo do proktologa i on kad vidi stvar ciljano će ti moći reći koji lijek će ti najprije pomoći. ja ti idem na rebro kod dr. Gojevića( utorkom ima ambulantu, trebaš samo uputnicu za proktologa, bez naručivanja)već 3 godine i stvarno je ok, pregled nije toliko strašan ali kad boli neće biti ugodno, ali kratko traje.
p.s.samo provjeri da nije čovjek odmaglio na skijanje
Zenska u ljekarni mi je rekla da ne koristim Proco nikako duze od 2 tjedna.. tak da sma za to upozoren.. iako ne znam zasno no ni ne zanima me
Perem mlakom.. to stoji
A sto se tice aplikacije.. ne znam zasto unutra kad je moj problem vani.. dapace vrlo vidljiv
nego..... kak sma postao zadnji put tak je sve to prestalo bolit..splasnula je "kvrzica" jedno na 50%.. ne boli na dodir.. dakle ne boli uopce vise... i krvarenje je svedeno na minimum.. brijem
tak da ili je ta mast pomogla onak prek noci ili se poklopilo sa samostalnim smirivanjem situacije.. sve u svemu meni je puno bolje. A ako nakon 2 tjedna ove masti ja i dalje imam nesto dole onda idem doktoru da pogleda.. Ipak to cini se imam cijeli zivot.. jos par dana ne cini neku razliku

enivej hvala na odgovoru..

P.S. 600kn?!!??? To ne bi kupio osim da mi doktor kaze da moram imat BAS to inace idem na operaciju hebiga..jednostavno nemam.
Sgt.Denzil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 10:22   #227
kaj je 14 tableta 600 kn? pa to je pljačka..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 11:52   #228
Quote:
Ivan M. kaže:
kaj je 14 tableta 600 kn? pa to je pljačka..
Nažalost da, ali mene je skinuo s noža pa nema tih novaca koje nebih dao.
S druge strane to je kura koju piješ 2 tjedna po jednu kapsulu pa si miran mjesecima nakon toga, jednom sam skoro godinu i pol bio bez tegoba sa samo jednom kurom od 14 kapsula.

Samo se zapitajte sljedeće:
Koliko potrošite na kremice, čepiće i ostale pomoćne stvari godišnje?
Da li u potpunosti uklone sve tegobe ili samo olakšaju?
Da li ih moraš svaki dan aplicirat koliko je to ugodno i zgodno pogotovo na putovanjima itd?

Mene Pilex izađe duplo jeftinije od ostalih tretmana ako gledam kroz godinu dana, a usto me u potpunosti rješi tegoba i nemoram se zafrkavati svaki dan s mazanjima itd, već popijem 14 kapsula i miran sam mjesecima i više.
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 12:45   #229
A cuj to je sad vrlo subjektivno.. jer kao sto se vec pokazalo neki ljekovi/kremice pomognu jednima dok drugim a ne. Netko ima tezi slucaj (kao ti) a netko drugi ne. Tak da je sve ovisno...
Ali inace si u pravu.. dugorocno gledano definitivno se isplati.. ja samo pretpostavljam ovo jer ja nemam dugogodisnje iskustvo sa kremicama, cepicima (sto god to tocno bilo ) ..
Sgt.Denzil is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 14:00   #230
ja sam pio Detralex, i pomogo mi je..
a ima tog Pilexa u ljekarnama, ili?
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:45   #231
Quote:
Ivan M. kaže:
ja sam pio Detralex, i pomogo mi je..
a ima tog Pilexa u ljekarnama, ili?
Više manje u svim ljekarnama se nađe, barem onim boljim, negdje daju i popust par desetaka kuna, ali čovjeka veseli.

Ako ti je Detralex rješio problem hvala bogu
a ako nije i možeš si priuštiti, probaj Pilex 14 kapsula,
vrlo vjerojatno će ti rješiti tegobe za dulje vrijeme.
Sve je bolje probati prije operativnog zahvata.
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 16:52   #232
Quote:
Sgt.Denzil kaže:
A cuj to je sad vrlo subjektivno.. jer kao sto se vec pokazalo neki ljekovi/kremice pomognu jednima dok drugim a ne. Netko ima tezi slucaj (kao ti) a netko drugi ne. Tak da je sve ovisno...
Ali inace si u pravu.. dugorocno gledano definitivno se isplati.. ja samo pretpostavljam ovo jer ja nemam dugogodisnje iskustvo sa kremicama, cepicima (sto god to tocno bilo ) ..
Da žao mi je da tako ispada, ali probao sam sve i bio pred operacijom kad sam se spasio pa otud možda i ovaj optimizam.
Zapavo bih želio svima da imaju isto iskustvo kao i ja i da bezbolno i brzo rješe tegobe, jer znam koliko hemoroidalne tegobe mogu biti bolne itd.

Nažalost prije ili kasnije lakši slučajevi postanu teži.
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 23:46   #233
(Nisam još pročitao sve postove)
Od masti koje sam koristio - FAKTU, neka od Leka i iz biljne ljekarne Hemopropin - najboljom se pokazala ova posljednja.
A definitivno ono što mi je najviše pomoglo u krizama (jaka svrbež, pečenje, pa sve do pečenja+boli) je sveprisutna KADULJA. Dakle čaj od kadulje, što jači to bolji, i nanest oblozima, vatom ili kako već na mjesto zločina, i nakon par dana stvar se smiri. Takva su moja iskustva...

Inače, baš danas imam krizu - i ko za vraga baš danas me moj metabolizam 3x poslao na wc - i svaki put menstruacija, izgleda da imam otvorenu ranicu... Ima li netko savjet za to?
Pokušavam dokučiti što sam sve jeo ove dane, pa eto pročitao sam prije da RAJČICU treba izbjegavati. A baš prekjučer sam se lijepo najeo salse za ručak... Pa izgleda da postoji povezanost...

Eto toliko za sad, odo nazad isšitat topic
question_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 12:54   #234
Moj najveći/najčešći problem glede hemeroida je SVRAB... Od kad sam primjetio da imam problema s hemeroidima, mislim da je više dana prisutan nego što nije prisutan... Inače koristim masti, a kada je problem izraženiji još i kadulju, itd. Pranje poslije nužde hladnom, što hladnijom vodom obavljam UVIJEK, to mi je postala životna navika...

Svrab s vremena na vrijeme prerasta u pečenje pa do one tupe boli u guzici... Kao na primjer jučer poslije trokratne "rektalne menstruacije"
Tada pojačam tretman sa spomenutim, te izbjegavam kavu, pa se stvar smiri...
No, svrab se ponovno, nekad prije, nekad kasnije, ponovno ponavlja... Ne mogu se suzdržat od prokletog češkanja jer je prokleti SVRAB nepšodnošljiv... I tako opet, a češkanje ne pomaže, razjebem sve do pečenja pa i krvi.
Još jedna bitna stvar je da ja pri brisanju nakon nužde češem krizno područje toalet papirom, i naravno na se onda (ne uvijek) počnu pojavljivati crvene crtice na papiru... Ali teško da se mogu suzdržati... Zbog prokletog SVRABA.

I sada još par pitanja...

1. Netko je rekao da ne tuš hladnom, nego mlakom vodom? Ja odvrnem na najhladnije, ledeno po mogućnosti (po zimi). Sa dobrim efektom.

2. Netko je spomenuo da što se prehrane tiče mlijeko ne pomaže
S čime jest musli, čokolino itd. nego li s mlijekom...
Palenta i riža su ok pretpostavljam? Dakle najvažnije je izbjegavanje suhomesnatih proizvoda?
Za KAVU i PAPRENO znam da ubija...

3. Ima li neki savjet za konačno rješenje tog prokletog SVRABA i BOCKANJA?
question_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 18:45   #235
Mislim da i sam kužiš da moraš u doktora otić....
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 19:10   #236
Da, i mislim da ćeš dobiti neku kortikosteroidnu kremu, makar ih je bolje izbjegavati na duge staze..., problem može biti i druge patologije pa je posjet liječniku svakako preporuka, mada pregled hemića sa kamerom i pumpanjem na 2.1 bar itd nije ugodno :-)

Javi što si dobio itd :-) SRETNO i neka ti ova 2007 rješi svrab svrab svrab
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:26   #237
Quote:
Miracle kaže:
Da, i mislim da ćeš dobiti neku kortikosteroidnu kremu, makar ih je bolje izbjegavati na duge staze..., problem može biti i druge patologije pa je posjet liječniku svakako preporuka, mada pregled hemića sa kamerom i pumpanjem na 2.1 bar itd nije ugodno :-)

Javi što si dobio itd :-) SRETNO i neka ti ova 2007 rješi svrab svrab svrab
Kakvo pumpanje? Pregled se sastoji u izvlačenju crijeva na sunce
Kolonoskopija ide sa kamerom, rektoskopiju rade ručno .... (opet )

Al barem kratko traje i više je mučno nego bolno
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 20:46   #238
Shit, meni su oči ispale kad su me napumpali na 2.1 bar
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:01   #239
Quote:
Miracle kaže:
Ja sam koristio Pilex 14 dana (veće pakiranje), i moram priznati u potpunosti je sve prošlo već nakon četvrtog dana uzimanja, nisam mogao vjerovati da se osjećam kao da nikad nisam niti imao problem s hemićima. Krvario sam godinama, a i grozno je boljelo (kao da sam pojeo žilete, ufff) probao sam sve što postoji na tržištu ništa mi nije rješilo problem osim Pilexa (sada ga koristim jednom do dva puta godišnje).
Skoro svi prijatelji ili poznanici su si u potpunosti rješili problem s Pilexom, jedino jedan prijatelj kaže da mu baš i nije pomoglo.
Imao sam drugi uznapredovali stupanj. Jedan prijatelj je imao četvrti stupanj i već je u zadnjih 2 godine potrošio 6 ili 7 Pilexa i sve mu je "ok" :-) nije otišao pod nož :-), ali sada svakih 6-7 mjeseci potroši po jednu kutiju...
Zanimljivo, ja sam za taj pilex kesnuo dobre novce, a nikakav učinak.
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 00:03   #240
Quote:
Miracle kaže:
Shit, meni su oči ispale kad su me napumpali na 2.1 bar
A jesi ti siguran da si išao kod pravoga doktora? Možda si bio u ginekologa
El Bradbury is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:52.