Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2007., 20:07   #321
Pošto se stalno raspravlja o tom čudotvornom Pilexu ja malo prosurfao i vidi čuda: maxi pakiranje koje kod nas košta, ako se ne varam 600 kn, na www.pilex.com košta ni manje ni više nego 52$!!!!!!! Zar u ovoj državi svako mora imat profit od milijun posto? Strašno!!!!

P.S. Da ne bi bilo zabune, ne dovodim u pitanje djelotvornost tableta nego mi se povraća kad vidim tako nešto.
dvopapkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 12:07   #322
Quote:
dvopapkar kaže: Pogledaj post
Pošto se stalno raspravlja o tom čudotvornom Pilexu ja malo prosurfao i vidi čuda: maxi pakiranje koje kod nas košta, ako se ne varam 600 kn, na www.pilex.com košta ni manje ni više nego 52$!!!!!!! Zar u ovoj državi svako mora imat profit od milijun posto? Strašno!!!!

P.S. Da ne bi bilo zabune, ne dovodim u pitanje djelotvornost tableta nego mi se povraća kad vidim tako nešto.
Jeb... ja sam ih probao naručit pa su me carinici sje.... da nemože tableta bez inspekcije itd itd... vraili mi ameri pare ali ne i troškove transporta... i bla bla a sve u zadnjih 2 godine navodno zbog usklađivanja zakona sa EU prije toga je išlo bez problema.

P.S. prije kad mi je prolazilo naručit (F...EU regulative) platio sam 52$ + 6.95$ transport + carina i PDV, zamisli carinu i pdv zaračunaju i na transportne troškove lopovi. Tako da je na kraju koštao oko 500 kuna. Treba otić živjeti izvan Hrvatske!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 22:00   #323
Mene zanima odgovor na pitanje koje je jedan forumaš ovdje postavio, pa nije dobio odgovor. Evo citata:

Quote:
question_28 kaže: Pogledaj post
2. Netko je spomenuo da što se prehrane tiče mlijeko ne pomaže
S čime jest musli, čokolino itd. nego li s mlijekom...
Palenta i riža su ok pretpostavljam? Dakle najvažnije je izbjegavanje suhomesnatih proizvoda?
Za KAVU i PAPRENO znam da ubija...
Koja je fora sa mlijekom? Treba li ga izbjegavati ili se može piti? Jer ja sam ovisnik. BTW, koje musle preporučujete, jer ja obično kupujem one "jeftine" Viola, koji dođu 20 kn/kg. Unutra ima par vrsta žitarica, i recimo čokolada (male strugotine, nema je puno), ili lješnjaci i grožđice ili suho voće. Inače ih miješam ili sa čokolinom ili sa voćnim jogurtom, voćnim Bioaktivom LGG zapravo. Čokolino je bolji, ne.

Kad se kaže "začinjeno" da li se misli na sve vrste začina ili samo na one ljute poput ljute paprike, papra i sl. Šta je recimo sa stavljanjem Vegete ili origana i sličnih začina u hranu.


Da se "pohvalim", meni su pred jedno dva i pol mjeseca dijagnosticirali interne hemeroide. Bilo je malo krvi u stolici i dr o.p. mi je odmah dala uputnicu za proktologiju. Išao sam na pregled kod Dr. Smuđa, KBC Rebro, i već drugi dan je krvarenje stalo. Koristio sam Faktu ćepiće i mast jedno mjesec i pol dana. Sad mast moram korisiti svaki dan barem jedanput inače osjetim pritisak i pri malo tvrđoj stolici me zna peckati.


Još me nešto zanima oko tjelesne aktivnosti. Nekako mi je prešlo u naviku da svaki dan, barem jedanput, napravim jednu seriju trbušnjaka i sklekova, ujutro kad se ustanem i par put tijekom dana. Čitam ovdje da nije dobro se naprezati pa sad ako netko ima iskustva i kakvih pametnih savjeta. Treba li izbjegavati naprezanja trbuha ili ne?

Još veće pitanje je vožnja bicikla koju obožavam. Proljeće je tu, lijepo vrijeme, i ako ću morati odustati od svoje jednostane vožnje mislim da ću totalno popizditi.

Doktor je inače rekao da je to sve OK ali ja nekako volim čuti iskustva drugih.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 13:29   #324
Ne znam koji musle je dobar, ali onaj koji ima čokoladu sigurno ne pomaže....miješaj ih s jogurtom
Najbolje bi bilo jesti što manje začinjeno uopće, znam da je teško....Vegeta mislim da ne smeta, to je tako i tako uglavnom sol i sušenopovrće, ali ponavljam što manje bilo kakvih začina to bolje...
Što se tiče tjelesne aktivnosti, to ti je dosta zeznuto. ja sam isto prakticirao sklekove i trbušnjake i to me je dodatno rasturilo (isto unutarnji).Prestao sam ih raditi u potpunosti i tegobe su sesmanjile. Nikakvo naprezanje nije dobro. Nažalost slično je i s biciklom, barem u mom slučaju. Ja ga ne vozim već dvije i pol godine. čudno mi je da ti doktor kaže da je to sve OK, ali doktor valjda bolje zna, ovo su samo moja osobna iskustva.
Osnovna stvar koju sam primjetio kod hemoroida je to da različiti ljudi imaju različite tegobe i različite 'okidače'. Promatraj sam sebe, budi strpljiv i uporan i naći ćeš način da ih držiš pod kontrolom. A što se tiče vježbanja i vožnje bicikla, sam odluči, ja sam bio tvrdoglav sve dok mi krvarenja nisu postala svakodneva i obilna.
Nadam se da je bar malo pomogo. Ako mogu još kako pomoći...
dvopapkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:14   #325
Meni je doktor rekao da ih se može dobiti od previše sjedenja, previše hodanja, previše trčanja...a da je nastavio došao bi i do previše disanja!

Opet su proradili! Gamad!
__________________
takav ti je život Carlotta
baboom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:23   #326
pazi na muesli koji imaju lješnjake i slično orašasto voće
najčešće ga ne sažvačemo dovoljno pa to još dodatno struže po debelom crijevu - nikako nije prepručljivo za osobe sa problemima hemića
doktori obično misle na jako začinjenu hranu, ono kada ti je nešto toliko ljuto da je nejestivo
to nije dobro ni za koga a kamoli za one kojima guza krvari
jogurt ti je ok, mlijeko je isto ok.....
uglavnom kuhano, nemasno meso, puno salata i voća
hrane bogate vlaknima
meni su suhe šljive zakon
donat mg mi je već davno prešao u naviku samo moraš znati odrediti količinu u odnosu na to što jedeš
inače dobiš proljev

vožnja bicikla? hm.... ja sam se nakon operacije dugo bojala sjesti na bicikl
mislim, ne možeš to ako te boli....pa vidi čega se želiš a čega ne želiš odreći
promjeniti prehrambene navike, utjecati na način života, naći to nešto što te koči, što je okidač za hemiće
povećati fizičku aktivnost ali ne i fizički napor naročito u predjelu trbuha, guze (ovdje se misli na kretanje općenito), plivanje je idealno za hemiće, umiruje bol
prati guzu obavezno, mazati ju i sa alternativom - ulje gospine trave, to ojačava sluznicu
koristiti vlažne maramice
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 23:04   #327
Suhe šljive ti je dobro namočit u vodu, pa ostaviti recimo preko noći, onda drugi dan šljive jedeš a tu vodu (sok) piješ....

A što se tiče plivanja tu se u potpunosti slažem, plivanje je zakon, pa ako ti treba neka aktivnost definitivno bi ga preporučio. Ja sam uredno znao preplivati po nekkoliko kilometara i nikakvih problema s hemićima nije bilo, dapače.

E, da i jedna zanimljivost, meni su se znali 'probuditi' čak i od malo dugotrajnijeg pjevanja!!!
dvopapkar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 03:25   #328
Quote:
Mort kaže: Pogledaj post
Vec nekoliko godina patim od hemica.
Bio sam 2 puta na pregledu, jednom mi je uvalio prst, a drugi put onu cjevcinu, pretpostavljam rektoskopija?
Oba puta je rekao da ne vidi nista.
Dao mi je neku radjenu kremu od 150 kn koja mi je malo pomogla.
Medjutim problem mi je kod velike nuzde u 80% slucajeva da nakon nje moram ici jos 4-5 puta.
Svaki put ispadnu mali komadici di se izmucim ih izbaciti.
Imam osjecaj kao da su zapeli u nekim djepovima oko anusa.
Zna li ko sta bi to moglo biti?
Izvinjavam se na krivim informacijama.
Cjeli text je ispravan osim sto nisu hemeroidi vec fistule.
A prije 4 dana sam izbacio oko pola litre krvi bez izmeta.

Sta sad da radim?
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 00:15   #329
Quote:
Mort kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se na krivim informacijama.
Cjeli text je ispravan osim sto nisu hemeroidi vec fistule.
A prije 4 dana sam izbacio oko pola litre krvi bez izmeta.

Sta sad da radim?
Bio sam i ja na rektoskopiji , ali oni sa kamerom ne ulaze baš jako duboko. Pola litre krvi je puno puno previše i nebi se s tim zafrkavao... u svakom slučaju odlazak kod proktologa je moj jedini savjet.

Imam frenda koji ima sličan problem - ustanovljeno mu je da ima otvorenu ranu koja nemože zacijeliti pa će vjerojatno ovih dana na operaciju, ali bolje i to nego čekati dok se stanje dodatno ne zakomplicira.

Sretno! Od srca ti želim da rješiš problem
Javi rezultate!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 09:52   #330
ako tako jako krvari nije situacija za čekanje
obavezno kod proktologa
odmah
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 15:08   #331
daj spašavajte, pripa sam se ka zec....jučer sam se tuširao i primjetio malu kvržicu oko anusa oko 5mm, vanjski hemeroid vjerojatno.........evo već sam od jučer puno toga pročita o njima i ispiren to mjesto hladnom vodom, mažem nivea kremom.......reducira prehranu i tako......postoji li mogućnost da se ta kvržica sama povuće, treba li ići u apoteku po DOLOKAIN il FAKTU, sram me ić kod doktora i bilo kome govorit, pa bi to izlječio sam....e ijoš nešto redovito vježbam u teretani jel mi to izbilo možda zbog naprezanja bili trebao prestat s vježbanjem dok mi se to ne povuče
voki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 19:33   #332
@Voki1984

Dok sam čitao ovaj topic ostao sam začuđen reakcijama ljudi koji su čekali da padaju u nesvijest od bolova i iskrvarenja prije nego li su potražili pomoć lječnika. Isto vrijedi i za tebe, ako sumnjaš da nešto nije OK otiđi liječniku da pogleda i neka ti napiše uputnicu za proktologiju. Ne kužim čega te tu ima biti sram. A možda i nije hemoroid, bolje da saznaš u početku.

I da, nemoj mazati nikakvim Niveama i sličnim kremama. Čista voda i može malo sapuna i posebne masti za to. Nikakvi kozmetički proizvodi. Šanse da se povuče postoje naravno.
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"
Ranma 1/2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:04   #333
ma to sve stoji šta si reka...al dok se dođe na red kod specijaliste pa dok te pregledaju i ustvrde dijagnozu...ajojj...ne bih volio ispast bezobziran već bi provao rješit sam problem u tjedan dana pa ak se ne povuče onda u lječnika....uostalom mene ništa ne boli i ne krvarim...recimo bili moga malo mazat s DOLOKAIN il FAKTU masti i to malo hladit vodom pa vidit šta će ispast.....
voki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 10:18   #334
Važna ti je redovita higijena. Nemoj koristit WC papir ili ga koristi jako malo. Svaki put poslije nužde se operi u mlakoj vodi i namaži faktu masti. Ako ti je sad izbio i redovito ga mažeš, možda ti se neće ni upalit. ja sam imala upaljena 2 - strava, ne želim nikome. Bila kod doktora, reko mi ovo što i ja tebi. Ako baš dođe do upale upotrije Ultraproct mast - prolazi za dva dana (provjereno na vlastitoj koži). Puno jest vlaknaste hrane i pit tekućine. Suzržavaj se od sportskih aktivnosti barem jedno vrijeme. Od velikog naprezanja u teretani također možeš dobit hemoroide - to sam pročitala u večernjaku. Sreto.
juliška is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 17:03   #335
Jadan
 
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:03   #336
Quote:
juliška kaže: Pogledaj post
Važna ti je redovita higijena. Nemoj koristit WC papir ili ga koristi jako malo. Svaki put poslije nužde se operi u mlakoj vodi i namaži faktu masti. Ako ti je sad izbio i redovito ga mažeš, možda ti se neće ni upalit. ja sam imala upaljena 2 - strava, ne želim nikome. Bila kod doktora, reko mi ovo što i ja tebi. Ako baš dođe do upale upotrije Ultraproct mast - prolazi za dva dana (provjereno na vlastitoj koži). Puno jest vlaknaste hrane i pit tekućine. Suzržavaj se od sportskih aktivnosti barem jedno vrijeme. Od velikog naprezanja u teretani također možeš dobit hemoroide - to sam pročitala u večernjaku. Sreto.

evo ja sam skoro pa uvjeren da je meni ova balotica oko anusa izletila zbog naprezanja...ovih sam dana pretjerao u vježbanju trbušnjaka i eto vidiš.....
Od kad mi se pojavilo ovo redovito perem u hladnoj vodi i malo se počelo smanjivat, i dalje ne krvari i ne boli....nego negdi sam pročita da je trčanje dobro za hemiće jer ojačava kožicu oko anusa i sprječava nastanak hemića.......jel to istina
voki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:31   #337
HEMICI SU ZAJ... stvari..ja sam ih dobila prije 8 mjeseci bez razloga (ja ga naci ne mogu) i kad me bolu koristim faktu mast. zelim kreniti u pohod tako da ih odstranim jer iako za sada ne krvaru,jako bole..
probala sam kuru venetonom (jer usput imam uzasnu cirkulaciju u nogama, zimi unatoc toploj obuci imam ozebline i smedje nokte), ali nije pomoglo.. i zato sam vidila reklamu za ginko od belupa,rjesava hladne noge i hemice..
jeli tko probao takvo sto? i kakvi su rezultati???
ako ne,cula sam za spaljivanje hemeroidalnih arterija za 500 kn,a sposoban si radno isti dan..ima li tko takva iskustva...
p.s. a imam samo 21 ljet!!!!!!!!!!!!
anna01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 19:24   #338
evo ovako, baš sam na ovom forumu pročita da bi bilo dobro ih ne operirati dok si mlad jer postoji mogćnost da se oni vrate poslje operacije i tak da to treba provat rješit mašću...bar ću ja to tako provat rješit ja imam 23g. i skoro sam siguran da su mi došli zbog naprezanja
voki1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 03:03   #339
Quote:
Hrvach kaže: Pogledaj post
ako tako jako krvari nije situacija za čekanje
obavezno kod proktologa
odmah
A evo vec 3 dana krvari.

prvi dan je bilo najgore ispadali su zgrusani komadi.
ostale dane svako malo manje kolicine krvi.
u zadnja 24h sam bio bar 15 puta na wcu.od toga 2-3 puta je bilo i stolice.

a ne boli toliko.

nacvakam se po 6 voltarena i 6 normabela
(3x2) pa mi je malo bolje

a za operaciju trebam cekati uputnicu za proktologa i gurati se sa 50tak ljudi da bi mi ponovo trazio uputnicu za proktologiju i opet sve isto i onda opet kod svoje doktorice za uputnicu za operaciju

a da ti ne pricam koliko me hep. C umara
imam ptsp i vjeruj mi da sam lud kod tih cekanja
idu mi na k. sva ona guranja i drskost sestara i starih kretena koji se svi pokusavaju ugurati preko reda
a prokletu iskaznicu HRVI cekam vec 2 mjeseca jer se ona mora praviti jedino u Zg

eto izjadao sam se
__________________
uvjek sam a nikad do kraja
Mort is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 10:36   #340
Quote:
Mort kaže: Pogledaj post
A evo vec 3 dana krvari.

prvi dan je bilo najgore ispadali su zgrusani komadi.
ostale dane svako malo manje kolicine krvi.
u zadnja 24h sam bio bar 15 puta na wcu.od toga 2-3 puta je bilo i stolice.

a ne boli toliko.

nacvakam se po 6 voltarena i 6 normabela
(3x2) pa mi je malo bolje

a za operaciju trebam cekati uputnicu za proktologa i gurati se sa 50tak ljudi da bi mi ponovo trazio uputnicu za proktologiju i opet sve isto i onda opet kod svoje doktorice za uputnicu za operaciju

a da ti ne pricam koliko me hep. C umara
imam ptsp i vjeruj mi da sam lud kod tih cekanja
idu mi na k. sva ona guranja i drskost sestara i starih kretena koji se svi pokusavaju ugurati preko reda
a prokletu iskaznicu HRVI cekam vec 2 mjeseca jer se ona mora praviti jedino u Zg

eto izjadao sam se
Ja bih bez obzira na čekanje i sve ostalo otišao k liječniku i specijalisti.

Ovo ti nije rješenje i dokle tako?!

Molim te otiđi k lječniku i ne gutaj toliko voltarena!

Srdačan pozdrav!
Miracle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:29.