Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Nautika

Nautika Hvali more, drž' se kraja.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2010., 11:26   #1
PROBLEM MERC.

Pozdrav ekipa!
Prije par dana mi je na moru proslajfao impeler na Mercuryu 50, 78 g.,motor je odjednom izgubio snagu malo zadimio i stao.
Vodu nije bacao na kontrolnoj cijevcici.Jos jednom sam ga upalio na par sekundi,nije mogao dobiti turu i opet nije bacao vodu te sam odustao i odvukao se sa prijateljem doma.Promjenio sam impeler koji je stvarno otisao ali sad nece da upali,odvio sam svjecice i vidio da su suhe tj.ne dolazi gorivo.Ima li tu neka caka kao osiguranje da u slucaju otkazivanja impelera prestaje dovod goriva radi zastite motora,ako ima moze li mi tko reci kako se to deblokira ili mi je mozda nastupio neki tezi kvar?
Hvala !

Zadnje uređivanje Farymann : 18.06.2010. at 20:41. Reason: velika slova
nikša s is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:22   #2
Quote:
nikša s kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipa!
Prije par dana mi je na moru proslajfao impeler na Mercuryu 50, 78 g.,motor je odjednom izgubio snagu malo zadimio i stao.
Vodu nije bacao na kontrolnoj cijevcici.Jos jednom sam ga upalio na par sekundi,nije mogao dobiti turu i opet nije bacao vodu te sam odustao i odvukao se sa prijateljem doma.Promjenio sam impeler koji je stvarno otisao ali sad nece da upali,odvio sam svjecice i vidio da su suhe tj.ne dolazi gorivo.Ima li tu neka caka kao osiguranje da u slucaju otkazivanja impelera prestaje dovod goriva radi zastite motora,ako ima moze li mi tko reci kako se to deblokira ili mi je mozda nastupio neki tezi kvar?
Hvala !
To je stari motor s karburatorima i nema nikakvih blokada.
Izvadi svjecice i izmjeri kompresiju na cilindrima,da nije probio brtvu kada se pregrijao ili su mozda stradali prsteni,cilindar...
Izmjeri kompresiju !
Ako je dobra,onda provjeri karburatore,dovod goriva i pumpu goriva.
Farymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 17:16   #3
Hvala ,dam se na posao a ako ništa ne napravim morati ću slagat financijsku
konstrukciju za nešto bolje .
nikša s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.