Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 21:22   #1
Komunalni i vodni doprinos -gdje?

Gdje trebam ići baciti novce za komunalni i vodni doprinos? I jel to može na rate (ako može, kakvi su uvijeti - kamate i rokovi otplate). Nemam pojma je li svugdje isto, ja sam u V. Gorici. Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 08:31   #2
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Gdje trebam ići baciti novce za komunalni i vodni doprinos? I jel to može na rate (ako može, kakvi su uvijeti - kamate i rokovi otplate). Nemam pojma je li svugdje isto, ja sam u V. Gorici. Hvala!
Komunalni doprinos ćeš uplatiti u Općini, oni će ti odrediti visinu, i kod njih će dobiti informaciju o načinu plaćanja (odgodi na rate), a vodni ćeš uplatiti u Hrvatskim Vodama (Ul.Grada Vukovara 220) soba 314, a oni će ti visinu istog odrediti nakon što općina odredi visinu komunalnog doprinosa.
No predaj zahtjev na oba mjesta, a čim ti općina izda potvrdu o visini komunalnog samo ćeš ga priložiti u H.Vode (da ne gubiš vrijeme).
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 15:32   #3
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Komunalni doprinos ćeš uplatiti u Općini, oni će ti odrediti visinu, i kod njih će dobiti informaciju o načinu plaćanja (odgodi na rate), a vodni ćeš uplatiti u Hrvatskim Vodama (Ul.Grada Vukovara 220) soba 314, a oni će ti visinu istog odrediti nakon što općina odredi visinu komunalnog doprinosa.
No predaj zahtjev na oba mjesta, a čim ti općina izda potvrdu o visini komunalnog samo ćeš ga priložiti u H.Vode (da ne gubiš vrijeme).
Ima gdje na webu kakav obrazac za to? I da li idem u Vukovarsku, bez obzira što sve rješavam na općini u Gorici? Tnx!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 14:05   #4
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Ima gdje na webu kakav obrazac za to? I da li idem u Vukovarsku, bez obzira što sve rješavam na općini u Gorici? Tnx!
Ja sam ih pitao za komunalni. Za gotovinu odobrajaju 10% popust. A na rate može do 12 rata s tim da rata ne smije biti manja od 500 kn i nema kamata. Zvao sam čovjeka prije tjedan dana. Za vodni koliko znam možeš beskamatno dobiti na tri puta platiti s tim da nema popusta. Samo ZG je 30 kn/m3, sotala hrv je 20 km/m3, područja od posebne drž skrbi su i manje (mislom oko 10 kn/m3).

Možeš li mi Casio pojasniti kakva se molba predaje. Da li to sam napišem nekakvu molbu tipa: Najprije u zaglavlju navedem podatke o sebi a dalje: Molim da mi se obračuna komunalna naknada za obiteljsku kuću u xyz (navedem broj kč. i ko.) i potpišem. Zar to ne bi trebali ovi što si im predao glavni projekt na potvrdu slati po službenoj dužnosti. Ovaj sa komunalnog iz općine V.G. mi je rekao da ovi takve privatne molbe u hr. vodama ne prihvaćaju sa obrazloženjem da to treba biti poslano po službenoj dužnosti od ovih gdje si predao gl. projekta na potvrdu. A ovi to navodno više ne žele slati. I još ako i prihvate ti moraš s tom molbom predati i jedan primjerak glavnog projekta (dakle 3 si predao na potvrdu i još jedan za obračun komunalnog uz molbu i jedan za vodni).

Može li ovo netko komentirati i pojasniti? Sigurno je bilo takvih slučajeva.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 08:29   #5
Tradicev, ti si predao na ovjeru glavni projekt u V. Gorici? Kako napreduju stvari, ima li kakvih obećanja? Koliko već čekaš?

I usput... gdje se na kraju plaća komunalni i vodni - u VG ili u ZG (Hr vodama)?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 11:54   #6
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Ja sam ih pitao za komunalni. Za gotovinu odobrajaju 10% popust. A na rate može do 12 rata s tim da rata ne smije biti manja od 500 kn i nema kamata. Zvao sam čovjeka prije tjedan dana. Za vodni koliko znam možeš beskamatno dobiti na tri puta platiti s tim da nema popusta. Samo ZG je 30 kn/m3, sotala hrv je 20 km/m3, područja od posebne drž skrbi su i manje (mislom oko 10 kn/m3).
Mozes malo pojasniti ovo u vezi visine doprinosa. Sto si mislio pod ovime: "Samo ZG je 30 kn/m3" ??

Koliko je meni poznato ukupni najmanji doprinosi (vodni i komunalni) su za Zagreb 130 kn/m3. Ako grijesim, molim da me netko uputi na tablicu doprinosa za podrucje Zagreba, ako negdje ima na internetu.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 21:29   #7
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post

Možeš li mi Casio pojasniti kakva se molba predaje. Da li to sam napišem nekakvu molbu tipa: Najprije u zaglavlju navedem podatke o sebi a dalje: Molim da mi se obračuna komunalna naknada za obiteljsku kuću u xyz (navedem broj kč. i ko.) i potpišem. Zar to ne bi trebali ovi što si im predao glavni projekt na potvrdu slati po službenoj dužnosti. Ovaj sa komunalnog iz općine V.G. mi je rekao da ovi takve privatne molbe u hr. vodama ne prihvaćaju sa obrazloženjem da to treba biti poslano po službenoj dužnosti od ovih gdje si predao gl. projekta na potvrdu. A ovi to navodno više ne žele slati. I još ako i prihvate ti moraš s tom molbom predati i jedan primjerak glavnog projekta (dakle 3 si predao na potvrdu i još jedan za obračun komunalnog uz molbu i jedan za vodni).

Može li ovo netko komentirati i pojasniti? Sigurno je bilo takvih slučajeva.
Kada sam ja vadio građevnu dozvolu (10 mj.prošle godine) stvar je išla tako da sam u Uredu za prostorno uređenje (gdje sam predao zahtjev za dozovlu) dobio dva dopisa upućena (jedan) općini za komunalni doprinos i (drugi) Hrvatskim vodama za vodni. Nisam pisao nikakve zamolbe, ja sam samo odglumio poštara da to ne ide službenom poštom i traje 15 dana duže. Uzeo sam ta dva dopisa podjelio ih u jednom danu i skratio putovanje pošte u državnoj upravi, a sebi postupak izdavanja dozvole. Čim je Općina napisala potvrdu o visini komunalnog prema dogovoru sa H.vodama isti sam profaksirao njima da mi napišu za vodni.Uzmeš stvar u svoje ruke i ide brže, ako čekaš da sve ide službeno, načekat ćeš se dok ne dobiješ dozvolu.Malo se treba i snaći i naravno dosađivati lijenoj državnoj administraciji.
Ja sam lika u općinu zvao svaki drugi dan, da pitam da li je napisao potvrdu za komunalni doprinos. Napisao ga je samo da ga više ne zivkam, tako u H.vode, tako sve redom.....i naravno kad su napisali rješenja i potvrde tražio saa da ih meni predaju, kako bi ih ja osobno odnio nazad u ured za prosotnorno uređenje svom referentu, da opet skratim 15 dana putovanja pošte.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 17:45   #8
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Mozes malo pojasniti ovo u vezi visine doprinosa. Sto si mislio pod ovime: "Samo ZG je 30 kn/m3" ??

Koliko je meni poznato ukupni najmanji doprinosi (vodni i komunalni) su za Zagreb 130 kn/m3. Ako grijesim, molim da me netko uputi na tablicu doprinosa za podrucje Zagreba, ako negdje ima na internetu.
Imaš u narodnim novinama www.nn.hr

c/p sa stranica ureda za graditeljstvo Zagreb

"Vodni doprinos se plaća prije izdavanja građevinske dozvole, prema Uredbi o visini vodnog doprinosa (Narodne novine 14/2006 i 30/2006), a prema obujmu i vrsti građevine (cijeli Grad Zagreb je u zoni A)."

Potraži ove brojeve i članke.

To ti je samo za vodni. Dakle možiš broj m3 svoje buduće građevine s 30 kn ako si iz Zg i dobiješ koliko moraš platiti vodnog doprinosa.

Komunalni doprinos je nešto drugo. Također se množe ti isti m3 buduće građevine sa cijenom po/m3 iz zone u kojoj ti se zemljište nalazi. A koliko znam, zapravo čini mi se da je netko već pisao na forumu, komunalni doprinos je u ZG za prvu zonu 180 kn/m3. Ti trebaš provjeriti u kojoj je zoni tvoje zemljište. ZG ti ima dosta zona. Već je netko pisao na forumu o tim zonama. napiši gdje ti je zemljište pa ti se možda netko javi.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 17:52   #9
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Tradicev, ti si predao na ovjeru glavni projekt u V. Gorici? Kako napreduju stvari, ima li kakvih obećanja? Koliko već čekaš?

I usput... gdje se na kraju plaća komunalni i vodni - u VG ili u ZG (Hr vodama)?
Zeke, ja se još borim sa parcelacijom odnosno čekam Potvrdu da je parcelacija odrađena u skladu s lokacijskom dozvolom. Kad to dobijem i bude ovjereno u katastra onda ću moći predati glavni projekt na ovjeru a onda ću se još detaljnije raspitati i dosađivati kako mogu najbrže sam natjerati ih da mi obračunaju doprinose i daju uplatnice. Ne znam kakva je situacija kod tebe. S obzirom da ću ja morati čekati novi ZK izvadak sa novom kvadraturom zemljišta cijeli proces će potrajati duže, ali projekt se može predati i prije nego ovi u gruntovnici odrade pa kasnije samo doneseš izvadak. U međuvremenu pokušaš poplaćati sve doprinose i na kraju moraš platiti i onu pristojbu 8za obiteljske kuće je oko 800 kn).

Netko je već pisao da se ipak vodni doprinos plaća u ZG (nisam 100% siguran), a komunalni u općini (4. kat).
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 20:46   #10
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Imaš u narodnim novinama www.nn.hr

c/p sa stranica ureda za graditeljstvo Zagreb

"Vodni doprinos se plaća prije izdavanja građevinske dozvole, prema Uredbi o visini vodnog doprinosa (Narodne novine 14/2006 i 30/2006), a prema obujmu i vrsti građevine (cijeli Grad Zagreb je u zoni A)."

Potraži ove brojeve i članke.

To ti je samo za vodni. Dakle možiš broj m3 svoje buduće građevine s 30 kn ako si iz Zg i dobiješ koliko moraš platiti vodnog doprinosa.

Komunalni doprinos je nešto drugo. Također se množe ti isti m3 buduće građevine sa cijenom po/m3 iz zone u kojoj ti se zemljište nalazi. A koliko znam, zapravo čini mi se da je netko već pisao na forumu, komunalni doprinos je u ZG za prvu zonu 180 kn/m3. Ti trebaš provjeriti u kojoj je zoni tvoje zemljište. ZG ti ima dosta zona. Već je netko pisao na forumu o tim zonama. napiši gdje ti je zemljište pa ti se možda netko javi.
Vec sam ja te Narodne novine pregledao i ne znam sto pod sto ti gledas da je 30 kn/m3 jer kao prvo cijeli Zagreb je zona A, a za stambenu gradnju ti to iznosi 60 kn m3. Nigdje nema 30 kn za stambenu gradnju.
Prema tome vodni 60 kn+ komunalni (zona 4 ZG)70 kn = 130 m3 ukupno.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 01:03   #11
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Vec sam ja te Narodne novine pregledao i ne znam sto pod sto ti gledas da je 30 kn/m3 jer kao prvo cijeli Zagreb je zona A, a za stambenu gradnju ti to iznosi 60 kn m3. Nigdje nema 30 kn za stambenu gradnju.
Prema tome vodni 60 kn+ komunalni (zona 4 ZG)70 kn = 130 m3 ukupno.
Dxer, tako je bilo na početku odlučeno, ali se onda tijekom 2006. oporba obrušila na vladajuće i smanjila na 30, 20, 7,5 kn. Evo ti link kao potvrda http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/0881.htm. (To ti je NN 35/2006) Za komunalni ne znam sad, ali vidim da ti već imaš tu informaciju.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 08:57   #12
Quote:
tradicev kaže: Pogledaj post
Dxer, tako je bilo na početku odlučeno, ali se onda tijekom 2006. oporba obrušila na vladajuće i smanjila na 30, 20, 7,5 kn. Evo ti link kao potvrda http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2006/0881.htm. (To ti je NN 35/2006) Za komunalni ne znam sad, ali vidim da ti već imaš tu informaciju.
E, to te ja pitam
Nisam vidio tu tablicu jer na onim stranicama Ureda za graditeljstvo, stoje samo dva broja NN novina , a ovoga nigdje.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:55   #13
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
E, to te ja pitam
Nisam vidio tu tablicu jer na onim stranicama Ureda za graditeljstvo, stoje samo dva broja NN novina , a ovoga nigdje.
pod koju cifru bi išlo skladište ?
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 13:20   #14
Stigao novi post na http://www.ytong.mojblog.hr
bob-graditelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 12:28   #15
Evo da podignem ovu temu. Danas su plaćeni vodni i komunalni doprinos- sad čekamo da pošalju potvrdu iz vodnog na urbanizam i onda?? Dobivamo (nadam se) riješenje o uvjetima gradnje, glavni projekt i možemo početi ili ??
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:17   #16
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo da podignem ovu temu. Danas su plaćeni vodni i komunalni doprinos- sad čekamo da pošalju potvrdu iz vodnog na urbanizam i onda?? Dobivamo (nadam se) riješenje o uvjetima gradnje, glavni projekt i možemo početi ili ??
Molim te reci mi da li si sama slala molbe za obračun skupa sa po jednim primjerkom projekta i molbom za obračun komunalnog i vodnog ili su to oni po službenoj dužnosti slali, a tebe su ovi iz vodnog i komunalnog obavijestili da dođeš po uplatnicu.
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 13:23   #17
S urbanizma su poslali projekte i zhtjev za obračunom i mene su samo nazvali da dođem platiti ... Prije toga sam ja njih nekoliko puta nazvala da vidim kad će biti obračunano, da ih malo udavim i požurim
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 17:01   #18
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
S urbanizma su poslali projekte i zhtjev za obračunom i mene su samo nazvali da dođem platiti ... Prije toga sam ja njih nekoliko puta nazvala da vidim kad će biti obračunano, da ih malo udavim i požurim
hvala ti puno na informaciji
tradicev is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:47   #19
vodni doprinos

Molio bih one koji su ovo prošli ili znaju nešto o tome da mi pomognu,naime dobio sam danas rješenje o vodnom doprinosu i za kućicu od 65m2 osnovica za vodni doprinos je 413,30m3.Radi se o teritoriju od posebne državne skrbi i nema kanalizacije već septička jama.Kako su došli do tih 413,30m3?
Hvala
lampa09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:18   #20
Pa pomnožili površinu kućice sa visinom soba i dobili volumen.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.