Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2011., 12:50   #1701
Hvala na odgovoru, leukociti su 7 (3.4-9.7), ast 17 (8-30), alt 10 (10-36), ggt 14 (9-35).. znaci sve u referentnim vrijednostima, iako alt na rubu. Pretrage su radjene radi poremecaja u menstrualnom ciklusu i redovita kontrola LDL-a, koji jos nisam uspjela izracunat
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 13:51   #1702
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, leukociti su 7 (3.4-9.7), ast 17 (8-30), alt 10 (10-36), ggt 14 (9-35).. znaci sve u referentnim vrijednostima, iako alt na rubu. Pretrage su radjene radi poremecaja u menstrualnom ciklusu i redovita kontrola LDL-a, koji jos nisam uspjela izracunat
LDL kolesterol ti je: 7.18
Formula: LDL = Total cholesterol - HDL - (Triglycerides x .20)
ili LDL = cholesterol - (HDL + triglycerides/5)

ALT ti je potpuno uredan, nije na rubu. Da je na rubu mogli bi smo reći onda kad je pri gornjoj granici jer jedino tada ima svoje značenje. Žene inaće imaju malo manje željeza zbog ciklusa, tj. zalihe su nešto manje nego kod muškaraca. Željezo ovako malo povišeno samo za sebe ne govori ništa. Posebno jer su jetrene probe u redu. Eventualno da imaš visoke jetrene enzime došle bi u obzir neke stvari ali ovako izolirano nemaš brige.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 17:06   #1703
Ja imam jako česte cikluse pa me zato i visoko željezo začudilo Hvala lijepo na svemu!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 10:58   #1704
pozdrav

znači li glukoza 8 dijabetes?
je li moguće da je riječ o trenutnom prolaznom stanju?
__________________
skupljačica snova
finky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 14:49   #1705
Quote:
finky kaže: Pogledaj post
pozdrav

znači li glukoza 8 dijabetes?
je li moguće da je riječ o trenutnom prolaznom stanju?
Kod koga?, kod djeteta od 3 godine ili kod babe od 86 godina? Jel osoba ima simptome dijabetesa (npr. učestalo mokrenje, žeđ??), jel osoba debela? Toliko toga ima, nije samo nalaz bitan!! Ima više tipova dijabetesa koji se javljaju u različitoj dobi!, treba napraviti i neke funkcionalne testove, npr OGTT...Glukoza 8 ovako sama za sebe ne znači ništa! pozz
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 01:17   #1706
imam jedno pitanje vezano za krvnu sliku, kćer (2,5 god.) ima par kvržica na desnoj strani vrata. Krvna slika: segmentirani granulociti- 0.238 (0.340-0.720.); limfociti 0.648 (0.190-0.520); leukociti 5.9 (6.0-16.0); sve ostalo u granicama normale (LDH 219 (150-360).
Zanima me na što to upućuje? Hvala
Kanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 09:59   #1707
Zamućen urin-Sanford u redu

Pozdrav svima na forumu. Već tri tjedna osjećam bol i peckanje pri mokrenju, urin je zamućen bijelo-žut, imao sam bijelu tekućinu na vrhu penisa kod završetka uriniranja, češće mokrim. Prije tih simptoma sam napravio bakteriološki urin koji je bio u redu, a uz to u običnom nalazu urina proteini su bili pozitivni, inače nisu. Nedavno sam ponovio bakteriološku pretragu urina koji je opet bio sterilan. Zanima me vaše mišljenje što bi to moglo biti. Pijem Urosal Mplus i puno čaja za čišćenje urina.
toncika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 10:33   #1708
Pozdrav , vidim da su tu laboratorijski nalazi ali zanima me ako je itko u mogucnosti objasniti nalaz EEG-a da ga ne prepisujem i zauzimam mjesto bzvz...Bila bi zahvalna jer mi je pregled neurologa tek 10.05.a zabrinuta sam...Hvala
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 12:15   #1709
Quote:
Kanni kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje vezano za krvnu sliku, kćer (2,5 god.) ima par kvržica na desnoj strani vrata. Krvna slika: segmentirani granulociti- 0.238 (0.340-0.720.); limfociti 0.648 (0.190-0.520); leukociti 5.9 (6.0-16.0); sve ostalo u granicama normale (LDH 219 (150-360).
Zanima me na što to upućuje? Hvala
Najvjerojatnije viroza. Krvna slika je blaže poremećena i "kvržice" su vjerojatno reaktivni limfni čvorovi zaostali nakon nekakvog infekta, virusnog vjerojatno.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 16:47   #1710
može li mi netko pomoći s nalazom?!

UZV dojki:

dojke su mješanog tipa, uredne sonografske strukture kože i potkožnog tkiva.
Cooperovi ligamenti su intaktni.
U fibroglandularnom tkivu prepektoralno na granici gornjih kvadranata lijeve dojke vidi se cista promjera 2.5 mm.
Pektoralni mišići b.o.
Aksile bez patološki promjenjenih l.čvorova

Nalaz krvi je dobar, osim što je povećan MPV 6.8 - 10.4 normalne vrijednosti, a meni je 12.8

hvalaaa unaprijed!
little.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 17:17   #1711
Quote:
little.star kaže: Pogledaj post
može li mi netko pomoći s nalazom?!

UZV dojki:

dojke su mješanog tipa, uredne sonografske strukture kože i potkožnog tkiva.
Cooperovi ligamenti su intaktni.
U fibroglandularnom tkivu prepektoralno na granici gornjih kvadranata lijeve dojke vidi se cista promjera 2.5 mm.
Pektoralni mišići b.o.
Aksile bez patološki promjenjenih l.čvorova

Nalaz krvi je dobar, osim što je povećan MPV 6.8 - 10.4 normalne vrijednosti, a meni je 12.8

hvalaaa unaprijed!
Osim ciste (koja je skroz dobroćudna promjena i ne povećava rizik od karcinoma) ostali nalaz je uredan.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 17:21   #1712
hvala puno na odgovoru
little.star is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:10   #1713
CT pluća

Molio bih pojašnjenje ovog dijela nalaza, najviše potcrtanog dijela. Hvala.

...Nepravilna ovalna hiperdenzna zona vidljiva subpleuralno u projekciji X segmenta donjeg režnja lijevog plućnog krila uz zadebljanje pleure u istoj razini, također bi dif. dg. prvenstveno govorila u prilog ožiljnih promjena, ali ipak preporučam CT kontrolu za 3 mjeseca uz prilog i ovih snimaka radi komparacije da se isključi tm. proces.
Wolowitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:43   #1714
Quote:
Wolowitz kaže: Pogledaj post
Molio bih pojašnjenje ovog dijela nalaza, najviše potcrtanog dijela. Hvala.

...Nepravilna ovalna hiperdenzna zona vidljiva subpleuralno u projekciji X segmenta donjeg režnja lijevog plućnog krila uz zadebljanje pleure u istoj razini, također bi dif. dg. prvenstveno govorila u prilog ožiljnih promjena, ali ipak preporučam CT kontrolu za 3 mjeseca uz prilog i ovih snimaka radi komparacije da se isključi tm. proces.
Big Bang ?
Opisana je promjena neposredno ispod porebrice lijevo dolje koja po svojim karakteristikama prvenstveno upućuje da se radi o ožiljku (vjerojatno je još koja slična promjena uočena drugdje u plućima), ali s obzirom na nepravilni oblik žele napraviti kontrolni CT kada će se uspoređujući nove i ove sadašnje snimke vidjeti postoje li ikakve promjene u izgledu opisane zone.
Ako postoje to isključuje ožiljak i zahtijeva daljnju dijagnostičku obradu (prvenstveo punkciju) kako bi se provjerilo da nije tumor (što je manje vjerojatno prema sadašnjem izgledu).
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 21:16   #1715
Molila bih vaše mišljenje za ova odstupanja:već mjesecima su mi leukociti povišeni 16,14,12,4 pa 12,8
najnoviji nalaz:
KS:
leukociti 13.5 H
sedimentacija 26 H (bila je 40)
MCV 80.7 L
MCH 27 L

BIOKEMIJA:
glukoza 6,2 H (bila 7)
alkalna fosfataza 46 L
serum lipemičan

BIOKEMIJSKE PRETRAGE U 24h URINU:
proteini, ukupni (dU) 172 H
proteini/kreatinin 109 H

UZV:
Jetra je difuzno hiperehogena,graničnih dimenzija-znaci difuznih lezija.
Ostalo u redu

Molila bih da mi kažete na što ovo upučuje,trudna nisam.Imam nekih bolova u području jetre i desnog bubrega,a sve je počelo tokom uzimanja druge doze antibiotika silapen 1500 3x1
Hvala
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 23:16   #1716
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Molila bih vaše mišljenje za ova odstupanja:već mjesecima su mi leukociti povišeni 16,14,12,4 pa 12,8
najnoviji nalaz:
KS:
leukociti 13.5 H
sedimentacija 26 H (bila je 40)
MCV 80.7 L
MCH 27 L

BIOKEMIJA:
glukoza 6,2 H (bila 7)
alkalna fosfataza 46 L
serum lipemičan

BIOKEMIJSKE PRETRAGE U 24h URINU:
proteini, ukupni (dU) 172 H
proteini/kreatinin 109 H

UZV:
Jetra je difuzno hiperehogena,graničnih dimenzija-znaci difuznih lezija.
Ostalo u redu

Molila bih da mi kažete na što ovo upučuje,trudna nisam.Imam nekih bolova u području jetre i desnog bubrega,a sve je počelo tokom uzimanja druge doze antibiotika silapen 1500 3x1
Hvala
Hm, teško je na temelju KKS-a reći o čemu se radi, koliko je KKS nespecifičan govori primjer je da netko može imat leukemiju a da ima potpuno normalan broj leukocita. Ovakva krvna slika bez nekih dodatnih podataka može upućivat na 1000 različitih stanja. Da bi se više moglo komentirat reci zašto uopće mjesecima kontroliraš krvnu sliku? Imaš li kakvu dijagnozu?, koje su tegobe u pitanju? Kad si uzimala Silapen i zašto? Inače povišeni leukociti ukazuju na bakterijsku upalu (ali i puno drugih stanja). Kakav ti je DKS??

Jetra: Difuzno hiperehogena znači da imaš difuznu leziju jetre, najvjerojatnije masna promjena ali može biti i nekakav hepatitis. Koliko imaš kila i godina??
Serum lipemičan: znači da vjerojatno imaš povišene masnoće. Sedimentacija povišena: sedimentacija je nespecifičan upalni parametar i ukazuje na nekav upalni proces najčešće međutim, brzina sedimentacije ovisi i o još nekim čimbenicima pa nije najbolji pokazatelj. Koliki je CRP?
Alkalna fosfataza: povišena često u intrahepatalnom zastoju žući (može biti kod nekog hepatitisa i kod bolesti jetre drugog uzroka) Koliki su ti AST i ALT i GGT? Konjugirani bilirubin?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 08:35   #1717
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Hm, teško je na temelju KKS-a reći o čemu se radi, koliko je KKS nespecifičan govori primjer je da netko može imat leukemiju a da ima potpuno normalan broj leukocita. Ovakva krvna slika bez nekih dodatnih podataka može upućivat na 1000 različitih stanja. Da bi se više moglo komentirat reci zašto uopće mjesecima kontroliraš krvnu sliku? Imaš li kakvu dijagnozu?, koje su tegobe u pitanju? Kad si uzimala Silapen i zašto? Inače povišeni leukociti ukazuju na bakterijsku upalu (ali i puno drugih stanja). Kakav ti je DKS??

Jetra: Difuzno hiperehogena znači da imaš difuznu leziju jetre, najvjerojatnije masna promjena ali može biti i nekakav hepatitis. Koliko imaš kila i godina??
Serum lipemičan: znači da vjerojatno imaš povišene masnoće. Sedimentacija povišena: sedimentacija je nespecifičan upalni parametar i ukazuje na nekav upalni proces najčešće međutim, brzina sedimentacije ovisi i o još nekim čimbenicima pa nije najbolji pokazatelj. Koliki je CRP?
Alkalna fosfataza: povišena često u intrahepatalnom zastoju žući (može biti kod nekog hepatitisa i kod bolesti jetre drugog uzroka) Koliki su ti AST i ALT i GGT? Konjugirani bilirubin?
Prije svega hvala na odgovoru.
Krvnu sliku kontroliram zbog anemije,kojoj se još uvijek ne zna uzrok),dijagnozu još uvijek nemam,tegobe zbog kojih sam krenula na pretrage su bile bolovi u prsima na ljevoj strani koji se pojavio poslije obroka,danima me probadalo no ja sam zanemarivala misleči da će proči,međutim kako nije otišla sam na hitnu gdje su mi slikali srce i pluča a ovo je nalaz:Na pregledanoj snimci torakalnih organa vidljiva primjerena prozračnost plučnog parenhima,bez znakova upalne konsolidacije ili zastoja.
Kupole ošita oštro ocrtane i uredno svedene,postranični f.c. sinusi slobodni.
Hilusi nešto prominentniji,vaskularni.
Srčanožilna sjena hipertoničke konfiguracije,urednog transverzalnog dijametra.
Ovo mi nisu ništ objasnili samo su rekli da je sve ok??
Krvna slika je pokazala povišene leukocite 16.2 H ,eritrociti 5.11 H ,MCV 78.5 L,MCH 25.4 L,GGT 39 H,glukoza 7 H,CRP 22.7 H,ostalo sve je bilo u redu.
Rečeno mi je da imam neki infekt i nek se javim svom doktoru,moj doktor je zaključio da imam gnojnu anginu jer mi je grlo bilo crveno???dobila sam amoksicilin koji mi nije ublažio crvenilo pa sam dobila silapen od kojeg sam dobila bolove na području jetre i bubrega,te probleme s ginekološke strane.
Ne znam dali je sve ovo posljedica tog silapena ili sve to imam a da nisam znala ne znam.Zapravo još uvijek niti nemam dijagnozu.
Imam 26g.i imam viška kila
DKS je uredu.
Jetrene probe su u redu osim alkalne fosfataze koja je snižena 46 L,
Bilirubin ukupni je ok 6.5
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 14:11   #1718
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Prije svega hvala na odgovoru.
Krvnu sliku kontroliram zbog anemije,kojoj se još uvijek ne zna uzrok),dijagnozu još uvijek nemam,tegobe zbog kojih sam krenula na pretrage su bile bolovi u prsima na ljevoj strani koji se pojavio poslije obroka,danima me probadalo no ja sam zanemarivala misleči da će proči,međutim kako nije otišla sam na hitnu gdje su mi slikali srce i pluča a ovo je nalaz:Na pregledanoj snimci torakalnih organa vidljiva primjerena prozračnost plučnog parenhima,bez znakova upalne konsolidacije ili zastoja.
Kupole ošita oštro ocrtane i uredno svedene,postranični f.c. sinusi slobodni.
Hilusi nešto prominentniji,vaskularni.
Srčanožilna sjena hipertoničke konfiguracije,urednog transverzalnog dijametra.
Ovo mi nisu ništ objasnili samo su rekli da je sve ok??
Krvna slika je pokazala povišene leukocite 16.2 H ,eritrociti 5.11 H ,MCV 78.5 L,MCH 25.4 L,GGT 39 H,glukoza 7 H,CRP 22.7 H,ostalo sve je bilo u redu.
Rečeno mi je da imam neki infekt i nek se javim svom doktoru,moj doktor je zaključio da imam gnojnu anginu jer mi je grlo bilo crveno???dobila sam amoksicilin koji mi nije ublažio crvenilo pa sam dobila silapen od kojeg sam dobila bolove na području jetre i bubrega,te probleme s ginekološke strane.
Ne znam dali je sve ovo posljedica tog silapena ili sve to imam a da nisam znala ne znam.Zapravo još uvijek niti nemam dijagnozu.
Imam 26g.i imam viška kila
DKS je uredu.
Jetrene probe su u redu osim alkalne fosfataze koja je snižena 46 L,
Bilirubin ukupni je ok 6.5
Vjerojatno ti je i hemoglobin snižen budući da si anemična - nisi napisala. Anemija je kod žena najčešća sideropenična (često zbog menst. krvarenja), nisi napisala koliko ti je željezo, UIBC i TIBC i feritin. RTG thoraxa ti je u granicama normale. Koliki ti je tlak?? Povišen?
Silapen može (kao i mnogi drugi lijekovi) uzrokovat probleme s jetrom tipa hepatitis ili kolestazu ali ipak za silapen to nije često. Češće su alergijske reakcije. Ako su AST ALT, bilirubin i Alkalna u redu koliko vidim a i GGT koji je gotovo uredan onda vjerojatno nije veći problem s jetrom, možda masna promjena jetre (difuzna lezija), često kod malo debljih osoba koje se "lošije" hrane, ide i s povišenim masnoćama (koloesterol, LDL, trigliceridi). Ovo sa bolovima može biti od strane želuca, pogotovo ako je nakon jela, ako te to smeta odi kod gastroenterologa da te pregleda, možda imaš nekakav gastritis ili herniju. Ostalo ukazuje na nekakav infekt, a sad, gldje je...Jesi li pregedana od strane ginekologa? Tu zna biti "tihih" upala koje se mogu vući dulje vremena?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:59   #1719
Quote:
BlueWhale kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ti je i hemoglobin snižen budući da si anemična - nisi napisala. Anemija je kod žena najčešća sideropenična (često zbog menst. krvarenja), nisi napisala koliko ti je željezo, UIBC i TIBC i feritin. RTG thoraxa ti je u granicama normale. Koliki ti je tlak?? Povišen?
Silapen može (kao i mnogi drugi lijekovi) uzrokovat probleme s jetrom tipa hepatitis ili kolestazu ali ipak za silapen to nije često. Češće su alergijske reakcije. Ako su AST ALT, bilirubin i Alkalna u redu koliko vidim a i GGT koji je gotovo uredan onda vjerojatno nije veći problem s jetrom, možda masna promjena jetre (difuzna lezija), često kod malo debljih osoba koje se "lošije" hrane, ide i s povišenim masnoćama (koloesterol, LDL, trigliceridi). Ovo sa bolovima može biti od strane želuca, pogotovo ako je nakon jela, ako te to smeta odi kod gastroenterologa da te pregleda, možda imaš nekakav gastritis ili herniju. Ostalo ukazuje na nekakav infekt, a sad, gldje je...Jesi li pregedana od strane ginekologa? Tu zna biti "tihih" upala koje se mogu vući dulje vremena?
Hemoglobin je bio i ostao u granici normale,najniža vrijednost je bila 125, željezo je 6.2 L,TIBC 57,8 ,UIBC 51.6 , FE 163.5 H,u biti sve je u granicama normale osim ovog što sam navela.
Anemija nije zbog mjesečnice jer mi nisu obilne a znalo se desiti da mi zbog PCOS i izostane po nekoliko mjeseci.
Tlak nekad 130/80 (zašto pitate za tlak?)
GGT je sada 22.
Ginekološki pregled sam obavila sve je ok,osim kandide koju sam rješila,briseve nisam radila tako da ne znam dali se tu krije štogod.
Hvala vam puno na trudu i odgovorima.
E da i često imam subfebrilne temperature u popodnevnim i večernjim satima
37-37,2-37,4
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 18:25   #1720
Quote:
cupanka kaže: Pogledaj post
Hemoglobin je bio i ostao u granici normale,najniža vrijednost je bila 125, željezo je 6.2 L,TIBC 57,8 ,UIBC 51.6 , FE 163.5 H,u biti sve je u granicama normale osim ovog što sam navela.
Anemija nije zbog mjesečnice jer mi nisu obilne a znalo se desiti da mi zbog PCOS i izostane po nekoliko mjeseci.
Tlak nekad 130/80 (zašto pitate za tlak?)
GGT je sada 22.
Ginekološki pregled sam obavila sve je ok,osim kandide koju sam rješila,briseve nisam radila tako da ne znam dali se tu krije štogod.
Hvala vam puno na trudu i odgovorima.
E da i često imam subfebrilne temperature u popodnevnim i večernjim satima
37-37,2-37,4
Pitam za tlak čisto radi srca. Tlak je ok. Te subfebrilne su ponekad znak nekih bolesti a nekad ih ljudi imaju godinama da ne znaju zašto i zdravi su. Kad su vam počele te subf. temp., prije te anemije? Jel svaki dan? Ima li vam tko u obitelji neke bolesti tipa reumatoidni artritis, lupus, bolesnu štitnjaču? Jeste još što primjetili, možda da vas bole zglobovi i mišići, da vam je koža s nekim osipom, da imate neki limfni čvorić povećan?
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.