Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2011., 18:18   #121
ja sam u kvartu imao ekipu matorih cugera, koji su me svako jutro, kad bih isao na posao, zicali koju kunu za pivicu i vinceko.
naravno, nisam im dao, ali cijenio sam njihovu iskrenost.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2011., 20:31   #122
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
@ judolino - ma pusti. Nema smisla obraćati pažnju na takve. To je kao da se sa botom dopisuješ.
Slažem se. Ali ipak ne mogu odoljeti:

Quote:
Katina strofa kaže: Pogledaj post
A što jel ti teško reć mu da je naporan? Judolino,naporan si.Jesi ti socijalni radnik ili što da mi djeliš lekcije?Koji si ti faktor ovako skriven iza monitora.Sve je danas moguće i jako malo je netpokupljivih.
Ma nikakav faktor, zlato.
Jednostavno nisam škrto đubre koje nemre dat par kuna, pa izmišlja milijun izgovora zašto to ne radi.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 19:10   #123
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
... Oko faksa i kad je lijepo vrijeme oko kafica, uvijek jedni te isti cigani hodaju. Jednom sam pitao jednog malog (dijete nekih 4-5 godina)...
Ta djeca su posebna priča. Mi ih redovno skupljamo s ceste i vozimo doma, a onda njihovi starci drame i viču da su im rekli da to više ne rade i sl., kao da ne znamo da su ih oni sami ujutro razvezli po gradu i ostavili na raskrižjima (s uputom da se bez xy kuna ne vraćaju doma).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 23:00   #124
Pa jel im napišete kakvu prijavu zbog zanemarivanja djece ili iskorištavanja/prisiljavanja djece na rad (ropski zapravo)?
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:02   #125
Jedini prosjaci kojima NIKAD nemojte davati lovu su Romi.

Naime, kad sam bio mali starci su mi pričali da romi imaju hrpe para koje zarade od prošnje i da voze mercedese i slično.

Naravno da nisam to vjerovao dok nisam vidio (i čuo) kako iz jedne viletine izlaze mali rom, ćaća i njegova baba. Fino odjeveni i pričaju onaj romski.
Ispred vile parkiran njihov - porsche

Srećom pa je bio prijatelj samnom jer sam za tren mislio da haluciniram.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:34   #126
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Jedini prosjaci kojima NIKAD nemojte davati lovu su Romi.

Naime, kad sam bio mali starci su mi pričali da romi imaju hrpe para koje zarade od prošnje i da voze mercedese i slično.

Naravno da nisam to vjerovao dok nisam vidio (i čuo) kako iz jedne viletine izlaze mali rom, ćaća i njegova baba. Fino odjeveni i pričaju onaj romski.
Ispred vile parkiran njihov - porsche

Srećom pa je bio prijatelj samnom jer sam za tren mislio da haluciniram.
Vidio sam ja i Hrvate da fino odjeveni izlaze iz vila i ulaze u lukzuzne automobile.
Ne treba onda ni njima NIKAD davati
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 23:36   #127
Nije to kod svih. Ne znam jesi li ikad bio u romskom naselju i pogledao u cemu neki zive. Ja sam bio dosta puta, neki cak zive u kucerku gdje su kutevi zazidani, zida je jedan noseci zid, i gore ima krov, a okolo sve ostalo samo prikovane daske.

Ti sto imaju kucerinu vecinom rade u Njemackoj i Italiji (barem oni koje sam ja vidjao). A i te ljude niti njihovu djecu nisam vidjao po gradu.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 00:01   #128
to su najcesce sefovi
prosjacene je posao koji se itekako strogo kontrolira i obavlja i kao i svaki drugi posao ima sljakere i ima sefove
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 01:07   #129
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Jedini prosjaci kojima NIKAD nemojte davati lovu su Romi.

Naime, kad sam bio mali starci su mi pričali da romi imaju hrpe para koje zarade od prošnje i da voze mercedese i slično.

Naravno da nisam to vjerovao dok nisam vidio (i čuo) kako iz jedne viletine izlaze mali rom, ćaća i njegova baba. Fino odjeveni i pričaju onaj romski.
Ispred vile parkiran njihov - porsche

Srećom pa je bio prijatelj samnom jer sam za tren mislio da haluciniram.
Nemoj nikada dati novce ni mršavim ljudima plave kose jer sam vidjela Paris Hilton na naslovnici časopisa kako izlazi iz auta i na sebi nosi skupu ogrlicu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 10:46   #130
Da me Kerum traži dvije kune, kurac bi mu dao!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 11:24   #131
mene uglavnom žicaju pijanci, a davati novac nekome za alkohol mi ne pada na pamet
radije onda sebi kupim pićence
thratinchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:03   #132
Quote:
thratinchica kaže: Pogledaj post
mene uglavnom žicaju pijanci, a davati novac nekome za alkohol mi ne pada na pamet
radije onda sebi kupim pićence
Nije u redu samo uvijek misliti da su oni svi pijanci, jer zbog njih katkad "fasuju" prosjaci koji prosjače za pola kruha, litru mlijeka itd.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 21:10   #133
Zato škrci nikad ne fasuju.
Uvijek čista obraza, u prvom redu, ralja razjapljenih u očekivanju beskvasnog kruščića...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 17:44   #134
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Pa jel im napišete kakvu prijavu zbog zanemarivanja djece ili iskorištavanja/prisiljavanja djece na rad (ropski zapravo)?
ObaviještaVa se Centar za socijalni rad, a bilo je i oduzimanja djece roditeljima zbog takvih stvari. Međutim, ta djeca u skoro apsolutnom broju bježe iz smještaja i vraćaju se roditeljima.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 23:32   #135
A zašto se onda ne "udari" na roditelje te djece? Za početak...prijava prebivališta i boravišta (vezano na to i nepuštanje djece u školu i slično), onda kaznena-dvije prijave za zlostavljanje ili zapuštanje djeteta (to je kažnjivo djelo zar ne?) i onda se lijepo takvu ekipu svede u red, neovisno o "običajnim pravima" ili "etničkoj pripadnosti" (preko koje se onda svi razlete i nikome ništa).
Zašto se konačno ne sredi vozač plavog kombija koji svaki dan u pola devet doveze pet žena s djecom pred zgradu HNB-a i od tamo ih rasporedi "po podučjima prošnje", u pola 12 doveze klinca od 15godina po prvi dio prihoda i u 4 sata ih pokupi na istom mjestu?
Zašto se ne potegne pitanje otkupa šahtova s kanalizacijskih otvora, krađe žica i oluka sa zgrada i trafo stanica? Pa nema 50 mjesta gdje se to otkupljuje..zna se tko i gdje.
Zašto se ne krene preko OIB-a utvrđivanje poreznih prihoda i rashoda osoba koje dolaze pod prozor ministra T.K. u pučku kuhinju s terencima? I direktno s ručkom odu na pivo u kafić preko puta...
Pa to su stvari koje se jasno vide...
Mali korak a opet...od nekud treba i početi.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 02:05   #136
Ja uvik dam,to je jednostavno jace od mene.dusa me boli kad vidim ljude da prose..Dajem i prosjacima na ulici,svima koji mi dodu na vrata trazit hrane i uvik uplacujem kad vidim u novini da je netko bolestan pa mu treba za lijecenje ili npr.zivi u neimastini. Znam da masu njih laze da nemaju i vrlo dobro zivi na racun prosjacenja ali eto njima na dusu. Ispricat cu vam jedan slucaj;prije 2godine sidim na kavi i dode mi jedan da je li imam kunu i dam ja njemu 5kn i ok ode on,nakon 5-10min dignem se ja s kave i sad kupim duvan sa stola i trazim mob pogledom ali ga nema(a znam da je bia tu kad me ovaj dosa pitat kunu) i ok zovem ja sebe na mob isprva se nitko ne javlja,opet zovem i mob ugasen..ukra mi je novi mob.eto kad ides bit dobar nekad to i neslavno zavrsi al bar sam naucila lekciju od tad mob drzim u torbi umisto na stolu
white23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:01   #137
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
... prijava prebivališta i boravišta...
Kazna za to je 100 kuna. Ona se plati, izrekne se opomena ili se prijava odbaci radi slabog imovinskog stanja.


Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
... nepuštanje djece u školu i slično...
Ovo se sankcionira. Opet, govorim o svom terenu, a tu je pravilo da se te stvari poštuju.


Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
... onda kaznena-dvije prijave za zlostavljanje ili zapuštanje djeteta...
Tu nije prvobitna namjera kažnjavanje roditelja, nego zaštita djece. Već sam napisao da ta djeca pružaju otpor i bježe iz domova i smještaja nakon eventualnih „akcija“ oduzimanja. Nije li to veća trauma od prosjačenja na raskrižjima?

Da ne bi bilo neke zabune, nikako ne podržavam te stvari (što je, uostalom, vidljivo i iz mojih upisa), ali stvarno stanje je upravo takvo.


Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
... Zašto se ne potegne pitanje otkupa šahtova s kanalizacijskih otvora, krađe žica i oluka sa zgrada i trafo stanica?...
Policija redovno obilazi i oduzima takve stvari. Međutim, one su do dolaska u otkupne stanice u takvom stanju da je apsolutno nemoguće utvrditi porijeklo. A bez toga nema dokazivanja djela niti osude.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:25   #138
Hvala na odgovoru.

Zapravo ispada kako nema legalnog i nadasve efikasnog načina da se stane na put djelatnosti roditelja koja ima za svrhu izrabljivanje vlastite djece i pretvaranja te djece dalje u (vrlo vjerovatno) kriminalce.

Zar to nije žalosno?

Kako policija gleda na pitanje skvotera? To ide u nekakvu sivu zonu (ukoliko nema djela tipa droga, krađe, maltretiranje) ili se zbog neprijavljenih prebivališta/boravišta takve stvari snakcioniraju i ekipa rastjeruje?
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 18:41   #139
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
… Zapravo ispada kako nema legalnog i nadasve efikasnog načina da se stane na put djelatnosti roditelja koja ima za svrhu izrabljivanje vlastite djece i pretvaranja te djece dalje u (vrlo vjerovatno) kriminalce…
Obzirom da sam policajac, a supruga mi radi u dječjem domu (djeca koja su oduzeta od takvih roditelja), odgovor je da uglavnom nema. Nikada neće niti biti. Ljudima ne možeš oduzeti pravo na razmnožavanje, a ne možeš im niti bez razloga oduzeti djecu. A dok razlog postane jasan, djeca su uglavnom već toliko pokvarena („pokvarena“ u smislu uređaja koji ne radi kako bi trebao) da ih se ne može popraviti. I onda ih se smješta u ustanovu, a kada malo poodrastu, tu ustanovu zamijene nekom drugom, opakijom.


Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
… Zar to nije žalosno?...
Užasno žalosno.


Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
… Kako policija gleda na pitanje skvotera? To ide u nekakvu sivu zonu (ukoliko nema djela tipa droga, krađe, maltretiranje) ili se zbog neprijavljenih prebivališta/boravišta takve stvari snakcioniraju i ekipa rastjeruje?
Ovisi o kakvom objektu se radi, ali i o kakvim skvoterima. Skitnicama puštamo spavanje u napuštenim zgradama, najčešće iz razloga što je onda ostatak kvarta miran. Narkomane tjeramo, a često ih odvajamo i u napuštenim objektima u kojima ostavljamo skitnice. Tu se najčešće radi o napuštenim firmama i sl. Ostale napuštene zgrade/stanovi su uglavnom u vlasništvu grada, tako da kod zaticanja kontaktiramo grad i postupamo po njihovim zahtjevima. Ljudi često urede potpuno devastirani prostor i grad to tolerira, a onda automatski i mi, ali iz nekih objekata ih automatski izbacujemo (to su najčešće oni predviđeni za rušenje ili prenamjenu). Uglavnom, ima svakakvih slučajeva.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2011., 16:55   #140
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Sreco, ja nemam svoje firme. Ovo je forum na kojem se raspravlja o temi, ako mozes drzi je se.
A da zavrsimo offtopic-

Znam da kod nas upravitelj zgrade sklapa ugovor s poduzecem i dobijamo racune za ciscenje u sanducic. Bas racune. Zato i pitam.

Mozda je u drugim gradovima/zgradama drugacije, ali ne znam tko bi danas riskirao da uz ove kazne na crno uzme nekog da cisti, i kako bi to opravdao stanarima, ako im ne moze priloziti racun.

Znam za inicijativu gdje se pokusalo pronaci posao za beskunike na taj nacin, da im se da prilika da ciste stubista etc, ali nije proslo jer kucepazitelji se ne zele upustati u rizik.
Tako da bas ni ja ne pisem napamet.
Meni se čini da je u mom ulazu to vjerovatno uračunato u pričuvu.Istina pričuva nije velika svota ali na npr 50 stanara u ulazu zaradi se honorar jer ima nekih kojima je to dopunski posao.
Martianka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.