Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2007., 22:49   #1
Vjenčanje u Hercegovini

"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Sale?
Hrana?
Obicaj?

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru?

Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:00   #2
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
"Buduca sam Mostarska nevista,al ne znam puno o tome..tek za 20-etak dana idem dole birati salu i odrediti datum,a voljela bi da me malo uputite.. najbitnija mi je za sada sala u okolici Mostara ili u Mostaru, ne znam bas nista tamo,pa curke moje pomagajte...

...imate li kakvih lijepih uspomena sa vjencanja u Hercegovini?

Sale?
Hrana?
Obicaj?

Jedno pitanjce:
Jel bio ko u sali Restoran "Ruža" u Mostaru?

Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:04   #3
Quote:
Inkvizitor kaže: Pogledaj post
Sale: bivše prostorije socijalističke omladine
Hrana: koga čega- janjetine s ražnja..s kim s čim- s kapulicom mladom..komu čemu- meni...
Običaj: zna se skupit puno para..

Eto..
Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu mnjami!!!
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:07   #4
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Hehe, javi se na PP da ti posaljem pozivnicu za janjetinu mnjami!!!
E jeb'ga sad..znači ne smeta janjetina..

ček da smislim nešto bolje da te odgovorim od udaje za mostarca...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:12   #5
Hehe,šta fali Mostarcu!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak")
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:14   #6
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Hehe,šta fali Mostarcu!? he he! ...."Dobar si jarane al si težak")
Ne da im fali nego imaju i previše..

jesi ti jaranica ili jaranka...bosanka znači..pa to mi reci...
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:17   #7
hehe, jašta sam
A jesi ti iz Mostara?
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:19   #8
Oćete vi ćetat? Mislim, možete jedino ako ćete se međusobno ženit. A ako ne...
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:26   #9
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2007., 23:59   #10
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.
Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 00:02   #11
http://mall.queen.it/softstudio/img/sposa2.jpg

Buket..mmmmmmmmmmm...

Zadnje uređivanje Magg : 12.03.2007. at 08:55. Reason: slika glomazna
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 07:51   #12
Obicaji u Hercegovini su svugdje razliciti. Mi smo izbacili recimo jabuku i kupovanje mlade. Vjencanice imas u ona 2 trgovacka centra u Mostaru. Meni u sali sama sastavljas, dakle sve po tvojoj volji. Znam da ima i onaj Hotel Ero i znam da ima Astorija (sala) u Capljini. Super sala. Ja sam haljinu recimo nasla u Sirokom ali vlasnica ima butik u Mostaru samo ne znam di tocno, zove se La Perla. Sve ostalo sam nasla tamo u gradu di se udajem.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 07:59   #13
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Buket..mmmmmmmmmmm...
Buket mi se sviđa , ali moram primjetiti ovo čudo oko glave...to mi je uvijek bilo odbojno. Grozno mi je vidjeti to ili one tokice na mladenkama.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 08:01   #14
Quote:
Jaranka kaže: Pogledaj post
Cula sam za tu jabuku koja se baca, moram sad na atletsku vjezbat bacanje kugle da budem spremna
Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 18:56   #15
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da, nije se s time šaliti..po tome se procjenjuje jel' ce mlada biti dobra Čula sam i za neke utrke, muškarci trče, daje se lova..ispast će da je u Hercegovini riječ o atletskom mitingu, a ne vjenčanju
Hehe, vidim da cu imat fizicke pripreme godinu prije samog cina)))))))

...Još mi buduci ima kucerinu, jao meni Potrudit cu se da dokazem da sam prava atlet.žena
Jaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 07:52   #16
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Hercegovačka vjenčanja su meni baš simpa. Ovisi kako kod koje obitelji, ali neki se drže nekih starih običaja (kupovina mlade, bacanje jabuke(ili cipele) preko krova i sl.). To je najbolje dogovoriti s mladoženjom, ispipati njegovu stranu obitelji i vidjeti kako je inače kod njih. Sala, hrana, glazba su dosta jeftinije nego npr. u Zg i općenito Hrvatskoj. Znam neke koji su organizirali bus da preveze ekipu iz Zg-a u Hercegovinu na svadbu jer im je vjenčanje tamo ispalo jeftinije
Najčešće se poklanja novac pa se dosta skupi. Mislim da još nikad nisam doživjela da se kupuju slike i sl., najčešći je baš novac.

tocno
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:42   #17
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:07   #18
Quote:
breza76 kaže: Pogledaj post
Bila sam prošle god. na jednoj svadbi u Herceg. i bilo mi je jako lijepo, uglavnom svadba se ne razlikuje puno od zvadbi kod nas (Hrvatska) - sala je bila velika i prekrasna, lijepo uređena (aranžmani na stolovima, presvlake, balončići itd. i to je sve u sklopu cijene - niš se ne plaća naknadno), hrana je bila klasična (predjelo, juha, glavno jelo ...), jedina razlika je bila u običajima do kojih oni drže (recimo mladenka je nakon crkvenog vj.išla kod mladoženje gdje je bacila jabuke preko kuće, i tamo smo se zadržali cca 1 sat, a tek smo onda išli u restoran).

Sve skupa mi je bilo zanimljivo jer je nešto novo i drugačije.
btw u restoranu je bilo , svi su jako veseli, opušteni i plesalo se na sve od roka, popa, stranih stvari do narodne muzike

tako je i tamo gdje se ja udajem . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je . A u kojem si mjestu bila u Herc.?
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 11:14   #19
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
tako je i tamo gdje se ja udajem . Mi smo izbacili to vracanje iz crkve i bacanje jabuke, kupovanje mlade i tu utrku, jer ja nisam iz Herc. Jednostavnije je za mene i za moju rodbinu. Oni su kao ljudi jako veseli, sto je je . A u kojem si mjestu bila u Herc.?
Bila sam u Livnu. Ma sigurno će i tebi biti super, ljudi su zbilja ful jednostavni, neopterećeni i vrlo lako prihvaćaju nove ljude, samo se opusti i uživaj
breza76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 00:33   #20
Quote:
breza76 kaže: Pogledaj post
Bila sam u Livnu. Ma sigurno će i tebi biti super, ljudi su zbilja ful jednostavni, neopterećeni i vrlo lako prihvaćaju nove ljude, samo se opusti i uživaj

sve je tako samo sto Livno zemljopisno nije Hercegovina al obicaji su isti.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.