Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 23:53   #1
Megane 3 - jako loše iskustvo

Dakle, vlasnik sam Megane3 1.6 Expr. starog 8 mjeseci. Budući da posvuda čitam samo hvalospjeve na račun navedenog vozila, poželjeh izraziti svoje malo drugačije viđenje/iskustvo.

Prvo, na 7k Km, mijenjan mi je kuplung. Rješeno tek nakon puno (!!!) mrcvarenja sa servisom. Osobno znam još trojicu vlasnika novog meganea kojima je promijenjen kuplung unutar 7 kKm.

Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno.
Na 4 k Km javili su se i novi full glasni cvrčci na središnjem dijelu kod radija i vent. otvora. Nije rješeno.

Treće, često moram iz 1 u 2 šalati sa delayem od 2-3 sekunde (nakon full stisnutog kuplunga) jer inače ne ide.
Vozio sam P206 i šit mjenjač mi nije stran tako da nemam velika očekivanja, ali ovo me fakat iritira. Nije rješeno.

Četvrto, povremeno se čuje nekakav "tok" kod usporavanja (parking i sl.). Inaće, vozim ko po jajima i ne silujem ništa. Nemoguće utvrditi obrazac ponašanja. Nije rješeno.

Peto, neki usrani lim kod auspuha mi se stalno (od prvog dana) čuje (vibrira) kada dodajem gas. X puta do sada su, navodno, zatezali neki šraf, ali očito - neuspješno.

Šesto, nakon cca 6 mjeseci obloge na vratima su se toliko apšisale/izlizale da izgledaju ko na autu starom 10 godina.

Sedmo, šaltanje u rikverc me opako zeza svako malo.

Osmo, namještanje sica je lutrija. Nikad ne sjedne u zubac kako treba koliko god se ja gnjezdio, nego tek pri kočenju na semaforu nakon 5 kilometara. Karikiram, ali kužite kaj hoću reći

Deveto, samo jedna riječ: Eurorent. Ako mogu savjetovati, svakako (ali stvarno svakako) treba zaobilaziti taj servis.

Eto, možda sam popušio šit primjerak, možda nemam sreće. Možda oboje.
A možda je sve počelo kada sam odlučio kupiti tu skalameriju nadajući se da priče o poboljšanom bild kvolitiju možda ipak nisu samo francuske marketinške fore.
BezvezeNick is offline  
Old 15.09.2010., 23:58   #2
8 mjeseci

pa novi yugo u 5 godina nije imao toliko problema
sale75 is offline  
Old 16.09.2010., 00:01   #3
Čini mi se da se više boriš sa servisom nego s autom. Pokušaj promijeniti servis.
bjelovarac is offline  
Old 16.09.2010., 00:04   #4
Quote:
bjelovarac kaže: Pogledaj post
Čini mi se da se više boriš sa servisom nego s autom. Pokušaj promijeniti servis.
Da, vjerojatno ZAK u Karlovcu.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 11:51   #5
Jedna riječ iz tvog posta mi se zabila u lijevo oko - EURORENT

Time je sve rečeno.
CDRW is offline  
Old 16.09.2010., 11:56   #6
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jedna riječ iz tvog posta mi se zabila u lijevo oko - EURORENT

Time je sve rečeno.

Što samo oni prodaju aute kojima se kuplung mijenja nakon 7.000 km?
Brazil is offline  
Old 16.09.2010., 12:03   #7
francuski poluproizvod?
NUMLOCK1 is offline  
Old 16.09.2010., 12:05   #8
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Što samo oni prodaju aute kojima se kuplung mijenja nakon 7.000 km?
Ne, kada sam spomenuo Eurorent nisam mislio na salon, nego na servis.

Moje kritike idu ponajprije Renaultu kao proizvođaču, a onda prema servisima.
Šlampavi, nezainteresirani, neozbiljni i bahati. Ne kažem da su drugi bolji ili gori, ali ta ekipa mi je samo još dodatno zgadila iskustvo Renaulta.

Vozio sam dosad Pežoe, i tu isto nije bila neka sreća sa zg servisima.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 12:12   #9
A da ti to lijepo ostaviš u nekom drugom servisu skupa sa tim tvojim popisom i ako ne riješe sve do jednog sranja zahvališ im se na suradnji i pokušaš dobit neki drugi primjerak istog vozila jer šta je puno puno je.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Old 16.09.2010., 12:14   #10
PSA je zakon za renault, ali to na ovom forumu nitko ne vjeruje. Jesi li imao problema sa vlagom u unutrašnjosti automobila? Inače jedna od milijun boljki zadnjih serija renaulta, posebno megana. Još da nadodam, ti svi renaulti imaju problem da ventilatorom grijanja, i to se događa zimi, problem je navodno u elektonici koja se nalazi u samom ventilatoru, koja je traljavo napravljena pa ulazi vlaga i izgubi se kontakt. Inače od kuma kolega radi u jednom renault ovlaštenom servisu, pa smo kratko pričali, naslušao sam se o kvaliteti renaulta, problema sa getribom, desnom poluosovinom, diznama (počinje curit nafta uz diznu, slini po motoru i kako se grije i isparavna nafta, ostaje neka čudna crna kao smola, koja se oko dizne stvori u jako debelom sloju da to treba rezat nožem i čistit da bi se skinula dizna).... itd itd
Josip09 is offline  
Old 16.09.2010., 12:15   #11
ljudi za puno veca sranja nisu dobivali drugi auto.....primjer decko25....
renaultovih servisa ima dosta po hr.....pa ako treba od jednog do drugog dok se sve ne rijesi.....
Tonii is offline  
Old 16.09.2010., 12:17   #12
Cvrčke sumnjam da će mu igdje riješiti.. Na Meganeu II smo također imali cvrčke i pitali jel mogu to nekako srediti, blijedo su nas pogledali i rekli da je to tako, ne mogu ništa s tim učiniti. A i vjerojatno je tako. To je u toj jeftinoj plastici.. Mjenjač također je i na dvojci štekao kad se prebacuje u rikverc...
Melior is offline  
Old 16.09.2010., 12:25   #13
Quote:
BezvezeNick kaže: Pogledaj post
Moje kritike idu ponajprije Renaultu kao proizvođaču, a onda prema servisima.

Znam, to je i logično. Kad se netko pojavi sa problemima na novom autu često forumaši kažu da je problem u servisu, a ne u proizvođaču. Kao da je servis napravio nekvalitetan auto.

U vezi cvrčaka, slažem se sa Meliorom, to ćeš teško riješiti sa servisom, ali možda budeš imao sreće. Bila je forumašica koja je nakon godinu dana sa Mazdom 3 konačno došla do uzroka cvrčaka.
Brazil is offline  
Old 16.09.2010., 12:48   #14
Ma ljudi božji - SVAKOM proizvođaču se može dogoditi "montags auto" servis je taj koji mora rješiti problem. A Eurorent SIGURNO nije taj. I kraj priče. Da si bio u servisu di te nije masirala grupa prištavih klinaca koja ne zna razliku između Torx i Imbus kluča - bio bi bolje volje.
CDRW is offline  
Old 16.09.2010., 12:53   #15
Naravno, evo kuplung su mu promjenili kao i vjerojatno ostaloj trojici koje je spomenuo da je otišao. To meni nije normalno i može me netko sad uvjeravat koliko hoće da se svi kvare i ne znam kakve idiotarije, ali to nije jedan od 100.000 pa da se kaže nisi imao sreće. Isključiva krivnja proizvođača koji takav škart pušta u prodaju.

Servis neću branit jer sam ovdje čuo samo loša iskustva sa njima, ali gotovo sam siguran da stvari poput cvrčaka i ostalog što je nabrojeno ne bi rješilo vjerojatno više od 90% svih ovlaštenih servisa bilo koje marke. Malo sam i rekao.
Brazil is offline  
Old 16.09.2010., 13:01   #16
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma ljudi božji - SVAKOM proizvođaču se može dogoditi "montags auto" servis je taj koji mora rješiti problem. A Eurorent SIGURNO nije taj. I kraj priče. Da si bio u servisu di te nije masirala grupa prištavih klinaca koja ne zna razliku između Torx i Imbus kluča - bio bi bolje volje.
Prema iskustvu i s Pugom, servisi u zg su najčešće debelo nekompetentni i preplaćeni.
Koliko znam Štarkelj i Baotić nisu nimalo bolji od Eurorenta. Imao sam par izleta tamo i osobno se uvjerio u to.

Sa cvrčcima sam se pomirio, a za ostalo čekam da mi se rastepe na cesti pa ću im se napiti krvi. Auto mi je neophodan svaki dan pa nemam vremena hodočastiti domovinom u potrazi za poštenim servisom.

Kako god, želim si neki bingo da otplatim kredu i prodam auto.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 13:04   #17
navedi sve kvarove šta tribaju popravit i ostavi ga u servisu
kad te zovnu da je gotov ne preuzimaj ga prije probne vožnje pa neka traje i cili dan ako triba.
Ako nisu riješili vrati ga nazad
imaju rok 45 dana za ispravit greške i ako ne uspiju traži novi auto
joke6 is offline  
Old 16.09.2010., 13:04   #18
Quote:
NUMLOCK1 kaže: Pogledaj post
francuski poluproizvod?
francuski poluproizvod.
BezvezeNick is offline  
Old 16.09.2010., 13:27   #19
za autora - znas li mozda di je sklopljen tvoj megane?
Tonii is offline  
Old 16.09.2010., 13:31   #20
Quote:
Tonii kaže: Pogledaj post
za autora - znas li mozda di je sklopljen tvoj megane?
ne, zakaj?
BezvezeNick is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.