Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 14:55   #1
Sklerozacija ili laser

prvo: Zanimaju me vaša iskustva sa sklerozacijom vena i kapilara i ako netko zna kako se kreću cijene tog tretmana...

drugo: Da li je netko možda uklanjao kapilare laserom i koliko je tretmana potrebno, cijena????

Hvala
Euterpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 10:52   #2
Zar je moguće da nitko ne zna ništa o tome?
Mene isto zanima ta tema obzirom da su mi se počele pojavljivat vene na lijevoj nozi...
MadameD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 10:56   #3
Kad smo kod toga, je li tko probao Avonov tretman za uklanjanje kapilara, Laser za noge (ali nije laser nego krema)?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:22   #4
Quote:
Euterpa kaže: Pogledaj post
prvo: Zanimaju me vaša iskustva sa sklerozacijom vena i kapilara i ako netko zna kako se kreću cijene tog tretmana...

drugo: Da li je netko možda uklanjao kapilare laserom i koliko je tretmana potrebno, cijena????

Hvala
i mene to zanima...već sam par puta postavljala pitanje na zdravlju al nisam baš dobila odgovore. čula sam negdje prije da je jedna ženska koju (površno) poznam išla na sklerozaciju (to je ono kad ti IZVADE kompletnu lošu venu,jel?) u zagreb i platila je to 5000 kn. kontaktirala sam nekoliko privatnih klinika mailom al mi se ni jedna nije udostojila odgovorit.
ono što mene više zanima, je da li se može uzet kakvo privatno/dodatno zdravstveno osiguranje da bi mi ta cijena ispala manja...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:23   #5
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kad smo kod toga, je li tko probao Avonov tretman za uklanjanje kapilara, Laser za noge (ali nije laser nego krema)?
a na kojem principu to djeluje??
i to je samo za kapilare? nema utjecaja na vene?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:27   #6
Nemam pojma, novi je proizvod. Mozda kupim tester.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 11:32   #7
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Nemam pojma, novi je proizvod. Mozda kupim tester.
kad se istestiraš-javi ovamo!!
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 12:13   #8
5000kn!?
Ajme, zvuči mi jako puno...
MadameD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:08   #9
5000?!?!?!
Ja sam čula da je kao sklerozacija dosta "jeftina" a da je laser jako skup..koliko je onda laser?!?!!!!!
Euterpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:43   #10
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
čula sam negdje prije da je jedna ženska koju (površno) poznam išla na sklerozaciju (to je ono kad ti IZVADE kompletnu lošu venu,jel?) u zagreb i platila je to 5000 kn. kontaktirala sam nekoliko privatnih klinika mailom al mi se ni jedna nije udostojila odgovorit.
..
Sklerozacija nije VAĐENJE vene nego ubrizgavanje tekućine inekcijom u kapilaru koja se nakon toga suzi ili povuče ( ovisno o oštećenju žila ). Postupak se mora ponavljati par puta ( opet ovisno kakvo je oštećenje ).
Nakon toga mora se nositi tjedan ili dva onaj elastični zavoj i mazati nekom kremom.
Inače,sklerozaciju može obaviti dermatolog preko uputnice,ali mislim da se plaćaju inekcije ( sve skupa bi to koštalo oko 50 eura,opet naravno ovisi koliko kome treba postupak ponavljati ).
U Sloveniji kod privatnika cijena jedne injekcije je oko 90 kn,ali se plaća svaki pregled,kontrola oko 150 kn ( naravno onda su tu i zavoji,kremice...sve skupa oko 600 kn ).
U Hrvatskoj su te injekcije puno skuplje oko 200 kn,a opet se još plaća i pregled,kontrola...pa sad računajte.
Eto,nadam se da sam pomogla.
tweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:45   #11
čitala sam na netu negdje da se za vene ide na operaciju, a za kapilare na sklerozaciju... ništa mi sad više nije jasno...laser je kao užasno skup, ali nigdje ne piše cijena.
MadameD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 15:46   #12
E Tweety hvala!
MadameD is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 20:46   #13
Quote:
tweety kaže: Pogledaj post
Sklerozacija nije VAĐENJE vene
onda sam nešto pobrkala....ja bih htjela ić na to vađenje vena. i TO košta 5000 kn. (jedna je ženska bila, mama mi se raspitala). a na baš to bih išla zato jer sam pročitala da su šanse da se proširena vena vrati negdje oko 1%. u svim ostalim tretmanima se gotovo redovito vračaju. zaaato bi ja na to.
al bi ja voljela vidjeti dal se ta cijena može spustit ako uzmem neko dodatno osiguranje?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 15:55   #14
Isla sam ja nedavno kod Zambellija na laser za kapilare. Nisam ih imala puno, samo na dva mjesta onako popucale, ali su se toliko vidjele iz daleka da sam ih odlucila maknut.

Sam postupak je kratak, mozda malo neugodan jer kad je dugo na jednom mjestu onda pocne malo peckat, a ne moze se radit anestezijom. Nakon toga se obradjeno mjesto pretvori u modricu i kaze doktor da ce to nestati kroz mjesec-dva. Vidjet cemo... sad je proslo par tjedana i jos je sve plavo. Ne smije se na sunce nekoliko tjedana nakon toga.

Za cijenu ne znam reci, jer ovisi o tome koliko se toga treba ukloniti i koliko ima posla, pa je sve stvar dogovora. Ja sam istovremeno skidala nekoliko madeza i sve skupa me doslo 1000 kn.

Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 20:11   #15
Quote:
extremexx kaže: Pogledaj post
a na kojem principu to djeluje??
i to je samo za kapilare? nema utjecaja na vene?
Ja sam to imala jer imam puno ispucalih kapilara po nogama i ništa . Ne djeluje ni najmanje . To je u biti namjenjeno za kapilare na licu. Pretpostavljam da su te na licu nježnije or something pa da možda na licu i djeluje. U svakom slučaju bačena lova.
nina v is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 03:34   #16
Quote:
Euterpa kaže: Pogledaj post
prvo: Zanimaju me vaša iskustva sa sklerozacijom vena i kapilara i ako netko zna kako se kreću cijene tog tretmana...

drugo: Da li je netko možda uklanjao kapilare laserom i koliko je tretmana potrebno, cijena????

Hvala
ja sam radila sklero na puno pacijenata i radila sam sama na sebi.prvo-cijene u hr nznam kakve su-ovdje je bilo za jedan cc sklero tekucine,300$.drugim rijecima-puno za ono sto se odma vrati.dakle,ne postoji pacijent kojemu smo napravili sklero terapiju a koji nakon par mjeseci nije dobio kapilare nazad.narocito one jace..te jace su se vratile vec nakon tjedan dana.bit je u poslu koji radis..kolko sjedis dnevno,stojis dnevno..poslje sklero je bitno ne hodati puno oko 2 tjedna..i lezati sa nogama povisenim iznad razine ostalog dijela tijela..a ako radis sjedeci posao,imati noge povisene na nekom stolceku..i najbitnije je imati odmah nakon sklero tretmana povoj cvrsto omotan elastican i tako puna dva tjedna...ja sam sama sebi u par navrata napravila sklero(badave)jer sam uzela sklero tekucinu doma i imala sam injekcije i sve to i znam kak se radi pa nije bila frka.nestale su kapilarice..nekih jos sad nema ali neke su se vratila nakon par mjeseci...licno mislim,ako puno kosta-bacanje love u zrak.osim ako ne mislis na jednu sicusnu sicusnu kapilaru koje se zelis rijesiti...obicno to svi rade prije mora,prije dopusta..pa im onda drzi dok traje dopust bar...
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2007., 03:35   #17
Quote:
MadameD kaže: Pogledaj post
Zar je moguće da nitko ne zna ništa o tome?
Mene isto zanima ta tema obzirom da su mi se počele pojavljivat vene na lijevoj nozi...

to nije za vene.samo male kapilarice..cim je kapilara oveca,niko ti nece normalan raditi sklero na tom mjestu.
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 14:55   #18
Proširene vene i kapilare

bok cure , evo treba mi vaša preporuka , imam dosta problema sa proširenim venama i ispucalim kapilarama , probala sam neku kremu venotrex kupila sam je u ljekarni a baš i nisam zadovoljna , dali ima neko sa sličnim problemom da mi može šta preporučit neku kremu da je probao?!
__________________
sumnjati je gore nego znati. realnost ima granice,a mašta ne.
puffgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 19:58   #19
U ljekarnama se moze kupiti Hepan gel koji za to sluzi. Ne znam koliko je ucinkovit jer nisam koristila. Moja majka je farmaceut i tvrdi da bi to trebalo pomagati, ali moras biti uporan s mazanjem. Nemam pojma koliko kosta.
Ako probas, javi rezultate!
Lena Leh is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 20:46   #20
hvala , probat ću pa javim..
__________________
sumnjati je gore nego znati. realnost ima granice,a mašta ne.
puffgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.