Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2011., 18:15   #421
i ja sam se tome obradovala, dok nisam pročitala da mogu doć u kombinaciji. Jedno sam vrijeme izluđivala susjede i ukućane pitanjem: "jel ta tvoja crvena tako svijetla ili ja ne vidin dobro?!"
Sad uopće nemam problema s okicama (osim dvoslike pri pogledu u desno, al to nije vezano ni za MS ni za Devicovu)
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:25   #422
[QUOTE=
Sad uopće nemam problema s okicama (osim dvoslike pri pogledu u desno, al to nije vezano ni za MS ni za Devicovu)[/QUOTE]

A s čim to ima veze, nije baš da je to uobičajena pojava. Samo me zanima...
PASKVAL is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 19:38   #423
Quote:
PASKVAL kaže: Pogledaj post
A s čim to ima veze, nije baš da je to uobičajena pojava. Samo me zanima...
meni je tako rečeno. oftalmolog mi je rekao da mi oko nije baš u prirodnom položaju, te da mi je očni mišić malo atrofirao.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2011., 22:46   #424
SheAna
Problem s razlikovanjem boja dolazi u paketu s neuritisom ali se s vremenom i povuče. Pitanje je li se tebi nije povukao, ili se povukao pa ponovo javio. Treba to neurooftalmolog pogledati.

Ja samo znam da sam i kod prvog i drugo neuritisa to primijetila, a onda sam treću godinu dobila gripu i istodobno simpotme slične neuritisu. Čim mi je bilo bolje odjurila sam na očnu na rebro, i makar sam imala simptome neuritisa, ipak sam boje vidjela, i nakon pregleda dr je isključio neuritis. S tim da sam valjda mjesec dana dolazila svaka dva dana (tako me naručivao, just in case). Finalni zaključak je bio da je uslijed gripe oko slično odreagiralo, ali ipak to nije bio neuritis.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 19:10   #425
Pozdrav svima
Napokon sam se odlučila javiti iako vać par godina periodično škicnem ovdje. Klasična priča, retrobulbarni neuritis u proljeće 2008. Svi testovi potvrđuju MS, u narednim MR snimkama opet nove lezije, tako da je zaključak da je ipak to TO. Prošla Swank fazu, odustala(nemrem bez čvaraka i sira) prestala pušiti i opet počela i tak....
U međuvremenu sam zatrudnila i sad imam curicu koja će za 2 tjedna navršiti godinu dana
Išla sam nedavno skod svog doktora opće pr. po uputnicu za kontrolu kod neurologa, a on meni veli: Čuj, što ćeš ti tamo? Ionako ne misliš na nikakvu terapiju jer planiraš opet biti trudna. Nemaš relaps, nisu otkrili još lijek za MS,po što ti tamo uopće ideš?
Mislim dijelom ima pravo,ali opet??? Zanima me vaša stajališta o tome. Jel svi idete redovito na kontrole ili?
Ispričavam se na dugom postu, ubuduće ću se malo obuzdati
Mamarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 21:41   #426
dobro nam došla
ja mislim da bi trebala ići na kontrolu
porazgovarati s neurologom, ispričati mu kako se osjećaš, možda ima kakav novi savjet,....na kraju svega da se prati tok bolesti
pogotovo jer planiraš ostati trudna

a doktor opće prakse neka na drugom špara uputnice


i onaj gore mahalac ti je bezobrazan
ovaj je pristojan dečko
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 22:00   #427
Question

može li mi netko pomoći sa ovim problemom?
imam djeda koji ima 73 godine, nepokretan je i zbog dijagnosticirane MS ima problema sa kontroliranjem mokrenja. Stavljaju mu se pelene, ali pošto je on već star i MS ima već dugo, jednostavno ne shvaća (ili ne može shvatiti) da može obavljati nuždu u pelene, on konstantno nakon što ga se ostavi 5 minuta samog bez nadzora rukama iščupa tu pelenu i nuždu obavi u gaće tj u krevet. Zbog toga su moj stari skoro pa pošao glavom jer ga mora presvlačit 6-7 puta dnevno, a ne zna kako da ga spriječi da prestane to radit, stalno mu se govori da to prestane radit, ne sluša, vezao mu je ruke par puta navečer da se može naspavati, ali žao mu je držat ga stalno vezanog. Ima li netko možda neki savjet kako da ga spriječimo da trga i izvlači pelene? Svaki savjet dobrodošao.
__________________
I wanna close my eyes and make belive that I never found you
jelenadbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:15   #428
[QUOTE=Mamarama;31160201]Išla sam nedavno skod svog doktora opće pr. po uputnicu za kontrolu kod neurologa, a on meni veli: Čuj, što ćeš ti tamo? Ionako ne misliš na nikakvu terapiju jer planiraš opet biti trudna. Nemaš relaps, nisu otkrili još lijek za MS,po što ti tamo uopće ideš?
Mislim dijelom ima pravo,ali opet??? Zanima me vaša stajališta o tome. Jel svi idete redovito na kontrole ili?


Svaka čast iznimkama, al ti dr.opč.p. misle samo na svoje guzice i kak će dobit više para ak napišu ćim manje uputnica i recepata...neznam kaj je s ovom mojom; al s menom je čist ok, čak mi je dala neke zanimljive inf. i savjete s kojima se čak i neurolog složil, da mi bolovanje kad god hoću,.. a dok s mojom starom koju mući kićma da jedva hoda neda niš, ni bolo. ni terapiju, niš..a nije jedina koja se buni...pa daj ti sad budi pametan s "njima"

Nemam već duže relaps, al idem svakih 4,5 mjeseci na kontrolu, i uvijek saznam nekaj novoga, da mi savjet i tak..brbljamo ak niš drugo..zato odi na kontrole, nije da ideš radi nekog drugog, ideš radi sebe
Tranceinjection is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 09:02   #429
evo jedan pristojan pozdrav, oprostite na jučerašnjem
Hvala na odgovorima. Ma i ja si mislilm da bi trebala ići, samo od ove moje male ništa ionako ne stignem. Još kasnim sa kontrolom kod endokrinologa, a to čak i moj doktor smatra da ne treba odlagati. No dobro, čim sredim Vuk Vrhovec napadam na Vinogradsku.
Jel ide tko tamo kod dr. Bošnjak? Bila sam prije na Rebru, ali tako mi je tamo bila turobna atmosfera i stalno su me nagovarali da uzimam pulsnu za neke bezveze tegobe, čak i kad sam im rekla da sam možda trudna, pa sam zadnji put otišla u Vinogradsku i tamo mi se čini o.k., jedino to čekanje saaaaatima i ona smotana časna na šalteru....
Mamarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:21   #430
Quote:
jelenadbk kaže: Pogledaj post
može li mi netko pomoći sa ovim problemom?
imam djeda koji ima 73 godine, nepokretan je i zbog dijagnosticirane MS ima problema sa kontroliranjem mokrenja. Stavljaju mu se pelene, ali pošto je on već star i MS ima već dugo, jednostavno ne shvaća (ili ne može shvatiti) da može obavljati nuždu u pelene, on konstantno nakon što ga se ostavi 5 minuta samog bez nadzora rukama iščupa tu pelenu i nuždu obavi u gaće tj u krevet. Zbog toga su moj stari skoro pa pošao glavom jer ga mora presvlačit 6-7 puta dnevno, a ne zna kako da ga spriječi da prestane to radit, stalno mu se govori da to prestane radit, ne sluša, vezao mu je ruke par puta navečer da se može naspavati, ali žao mu je držat ga stalno vezanog. Ima li netko možda neki savjet kako da ga spriječimo da trga i izvlači pelene? Svaki savjet dobrodošao.
Predlažem da djedu na pelenu obučete hlače od trenirke ili pidžame koja ima uz gumu onu špagicu, pa to lijepo zavežete. Mozete uvući tu špagicu uz gumu bilo koje pidžame. Valjda neće djed uspjeti sam odvezati.
Pozdrav!
Vava11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 08:36   #431
ili pidžama iz jednog dijela kao kombinezon, samo s kopčanjem na leđima...?
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:32   #432
Pozdrav svima nakon dosta vremena!

Zanimalo me nešto u vezi fakulteta, pa ako je netko prošao slično, bilo bi mi drago da podjeli to iskustvo sa mnom.
Naime, zanima me kome se trebam i na koji način obratiti u vezi oslobođenja plaćanja školarine?
Piše li se neka molba, prilažu li se nalazi (dokazi )?

Nekako mi je ipak ovo pravo mjesto za to pitanje.

Puno bi mi pomoglo.

Fala unaprijed!
MarijanaRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:37   #433
Quote:
MarijanaRed kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima nakon dosta vremena!

Zanimalo me nešto u vezi fakulteta, pa ako je netko prošao slično, bilo bi mi drago da podjeli to iskustvo sa mnom.
Naime, zanima me kome se trebam i na koji način obratiti u vezi oslobođenja plaćanja školarine?
Piše li se neka molba, prilažu li se nalazi (dokazi )?

Nekako mi je ipak ovo pravo mjesto za to pitanje.

Puno bi mi pomoglo.

Fala unaprijed!
a gle za sva pitanja ti je najbolje u referadu otić. Oni zapravo i jesu za sve što studenta zanima.
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 22:05   #434
Ok, hvala ti na odgovoru.
Budem sutra vidjela što se da zrihtat
MarijanaRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 01:57   #435
Quote:
Vava11 kaže: Pogledaj post
Predlažem da djedu na pelenu obučete hlače od trenirke ili pidžame koja ima uz gumu onu špagicu, pa to lijepo zavežete. Mozete uvući tu špagicu uz gumu bilo koje pidžame. Valjda neće djed uspjeti sam odvezati.
Pozdrav!
Hvala na odgovoru , pokušali smo i to, ne ide, uspije odvezati.

Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
ili pidžama iz jednog dijela kao kombinezon, samo s kopčanjem na leđima...?
gdje bi se ovo moglo nabaviti? malo sam pretražila internet i ne mogu naći ništa slično
__________________
I wanna close my eyes and make belive that I never found you
jelenadbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2011., 09:36   #436
mislim da ni ne postoji za kupit, ja sam to bubnula kao moguće rješenje, ali mislim da bi za to trebala otići krojačici da ti sašije, materijala imaš lijepih na tržištu, ugodnih, premjerkaš dedu, i pravac krojačici
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 16:48   #437
Ovako, zadnjih 4-5 dana sam pocela osjecat strujanje u lijevoj nozi(najjace u stopalu), ali samo kada sjedim i spustim glavu...zanima me jel to moze biti znak da mi se sprema nesto gore
SheAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 18:44   #438
Quote:
SheAna kaže: Pogledaj post
Ovako, zadnjih 4-5 dana sam pocela osjecat strujanje u lijevoj nozi(najjace u stopalu), ali samo kada sjedim i spustim glavu...zanima me jel to moze biti znak da mi se sprema nesto gore
može i ne mora
ryan5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:46   #439
Quote:
SheAna kaže: Pogledaj post
Ovako, zadnjih 4-5 dana sam pocela osjecat strujanje u lijevoj nozi(najjace u stopalu), ali samo kada sjedim i spustim glavu...zanima me jel to moze biti znak da mi se sprema nesto gore
To bi trebao biti Lhermitov znak, javlja se kod oboljelih s MSom. Što znači ne znam, ali mislim da nije najava pogoršanja.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:47   #440
wikipedia:

Lhermitteov znak je neurološki znak koji može biti prisutan u nekim bolestima karlježnične moždine (npr. multipla skleroza, arahnoiditis ili pritisak leđne moždine kao posljedica traume, tumora ili hernijacije intervertebralnog diska).

Lhermitteov znak se opisuje kao osjet električne struje koji se širi tijelom pri savijanju (fleksiji) glave prema naprijed. Strogo gledano Lhermitteov znak je više simptom nego znak, jer opisuje subjektivni osjećaj strujnog udara.

i još:
Typically, the electric shock-like sensation radiates from the neck downwards and lasts for a very short duration; usually less than a second. The sensations can repeat indefinitely so that it might feel almost continuous.

The areas affected by Lhermitte's sign are usually the arms and / or the legs, although the sensations can radiate to the trunk.


i na kraju:

Kratkotrajni trnci u prstima, glavi ili nogama ne predstavljaju simptom multiple skleroze. Iznimka od navedenog su takozvani iritativni simptomi koji mogu ukazivati na MS. Tu se ubraja tzv. Lhermitteov znak koji označuje pojavu strujanja u ekstremitetima pri savijanju glave na prsa. Taj je simptom znak pojačane osjetljivosti receptora u vratnoj kralježničkoj moždini (mehanoreceptori).

Zadnje uređivanje femmelatin : 30.01.2011. at 20:59.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:11.