Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 22:35   #661
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Bravo, drži se!
I drugi put nemoj čekati mjesec dana da se javiš neurologu.
(naravno, neka se taj drugi put ne dogodi ili dogodi puuuunoooo punnnooo kasnije!)
ma u biti, ja sam se njemu javila, međutim, on mi je rekao da se javim na ambulantu i onda u čekanju termina, dobijem gripu, pa se sve rasteglo... al drago mi je šta hodam tu po kući, jer me jutros jedna sestra obeshrabrila jer nakon tjedan dana su se sjetili da bi ja mogla ustat malo, i onako bosa ustanem i kliznem, al kad sam se obula uspjela sam napravit par koraka, pa i uz stepenice se popet.. sama sebi se divim
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:37   #662
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Hm..mislim da jesam strucna i educirana za procijeniti.

I dr. Brinar nema pristup i u krajnjoj liniji odnos koji sam ja dozivjela je bio eticno upitan, a sam pregled vrlo lose odradjen, pristup prema pacijentu grub, i doneseni do tada napravljeni dijagnosticki materijal nije ni pregledan.

Cak je posprdno komentirala nalaz kolege koji je bio napravljen 3 tjedna ranije.

Sigurna sam da postoji alternativni izbor neurologa, i pisem ovo iskljucivo iz razloga sto ne zelim da se jos netko odrekne povece cifre i dozivi isto.
Ja sam imala problem s njom prvi put, komunikacijski.

No otad su prošle 2 i pol godine, bila sam nekih 6-7 puta na kontrolama. Svaki put budem u ordinaciji sat vremena, temeljito me pregleda, pregleda sve nove slike i usporedi sa starima i još popričamo desetak minuta.
Uvijek je vrlo ljubazna i odgovara na sva pitanja. Dakle osim tog nes(p)retnog prvog puta, sve ostalo je bilo ok.

Inače sam bila čula o njoj da je specijalist baš za MS ali grozna prema pacijentima, no odlučila sam joj dati šansu i sad se stvarno nemam na što žaliti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:37   #663
Quote:
celamar kaže: Pogledaj post
Jel tko od vas išao dr.Lazibat?
Ja sam kod nje već dvije godine
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 22:39   #664
Quote:
ryan5 kaže: Pogledaj post
Idešššš.. Samo nastavi šetkati,"vraćanje"ide polako,ali ja znam da će biti bolje!
ako netko zna, rayan zna a ja sam svjedok
gala17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 08:42   #665
Quote:
gala17 kaže: Pogledaj post
Ja sam kod nje već dvije godine
Daj mi molim te šibni poruku jesi li zadovoljna, slobodno se raspričaj ja sam prije bila kod druge neurologinje koja mi je bila super, ali me prebacila k Lazibat jer je mislila da je ona veći stručnjak od nje, s više iskustva.
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:45   #666
hvala ekipa na podršci, puno mi to znači, pogotovo sad!
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 11:05   #667
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Ja sam imala problem s njom prvi put, komunikacijski.

No otad su prošle 2 i pol godine, bila sam nekih 6-7 puta na kontrolama. Svaki put budem u ordinaciji sat vremena, temeljito me pregleda, pregleda sve nove slike i usporedi sa starima i još popričamo desetak minuta.
Uvijek je vrlo ljubazna i odgovara na sva pitanja. Dakle osim tog nes(p)retnog prvog puta, sve ostalo je bilo ok.

Inače sam bila čula o njoj da je specijalist baš za MS ali grozna prema pacijentima, no odlučila sam joj dati šansu i sad se stvarno nemam na što žaliti.
Koliko joj je pregled, 500 kn ako se ne varam? Puno mi je to za riskirati i ici opet, da ne zavrsimo za 15 minuta kao prosli put.
Uvrijedila je poprilicno mene kao i lijecnika koji me uputio kod nje.
Ideja je bila nastaviti hospitalizaciju kod nje na odjelu ali kako me je mogla primiti samo privatno, uzela sam sto se nudilo...i ne znam da sam s nekim lijecnikom ikada imala neugodnije iskustvo.
Da mi se sada tako nesto desi, prijavila bi je komori sigurno.

Ali da ne nastavljamo o njoj dalje, s kojim neurolozima ste imali dobra iskustva?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 12:17   #668
Ali da ne nastavljamo o njoj dalje, s kojim neurolozima ste imali dobra iskustva?[/QUOTE]

Dr. Vladimira Vuletić
za novu(Lazibat) još ne mogu ništa reći...
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:48   #669
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Koliko joj je pregled, 500 kn ako se ne varam? Puno mi je to za riskirati i ici opet, da ne zavrsimo za 15 minuta kao prosli put.
Uvrijedila je poprilicno mene kao i lijecnika koji me uputio kod nje.
Ideja je bila nastaviti hospitalizaciju kod nje na odjelu ali kako me je mogla primiti samo privatno, uzela sam sto se nudilo...i ne znam da sam s nekim lijecnikom ikada imala neugodnije iskustvo.
Da mi se sada tako nesto desi, prijavila bi je komori sigurno.

Ali da ne nastavljamo o njoj dalje, s kojim neurolozima ste imali dobra iskustva?
Pregled je 500kn, ali plaćala sam i 300 i 400, ovisno po što sam došla.

Čudi me da ti nije omogućila hospitalizaciju na odjelu, jer mene je slala na pretrage bolnički kako ne bih plaćala, a za neke od njih sam bila i hospitalizirana na odjelu koji je tada vodila.
Također, PRIJE nego sam došla kod nje privatno, s drugog odjela na Rebru su mi dogovorili s njom hospitalizaciju na njenom odjelu, no ja sam tada odbila jer me bilo strah da mi ne dijagnosticira MS. Glupo, jer mogla sam imati i dijagnozu ranije i početi ranije s liječenjem.

Kao što rekoh, s njom sam zadovoljna, zadovoljna sam i s dr. Podobnik kod koje sam bila par puta i s dr. Božičevićem koji je moj prvi neurolog, no nije specijalist za MS i on mi je preporučio dr. Brinar.

Svi navedeni rade isključivo privatno.

Na Rebru je i dr Zadro, ona je mlada i mislim da je bila u timu dr. Brinar - radila mi je punkciju i činila se sasvim ok, ide li netko k njoj?

Moja mama je bila kod dr Bošnjak, što o njoj mislim već sam rekla.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:07   #670
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
ma u biti, ja sam se njemu javila, međutim, on mi je rekao da se javim na ambulantu i onda u čekanju termina, dobijem gripu, pa se sve rasteglo... al drago mi je šta hodam tu po kući, jer me jutros jedna sestra obeshrabrila jer nakon tjedan dana su se sjetili da bi ja mogla ustat malo, i onako bosa ustanem i kliznem, al kad sam se obula uspjela sam napravit par koraka, pa i uz stepenice se popet.. sama sebi se divim
polako i pomalo i bit će bolje svakim danom
bitno da se trudiš

i daj nekog pošalji doktorima da ishodi pravu terapiju za tebe
tatu, jednu od sestara (zaboravila sam jesu li mlađeili starije od tebe), nekoga od obitelji, .... bilo koga tko je dovoljno pozitivno agresivan za tako nešto
ajd drš se i imaj strpljenja, bit će bolje ali ne baš odmah
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:21   #671
Da li relaps ima veze s lezijama i time dali su aktivne ili ne ? Osjećam se loše ,ubi me vrtoglavica a radila magnet prije 2 dana i sve je kao i na prošlom.Nema novih lezija ,nema aktivnih a neke su bljeđe a neke u vratu čak nema ???
MANGO3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 22:57   #672
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
polako i pomalo i bit će bolje svakim danom
bitno da se trudiš

i daj nekog pošalji doktorima da ishodi pravu terapiju za tebe
tatu, jednu od sestara (zaboravila sam jesu li mlađeili starije od tebe), nekoga od obitelji, .... bilo koga tko je dovoljno pozitivno agresivan za tako nešto
ajd drš se i imaj strpljenja, bit će bolje ali ne baš odmah
znam da će bit bolje, al polako, samo mene je malo iznervuiralo to šta mi je bio fizioterapeut u bolnici a 7 dana nisam ustala iz kreveta, ne da nisam htjela nego "nisu imali vremena". I uvjerena sam da sam samo 3 koraka svaki dan napravila sad bi mi bilo bolje, bar mrvicu. Po njima sam potpuno nepokretna, a ja odem do wc-a uz pomoć, istina, al to nije potpuna nepokretnost.
Za terapiju sam već pitala neurologa, rekao mi je da ćemo se dogovorit, sad me poslao samo u toplice, al ja ću najprije ostvariti svoje pravo na terapeuta doma dok još malo ne dođem u formu. I da mi je sad vidit lice sestre koja me jučer obeshrabrila. (a seke su mlađe, al imam ja pravu osobu za pregovore)
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:07   #673
Quote:
Luscinia kaže: Pogledaj post
.... al ja ću najprije ostvariti svoje pravo na terapeuta doma dok još malo ne dođem u formu. ...
e to

vidi sa općom praksom na što sve imaš prava i nedaj se smest, sve traži
puno si premlada a da se ne liječiš i zdravstveno zapustiš
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:08   #674
Quote:
MANGO3 kaže: Pogledaj post
....ubi me vrtoglavica ...
moguće je da imaš vrtoglavice zbog drugih razloga
nije magnet dijagnostika za sve
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:52   #675
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
e to

vidi sa općom praksom na što sve imaš prava i nedaj se smest, sve traži
puno si premlada a da se ne liječiš i zdravstveno zapustiš
znam, samo mi je tek sad to došlo u glavu da sve tražim. a moja dr. opće prakse je nekad tako zbunjena.

nego imamo li mi s multiplom kakve privilegije pri upisu na fax?
__________________
”Gorda naspram podsmeha i spletki poslednjih,
usamljeni galeb iznad mora osrednjih"
Luscinia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 00:30   #676
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
Hm..mislim da jesam strucna i educirana za procijeniti.

I dr. Brinar nema pristup i u krajnjoj liniji odnos koji sam ja dozivjela je bio eticno upitan, a sam pregled vrlo lose odradjen, pristup prema pacijentu grub, i doneseni do tada napravljeni dijagnosticki materijal nije ni pregledan.

Cak je posprdno komentirala nalaz kolege koji je bio napravljen 3 tjedna ranije.

Sigurna sam da postoji alternativni izbor neurologa, i pisem ovo iskljucivo iz razloga sto ne zelim da se jos netko odrekne povece cifre i dozivi isto.
Što MS pacijent zapravo može očekivati od bilo kojeg neurologa ?
Privatno plaćene ili HZZO kontaktiranje s tim "specijalistima" za neizlječivu bolest, pomaže jedino odrastanju pacijenata, onih koji ih obilaze. Nezgodno je to,što pacijent kusa posljedično njihove terapijske preporuke.
Neophodni su pacijentu zbog administrativnih potreba.
Ljudski faktor je osnovni problem.Indoktrinacija isprepletena sa interesima je
zbilja pretužna.
Rijetko viđeno u drugim zanimanjima.
re-xp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 05:00   #677
Quote:
re-xp kaže: Pogledaj post
Što MS pacijent zapravo može očekivati od bilo kojeg neurologa ?
Privatno plaćene ili HZZO kontaktiranje s tim "specijalistima" za neizlječivu bolest, pomaže jedino odrastanju pacijenata, onih koji ih obilaze. Nezgodno je to,što pacijent kusa posljedično njihove terapijske preporuke.
Neophodni su pacijentu zbog administrativnih potreba.
Ljudski faktor je osnovni problem.Indoktrinacija isprepletena sa interesima je
zbilja pretužna.
Rijetko viđeno u drugim zanimanjima.
U pravu si.
U slučaju MS-a je nebitno kojem neurologu išli, najbolje je uopće ne ići kod njih jer vam ionako ne mogu pomoći. U početnoj fazi dijagnosticiranja treba tražiti liječnika neurologa koji je više educiran o MS-u, ali kasnije je to nebitno. Ionako vam ili "nama" nema spasa, šuti i trpi. Sve ozbiljnije preporuke se ionako mogu pročitati na webu. Po mome iskustvu se sve sada svodi na diranje prsta jednom pa drugom rukom, hodanje na petama, prstima i zaključak da je stanje malo lošije nego prije. Preporuka: nastaviti s vitaminima,napraviti kontrolni magnet, pomalo vježbati i po mogućnosti otići u toplice. Što je potpis "moćniji" prije će te ostvariti te preporuke, sve ostalo je nebitno - spasa nam nema. U vrijeme kada sam išao kod Brinar privatno jedina dobra stvar je bila što sam obavio magnet za nekoliko dana, a danas je to nemoguće jer postoji lista čekanja, a i njezin potpis mnogo vrijedi kod ostvarivanja nekih prava.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 10:45   #678
Quote:
Nosonja kaže: Pogledaj post
Što je potpis "moćniji" prije će te ostvariti te preporuke, sve ostalo je nebitno - spasa nam nema.
Nosonja, oprosti, ali nisi smio biti tako direktan, jer ako si primjetio na ovom forumu većinom su "mlade" dijagnoze koje još uvijek gaje neke iluzije. Pa možda im bog da da izvuku tanji kraj u ovom MS izvlačenju
Sad sam se izložila riziku da me se napadne drvljem i kamenjem.

Zadnje uređivanje martix : 10.03.2011. at 10:50.
martix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:40   #679
Quote:
martix kaže: Pogledaj post
Sad sam se izložila riziku da me se napadne drvljem i kamenjem.
No dobro, nisam se trebao doslovno tako izraziti, ali čemu stvarati iluziju da će se dogoditi čudo kada se čuda događaju samo u bajkama i u hrvatskom saboru. Ja sam poklonik teze da život služi za življenje i da ga treba iskoristiti maksimalno pa dok ide, ide. I ja sam po dijagnozi pao u očaj, što ako se probudim nepokretan, što ako umrem, što ako....?
Više se ne opterećujem takvim stvarima, nastojim živjeti normalno i ne misliti na bolest. Pomirio sam se s time da tako mora biti i što god radio ili ne radio stanje će se odvijati kako se mora odvijati. Možda će biti dobro ,a možda i neće, ali ne treba previše ubijati mozak s gore navedenim pitanjima jer samim time stvari mogu postati još gore.
Usput ima li netko senzacije po glavi nalik strujnim udarima jer ako poskupi struja smišljam patent kako ću iskoristit MS za osvjetljavanje kuće.
Nosonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 13:44   #680
__________________
Jedan osmijeh ne košta ništa, a donosi mnogo...
celamar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.