Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2012., 20:25   #201
A nista. Cekati da se zakon promijeni. Ako. Ili krenuti put drugih zemalja.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 21:56   #202
Članak je dobar ali ništa od ovoga ne vrijedi za hrvatsku jer se kod nas najkvalitetniji dio biljke uništava po volji zakona. Tako da, eto, živimo u banana državi. Ah duboko sam razočaran. Taman kad vidim malo svijetla na kraju tunela i ponislim "gle neke promjene se dešavaju" netko mi ugasi to svijetlo.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2012., 22:26   #203
bosna, samo pazi idemo u eu
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 06:35   #204
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
P Zakonski se samo sjeme smije koristiti a onolika biomasa se mora uništiti. Ja to jednoatavno ne mogu vjerovati. Kako? Pa ako i je do thca njega u stabljici nema uopće. Kako netko može sastaviti tako glupe i primitivne zakone. Naljutilo me ovo jako. Sramota. Pisat ću ministarstvu sada i popljuvat ima sav posao a onda krećem planirati gdje seliti a da se smije raditi i zaraditi bez glupih primitivnih zakona.
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
A nista. Cekati da se zakon promijeni. Ako. Ili krenuti put drugih zemalja.
Ima thc-a ali manje od 0,2% a za drogu se smatra kad ima više od 0,2%.U jednom od dva ministarstva MUP i Poljoprivrede sjede glup i gluplji kad ne mogu razumjet razliku dvije brojke i dva zakona.Neće se skoro mjenjat.ne trebaš pisat ministrstvu jer nema koristi nego trebaš naći jednog stručnog novinara da sve lijepo i stručno i logički napiše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 08:32   #205
Ma svejedno. Ima nema thca, i sjeme.ga.ima sitno pa se smije koristiti. Ovaj zakon je pisan iz čiste pakosti, ne znanja i ne ufanja. Ljudi koji pišu naše zakone ne žele da drugi putem tih zakona uspiju. Eto ljudi tko od vas nastavi sa uljem i dodacima prehrani sretno. Ja se selim.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 14:40   #206
Totalna nelogičnost i besmislenost što se tiče toga da se stabljika nesmije iskorištavati!

Već sam pisao o tome prije nekoliko tjedana ovdje, i dao sam primjer kako bi se pravilnik trebao izmjeniti da se riješi taj VELIKI problem!!

Zapravo, potrebno je određenim putem (čini mi se zasada jedino putem medija) od nadležnih institucija zatražiti objašnjenje ove nelogičnosti u prvilniku... Ako je administrativna greška, OK, idemo onda odmah mjenjati pravilnik i dozvoliti već ovim poljoprivrednicima što su u tekućoj godini posijali i obavili žetvu konoplje (iako je za to čini mi se malo prekasno), ali zato je potrebno što prije, najkasnije do kraja 1. mjeseca iduće godine izmjeniti pravilnik kako sam već ranije pisao, tj. omogućiti iskorištavanje stabljike.

Ljudi moraju unaprijed znati kakva će situacija biti od iduće sezone tako da se mogu odlučiti za najadekvatniju sortu, vrijeme sjetve, i način na koji će pokušati preraditi dobivene sirovine...

Zbog toga, ponavljam, potrebno je što prije izmjenom pravilnika omogućiti iskorištavanje stabljike, novčano poticati proizvodnju, olakšati proceduru kod uvoza sjemena te potencijalne prerađivače uputiti na koji način kroz navedeno poslovanje mogu koristiti sredstva iz fondova EU Zajedničke Agrarne Politike. Sve se to može samo je pitanje dali ima volje, a to ćemo saznati uskoro...

Ili nam je u cilju da se razvija domaća poljoprivreda i prerađivačka industrija, smanjuje nezaposlenost i poveća izvoz ili je u cilju obrnuto... Druge nema!
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 16:57   #207
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Ma svejedno. Ima nema thca, i sjeme.ga.ima sitno pa se smije koristiti. Ovaj zakon je pisan iz čiste pakosti, ne znanja i ne ufanja. Ljudi koji pišu naše zakone ne žele da drugi putem tih zakona uspiju. Eto ljudi tko od vas nastavi sa uljem i dodacima prehrani sretno. Ja se selim.
Sjeme ne sadrži THC, ni najmanju količinu.
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:10   #208
Tako je, sjeme ne sadrži ni najmanju količinu, ali dodirom sa ženskim biljkama koje sadrže zanemarive količine THC-a, isti se može pronaći u prerađenom sjemenu u jakojako malim količinama, jedva izmjerljivim.

O temi THC-a u industrijskoj konoplji je besmisleno razgovarati. Znanstveno je dokazano (provođenjem analiza proizvoda, i prema LOEL/NOEL klasifikaciji što se psihoaktivnog učinka THC-a tiče) da je KONZUMIRANJEM PREHRAMBENIH PROIZVODA OD SJEMENA KONOPLJE NEMOGUĆE UNIJETI KOLIČINU THC-a KOJA BI IMALA BILO KAKAV PSIHOAKTIVNI UČINAK. Znanstveno dokazano i tu cijela priča oko industrijske konoplje i THC-a prestaje!
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 18:16   #209
Quote:
slvnc kaže: Pogledaj post
Zbog toga, ponavljam, potrebno je što prije izmjenom pravilnika omogućiti iskorištavanje stabljike, novčano poticati proizvodnju, olakšati proceduru kod uvoza sjemena te potencijalne prerađivače uputiti na koji način kroz navedeno poslovanje mogu koristiti sredstva iz fondova EU Zajedničke Agrarne Politike. Sve se to može samo je pitanje dali ima volje, a to ćemo saznati uskoro...
Ovima danas da doneseš studiju da će nezaposleni kupit zemlju,kupit traktor,strojeve za preradu,ugovor za ulje i pelete neće vrijedit jer će se naći tukac koji će smislit da bi netko u RH mogao kupit pelete,razmrvit ih spotat cigaru i ubit se od pušenja.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 19:08   #210
Živimo u glupoj zemlji copy paste pravila i zakona. Zakoni su pisani da sputavaju radnika građanina. Zemlja u propadanju
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2012., 20:16   #211
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Živimo u glupoj zemlji copy paste pravila i zakona. Zakoni su pisani da sputavaju radnika građanina. Zemlja u propadanju
Ne ne živimo u glupoj zemlju,nego tu zemlju zahvaljujući nama vode glupi ljudi
HR Zvona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 01:17   #212
Da, bolje je tako reci. Do sada sam imao neke nade ali ovaj pravilnik o maku i konoplji potpisao je Jakovina takonda je to maslo sdpa i eto izgubio sam to malo nade u boljitak. A kad onog čačića visim padne mi mrak na oči.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 05:46   #213
Lijepo ti to sve tehnički razradi na papiru pa u prave novine koje se bave biznisom.Što manje o biljci a puno o iskoristivosti pa možda nekome dođe da malo izmjeni pravilnik.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 08:19   #214
I hocu
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:22   #215
Bome ministarstvo je vrlo brzo odgovorilo i to sa glasnogovorništva. Dobih službeni odgovor za klasom i brojem

Pa kaže ovako

Klasa: 600-01/12-01/53

Ur.br.: 525-02-12-62

Zagreb, 23. listopada 2012.

n/o g. A.B.

Predmet: Odgovor na postavljeni upit

Poštovani g. B,

prije svega željeli bismo vas ohrabriti u vašoj namjeri da se počnete baviti proizvodnjom konoplje za proizvodnju biomase kao sirovine za proizvodnju biogoriva.

Pravilnik o uvjetima za uzgoj konoplje, načinu prijave uzgoja maka te uvjetima za posjedovanje opojnih droga u veterinarstvu (»Narodne novine«, broj 18/12) u nadležnosti je Ministarstva poljoprivrede i donesen je temeljem Zakona o suzbijanju zlouporabe droga (»Narodne novine«, broj 107/01, 87/02, 163/03, 141/04, 40/07, 149/09) koji je u nadležnosti Ministarstva zdravlja.

Obzirom na postavljeni zakonski temelj želim vas zamoliti da zajedno sa nama i zainteresiranim proizvođačima koji su već ušli u proizvodnju konoplje pokušate pri Ministarstvu zdravlja inicirati izmjene i dopune Zakona kako bi se zakonski uredila proizvodnja konoplje ne samo u medicinske, prehrambene, veterinarske, znanstvenoistraživačke i nastavne svrhe, kako je predviđeno postojećim Zakonom, već i u svrhu:

- proizvodnje izolacijskog materijala,

- biomase za proizvodnju biogoriva,

- proizvodnje vlakana,

- proizvodnje celuloze, papira,

- radi daljeg umnažanja.

S poštovanjem,

Ministarstvo poljoprivrede
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 16:49   #216
bit će nešta
marinsamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2012., 21:28   #217
Ako ovdje ima zainteresiranih za proizvosnju bionase i avega gore navedenog trebalo bi počeri spamati min.zdeavkja. znači svi bi trebali početi slati upite i zahtjeve za promjenom zakona kako bi vidjeli imalo ozbiljnosti i zainteresirabosti. Stoga udrite. Pišite mailove. Ja ću složiti čim uhvatim vremena jedan oglesni prinjerak koji dajem na korištenje. Ako imate šta za dodati dodajte ako ne šaljite tako. Okačit ću ga ovdje.

Odnoano ako imate svojih ideja napisite tekst pa ga okacite isto ovdje

Zadnje uređivanje oseloth : 23.10.2012. at 21:50.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 09:52   #218
Imaš posla sa administracijom koja je pro formo odgovorila na tvoj upit.Da oni to žele pokrenut sami bi obavjestili ministarstvo zdravstva da se nešto pokuša riješit na obostrano zadovoljstvo oba min. i zainteresiranih uključujući i min.zaštite okoliša i gospodarstva.Javi se svima min. i onda u novine.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:30   #219
Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Obzirom na postavljeni zakonski temelj želim vas zamoliti da zajedno sa nama i zainteresiranim proizvođačima koji su već ušli u proizvodnju konoplje pokušate pri Ministarstvu zdravlja inicirati izmjene i

Ministarstvo poljoprivrede
Ovo je potvrda o nekompetentnosti političkih tijela i parazita koji tamo prebivaju a koja dolazi iz njih samih u ovom formalnom obliku. Ovo bi zaista bilo najbolje plasirati u što žutiji tisak, barem toga ne nedostaje.
Pipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 11:03   #220
Pozdrav. Nakon emisije Plodovi zemlje u kojoj sam vidio da se moze uzgajati ind. konoplja odlucio sam da bih je i ja mogao posijati sljedece godine. Starci mi imaju opg imam dva traktora i dosta opreme znaci toga mi ne fali, jedino kombajn nemam ali ako bi to bilo isplativo da se naci dobar kombaj do 10000€. U posao bi krenuo sa kolegom koji je isto bez posla, a i on ima traktor. Imam oko 15 Ha zemlje, a ima i on par hektara tako da nam ni toga ne fali. Sada me zanima koliko kosta kilogram sjemena konoplje za sjetvu, koliko se dobije sjemena po hektaru, kolika je otkupna cijena, i koliko je sjemena potrebno da bi se zasadio 1 Ha? Hvala
MrSKunk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.