Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2007., 20:52   #1
Bunar

Npr., sa cijevima fi80, dubina 12m?
Koliko kosta betonska cijev fi80?
Nudi li netko kljuc u ruke? Na sto treba paziti kod upustanja u pricu s bunarom i koliko to na kraju kosta?

Rasljar mi je odredio gdje da kopam i preporucio fi80 do 12m? Ima li tko iskustva sa filterima za kamenac zeljezo i ostalo?

Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 06:19   #2
Bunar

Quote:
GeorgiDimitrov kaže: Pogledaj post
Misliš koji majstor mi je radio? ako je to stvarno ne bih znao reći jer smo to radili prije 10 godina.
Kako točno misliš gdje sam kopao?
Inače je iza kuće
Mislim, u kojem gradu/naselju? Da li vodu iz bunara koristis za pice? Imas li hidrofor?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 08:04   #3
Bunar

Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Npr., sa cijevima fi80, dubina 12m?
Koliko kosta betonska cijev fi80?
Nudi li netko kljuc u ruke? Na sto treba paziti kod upustanja u pricu s bunarom i koliko to na kraju kosta?

Rasljar mi je odredio gdje da kopam i preporucio fi80 do 12m? Ima li tko iskustva sa filterima za kamenac zeljezo i ostalo?

Hvala!
prije mjesec dana nam je iskopan bunar, područje Vrbovca, fi100, dubina 19 m, platili smo 7000 kn. Ali, to nije završena priča: sada kad se to malo sleglo, ponovo treba otkopati jedno metar do dva, nešto napraviti (ne znam točno što) da se ne bi površinske vode slijevale, i još dodati šljunka da se sve to dobro zabrtvi. Poklopac i ostalo se podrazumijeva. Dalje je pitanje pumpa ili ne, ali to nema veze sa kopanjem bunara.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 09:57   #4
Quote:
zunzara kaže: Pogledaj post
prije mjesec dana nam je iskopan bunar, područje Vrbovca, fi100, dubina 19 m, platili smo 7000 kn. Ali, to nije završena priča: sada kad se to malo sleglo, ponovo treba otkopati jedno metar do dva, nešto napraviti (ne znam točno što) da se ne bi površinske vode slijevale, i još dodati šljunka da se sve to dobro zabrtvi. Poklopac i ostalo se podrazumijeva. Dalje je pitanje pumpa ili ne, ali to nema veze sa kopanjem bunara.
A tko je kopao bunar ako se smije znati? Kako si bio zadovoljan sa odrađenim?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 10:22   #5
Bunar

Kao što naslov kaže, mislim da se voda iz hidrofora vraća nazad u bunar. U bunaru se konstantno čuje šuštanje, a pumpa kod hidrofora se periodično uključuje, iako nitko ne troši vodu.
Jesam li u pravu i što učiniti?
Hvala
Pozdrav
boromir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 12:53   #6
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
A tko je kopao bunar ako se smije znati? Kako si bio zadovoljan sa odrađenim?
čovjek iz Vrbovca ima baš firmu za kopanje bunara, trebalo mu je jedno prijepodne da to obavi, s tim da oko bunara još ima posla, njegovo je samo bilo kopanje i polaganje cijevi. A, valjda je napravio dobro, kaj ja znam, on je izgleda glavni u Vrbovcu za bunare, a nama ga je preporučio arhitekt.
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:13   #7
1. slučaj: Danas su iskopali (ručno) 4 cijevi i sutra bi trebali nastaviti do jedno 7 m. Kada su došli sutra donja cijev se izmaknila - više je nije bilo! potpuno "otišla" u stranu.
2. slučaj: ubačena 4. cijev i lik kopa. Zajahao na kratku štihaču i ona nestade u rupi, a voda ga skoro izbaci van-jedva pobjegao mokar do jaja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:06   #8
Nepovratni ventil na usisnoj košari, ili nepovratni ventil iza centrifugalne pumpe ovisno koji sistem je složen.
Jesi siguran da ne gubiš tlak u hidroforu, tj. da ti ne istječe zrak iz hidrofora ?
Zatvori glavni ventil iza hodrofora i natlači ga. Zabrtvi vod kroz koji tlačiš (neki stavljaju malu 3/8" slavinu, neki ventil za automobilsku gumu) i prati pada li tlak i kamo odlazi (u bunar ?)

[QUOTE=Lee Champa;8129755]Napumpaj zrak u rezervar da istjera svu vodu i gledaj u bunar

Quote:
boromir kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, mislim da se voda iz hidrofora vraća nazad u bunar. U bunaru se konstantno čuje šuštanje, a pumpa kod hidrofora se periodično uključuje, iako nitko ne troši vodu.
Jesam li u pravu i što učiniti?
Hvala
Pozdrav
Provjeri nepovratni ventil na usisu.

Quote:
boromir kaže: Pogledaj post
Kao što naslov kaže, mislim da se voda iz hidrofora vraća nazad u bunar. U bunaru se konstantno čuje šuštanje, a pumpa kod hidrofora se periodično uključuje, iako nitko ne troši vodu.
Jesam li u pravu i što učiniti?
Hvala
Pozdrav

Zadnje uređivanje Majstor : 10.03.2015. at 16:46. Reason: Spajanje starijih postova
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 21:12   #9
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Mislim, u kojem gradu/naselju? Da li vodu iz bunara koristis za pice? Imas li hidrofor?
U Samoboru. Ne koristim je za piće, samo za zalijevanje vrta i voćnjaka. Imam hidrofor.
GeorgiDimitrov is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 06:57   #10
OK ljudi, ima li još tko kakvih preporuka za kopače bunara?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 09:11   #11
Po Međimurju sam viđao table obrtnika, koji se bave kopanjima bunara! Jedan je u Puščinama ili Nedelišću, nisam 100% siguran, gdje je točno...

Međimurci su vrijedni ljudi, i po cijenama su dosta povoljni. Ako ti se da potražiti informacije, možda bih ih mogao pronaći na žutim stranicama imenika, ili tak nekaj..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 16:34   #12
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
OK ljudi, ima li još tko kakvih preporuka za kopače bunara?
Neki iz Ivanić Grada. Ti su već postali legende. Nama su kopali prije petnaestag godina i u jednom danu iskopali 3 bunara.
Darmarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:01   #13
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Po Međimurju sam viđao table obrtnika, koji se bave kopanjima bunara! Jedan je u Puščinama ili Nedelišću, nisam 100% siguran, gdje je točno...

Međimurci su vrijedni ljudi, i po cijenama su dosta povoljni. Ako ti se da potražiti informacije, možda bih ih mogao pronaći na žutim stranicama imenika, ili tak nekaj..
Ako mozda imas kakav kontakt, bio bih zahvalan!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 20:40   #14
Znate li nekoga u okolici Osijeka da kopa bunare i po kojoj cijeni?
rainx is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2007., 15:53   #15
da se skrati, koraš promjeniti korpu koja se nalazi na kraju cijevi koja ide u bunar ili je samo očistiti, možda se nešto zavuklo u nju
DjuroRadisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 15:14   #16
Jel ima tko kakav broj od tih majstora,cini mi se da su to neke legende.
miro76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 11:10   #17
Quote:
Darmarko kaže: Pogledaj post
Neki iz Ivanić Grada. Ti su već postali legende. Nama su kopali prije petnaestag godina i u jednom danu iskopali 3 bunara.
I meni su kopali ti majstori iz Ivanića prošle godine => fi 80cm, 10m = 4500kn ("ključ u ruke") ... ako nije promjenio broj ... majstor Ivan Obrisana reklama

Zadnje uređivanje Majstor : 09.03.2015. at 17:49. Reason: Brisani brojevi mob - nedozvoljena reklama
davor_sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 13:37   #18
Vrbovec - Josip Marković 098/383 362
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 13:11   #19
može li netko preporučit nekog u Istri za bušenje bunara?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:58   #20
Quote:
DjuroRadisha kaže: Pogledaj post
Ima lik u Našicama, 200 kn metar, cijevi su od 250-300 kn
Bunar od 10 m iskopa za cca 2 sata

Ako treba potražit ću broj telefona
Hajde molim te, potraži meni - i mi trebamo kopati bunar na vikendici.
Lara123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.