Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2007., 19:30   #21
Upala

ja sam dobila jaku upalu maternice, a prije toga sam muku mucila sa gljivicama gdje mi jedna kura vaginaleta i kreme nisu bas pomogle...nisam imala partnera tad. I kad sam dobila tu upalu, prepisali su mi jake antibiotike koje sam pila 5 dana i jos neke antiinflamatorne lijekove 10 dana....

Sad imam povremeno problema sa svrbezom i crvenilom , tak da mi je ginekolog opet dao kremu ali se to malo povuce pa se opet pojavi....i ne znam desava mi se jos za vrijeme ovulacije da mi donji dio trbuha natekne i osjecam bolove i nelagodu dolje, i povisi mi se temperatura.....Za cijelo ovo vrijeme nisam imala partnera, tako da mi nitko nije mogao prenijet infekciju...
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 21:45   #22
Ja bih se uključila u ovu temu.Imala sam 3 poroda .Tek nakon treće trudnoće mi se učestalo javlja gljivična upala sa svrbežom.Nisam pila nikakve antibiotike,ni ništa što bi uzrokovalo candidu,ali malo,malo pa se pojavi Nekad traje duže pa moram koristiti canesten,a nekad prođe samo od sebe.Možda to ima veze sa nerviranjem na poslu?Više si nemrem objasniti te učestale pojave ničim izazvane.Kod tuširanja koristi INTIMO i svarno ne znam zašto mi se stalno to vraća,.
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:40   #23
Quote:
sculture kaže: Pogledaj post
Ja bih se uključila u ovu temu.Imala sam 3 poroda .Tek nakon treće trudnoće mi se učestalo javlja gljivična upala sa svrbežom.Nisam pila nikakve antibiotike,ni ništa što bi uzrokovalo candidu,ali malo,malo pa se pojavi Nekad traje duže pa moram koristiti canesten,a nekad prođe samo od sebe.Možda to ima veze sa nerviranjem na poslu?Više si nemrem objasniti te učestale pojave ničim izazvane.Kod tuširanja koristi INTIMO i svarno ne znam zašto mi se stalno to vraća,.
Probaj goru polovicu liječiti, možda se popravi stanje.
Jel ima on kakve simptome? Crvenilo, svrbež?
Muškarci većinom ne osjete candidu ali ju prenose tak da bi on trebao jednu turu canestena ili nešto slično možda. Pitaj ginića točno. I probajte to vrijeme dok se liječite bez seksa. Poslije ćeš onda znat jel zbog toga ili je drugi uzrok.

Ja osobno znam zašto dobijem candidu: slatkiši, brza hrana. To više ni vidit, odmah je katastrofa dolje. Naravno i stres.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 18:38   #24
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Probaj goru polovicu liječiti, možda se popravi stanje.
Jel ima on kakve simptome? Crvenilo, svrbež?
Muškarci većinom ne osjete candidu ali ju prenose tak da bi on trebao jednu turu canestena ili nešto slično možda. Pitaj ginića točno. I probajte to vrijeme dok se liječite bez seksa. Poslije ćeš onda znat jel zbog toga ili je drugi uzrok.

Ja osobno znam zašto dobijem candidu: slatkiši, brza hrana. To više ni vidit, odmah je katastrofa dolje. Naravno i stres.
Pa sad kad si to rekla i kad sam ja to rekla svojoj goroj polovici,onda se je on sjetio da ga je nekaj svrbilo,ali nile znao da mi to mora reći.Samo neznam kak je on to dobio kad smo 5 god u ,,sretnom,, braku.Ja ga bum ubila.Jel moguće da on to nosi u sebi 5 god?
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 20:50   #25
Quote:
sculture kaže: Pogledaj post
Pa sad kad si to rekla i kad sam ja to rekla svojoj goroj polovici,onda se je on sjetio da ga je nekaj svrbilo,ali nile znao da mi to mora reći.Samo neznam kak je on to dobio kad smo 5 god u ,,sretnom,, braku.Ja ga bum ubila.Jel moguće da on to nosi u sebi 5 god?
Ma joj, dobio je od tebe najboljem slučaju! Nemoj ga odmah na sud!

Ti to možeš dobit zbog stresa, antibiotika, kontracepcijskih pilula... Oni ti najčešće ne osjete ali uzaludno se ti liječiš ako on prenese ponovo.

Evo ti jedan link pa malo pročitaj: klikni
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:20   #26
Sad će on meni malo na kontrolu.Ja stalno moram kod dok. a on sešverca,jar kao nije mu niš a ja šizim svako malo.Mi žene smo stvarno hebena stranka.Ide drugi tjedan ON malo da ga spregledaju,pa da malo vidi kak je super kad te pipkaju tam di ne treba.Možda mu dođe iz guzice u glavu,pa mi kaže slijedeći put kad ga bude ,,svrbilo,,.Ja ne reagiram zato jer ne mjenjamo partnere(valjda),pa stlno mislim da sam ja kriva.
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:28   #27
Gljivice su zajebane!
Probaj ak ti se stalno vraćaju ovak: nakon kaj se izliječiš s vaginaletama i kremom, onda probaj svaki drugi dan stavit (prstom ili na malom tamponu) acidofil. (ostaviš 2 sata). Ja se prisilim jednom tjedno i gadure se ne vraćaju! Imaš i u ljekarnama za kupit neke vaginalete s tim acidofilom al mi je ginić rekao da zakaj bi kemiju u sebe stavljala ak mogu prirodni.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:34   #28
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Gljivice su zajebane!
Probaj ak ti se stalno vraćaju ovak: nakon kaj se izliječiš s vaginaletama i kremom, onda probaj svaki drugi dan stavit (prstom ili na malom tamponu) acidofil. (ostaviš 2 sata). Ja se prisilim jednom tjedno i gadure se ne vraćaju! Imaš i u ljekarnama za kupit neke vaginalete s tim acidofilom al mi je ginić rekao da zakaj bi kemiju u sebe stavljala ak mogu prirodni.
Baš bum probala,makar mi je to nekak bljak.Ja bum ga i pila ak pomaže iako baš nisam neki ljubitelj jogurata,acidofila i sl.Gle i samog vraga bi si namazala samo da me to prestane zajebavati.Pa kaj ti misliš ,ja imam frizeraj,i kad mi dođe mušterija,a ja se nemrem skoncentrirati kak me to ždere,pa svako malo na wc.To je za poluditi.
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:39   #29
Quote:
sculture kaže: Pogledaj post
Baš bum probala,makar mi je to nekak bljak.Ja bum ga i pila ak pomaže iako baš nisam neki ljubitelj jogurata,acidofila i sl.Gle i samog vraga bi si namazala samo da me to prestane zajebavati.Pa kaj ti misliš ,ja imam frizeraj,i kad mi dođe mušterija,a ja se nemrem skoncentrirati kak me to ždere,pa svako malo na wc.To je za poluditi.
Presmiješna si!
Ozbiljno, probaj tak. Je malo gadno ali buš vidla, možda pomogne. Ja sam skužila da mi se vraćaju ak koristim vlažne maramice. Vlaga im isto pogoduje. Sad obavezno nakon vlažnih maramica obrišem i običnom da bude suho. I probaj samo pamučni donji veš, šire hlače ili suknje, nemoj puno koristit dnevne uloške i razne sapune ili nekaj slično.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:20   #30
Zapravo,kad pogledaš,mi žene se i dobro nasmijemo u svoj toj našoj nevolji,pa onda nek mi kažu frajeri u salonu da mi žene imamo niski prag boli i tolerancije.Jebate ,rodila sam 3 puta na carski rez,i vratila sam se delat nakon 3mj.(Imam tetu kaj čuva maloga,da ne mislite da sam ga ostavila baki na grbači).Dobro,sad sam malo mskrenula sa teme ali ovo mi je fakat pomoglo da malo dođem k sebi.Hvala na savjetima,ja ovo probam,a ovaj mojide drugi tjedan na teren kod dok.Pa se javim.
sculture is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 18:05   #31
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Krivo. Oba idu na recept jer sam obje dobivala. Isto tak obje možeš kupit u ljekarni i bez recepta.
Canesten krema nejde na recept...prvo se informiraj pa onda tvrdi nešto sa sigurnošću..lista HZZO-a se stalno mijenja,a Canesten krema već par godina nije na listi,tj nejde na recept...
 
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 11:20   #32
Quote:
Tenko kaže: Pogledaj post
Canesten krema nejde na recept...prvo se informiraj pa onda tvrdi nešto sa sigurnošću..lista HZZO-a se stalno mijenja,a Canesten krema već par godina nije na listi,tj nejde na recept...
Ja sam dobila kremu i vaginalete (u istom pakiranju) na recept. Pa onda valjda ide na recept?
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 22:03   #33
Pa dobro koji su simptomi tih vaših gljivica? Trenutno imam nekakav sličan -vjerojatno urloški problem - boli me s lijeve strane, mislim da nije jajnik jer me boli malo niže, peče i svrbi me dolje, često mokrim. Negdje prije sam pila Ninur onako na svoju ruku jer me boljelo to s lijeve strane (mislim da je mokraćni kanal), ali nije mi pomogao, opet se vratilo, danas sam skužila i nekakvu bljeđu krv, vrlo malo. A čini mi se da me bole i krsta ili bubrezi, vjerojatno nekakva prehlada ili propuh me uhvatio, plus još tangice!?
anaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 22:55   #34
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
Pa dobro koji su simptomi tih vaših gljivica? Trenutno imam nekakav sličan -vjerojatno urloški problem - boli me s lijeve strane, mislim da nije jajnik jer me boli malo niže, peče i svrbi me dolje, često mokrim. Negdje prije sam pila Ninur onako na svoju ruku jer me boljelo to s lijeve strane (mislim da je mokraćni kanal), ali nije mi pomogao, opet se vratilo, danas sam skužila i nekakvu bljeđu krv, vrlo malo. A čini mi se da me bole i krsta ili bubrezi, vjerojatno nekakva prehlada ili propuh me uhvatio, plus još tangice!?
Odi doktoru.....pij Uvin H caj......i zaboravi tange i dopicnjake do ljeta.....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 10:42   #35
Quote:
anaxy kaže: Pogledaj post
Pa dobro koji su simptomi tih vaših gljivica? Trenutno imam nekakav sličan -vjerojatno urloški problem - boli me s lijeve strane, mislim da nije jajnik jer me boli malo niže, peče i svrbi me dolje, često mokrim. Negdje prije sam pila Ninur onako na svoju ruku jer me boljelo to s lijeve strane (mislim da je mokraćni kanal), ali nije mi pomogao, opet se vratilo, danas sam skužila i nekakvu bljeđu krv, vrlo malo. A čini mi se da me bole i krsta ili bubrezi, vjerojatno nekakva prehlada ili propuh me uhvatio, plus još tangice!?
i ja se slažem da pođeš doktoru. ne treba se zajebavat s tim gljivama, infekcijama. pogotovo ak se vuku duže vrijeme i ne lijeće se na pravilan način ili se uopće ne lijeće, dovode do upalne bolesti zdjelice i neplodnosti, a infekcija se može proširiti i na urinarni trakt
zato ne čekaj i ne pij lijekove na svoju ruku..
__________________
09.06.2013. stigao braco
maritimeivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 15:44   #36
Bok ljudi, ja sam ovdje nova.. i odmah ulijecem s problemom...
Dakle, jucer sam bila kod doktorice i dala mi je Plymicol, te rekla da se mazem dva puta dnevno, dakle ujutro i navecer... Ali... rekla mi je da samo mazem vanjske usne s unutarnje strane, i da se trebam svako malo prati dolje a nakon toga dobro posusiti... Jel to tak treba? Ja bih ipak rekla da se treba mazati unutra, znaci i unutrasnje usne, pa cak i rodnicu, no ako i vi kazete isto kao i ona, onda okej. Isto tako, nije mi rekla da mi se i decko treba mazati... Znaci i njemu trebam kupiti jednu kremicu pa da se i on lijeci? Ja sam Plymicol dobila na recept, a ovdje citam da se moze kupiti u ljekarni... onda okej, sutra mu odmah idem kupiti
Ispricavam se ako su ova pitanja malo bedasta, ali stvarno bih trebala pomoc
 
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:07   #37
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ako imaš spolne odnose i tvoja partnerica se mora liječiti. Inače se stalno vraćaju.

Moraš mazati redovito, bar 10 dana i ne prestati čim se simptomi povuku.
partnerica se ne mora liječiti. jer kolko ja znam, gljivice nisu spolno prenosive. ja ih imam, a moj partner ne i ginekolog je rekao da mu ih ne mogu ni prenijeti.
KAELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:18   #38
Quote:
KAELA kaže: Pogledaj post
partnerica se ne mora liječiti. jer kolko ja znam, gljivice nisu spolno prenosive. ja ih imam, a moj partner ne i ginekolog je rekao da mu ih ne mogu ni prenijeti.
Yes malo morgen, ja sam ih dobila od partnera, tocno znam....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 17:32   #39
i meni je gin reko da kandida nije prenosiva ali JE. to nije spolno prenosiva bolest ali se moze prenijet.
i oba partnera se trebau ljecit jer inace moze doc do ping-pong efekta.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 15:53   #40
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila kremu i vaginalete (u istom pakiranju) na recept. Pa onda valjda ide na recept?
Eeee,al to je drugo,jer u pakiranju dobiš i vaginalete i kremu,al posebno samo krema nejde na recept...
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.