Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2008., 16:44   #21
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Kako to neke žene cijelu trudnoću ne osjete bebine pokrete, ili ih osjete par puta tijekom trudnoće?? Tako sam bar čula, iz priča, a i mama mi je rekla da je moju sestru osjetila čak 3 puta.
Je li to moguće, a da je inače sve u redu s bebom?
Možda jer rade po cijele dane pa ne osjete udarce?
...ma možda jednostavno ne idu za tim...ja sam isto ponekad bila uplašena jer je ne bi osjetila po dan dva...zapravo, morala bi se jako skoncentrirati da nešto osjetim...a opet ponekad bi me znala jače lupnuti, ali zapravo vrlo rijetko, svega par puta...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 17:20   #22
Ja sam prvi put osjetila bebine pokrete sa 17 tjedana. I kasnije sam uvijek bila koncentrirana na lupkanje, obožavala sam to.

Pa da, valjda ne idu za tim.

Petra, ja sam imala teoriju da ako je beba u trbuhu mirna, bit će živahno i nemirno dijete, a ako je nemirna bit će mirno i tiho dijete, znači obrnuto. A što se tiče spavanja nemirno u trbuhu = nemirno spava. Teorija zasnovana na meni i mojoj seki. Ali je moja beba pobila tu tezu.
Evo i ja baba s bapskim pričama...
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 19:01   #23
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi put osjetila bebine pokrete sa 17 tjedana. I kasnije sam uvijek bila koncentrirana na lupkanje, obožavala sam to.

Pa da, valjda ne idu za tim.

Petra, ja sam imala teoriju da ako je beba u trbuhu mirna, bit će živahno i nemirno dijete, a ako je nemirna bit će mirno i tiho dijete, znači obrnuto. A što se tiče spavanja nemirno u trbuhu = nemirno spava. Teorija zasnovana na meni i mojoj seki. Ali je moja beba pobila tu tezu.
Evo i ja baba s bapskim pričama...
ja bi se slložila sa tom teorijom..moja beba ja jako bila živahna ,a sada je jako dobra i mirna beba koja nikad ne plače
činilo se da nikad ne spava u trbuhu , često me i to brinulo...
ali desilo se jednom da se 4 dana nije baš micala kak inače , možda dva tri puta na dan i to je to..muž i ja smo bili vrlo zabrinuti...odmah sam otišla doktoru i čim sam ušla u ordinaciju beba je skočila , ginić se odvalio smijat , ali je rekao da sam dobro postupila sa dolaženjem....

meni je on rekao da je bitno da se pomakne i osjeti bar jednom u danu....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 10:26   #24
Nadam se da na ovoj temi mogu postavit i pitanje o vrsti bebinih pokreta.Kad se beba miče kod mene to izgleda kao da se nešto migolji u trbuhu.Međutim ponekad kao da mi golemo srce kuca u donjem dijelu trbuha.Da li to beba štuca?To nije bolno ali je (barem meni) jako neugodno.Inače u 32.tjednu sam,beba je nisko ali nisam otvorena ni ništa slično.I još jednu vrstu pokreta sam primjetila prije dan-dva.Onako kao da ju je "struja" protresrla.Da li vi osječate različite pokrete.Ja sam paničar i odma se uplašim ako je nešto van uobičajenog.Nije mi prva trudnoća ali tada nisam razmišljala o ovakvim stvarima.
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 11:08   #25
Quote:
lorena3242 kaže: Pogledaj post
Nadam se da na ovoj temi mogu postavit i pitanje o vrsti bebinih pokreta.Kad se beba miče kod mene to izgleda kao da se nešto migolji u trbuhu.Međutim ponekad kao da mi golemo srce kuca u donjem dijelu trbuha.Da li to beba štuca?To nije bolno ali je (barem meni) jako neugodno.Inače u 32.tjednu sam,beba je nisko ali nisam otvorena ni ništa slično.I još jednu vrstu pokreta sam primjetila prije dan-dva.Onako kao da ju je "struja" protresrla.Da li vi osječate različite pokrete.Ja sam paničar i odma se uplašim ako je nešto van uobičajenog.Nije mi prva trudnoća ali tada nisam razmišljala o ovakvim stvarima.
Vjerovala ili ne,beba doista štuca,naguca se plodne vode pa štuca,meni cili stomak onda poskakuje...meni je to smješno.....a to kad struja protrese zna bit bolno al ništa to...pokret je pokretIdući put kad ideš ginekologu lipo pitaj...zapiši to sebi da moraš pitat a ne paničarit...zato ti i je tu gin da pitaš....a rekla si da si zadovoljna s njom/njim....
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 10:52   #26
provela lijepi u ugodan miran vikend i bebica se redovito javlja ja odmah hepi
Počeo radni tjedan i onda se opet brinem jer ne osjećam bebicu tako često

Možda beba spava dok ja radim
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 11:00   #27
Moja bebica je obavezno mirna dok sam ja aktivna, kad se smirim, malo legnem ili sjednem, eto nje odmah se javlja, čak i rano ujutro kad se probudim !!!

Nekad ju kroz dan skoro uopće ne osjetim dok ne legnem naveče.
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2008., 13:18   #28
Uh, da sam ja pročitala ovaj tekst dok sam bila trudna cijela bi mi trudnoća prošla u jednom velikom grču
Moj Frane je bio izuzetno mirna beba i ja na prste jedne ruke mogu izbrojiti dane kada sam ga osjetila 10 puta u jednom danu, a kamoli 10 puta u satu.
10 puta u jednom satu sam ga osjetila ravna dva puta
I sigurno to nije bilo zato što ja nisam išla za tim, ja bih se umirila, gladila po trbuhu, ponekad ga i lagano zaljuljala da ga pokrenem, i tek tada bi se ljenčina javio
Isto tako nijedan jedini put ga nisam osjetila dok bih stajala ili nešto radila, uvijek sam morala leć ili sjest i umirit se.
Doduše, mene je to bilo brinulo i u nekoliko navrata sam to spomenula svom ginekologu i on mi je rekao da se ništa ne brinem jer da jednostavno ima i jako mirnih beba te da je koliko on vidi sve OK!

I potvrđujem teoriju; koliko god je bio miran u trbuhu toliko je sada aktivan i sve nadoknađuje vani
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:47   #29
Bok cure,
evo i mene na ovoj temi. Znate, i ja sam se kao zabrinula sto ne osjecam bebu bas cesto (doduse tek sad u 22. tjednu sam pocela osjecati udarce, do sada su bili leptirici, valjda od previse citanja raznoraznih savjeta Kada procitam vasa iskustva, vidim da je sve ok
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 15:48   #30
E da, zaboravih da vas upitam kada ste prvi put pocele osjecati bebine udarce?
Mirkkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 16:04   #31
ja sam prvi put pocela osjecati u 22 tjednu,sad sam u 32,ne lupka me preko dana jer je i njoj vruce tako mi je bar ginekologica rekla,najvise je osjetim ujutro kad se probudim i navecer kad legnem u krevet,onda mi neda zaspat lupka ga lupka po 3,4 sata
petra21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2008., 21:50   #32
ja sam sada u 31 tj, a bebica se prvi put javila u 19. bebica se javlja 2-3 puta dnevno i to traje poprilično dugo al nisan nikad brojila u sat vrimena...
mislin da je najvažnije da se javi, a sad koliko udaraca osjetiš to je potpuno nebitno
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:50   #33
ja sam svog mišeka osjetila u 19. tjednu prvi put. Sad smo u 32. tjednu i sad me rita. Stalno ga osjetim i dosta je nemiran, tako da ako je jedan dan mirniji, a ima i takvih dana odmah sam luda i razmišljam šta mu je. I da posebno me udara dok je gladan i dok dobije papicu.
lukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:06   #34
štucanje je kaže moj ginekolog. je zato što to znači da beba dobro probavlja.

a što se besplatno-zabavnog testa tiče... moram reći da je nadasve apsurdan i stvara paniku tamo gdje joj zaista nije mjesto. naime, ponekad beba SPAVA (ili možda meditira ) pa ne lupa 10 puta u 2 sata!
pročitala sam taj tekst tijekom trudnoće i jako se zabrinula, odmah kontaktirala ginekologa obiteljskog prijatelja koji se slatko nasmijao i objasnio mi da su bebe nekad aktivne a nekad ne (tijekom dana) i manje od 10 udaraca u 2 sata baš ništa ne znači.
a zamislite kad bi sve trudnice pročitale ovaj tekst, odmah sjele brojati udarce - koliko njih bi već za 2 sata trčalo doktoru?
siroti doktori...
privatni to možda priželjkuju, ali ovi u bolnicama bi dobili slom živaca
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:06   #35
Ja mislim da ovdje nije dobro objašnjeno kako odnosno kada brojati pokrete. Postavila sam i to pitanje ali mi nije odgovoreno.
Dakle ja mislim da nije nužno da dijete u svakih 2 sata udari 10 puta nego u nekom odabranom vremenu (po našem izboru) posvetimo se tome i vidimo da li se beba miče ili ne.
Ovako bi stvarno stalno bili kod doktora i stvarali nepotrebnu paniku.
Uostalom i beba spava
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 16:04   #36
Ćao cure,ja sam trudna 26 tjedana i malo me sad uspaničio ovaj tekst.
Moja bebica se do prije desetak dana prilično često micala i udarci su bili dosta jaki(sav bi mi trbuh poskočio) ali u zadnje vrijeme pokreti su se dosta smanjili,osjećam ih i dalje ali puno su slabiji i rijeđi nego prije.Maloprije sam jela i od onda pažljivo pratim ali nisam ništa osjetila,kod doktora sam naručena u utorak,dali da čekam ili da odmah zovem?
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 17:48   #37
Quote:
patka kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno ako ja biram tenutak kada ću brojati da li to znači da u nekih odabranih sat vremena beba treba lupnuti barem 5 puta ili je potrebno u svakih sat vremena?
Ono prvo.
Beba sigurno lupka svako malo, ali normalno da to ne osjetis ako radis nesto drugo.

Po mom iskustvu, znala sam otprilike kad spava, a kad je najaktivniji.
Recimo, rano ujutro je uvijek bio miran.
Ali navecer je redovno bio tulum
Jedan dan je bio miran navecer i zvala sam gina koji mi je rekao da pojedem nesto slatko i brojim... ja sam malo tresuckala trbuh , sto nije sluzbeni savjet
Ispalo je sve ok, javio se.

Sto hocu reci?
Jos vaznije od kolicine udaraca je da nema naglih promjena u intenzitetu i ritmu.

Aelis, ja bih zvala doktora. Zlu ne trebalo
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 12:25   #38
Quote:
Aelis 23 kaže: Pogledaj post
Ćao cure,ja sam trudna 26 tjedana i malo me sad uspaničio ovaj tekst.
Moja bebica se do prije desetak dana prilično često micala i udarci su bili dosta jaki(sav bi mi trbuh poskočio) ali u zadnje vrijeme pokreti su se dosta smanjili,osjećam ih i dalje ali puno su slabiji i rijeđi nego prije.Maloprije sam jela i od onda pažljivo pratim ali nisam ništa osjetila,kod doktora sam naručena u utorak,dali da čekam ili da odmah zovem?
otiđi do dr, bolje da te vrati doma s etiketom paničara nego da se bez veze grizeš .
vista is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 15:44   #39
Ja sam ipak zvala,zlu ne trebalo, kaze dr. da ako osjecam pokrete nema potrebe da dolazim do utorka.
Hvala bogu,bebica se ipak navecer pokrenula ali i dalje me muci zasto se sada toliko slabije krece nego prije...
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 09:53   #40
I beba ima periode kada miruje koji se izmjenjuju s onima kad je aktivna.
Uostalom meni se desilo da bi mi na uzv-u rekli kak je beba sad aktivna a ja u tom tenu niš ne osjećam. tak da se beba miče a ne osjetiš to svaki puta.
Najčešće ćeš ju osjetiti ak si ti mirna. Probaj nešto pojesti i popiti pa malo leći...
sutra možeš i dr. detaljno pitati
__________________
Život je lijep.
patka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:06.