Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 21:37   #21
1. prva strelica je kontra matica, ona služi kao osiguranje da se ne odvrne spona. kad se ona otpusti onda se ovaj zglob koji vjerojatno ima na sebi dvije ravne površine za ključ odvrne. tako se i štela dubinom uvrtanja u sponu, što će bit jako teško namjestit bez optike jer se nemože vidjet koliko ulazi unutra.

Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:52   #22
nevidim ja tu kontra maticu nikakvu, ništa se tu ne štela nego se uvrne samo do kraja kolko ide, optika se radi na krajniku kotača, evo na ovoj slici isto nema nikakve kontra matice, samo se muški stegne

nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 21:59   #23
Ovo kaj je on napiso za konramaticu ( a ti velis da nema ) to mi izgleda onda kao mjesto za odvrtanje, mjesto za ključ ?!
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:13   #24
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
Ovo kaj je on napiso za konramaticu ( a ti velis da nema ) to mi izgleda onda kao mjesto za odvrtanje, mjesto za ključ ?!
naravno, ja mislio da ti skidaš papagajkama jer nemožeš stavit ključ nevidi se baš dobro na tvojoj slici, al skoro da sam siguran
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:17   #25
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
naravno, ja mislio da ti skidaš papagajkama jer nemožeš stavit ključ
Aha.. ja sam s papagajkama po ovoj kugli
sutra onda ranom zorom u akciju
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:23   #26
Quote:
bugy_AB kaže: Pogledaj post
Aha.. ja sam s papagajkama po ovoj kugli
sutra onda ranom zorom u akciju
a jbg, kak bi ovi to u tvornici sastavili, ključem naravno a ne papagajkama
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 22:24   #27
ima više vrsta, tvoja je ovakva i treba ići kako sam napisao.

Slatky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 11:10   #28
pozz

neorginal košta niti sto kuna,ali moraš centrirat trap kad mjenjaš krajnik..da bi bilo napravljeno kako treba..
agram01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 19:30   #29
Ovisi o konstrukciji, uglavnom kuglasti zglob na sponi odnosno dokrajnik je najčešće u kompletu sa sponom koji je ušarafljen na kraj zupčaste letve. Skida se tako da se odšarafljuje viličastim ključem ako ima plosnate površine po dokrajniku ili heksagon što je malo vjerojatno, a drugim viličastim ključem se opireš na zupčestoj letvi ako ima predviđene plosnate površine na krajevima za viličasti ključ. Isto tako uvijek je jedan zaštitni limić savinut protiv samoodvrtajna koji treba izravnati.

Ako nema predviđenih površina za ključ onda papagajkama ili posebnim samozateznim zubatim ključem po površini dokrajnika ali ne i po zupčastoj letvi volana.
Ako nema po zupčastoj letvi nikakvi ravnih površina za ključ onda skinuti letvu volana, izvaditi mali zupčanik koji pogoni zupčast letvu i izvuči letvu na lijevoj strani dok ne proviri plosnata nazubljena površina na koju se onda fiksira škripac sa čeljustima ali ne direktno već na kojima su dodane aluminijske ili drvene površine da se zupčasta letva ne ošteti i sad se može otpuštati dokrajnik sa zupčaste letve.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:42   #30
Pozdrav...
Na tehnickom su mi rekli da trebam promjenit krajnik spone... desne...

Zovem majstora danas i kaze tip dodji sutra to je 70tak kn 15 min posla nasarafim i to je to...
E sad jel se treba mjenjat obje strane? Jel se radi optika? Jel trebam trazit drugog majstora?
Tigra17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 14:58   #31
Optika se OBAVEZNO radi a desna spona obično najebe prva jer su uz rub ceste veće rupe.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 15:00   #32
Quote:
Tigra17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav...
Na tehnickom su mi rekli da trebam promjenit krajnik spone... desne...

Zovem majstora danas i kaze tip dodji sutra to je 70tak kn 15 min posla nasarafim i to je to...
E sad jel se treba mjenjat obje strane? Jel se radi optika? Jel trebam trazit drugog majstora?
nije loše promijenit oba krajnika, ak je lijevi dobar čak i ne trebaš.skoro pa obavezno je otić na špur kasnije. makar kad sam sebi sam mijenjao oba krajnika i brojio sam navoje pri izmjeni i iz fore itšao na špur i pokazalo je da i nisam trebao
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 17:10   #33
baš zbog špura mislim da je dobro radit u paru. drugi će vjerovatno otići uskoro nakon prvoga, cijena je ista za lijevi i desni, a špur je 120-150 kn. zašto ga plaćati dvaput
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 19:44   #34
ja sam isto brojao navoje al ipak nije valjala optika poslje mjenjanja krajnika mjenjao sam oba
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 11:24   #35
Quote:
crveni89 kaže: Pogledaj post
ja sam isto brojao navoje al ipak nije valjala optika poslje mjenjanja krajnika mjenjao sam oba
A možda nije valjala niti PRIJE mjenjanja krajnika
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 18:14   #36
vjerovatno kma sigurno jer se auto sad puno bolje "ponasa" na cesti.. ne glupira se
crveni89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:47   #37
Da ne otvaram novu temu...Kakvi su djelovi ovjesa marke "Optimal"? ...Konkretno mislim na krajnik spone.
Tekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 19:53   #38
Nikakvi


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 20:00   #39
Quote:
vampir001 kaže: Pogledaj post
Nikakvi


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Haha hvala. Majstor mi stavio obje te...200 kn komad.

Kako se kaže, skupo je, al zato ne valja.
Tekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:06   #40
Pa jebate tolko po komadu ne dode lemfoerder. Inace optimal qurac od kvalitete. Mmjenjat ces na godinu opet.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.