Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2004., 13:24   #1
Atkinsova dijeta - 2. dio

Da li itko ima iskustva s tom dijetom? Jel pruza kakve rezultate? Negdje sam procitala da bas i nije zdrava a neki ju preporucuju.
smjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 14:13   #2
Moj se frend kune u to..a fakat se nešto prepolovio u zadnje vrijeme..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:07   #3
Ja ti ne bi preporucila,imam rodicu koja je na toj dijeti smrsala oko 20 kg. ali...
Izgleda strasno nezdravo,koza joj je siva i perutava,kosa nikakva i pocela joj je jako opadati,smrdi joj iz usta a nije stvar nehigijene (keto-tijela,aceton).
Imunitet oslabio i u svakom slucaju meni mnogo gore izgleda sada nego kada je imala 20 kg viska.
I cim pocne jesti normalnije kile se lijepe kao nikada prije te je upala u zacarani krug-cas jeste na atkinsu cas nije.
A i ne znam kako moze biti dobra dijeta koja ti zabranjuje skoro svo voce i moras vitamine i minerale dobijati iz vjestackih proizvoda.
Dijeta koja skoro da ti zabranjuje UH koji su u fizioloskom stanju jedini izvor energije za tvoj mozak.
Dijeta koja ti dozvoljava da jedes premasnu hranu i dijeta koja se skoro iskljucivo zasniva na mesu-zamisli koje groblje postaje zeludac.
Cula sam za cure koje su nakon ove dijete izgubile mjesecnicu na odredjeni period.

Ja sam prije par godina smrsala 10-ak kg,nije islo brzo (2-3 kg mjesecno) ali nisam ni natukla te kile preko noci.
Znam da zvuci dosadno i 100X ponovljeno ali ako se pocnes vise kretati (npr. sat vremena brzog hoda) te ako povedes malo vise racuna o pretjeranom seceru i masnocama vidjet ces rezultate.
A te dijete koje nude rezultate preko noci nikako ne mogu biti dobre.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:09   #4
Quote:
Cula sam za cure koje su nakon ove dijete izgubile mjesecnicu na odredjeni period.
kada postotak tjelesne masnoće padne ispod određenog postotka gubi se mjesečnica. To ne ovisi o vrsti dijete.
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2004., 20:14   #5
Quote:
eena_ kaže:
kada postotak tjelesne masnoće padne ispod određenog postotka gubi se mjesečnica. To ne ovisi o vrsti dijete.
Stvarno?
Hvala na info,nisam to prije znala
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 01:41   #6
Re: Atkinsova dijeta?

Quote:
smjeska kaže:
Da li itko ima iskustva s tom dijetom? Jel pruza kakve rezultate? Negdje sam procitala da bas i nije zdrava a neki ju preporucuju.
Atkinsonova dijeta je dobra za velik dio ljudi, ali ne za sve. Ako spadas u onu skupinu ljudi kojoj treba veci udio ugljikohidrata u prehrani, onda nije za tebe. Uglavnom, mozes probati na neko vrijeme pa vidjeti kako ces se osjecati i kako ces napredovati. Pritom, ako brojis ugljikohidrate, nemoj u to brojiti povrce (da, to su isto ugljikohidrati), vec ga jedi cim vise. Napomena: krumpir i zitarice nisu povrce.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 22:54   #7
Ja s njom imam pozotivna iskustva i redovito ju koristim nakon Božićnih i NG blagdana kad navučem 2-3 kile više.

Doduše jednom sam bila i prećerala, jer sam se skorz navikla na takav način prehrane, a valjda mi se i apetit nakon dugo vremena smanjio pa sam se nesmotrenošću bila dovela na 53 kile na 177.
Budući da sam krhke građe sa 57 kila se osjećam okej. Zimi nekad dođem do 59-60.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2004., 23:52   #8
Ja sam probala i nisam izdržala dulje od 2 dana. Jesti samo meso i povrće (uglavnom zelenjavu) Rigalo mi se od toga! A što se tiče "zdravosti" te dijete da i ne govorim. Ja ne mogu izdržati a da ne pojedem kakvo voće ili bar šnitu kruha na dan. Meni je to bilo
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 05:11   #9
Necu da pricam o tome kako ta dijeta moze utjecati na zdravlje na duze relacije. Osobno je ne smatram nimalo privlacnom i najpametnijim potezom.
Ipak, pred neki dan sretnem prijateljicinog muza koji je bio poprilicno krupan. Nisam ga prepoznala. Izgubio je jedno dvadesetak kg i izgleda super. Ne samo da izgleda super vec se i osjeca mnogo bolje. Prije bi se zapuhao nakon sto metara, sada vodi sina u setnju.
Nakon sto je sljedio Atkinsonovu djetu par mjeseci, poceo je da se polako vraca raznovrsnosti prehrane. Vidjet cemo dali ce mu se izgubljeno ko Lesi vratiti.

Drugi primjer je kolegica s posla. Nakon par mjeseci na Atkinsu se prepolovila.
U oba ova slucajeva, pricamo o pretilim ljudima. Kod njih je Atkins upalio.
Poznajem velik broj ljudi koji su imali desetak kg viska. A Atkinsom izgube to ali cim pocnu da jedu sve....eto i kilograma nazad.
Daphne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 13:59   #10
Ispravite me ako griješim da se radi baš o Atkinsu, ali negdje sam pročitala da je bas on godinama prakticirao svoju dijetu i o tome pisao knjige. Rezultat je naravno bilo mršavljenje, ali se u sljedećem periodu krio od novinara i fotografa jer je nakon prestanka dijete natukao toliko kila da je izgledao izvitopereno od debljine. I tako non-stop

Inače, jednom pokušala i treći dan upala u takvu hipoglikemiju da sam se tresla kao narkić u krizi, bolila me glava i povraćalo mi se.
rezultat-odustala od te dijete
zhmigi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 14:56   #11
Te@ je najbolje shvatila poantu dijete - to je dijeta za 2-3-5- kila viška a ne za dugoročno mršavljenje. rijetko koji čovjek na ovom svijetu živi super turbo zdravo, bez ijedne greške u koracima. stvarno mi nije jasno što se toliko pjenite oko štetnosti te dijete a kad ugasite kompjuter napušite se cigara, napijete coca cole, nažderete odojaka i sendviča, buljite u teve i kompjutere i sl. i onda vam je Atkins jebeno štetna stvar dajte malo samokritičnosti.
Atkins je super za tjedan-dva i nešto kila viška. ali dugoročno nije dobar kao što nije dobra ni jedna dijeta koja traži odricanje od bilo koje vrste namirnica. zato se dugoročno ide s ono prastarom metodom - uravnotežena prehrana, izbjegavati što ne valja i vježbati.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:01   #12
Quote:
LadyInRed kaže:
...nažderete odojaka ...
oni su zapravo na atkinsu a ni ne znaju
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:05   #13
a baš
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:08   #14
Quote:
LadyInRed kaže:
a kad ugasite kompjuter napušite se cigara, napijete coca cole, nažderete odojaka i sendviča, buljite u teve i kompjutere i sl. i onda vam je Atkins jebeno štetna stvar dajte malo samokritičnosti.
meni se ne da ponovno pisati o atkinsu i slicnim tzv. "dijetama", i znam da nisi mene osobno prozvala. ipak, ne znam otkud ti ideja da svi koji smatraju atkinsa stetnim rade ono sto si gore navela.

ja sam svaki put govorila iz svoga iskustva. dozvoli mogucnost da takvi ljudi postoje i da nisu ortoreksicari, nego se ne smiju zajebavati s prehranom iz zdravstvenih razloga. i k tomu su relativno dobro informirani.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:14   #15
nisam imala pojma violent da si ikada pisala o Atkinsu. moj komentar se odnosi samo na ljude koji su pisali na ovom topicu.

ograđujem se od svih koji imaju velike zdravstvene probleme pa ionako imaju poseban režim prehrane. ali ako govorimo o "srednjoj struji"* ljudi onda se moraš složiti da previše važu koja je dijeta "dobra" a koja "loša" a s druge strane dnevno naprave gomilu loših stvari po svoje zdravlje pa mi to dođe malo smiješno. ljudskom licemjerju nema kraja


*"srednjoj struji" se misli na ljude koji nemaju zdravstvenih problema i poseban režim prehrane





a kad na ovom forumu moram ovak, ko po jajima
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:23   #16
LadyinRed u pravu si,lakse je raspravljati koja je dijeta zdrava a koja ne nego krenuti sa mrsavljenjem.
Ali eto na primjeru te moje rodice mogu govoriti o toj dijeti-meni cura stvarno sada izgleda lose.
A kako je zaista smrsala 20 kg-sto nije malo,cim dobije koju kilu vise ponovo se vraca na atkins i tako vec skoro 2 godine.
E sad zamisli skoro 2 godine tamaniti przeno meso,majonezu i vrlo malo voca.
Zna da nije zdravo,i sama kaze da se ne osjeca bas poletno ali ljudima koji su jednom bili pretili cesto vitkost postaje bitnija od zdravlja.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 15:31   #17
Quote:
LadyInRed kaže:


ograđujem se od svih koji imaju velike zdravstvene probleme pa ionako imaju poseban režim prehrane.
moji zdravstveni problemi nisu veliki, i nemam poseban rezim prehrane.

sto se tice toga da li se sjecas ili ne sto sam pisala o atkinsu - rekla sam ti da znam da nisi mene osobno prozvala

ali sigurna sam da se sjecas da sam pisala kriticki o brzinskim dijetama, na vise topica
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:20   #18
Quote:
violent_femmes9 kaže:
ali sigurna sam da se sjecas da sam pisala kriticki o brzinskim dijetama, na vise topica
toga se sjećam. ali bi se i ti trebala sjetiti činjenice koju stalno zaboravljaš da sam ja tada rekla da i "onu" dijetu smatram dijetom za kratko, više s ciljem čišćenja organizma. a ne kao life style dijetu
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:30   #19
Quote:
LadyInRed kaže:
toga se sjećam. ali bi se i ti trebala sjetiti činjenice koju stalno zaboravljaš da sam ja tada rekla da i "onu" dijetu smatram dijetom za kratko, više s ciljem čišćenja organizma. a ne kao life style dijetu
pa to je u redu, to sto ti neku dijetu smatras ovakvom ili onakvom.

no, i atkinsova je brzinska dijeta, dakle "za kratko".

medjutim, koncept privremenog i povremenog odlaska na dijete, kakve god one bile, jest pogresan. trust me
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2004., 16:37   #20
pa tako i ja nekako o tome mislim. sve "dijete" su ok za kratko vrijeme. tjedan do dva i nekakvih 3-4 kila. sve ostalo preko toga ne valja. dugoročno.

ali što ćeš, griješni smo pa posežemo i za takvim brzim rješenjima.
ja osobno nemam problema s kilama ali imam onaj problem povremenog dobivanja 3-4 kile viška. jer si jednostavno dozvolim povremeno više "teže" hrane i ne mislim se toga odreći. i onda dolazi onaj kratki period uskraćivanja neke hrane dok se organizam ne vrazi na staro. međutim kod mene to ide brzo i nije tako problematično. mislim da sve što čovjek smatra kao 10 i više kg viška mora riješavati na potpuno drugačiji način. uz obvezan nadzor liječnika.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.