Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 20:13   #1
Mjerenje bazalne temperature!

Pozdrav svim Trudilicama,Trudnicama i Mamama!

Zadnja 2 mjeseca mjerim Bazalnu temperaturu i zanima me da li ste ju i vi mjerile? Koliko vam je to pomoglo u odredivanju plodnih dana i zacecu?
I dal ste primjetile nagli skok temperature kad je doslo do zaceca? Ovo zadnje me najvise interesira. .
Meni je prosjek temperature u drugoj fazi ciklusa do 36,6 a jutros je temperatura bila 37,0! Vjesticu bi trebala dobiti 19.02.
Ne zelim se previse nadati i zanositi al bi svakako voljela znati vasa iskustva jer namjeravam nastaviti sa mjerenjem Bazalne.
Na netu nisam nasla odgovore pa sam temu postavila ovdje. Nisam puno trazila,al se nadam da ova tema vec ne postoji na Forumu.

Hvala na svakom odgovoru!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 15.02.2010., 22:36   #2
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim Trudilicama,Trudnicama i Mamama!

Zadnja 2 mjeseca mjerim Bazalnu temperaturu i zanima me da li ste ju i vi mjerile? Koliko vam je to pomoglo u odredivanju plodnih dana i zacecu?
I dal ste primjetile nagli skok temperature kad je doslo do zaceca? Ovo zadnje me najvise interesira.
mjerila sm par mjeseci, tom metodom došla sam do svog cilja
da, primjetila sam nagli skok jer je on uvjet za prepoznavanje ovulacije. pratila sam i sluz i čini mi se da sam u 3. ciklusu mjerenja ostala trudna. sretnoo!
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Old 16.02.2010., 10:08   #3
Ne mogu vjerovat!!!
Baš sam jučer u krevetu prije spavanja razmišljala kako bi bilo super otvorit posebnu temu o mjerenju bazalne temperature gdje bi cure pisale o svojim iskustvima s tom metodom i stavljale grafove!
nikkia hvala!!!

Inače meni je ova metoda fenomenalna,najpouzdanija od svih ostalih,mjerim bazalnu sada je treći ciklus,nadam se da će i meni kao i zaručenoj ovo biti dobitni
FIGICA is offline  
Old 16.02.2010., 10:13   #4
e, super tema!!! Dakle ja krenula mjeriti i iz prvog pokušaja ostala t!!! Šaljem svoj graf!!!

Dakle, mislim da je ovaj nagli skok 6dpo bila implantacija....

mladenka:)) is offline  
Old 16.02.2010., 10:14   #5
I ovo sam zaboravila napisat-moji su grafovi dosta uredni,mjerim pod pazuh,u prvom dijelu ciklusa mi bude oko 36.3 pa prije ovulacije padne na35.7,35.8 i tako bude 4-6 dana i onda se naglo digne na otprilike 36.4,36.5,dan prije menge padne na 36.0
Čini mi se ok,vidjet ćemo dalje
FIGICA is offline  
Old 16.02.2010., 10:19   #6
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
I ovo sam zaboravila napisat-moji su grafovi dosta uredni,mjerim pod pazuh,u prvom dijelu ciklusa mi bude oko 36.3 pa prije ovulacije padne na35.7,35.8 i tako bude 4-6 dana i onda se naglo digne na otprilike 36.4,36.5,dan prije menge padne na 36.0
Čini mi se ok,vidjet ćemo dalje
bazalna se ne mjeri pod pazuhom, usta ili rektalno
mladenka:)) is offline  
Old 16.02.2010., 10:21   #7
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
bazalna se ne mjeri pod pazuhom, usta ili rektalno
Meni i ovako funkcionira,baš sam radila test,ako izmjerim vaginalno ili oralno bude mi za 0.5 stupnja viša temp.
Nije mi se dalo kupovat novi toplomjer
FIGICA is offline  
Old 16.02.2010., 11:03   #8
pozdrav nikka!
ja mjerim bazalnu već nekih 7 mjeseci i to mi je od krucijane pomoći pri određivanju plodnih dana, mada ne i u predviđanju (mada s mjesecima iskustva naučiš kako sa većom sigurnošću predviđati, ako imaš redovne cikluse i sa velikom sigurnošću, ali ako ti ciklusi variraju kao moji nikad ne možeš tačno predvidjeti, ali poslje odrediti i ustanoviti dal je ovulacija bila i kada - možeš)

začela još nisam, a kad budem velika zasluga bit će na račun bazalne temperature

Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
I dal ste primjetile nagli skok temperature kad je doslo do zaceca? Ovo zadnje me najvise interesira. .
moguće je da dođe do skoka nakon implatacije, ali i ne mora, taj skok se može desiti i u grafikonima kod kojih nema trudnoće, mada je učestaliji kod onih sa trudnoćom

u prosjeku se to dešava na 9. dan ciklusa

skok sam po sebi nije bitan (ne znači puno), važna je termalna smjena par dana iza skoka, dakle da temperature ostanu visoke kao na tom skoku par dana iza


o bazalnoj tise više pisalo na temi Metode.... koja je top tema

stavi ovdje grafikon pa ćemo komentirati
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 16.02.2010., 11:39   #9
Da, slazem se s jff. Pisale smo dosta na Metode, pomoc pri zacecu (tako nekako) i detaljno komentirale grafove.

Ja sam veliki zagovornik mjerenja bazalne temperature (i ostalih prirodnih znakova). Mislim da je vazno poznavati svoje tijelo (i svoj ciklus); tesko je reci je li pomoglo u zacecu, ali mi je bilo vazno znati ovuliram li, je li mi lutealna faza normalne duljine i slicno.

U drugom sam stanju ostala nakon kojih 6-7 mjeseci pracenja. Ja nisam primijetila skok temperature nakon zaceca (ono sto zovu 'triphasic pattern' i sto se vidi kod mladenke), ali sam primijetila da je ostala na istoj razini i 14. dan nakon ovulacije, kad bi mi inace vec bila pocela padati, jer mi inace lutealna faza traje 12-13 dana. Tako da sam vec i prije testa bila prilicno sigurna da sam trudna (a isto tako, prethodnih mjeseci, se nisam uopce zamarala s testom jer sam znala po padu temperature da nis od toga...).
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 16.02.2010., 11:47   #10
za mene ja malo glupo kad cure preko godinu dana se trude, a ne poznaju svoj ciklus,

ja kad im govorim da mjere temperaturu ispada kao da tražim problem gdje ga nema, i ne sviđa mi se da takav dojam ostavljam, ali meni je neozbiljno kada cure pođu kvocat na ginekologa jer ih nije naručio svaki dan na folikulmetriju, a njima mrsko mjeriti BT i sve tako

i kad cura 40 dc popiša negativan test, a tko zna jel i ovulirala... a već se kao trudi duže vrijeme.. za moj pojam neozbiljno
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 16.02.2010., 11:50   #11
već vidim da ću ja biti jedan od glavnih korisnika ove teme

u skladu s tim evo moj update
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
moj update - ja isto popišala minus i ja i dragi smo

grafikon izgleda ovako:


__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 16.02.2010., 12:17   #12
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
za mene ja malo glupo kad cure preko godinu dana se trude, a ne poznaju svoj ciklus,

ja kad im govorim da mjere temperaturu ispada kao da tražim problem gdje ga nema, i ne sviđa mi se da takav dojam ostavljam, ali meni je neozbiljno kada cure pođu kvocat na ginekologa jer ih nije naručio svaki dan na folikulmetriju, a njima mrsko mjeriti BT i sve tako

i kad cura 40 dc popiša negativan test, a tko zna jel i ovulirala... a već se kao trudi duže vrijeme.. za moj pojam neozbiljno
Potpuno se slažem,ova metoda ne iziskuje puno ni truda,ni muke,samo treba svako jutro prije ustajanja izmjerit tempicu,ja sam se tako navikla i kad se probudim prvo što mi padne na pamet je moj dragi toplomjer

Evo mog grafa,očekujem o.ovih brzo
http://tinypic.com/r/72qgqw/6
FIGICA is offline  
Old 16.02.2010., 13:56   #13
Drage moje!
Ugodno sam iznenadena tolikim odgovorima i odazivu na ovu temu!!! Slazem se da je jako bitno mjerenje Bazalne i zao mi je sto i ja nisam ranije pocela sa tim,mozda bi vec imala svoju bebicu !
Napokon sam shvatila da imam neozbiljnu ginekologicu koja mi je zadnji put savjetovala nek moj muz da otkaz ako zelimo dijete ??!!!!!!! Muz mi radi vani i nije cesto doma al svejedno??? Kakav savjet!
Jutros sam izmjerila 36,5.... odmah suze na oci..........

Trebale bi sve ovdje stavit svoje grafikone i trudnice i mi koje to zelimo biti!
Evo mog grafa.... valjda sam ga dobro postavila....

http://www.fertilityfriend.com/home/2b35fa
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 16.02.2010., 13:59   #14
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
e, super tema!!! Dakle ja krenula mjeriti i iz prvog pokušaja ostala t!!! Šaljem svoj graf!!!

Dakle, mislim da je ovaj nagli skok 6dpo bila implantacija....


CESTITAM!!!!!!!
Moj skok je bio nesto kasnije,al u svakom slucaju saznat cu za 2 dana!!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 16.02.2010., 14:08   #15
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
za mene ja malo glupo kad cure preko godinu dana se trude, a ne poznaju svoj ciklus,

ja kad im govorim da mjere temperaturu ispada kao da tražim problem gdje ga nema, i ne sviđa mi se da takav dojam ostavljam, ali meni je neozbiljno kada cure pođu kvocat na ginekologa jer ih nije naručio svaki dan na folikulmetriju, a njima mrsko mjeriti BT i sve tako

i kad cura 40 dc popiša negativan test, a tko zna jel i ovulirala... a već se kao trudi duže vrijeme.. za moj pojam neozbiljno
Slazem se draga i potpisujem svaku rijec!

Nazalost ja sam bila jedna od tih glupaca koje su pokusavale i puno duze od godine dana prije nego sam pocela mjerit bazalnu. Ginicka mi je za nista,od nje nisam nis pametno cula a okolina mi je govorila - Pa mlada si,ima vremena,nemoj odmah crno mislit,doci ce spontano...i bla,bla,bla
Vjerujem da sam pustila da vrijeme ide od straha da kad krenem na preglede ne saznam nesto sto ne zelim cut! Glupaca!!!

Sad kad sam obavila sve preglede i sve je u redu a bebe i dalje nema..... sad sizim i tulim ko konj svaki put kad dobijem M! Jos kad mi neko kaze - Pa opusti se pa ce doci samo..........ghrrrrrrr dode mi da

Sad planiram i sa cajevima jer sam primjetila da nemam dovoljno sluzi u vrijeme O a svi pricaju kako se sluz razvlaci izmedu dva prsta....meni se nis ne razvlaci,smocim prst i kad taknem drugi (da vidim dal se razvlaci) oba dva ostanu suha
Ja sam valjda suha djevojka !!!!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 16.02.2010., 14:12   #16
Hello...ja počela aktivno (prijavila se na FF) mjeriti BT (3 ciklusa). Treći ciklus ostala trudna :klap:
Link sa grafovima http://www.fertilityfriend.com/home/263526
Mjerila u ustima, cca u isto vrijeme...vikendom bih kiksala jer nisam išla na posao, pa bih malo odstupala u vremenu, ali bih si upisala ovu bilješku na FF.
Meni je pomoglo. Sretno!
stella bella is offline  
Old 16.02.2010., 14:19   #17
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Sad planiram i sa cajevima jer sam primjetila da nemam dovoljno sluzi u vrijeme O a svi pricaju kako se sluz razvlaci izmedu dva prsta....meni se nis ne razvlaci,smocim prst i kad taknem drugi (da vidim dal se razvlaci) oba dva ostanu suha
Ja sam valjda suha djevojka !!!!
Tako i ja! Bila sam suha ili pak eventualno nešt vlažna za vrijeme O. Jedna mi maserka rekla da se ona dovela do te plodne sluzi (tkz bjelanjka) pijući do 14.dc ulje noćurka od NaturalWealtha...kupila ga, i već drugi ciklus vidjela razliku u sluzi + mjerila BT i sve upisivala u graf.
stella bella is offline  
Old 16.02.2010., 14:34   #18
Quote:
stella bella kaže: Pogledaj post
Hello...ja počela aktivno (prijavila se na FF) mjeriti BT (3 ciklusa). Treći ciklus ostala trudna :klap:
Link sa grafovima http://www.fertilityfriend.com/home/263526
Mjerila u ustima, cca u isto vrijeme...vikendom bih kiksala jer nisam išla na posao, pa bih malo odstupala u vremenu, ali bih si upisala ovu bilješku na FF.
Meni je pomoglo. Sretno!
Cestitam na trbusicu!!!!!!!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 16.02.2010., 14:35   #19
Quote:
stella bella kaže: Pogledaj post
Tako i ja! Bila sam suha ili pak eventualno nešt vlažna za vrijeme O. Jedna mi maserka rekla da se ona dovela do te plodne sluzi (tkz bjelanjka) pijući do 14.dc ulje noćurka od NaturalWealtha...kupila ga, i već drugi ciklus vidjela razliku u sluzi + mjerila BT i sve upisivala u graf.
Pokusat cu to s uljem...zasad imam na popisu Vrkutu,Stolisnik i Marulju... pa cu se malo raspitat i odluciti s cim poceti.......
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 16.02.2010., 17:25   #20
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Potpuno se slažem,ova metoda ne iziskuje puno ni truda,ni muke,samo treba svako jutro prije ustajanja izmjerit tempicu,ja sam se tako navikla i kad se probudim prvo što mi padne na pamet je moj dragi toplomjer

Evo mog grafa,očekujem o.ovih brzo
http://tinypic.com/r/72qgqw/6
malo je grafikon čudan, ali mjeri pa ćemo vidjeti šta kaže, negdje mora izdušiti, kolko ti inače ciklusi traju

Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Drage moje!
Ugodno sam iznenadena tolikim odgovorima i odazivu na ovu temu!!! Slazem se da je jako bitno mjerenje Bazalne i zao mi je sto i ja nisam ranije pocela sa tim,mozda bi vec imala svoju bebicu !
Napokon sam shvatila da imam neozbiljnu ginekologicu koja mi je zadnji put savjetovala nek moj muz da otkaz ako zelimo dijete ??!!!!!!! Muz mi radi vani i nije cesto doma al svejedno??? Kakav savjet!
Jutros sam izmjerila 36,5.... odmah suze na oci..........

Trebale bi sve ovdje stavit svoje grafikone i trudnice i mi koje to zelimo biti!
Evo mog grafa.... valjda sam ga dobro postavila....

http://www.fertilityfriend.com/home/2b35fa
ajde mjeri pa vidjet ćemo, nije još ništa izgubljeno

a šta vam je sa spermiogramom i koje si ti sve pretrage radila?

Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Pokusat cu to s uljem...zasad imam na popisu Vrkutu,Stolisnik i Marulju... pa cu se malo raspitat i odluciti s cim poceti.......
ja sam ovaj mjesec pila kapsule sa uljem noćurka i bilo je više sluzi, a i marulja je za sluz
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:24.