Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2006., 19:21   #1
Talking Jesu li Amerikanci neznalice?

Molio bih dijasporaše da opišu svoja iskustva sa sada već legendarnom Američkom informiranošću.
Evo jedan zgodan članak:

Nema klokana u Austriji, zapamtite to!
I ove godine velik broj američkih turista posjetio je Austriju, a najviše su se zadržavali u Beču i popularnim alpskim skijalištima

Međutim, jedan dio onih koji dolaze iskazuje nevjerojatnu razinu nepoznavanja zemljopisa i barem osnovnih austrijskih kulturnih obilježja, pa se tako, primjerice, čude zbog toga što nigdje nema klokana ili zašto službeni jezik nije engleski.

Nekim Austrijancima takva neobrazovanost više nije ni zabavna, ali turistički djelatnici u njoj su vidjeli priliku za dodatnu zaradu.

Tako su ove zime među stranim turistima pravi hit bile majice s obrazovnim natpisom 'Nema klokana u Austriji', većinu kojih su razgrabili upravo Amerikanci...


T-Portal
subota, 18.03.2006.


spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:25   #2
Bila jednom emisija, saljive naravi. Kanadska. Voditelj iso u Ameriku i objasnio raji. Da u Kanadi sat nije vise seset minuta, nego sedamdeset. Ili tako nesto. A raja samo klima glavom. Reko im da u Kanadi ljudi imaju tri ruke. Ili tako nesto. Ne sjecam se vise. Bilo dosta glupih stvari koje bi i ameba skontala da nisu istinite. Ameri samo klimaju glavom, kao culi su za to.
KokuZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 20:29   #3
Nisu ni nasi ljudi puno bolji, sjetite se samo onih anketa iz Po ure torture.
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:50   #4
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Nisu ni nasi ljudi puno bolji, sjetite se samo onih anketa iz Po ure torture.
To su odabrani primjeri, a i pitanja su postavljana na taj način da se izazove takav efekat, tj. da ljudi lupetaju, ali putovati u neku zemlju .....
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:26   #5
ne znam, ali poceli su me vec zivcirati ovi i oni koji tvrde da su ameri totalno neobrazovani i da pojma nemaju. evo gledam ove svicere ovdje, o boze dragi, ovi su:
1. poluobrazovani, svi imaju kak ti nekave visko skole, a ne znaju osnove iz svoje struke uglavnom svi su kak ti nekakvi "experti", ma kaj god uzas
2. svi se zaklinju da su jakooooooo vrijedni i da punoooooo delaju, a prava istina je zapravo drugacija...delaju samo za lovu, od 08 do 12 i od 13 do 17 sati. nista ih u zivotu osim "ferien" ne zanima (jebalo ih ferije i ferije ), ne citaju, ne zanima ih strucna literatura... NISTA ih ne zanima.
3. jos uvije ne razlikuju hrvatsku od jugoslavije, ne vrijedi sto im covjek sto puta veli da to nije jedno te isto...debili
4. opca kultura im je uzasna

cast izuzecima, ali izuzeci obicno nisu genetski sviceri...eto, i sada neka netko veli da su ameri ili ne znam tko gori.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:35   #6
Kak nema klokana u Austriji, kad na vijestima pise da ih ima:

http://breakingnews.iol.ie/news/stor...80&p=y4477zx6x

Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:41   #7
Quote:
spy kaže:
To su odabrani primjeri, a i pitanja su postavljana na taj način da se izazove takav efekat, tj. da ljudi lupetaju, ali putovati u neku zemlju .....
I u onom primjeru koji je naveo KokuZ se radi o odabranim primjercima. A i pitanja iz prvog posta postavljaju odabrani primjerci. Osim toga, sve da su i svi Amerikanci takvi, tko smo mi da se bunimo? Kod nas sudac guranje prsta u dupe druge osobe naziva pozdravom, a saborska zastupnica govori o heteroseksualnosti atoma i molekula.

Zasto mislis da bi ljudi koji putuju trebali biti nuzno inteligentniji?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 23:50   #8
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
I u onom primjeru koji je naveo KokuZ se radi o odabranim primjercima. A i pitanja iz prvog posta postavljaju odabrani primjerci. Osim toga, sve da su i svi Amerikanci takvi, tko smo mi da se bunimo? Kod nas sudac guranje prsta u dupe druge osobe naziva pozdravom, a saborska zastupnica govori o heteroseksualnosti atoma i molekula.

Zasto mislis da bi ljudi koji putuju trebali biti nuzno inteligentniji?
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 00:09   #9
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Zasto mislis da bi ljudi koji putuju trebali biti nuzno inteligentniji?
Ja nisam spominjao inteligenciju, nego informiranost... a zašto bi ljudi koji putuju trebali biti informiraniji.... pa ne znam kako uopće uplate aranžman ako ne znaju niti približno kamo idu.
Ne znam niti jednog Hrvata koji je uplatio skijanje u Egiptu, a ovi traže klokane po Austriji
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 00:12   #10
Quote:
Mrtva mrkva kaže:
Kod nas sudac guranje prsta u dupe druge osobe naziva pozdravom
Za Clintona je pušenje k.... prijateljsko časkanje
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 00:15   #11
Quote:
spy kaže:
Ja nisam spominjao inteligenciju, nego informiranost... a zašto bi ljudi koji putuju trebali biti informiraniji.... pa ne znam kako uopće uplate aranžman ako ne znaju niti približno kamo idu.
Ne znam niti jednog Hrvata koji je uplatio skijanje u Egiptu, a ovi traže klokane po Austriji
Zar stvarno ne vidis slicnosti izmedju Australija-Austrija i pijanist-pijandura?
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 14:49   #12
AMERI SU SELJACINE pa nije cudno da ih vodi debilcina bush [QUOTE][/QUOTE]
ja bi njima zabranio ulaz u europu nek se drze hamburgera i koka kole
benelux is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 23:37   #13
Ovo je već poznato po Netu, dakle zavidna količina bisera nije svojstvena samo Amerima, mada su ovi vezani uz zemljopis uglavnom njihovi:

Na web stranicu Turističke zajednice Australije pristižu zbilja svakakva pitanja. Na kraju je veselim 'Aussiejima' dopizdilo da ih svaka šuša pili, i evo kakvi su rezultati...

Pitanje iz Velike Britanije: Puše li ikad vjetar u Australiji? Nikad nisam na televiziji vidio da tamo pada kiša, pa me zanima kako biljke uopće uspijevaju...
Odgovor: Mi sve biljke uvozimo potpuno izrasle i onda sjedimo i gledamo ih kako umiru.

Pitanje iz SAD-a: Hoću li moći vidjeti klokane na ulici?
Odgovor: Ovisi o tome koliko ste popili.

Pitanje iz Švedske: Želim pješice prijeći razdaljinu od Pertha do Sydneyja. Mogu li pritom pratiti željezničku prugu?
Odgovor: Svakako, to je samo 3000 milja, ponesite si malo više vode...

Pitanje iz Švedske: Je li u Australiji sigurno trčati po grmlju?
Odgovor: Znači, točno je ono što se priča o vama Šveđanima...

Pitanje iz Italije: Od vitalne je važnosti da doznam imena i adrese koje mogu kontaktirati u svezi prepariranog dikobraza.
Odgovor: Nećemo dirati u ovo.

Pitanje iz Velike Britanije: Ima li u Australiji bankomata? Možete li mi poslati popis svih bankomata, ako ih ima, u Brisbaneu, Cairnsu, Townsvilleu i Hervey Bayu?
Odgovor: Od čega je vaš zadnji rob umro?

Pitanje iz SAD-a: Možete li mi dati neke informacije o utrkama nilskih konja u Australiji?
Odgovor: A-fri-ka je veliki trokutasti kontinent južno od Europe. Au-stra-li-ja je onaj veliki otok usred Pacifika na kojem nema... ma, nije bitno. Svakako, utrke nilskih konja održavaju se svakog utorka navečer u Kings Crossu. Nudistima ulaz besplatan, dođite goli.

Pitanje iz SAD-a: U kojem smjeru je sjever u Australiji?
Odgovor: Okrenite se prema jugu i onda skrenite za 90 stupnjeva. Kontaktirajte nas kad stignete ovamo i poslat ćemo vam ostatak uputa.

Pitanje iz Velike Britanije: Smijem li unijeti beštek u Australiju?
Odgovor: Zašto? Samo jedite prstima, kao i mi.

Pitanje iz SAD-a: Možete li mi poslati raspored koncerata Bečkih dječaka?
Odgovor: Au-stri-ja je ona simpatična državica koja graniči s Njemačkom, koja je... ma, nije bitno. Svakako, zbor Bečkih dječaka pjeva svakog utorka navečer u Kings Crossu, odmah poslije utrki nilskih konja. Dođite goli, za nudiste je besplatno.

Pitanje iz Francuske: Imate li vi u Australiji parfeme?
Odgovor: Ne, MI ne smrdimo.

Pitanje iz Amerike: Razvio sam novi proizvod, izvor mladosti. Možete li mi reći gdje bih ga u Australiji mogao dobro prodati?
Odgovor: Svugdje gdje su se Amerikanci okupili u većem broju.

Pitanje iz Velike Britanije: Mogu li u Australiji nositi cipele s visokom petom?
Odgovor: Vi ste britanski političar, je li tako?

Pitanje iz Italije: Možete li mi reći na kojim mjestima u Tasmaniji ima mnogo manje žena nego muškaraca?
Odgovor: Da, u gay-clubovima.

Pitanje iz Francuske: Slavite li vi u Australiji Božić?
Odgovor: Samo na Božić.

Pitanje iz Njemačke: Ima li u Australiji samoposluživanja i može li se mlijeko kupiti tijekom cijele godine?
Odgovor: Ne, mi smo miroljubiva civilizacija veganskih lovaca i skupljača. Mlijeko je protuzakonito.

Pitanje iz SAD-a: Molim da mi pošaljete popis svih liječnika u Australiji koji raspolažu serumom protiv ugriza zvečarki.
Odgovor: Zvečarke žive u A-me-ri-ci odakle VI dolazite. Sve australske zmije su neotrovne, potpuno bezopasne i lako ih je pripitomiti.

Pitanje iz SAD-a: Imam pitanje o jednoj poznatoj životinji iz Australije, ali sam zaboravio kako se zove. To je neka vrsta medvjeda koja živi na drveću.
Odgovor: Zovu se skočimedvjedi. Tako ih zovu jer skaču s grana i pojedu mozak onom tko prođe ispod njih. Možete ih odbiti od sebe tako što ćete se politi ljudskom mokraćom prije nego što krenete u šetnju.

Pitanje iz SAD-a: Bio sam u Australiji 1969. na dopustu iz vojske, i htio bih stupiti u kontakt s curom s kojom sam se viđao dok sam bio u Kings Crossu. Možete li mi pomoći?
Odgovor: Da, ali još uvijek ćete ju morati plaćati po satu.

Pitanje iz SAD-a: Hoću li moći razgovarati na engleskom u većini mjesta koja planiram posjetiti?
Odgovor: Da, ali ćete ga prvo morati naučiti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 02:05   #14
Iz mog kuta, Ameri nisu nista vise ignoranti nego Austrijanci ili Hrvati. Treba gledati vecinu, a ne forumsku manjinu.

Hrvati bez problema ignoriraju i blizu proslost, te glasuju za razno razne jalnuske diletante, kriminalce, izdajice i ostalu stoku sitnog zuba. Ako to nije biti ignorant, sto je?
piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 09:41   #15
Quote:
FFE kaže:
3. jos uvije ne razlikuju hrvatsku od jugoslavije, ne vrijedi sto im covjek sto puta veli da to nije jedno te isto...debili
ha-ha ovako je i kod mene

ili kad im idem rec da je Hrv. povise Italije pitaju me a di je Italija
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 09:46   #16
Quote:
spy kaže:
Ja nisam spominjao inteligenciju, nego informiranost... a zašto bi ljudi koji putuju trebali biti informiraniji.... pa ne znam kako uopće uplate aranžman ako ne znaju niti približno kamo idu.
Ne znam niti jednog Hrvata koji je uplatio skijanje u Egiptu, a ovi traže klokane po Austriji
Pa ne putuju zato što su pametni, već zato što su skupili lovu za aranžman, što u Americi i nije neki problem. Sjeti se, puno rade, a imaju samo 2 tjedna godišnjeg, i zato im i dalji izleti nisu neki financijski problem, prije vremenski ("It's Thursday, so this must be Rome" je bila fora T-Shirt kad sam jednom tamo bio).

I ne možeš po turistima zaključiti da je cijela nacija glupa. Zamisli što bi prosječni Mallorquino morao misliti o Njemcima. To su oni koji dolaze petkom navečer, iz zračne luke produže ravno do Ballermann-a (njemački šaljivi naziv za Balneario), loču dok ne padnu u komu, da bi u ponedeljak opet stajali uz traku i sastavljali Golfove.
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 09:51   #17
Quote:
FFE kaže:
2. svi se zaklinju da su jakooooooo vrijedni i da punoooooo delaju, a prava istina je zapravo drugacija...delaju samo za lovu, od 08 do 12 i od 13 do 17 sati. nista ih u zivotu osim "ferien" ne zanima (jebalo ih ferije i ferije ), ne citaju, ne zanima ih strucna literatura... NISTA ih ne zanima.
Je, a kako ti pravdaš zahtjev za bonusom od 25% godišnje zarade A ovo o stručnoj literaturi isto ne stoji, kod mene svi čitaju stručni časopis "Der Ferientechniker", Kuoni Verlag
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:01   #18
Quote:
FFE kaže:
1. poluobrazovani, svi imaju kak ti nekave visko skole, a ne znaju osnove iz svoje struke uglavnom svi su kak ti nekakvi "experti", ma kaj god uzas
2. svi se zaklinju da su jakooooooo vrijedni i da punoooooo delaju, a prava istina je zapravo drugacija...delaju samo za lovu, od 08 do 12 i od 13 do 17 sati. nista ih u zivotu osim "ferien" ne zanima (jebalo ih ferije i ferije ), ne citaju, ne zanima ih strucna literatura... NISTA ih ne zanima.
3. jos uvije ne razlikuju hrvatsku od jugoslavije, ne vrijedi sto im covjek sto puta veli da to nije jedno te isto...debili
4. opca kultura im je uzasna
Takvo je više-manje i moje iskustvo ovdje. Mi smo im praktički susjedna država, ova regija u kojoj sam je jedna od najbližih, a još uvijek mnogi ne razlikuju Hrvatsku od Jugoslavije.

Ovisi od osobe do osobe, no i ovdje ćeš rijetko naći nekoga koga zanima stručna literatura ili pak neke šire stvari. Masu ljudi koje poznajem zanimaju najviše reality show-ovi i to je glavna tema.

No dobro, ne kažem da su glupi. Sreo sam jako pametnih ljudi, međutim opća naobrazba im je na jako niskom nivou.

A što se Amera tiče, to me poznavajući ove ovdje uopće ne čudi. Koji strani jezik naprimjer govori jedan prosječan Amerikanac? Možda poznaje neki svoj slang i to je to. Takve su u prosjeku sve te anglosaksonske zemlje.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 20:52   #19
Quote:
Takvo je više-manje i moje iskustvo ovdje. Mi smo im praktički susjedna država, ova regija u kojoj sam je jedna od najbližih, a još uvijek mnogi ne razlikuju Hrvatsku od Jugoslavije.
Ne da ne razlikuju Hrvatsku od Jugoslavije, neznaju je ni na karti pokazat,ono, nikad čuli za tako nešto: "CROATIA"
__________________
no comment
madafucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 22:26   #20
Jednu moju fredicu su u Engleskoj pitali da kad je u Hrvatskoj sezona berbe banana.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:16.