Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2004., 19:09   #61
Quote:
funkster kaže:
Očito da si se kretao u krivom društvu. Mislim, bilo gdje na svijetu postoje takvi ljudi
Da,naisao na krive ljude,krivo drustvo. Evo,u Londonu upoznao divnu curu iz Zagreba.Ne zelim generalizirati,no nedavno sam bio u Sarajevu i ljudi su tako friendly i cool da sam se odmah sjetio ciste suprotnosti,Zagreba.
No i tamo se stvari mijenjaju s pridoslicama s juga,pomalo se temperanti i mentaliet mijenjaju,vuku na jug
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 19:13   #62
Quote:
Constatinopol kaže:
Cuj,ne pustam te jos! Izgleda da si ti jedini na forumu s NZ!

U kojem gradu si bio? Kakve su cijene? Sanse za dobro zaposlenje? Daj reci jos nesto
U Aucklandu. Cijene: najam stana (odnosno nešto kao stan u kući), oko 60-70 kvadrata - u dobrom kvartu 800€, u lošijen 600€. Garsonijera, kakve ćeš naći samo u centru, 600€. Klopa otprilike 2x skuplja nego u Hr, cigarete 5€, pivo u bircu (malo) 3€, benzin 0,7€ litra. Prosječna plaća oko 1100€, ako si početnik u struci (VSS) oko 700-800€. Zaposlenje nije preteško naći, ali ako si završio faks vani, puuno teže jer traže NZ radno iskustvo, čak i recimo Englezima. Lako je moguće da ćeš morati raditi u dućanu ili nešto slično da se "dokažeš", iako možda ti se i posreći, ovisno o struci.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 19:16   #63
Quote:
funkster kaže:
Očito da si se kretao u krivom društvu. Mislim, bilo gdje na svijetu postoje takvi ljudi
Kolega,
Osim toga, Constantinopole, živio si u Zagrebu u vrijeme rata, kad je bio prepun "došljaka", pa je i opća tolerancija bila niska, a ljudi nadrkani zbog siromaštva i rata. Sada, vjeruj mi, je drugačija atmosfera. A vjerojatno si i ti (ako si došao 1991 a iz Like si) došao protiv svoje volje u smislu da si bio prognanik (sorry ak se varam). Pa si od početka imao negativan stav prema dolasku u Zagreb.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 19:17   #64
Quote:
Constatinopol kaže:
No i tamo se stvari mijenjaju s pridoslicama s juga,pomalo se temperanti i mentaliet mijenjaju,vuku na jug
Krivo, Zagreb spašavaju Bijelovarci.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 19:19   #65
Quote:
Gazda kaže:
Krivo, Zagreb spašavaju Bijelovarci.

Da, brijem da je ogromna razlika živjet u bilo kojem gradu u ratu ili kolko već godina nakon rata.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 20:12   #66
Quote:
Gazda kaže:
U Aucklandu. Cijene: najam stana (odnosno nešto kao stan u kući), oko 60-70 kvadrata - u dobrom kvartu 800€, u lošijen 600€. Garsonijera, kakve ćeš naći samo u centru, 600€. Klopa otprilike 2x skuplja nego u Hr, cigarete 5€, pivo u bircu (malo) 3€, benzin 0,7€ litra. Prosječna plaća oko 1100€, ako si početnik u struci (VSS) oko 700-800€.
Zaposlenje nije preteško naći, ali ako si završio faks vani, puuno teže jer traže NZ radno iskustvo, čak i recimo Englezima. Lako je moguće da ćeš morati raditi u dućanu ili nešto slično da se "dokažeš", iako možda ti se i posreći, ovisno o struci.
Hvala puno!
Ovo za NZ radno iskustvo me cudi,no nema frke,slagat cu police u marketu ak treba.
Ovo za Zagreb si u pravu,to nije bio izbor nego prijeka nuzda.
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 20:18   #67
Evo kako su ljudi zadovoljni s uvijetima zivota u Hrvatskoj

Hrvatima dosta života

U nešto više od 24 sata u Hrvatskoj je počinjeno devet samoubojstava - tri u Zagrebu, dva u Rijeci te po jedno u Gospiću, Bjelovaru, Koprivnici i Zaboku, objavilo je Ministarstvo unutarnjih poslova.


ZAGREB - Ministarstvo unutarnjih poslova objavilo je u subotu podatak da je u protekla 24 sata u Hrvatskoj osam osoba počinilo samoubojstvo.

U 24 sata život su si oduzele dvije osobe na području Rijeke, dvije na području Zagreba te po jedna osoba na području Gospića, Bjelovara, Koprivnice i Zaboka, navodi MUP.

U Zagrebu je još jedno samoubojstvo u subotu oko 7,15 sati počinio 61-godišnji pacijent odjela intenzivne njege Opće bolnice Sveti Duh.



Hina/IskonInternet
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 20:30   #68
Pa dobro, nije bitno kak je drugima, nego tebi. A što se tiče samoubojstava, Novi zeland vodi u zapadnom svijetu po samoubojstvima adolescenata, recimo.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 21:06   #69
Sad je bas na dnevniku HTV-a bilo nesto o WTO-u.

SAD su DRUGI u svijetu po visini ulaganja po stanovniku.
Aj' pogodi tko je prvi!?

New Zealand!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ju huuu!

Gazda,jel ti sad krivo sto si otiso?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 21:15   #70
Da, no ta ulaganja ne ostavljaju trag na kvaliteti života prosječnog građanina - sav novac (kao i svugdje uostalom) ostaje u rukama 5% ljudi.
No, ne bih da ispadne da te odgovaram - ovo je moje iskustvo, možda bi tebi tamo bilo dobro.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2004., 23:15   #71
Nadajmo se!

Upamticu neke tvoje sugestije i savjete jer ne zelim ici dole s prevelikim ocekivanjima i onda se razocarati.

Znam da nije med i mlijeko i da je hard work,ali da ne vjerujem u uspjeh u NZ ne bih ni isao tamo.

Uostalom,vrlo su fleksibilni s vizama,za razliku od drugih zapadnih zemalja,a to znaci manje glavobolja i muke po tom pitanju.

Cheers
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 03:33   #72
Quote:
Constatinopol kaže:
Nadajmo se!

Upamticu neke tvoje sugestije i savjete jer ne zelim ici dole s prevelikim ocekivanjima i onda se razocarati.

Znam da nije med i mlijeko i da je hard work,ali da ne vjerujem u uspjeh u NZ ne bih ni isao tamo.

Uostalom,vrlo su fleksibilni s vizama,za razliku od drugih zapadnih zemalja,a to znaci manje glavobolja i muke po tom pitanju.

Cheers
ti si se malo pogubio prijatelju....aj ti malo odi na godisnji i dodji k sebi i lijepo u miru odluci kud ces i kako ces..
tebe nekaj opako stisce a ni sam ne znas kaj...mos ti pobjeci i na mars ali tebi nema spasa dok ne dodjes k sebi...

 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 12:00   #73
ne znam otkud si ti dosao,ali uopce pojma nemas o ovim stvarima.Vjerojatno nisi ni prismrdio na Zeland,pa onda nemoj pametovat.

Itekako sam ispitao sitaciju dole i znam u sto idem i da je to u sto idem dobro.

To je moja odluka i vjerujem u nju,a ti i dalje kukaj i zavidi...
Ako ti se ide dole,to si sam sredi
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 18:21   #74
nemoj se ti brinut za mene..ja sam vec otisao jako daleko ko sto i nick govori ;-)..;
uzivaj u NZ..
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 09:04   #75
NZ - neobicna zemlja, koliko prednosti toliko mana. Ali ima svog cara. Bolja je za obitelj nego samca (mozda mi se tako cini).
Hr klubovi: Stari dalmatinski gdje dolaze hrvati i ostali (lociran u samon centru) i Hrvatski kojeg je '95 otvorio predsjednik Tudjman.
Ljudi su vise-manje ok.
Zemlja u kojoj je lijepo zivjet, ali nemoj racunati da ces se obogatiti. Pocetak ponekad nije lak. Drzavljanstvo dobijes nakon 3 godine. Za to vrijeme mozes uvijek napustiti i vratiti se u zemlju.
Klima, nije lose, dosta sunca i kise. Ljeta nisu prevruca. Javni transport -skoro ne postoji, pa zato svaki ukucanin obicno ima auto koja nisu preskupa.

Koji te jos detalji zanimaju?
__________________
Leti ko lisce sto vir ga vije ...
Emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 10:52   #76
Da,vec sam otprilike cuo nesto slicno,kao izvan Aucklanda je prilicno dosadno,itd.
Place se doimaju prilicno male,no i troskovi zivota su manji,zar ne?

Od hrane,preko benzina,rent-a i sl.
Nisam veliki materijalista,pa ne ocekujem veliko bogacenje.

Da sam htio samo lovu u zivotu,rintao bih u UK i skupljao funte,no ima mnogo drugih stvarih u zivotu do kojih mi je stalo
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 04:24   #77
Da i troskovi su manji.
Hrana, cijena je cini mi nesto jeftinija negu u Hr.
A sto bih rentao?
__________________
Leti ko lisce sto vir ga vije ...
Emma is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 09:08   #78
Ah,ovisi o placi,no nekakav flat.

Takoder,zanimaju me vecernji tecajevi,od kompjutera do jezika i sl.

Kada si bila na NZ i koja si sve mjesta posjetila?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2004., 04:10   #79
Ako si vec naumio otici, odi, iznenaditi ces se u dosta stvari.

I pozitivno i negativno.

Nije losa zemlja za start, moze se zivjeti ali malo sto postici.

Preporucujem zadrzavanje negdje oko 3 godine dok ne dobijes drzavljanstvo, a onda dodji u Australiju.

Sto se tice drustva to uvijek mozes naci. Nisu ni Kiwiji bas toliko losi kako ih je Gazda opisao, ako imas slicne interese uvijek se s nekim mozes naci.
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2004., 17:36   #80
Re: Evo kako su ljudi zadovoljni s uvijetima zivota u Hrvatskoj

Quote:
Constatinopol kaže:
Hrvatima dosta života

U nešto više od 24 sata u Hrvatskoj je počinjeno devet samoubojstava - tri u Zagrebu, dva u Rijeci te po jedno u Gospiću, Bjelovaru, Koprivnici i Zaboku, objavilo je Ministarstvo unutarnjih poslova.


ZAGREB - Ministarstvo unutarnjih poslova objavilo je u subotu podatak da je u protekla 24 sata u Hrvatskoj osam osoba počinilo samoubojstvo.

U 24 sata život su si oduzele dvije osobe na području Rijeke, dvije na području Zagreba te po jedna osoba na području Gospića, Bjelovara, Koprivnice i Zaboka, navodi MUP.

U Zagrebu je još jedno samoubojstvo u subotu oko 7,15 sati počinio 61-godišnji pacijent odjela intenzivne njege Opće bolnice Sveti Duh.



Hina/IskonInternet

Kamo god posao sve ono sto jesi nosis sa sobom. Tako s tobom idu depresija, negativni stavovi, ambicije, problemi, zelje i sve ono drugo sto te cini covjekom. Nemoj na NZ bjezati od sebe.

Stvari o kojima ti razmisljas se tebe ne ticu. Sto tebe zapravo briga koliko je ljudi pocinilo samoubojstvo. Pogledaj strukturu clanka. Sav je napisan tako da i tih devet samoubojstava izgleda kao devedeset.

Tebi nije valjao London, nije ti dobar Zagreb, Rijeka...Promisli, Zagreb je nekoliko sati jahanja na magarcu od Like. London dva sata lete. NZ 30 do 40 sati.

Pogledaj kako ljudi koji su bili vani, radili vani i vratili se imaju pozitivniji stav nego ljudi koji su doma. Znam to, jer sam i ja brijao kao i ti o politicarima, Hercegovcima, Dalmosima, samoubojstvima, bezperspektivnosti i slicnim stvarima. Uopce, kao i puno ljudi u Hrvatskoj, kao i ti, bio sam jako, jako negativan po svim pitanjima.

Ono, naravno da nema perspektive raditi kao nekakav mali sluzbenicic u kakvoj bancici. Naravno da je perspektiva nikakva prodavati cips i cornflakes za nekoga. Perspektive nema dokle god ljudi ocekuju da NETKO DRUGI brine o njima.

U Hrvatskoj ima bogatih ljudi. Ima i dobrostojecih. To su oni koji su shvatili da od kukanja i jadikovki nema nista. Oni koji su shvatili da rad nije sramota. I oni koji su shvatili da SAMO rad nije dovoljan, nego rad koji donosi novac.

Ti ces otici i shvatit ces da nisi rijesio niti jedan svoj problem. Dakle, najprije rijesi situaciju u svojoj glavi. I ne citaj clanke koji su negativni, citaj ono sto ti Gazda pise jer on je pozitivan.
XeiX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.