Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2003., 22:39   #1
bridgestone

danas sam se dohvati F1 Racinga u algoritmu i procitao da su navodno
bridgestonovci koristili gume razlicitih tvrdoca na prednjima i
straznjima (tvrde na prednjima zbog veceg trosenja) i da se michelin
pozalio te je FIA "postrozila" kontrolu guma

da nije to razlog zasto je bridgeston bio toliko losiji u prethodnim
utrkama?


i josh nesto, jucer je rubens vozio sa pola cola sirim gumama nego MS pa je moguce da je i zato bio toliko brzi...
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 00:30   #2
Re: bridgestone

Quote:
Sepa kaže:
danas sam se dohvati F1 Racinga u algoritmu i procitao da su navodno
bridgestonovci koristili gume razlicitih tvrdoca na prednjima i
straznjima (tvrde na prednjima zbog veceg trosenja) i da se michelin
pozalio te je FIA "postrozila" kontrolu guma

da nije to razlog zasto je bridgeston bio toliko losiji u prethodnim
utrkama?


i josh nesto, jucer je rubens vozio sa pola cola sirim gumama nego MS pa je moguce da je i zato bio toliko brzi...
Ova vijest i nije toliko nova... Ferrariji su tako vozili negdje 2 utrke prije monaca... i tamo negdje na 2 kvalifikacijama se Michelin malo pozalio i toliko o tome...

Inace ok MOnaca Williams koristi takve vece gume + neku MIchelinovi OTP (Optimum Tyre Patch) stražnju osovinu koja im omogucuje manje trosenje straznjih guma + bolje drzanje...

Michael i Rubens su imali iste gume (barem mislim) po velicini, samo stoje michael imao Soft dok se Rubens odlucio na Hard tip...
Tommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 09:43   #3
krivo mislis
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 10:20   #4
Quote:
Sepa kaže:
krivo mislis
jesi siguran... i RUbens i Michael su imali prednje gume 14" dok su u francuskoj imali 13"... Williams koristi 14" od MOnaca sa vidljivim rezultatima...
Tommy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 13:28   #5
Quote:
Sepa kaže:
krivo mislis
zar si negdje uočio da misli?
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2003., 20:15   #6
Quote:
Tommy kaže:
jesi siguran... i RUbens i Michael su imali prednje gume 14" dok su u francuskoj imali 13"... Williams koristi 14" od MOnaca sa vidljivim rezultatima...
opet krivo

bridgestone je napravio 13.5" a ne 14"
i samo ih je rubens koristio, osim ako si ti negdje procitao nesto sto mi ostali nismo...
__________________
F1 PULS
Sepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2003., 00:14   #7
Quote:
Sepa kaže:
opet krivo

bridgestone je napravio 13.5" a ne 14"
i samo ih je rubens koristio, osim ako si ti negdje procitao nesto sto mi ostali nismo...
e je*em mu miša... ja sam citao na nekom siteu cini mi se PlanetF1 Racing ili tako nesto da su isprobali nekih 20-ak novih guma (u onih 5000km), ali izgleda da Michael nije isao sa novima nego vozio na starima... samo je Rubens isao sa novima i da bile su 13.5".... ali u nekom intervjuu citao sam da je Jean Todt rekao da planiraju koristiti i 14" koje su testirali ako ih uspiju "ugraditi" u aero-paket...


Blackbird.. a sta bi ti to trebalo znaciti? namjerno isprovociranje... eh... i onda sam ja kriv kad nesto pocnem baljezgat... tsk,tsk,tsk...
Tommy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:52.