Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 12:14   #1001
Nemoj tako da baš nitko ne piše, odi na www.znano.st i upiši u tražilicu tinitus pa poslije toga sluh. A dnevne novine ionako ne pišu o bolestima.. Zanimljiva ti je teorija. Radila sam MRI vrata i ima promjena normalnih za dob, ali ništa ekstra.. Inače, možda ima nešto u tim upalama, jer imala sam neke upale po prstima i pila sam kortikosteroide i smanjio mi se šum i uvijek kad ih pijem se smanji.. ali ne mogu ih pit stalno
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 09:28   #1002
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Nemoj tako da baš nitko ne piše, odi na www.znano.st i upiši u tražilicu tinitus pa poslije toga sluh. A dnevne novine ionako ne pišu o bolestima.. Zanimljiva ti je teorija. Radila sam MRI vrata i ima promjena normalnih za dob, ali ništa ekstra.. Inače, možda ima nešto u tim upalama, jer imala sam neke upale po prstima i pila sam kortikosteroide i smanjio mi se šum i uvijek kad ih pijem se smanji.. ali ne mogu ih pit stalno
Nisam sigurna da sam uspjela poslati odgovor jučer,pa pitam ponovo.Ima li neki lijek "slabiji" od korikosteroida, možda neki protuupalni ili biljni kao npr ovaj što ga proizvode od vrbe u Mjemačkoj za reumu?
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 10:33   #1003
Quote:
Bepha J kaže: Pogledaj post
... protuupalni ili biljni kao npr ovaj što ga proizvode od vrbe u Mjemačkoj za reumu?
svjesni ste da je djelatna tvar ekstrakta kore vrbe salicin, od kojeg preradom nastaje acetilsalicilna kiselina, djelatna tvar u Aspirinu ili Andolu?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:59   #1004
Smile

Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
svjesni ste da je djelatna tvar ekstrakta kore vrbe salicin, od kojeg preradom nastaje acetilsalicilna kiselina, djelatna tvar u Aspirinu ili Andolu?
Svjesna sam da je u pitanju salicin, iako, nisam sigurna da li je riječ o topoli ili vrbi.S obzirom na visoku učinkovitost njihovih kapi u liječenju crijevnih i želučanih tegoba, ponadala sam se da bi uz salicin moglo otploviti još nešto korisnih sastojaka iz tog drveta, koje god da jeste i ublažiti tegobe, tek toliko da ne moram uzimati kortikosteroide.
Više ne potcjenjujem biljne lijekove otkad sam uz pomoć jednog biljnog proizvoda,nedavno u 14 dana izliječila dugogodišnje hemoroide.
Od ostalih eksperimenata koje sam primjenila na sebi ne bi li ublažila zujanje, najočajničkiji je čin bio onaj kada sam na uši stavila velike morske školjke, znate one sa zavijenim rupama, svezala ih gazom, na glavu natakla kapu, potom kapuljaču i otišla u crkvu, a sutradan u muzej.U tako velikim, polupraznim i akustičnim prostorima, školjka zahvaljujući valjda tim spiralnim rupama i zavojima proizvodi nešto što mojemu tinitusu koji je vrlo visoke frekvencije, jako godi.
Taj sam se dan odmorila od tog nemilosrdnog zvuka, sada opet ćekam zimu kada pod istom opremom mogu otići negdje , a da me ne spreme u ludnicu.
Jasno je da je u periodu dok se ne nose kape, to teško izvedivo, ali mi niko ne može zabraniti da kada mi je najgore, stavim obje školjke na uho dok sam doma.
Ako neko želi isprobati, neka si nabavi što veće školjke i uživajte...
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:43   #1005
Kako se zove to od Vrbe? Šta nije da andol može uzrokovati tinitus..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 09:13   #1006
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kako se zove to od Vrbe? Šta nije da andol može uzrokovati tinitus..
Phytodolor tinktur, ili tome slično...
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2013., 14:25   #1007
Školjke tako sam i ja nešto mislila,a probat ću ovo sa školjkama.U međuvremenu sam naručila neke tablete sa one stranice t-gone što je netko davno stavio,da vidim da li ima kakvog efekta.Inače ne znam više nisam pametna,ima dana kada jednostavno želi me nema jer me izludi to sranje od zujanja.
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2013., 00:22   #1008
Quote:
Bepha J kaže: Pogledaj post
Svjesna sam da je u pitanju salicin, iako, nisam sigurna da li je riječ o topoli ili vrbi.S obzirom na visoku učinkovitost njihovih kapi u liječenju crijevnih i želučanih tegoba, ponadala sam se da bi uz salicin moglo otploviti još nešto korisnih sastojaka iz tog drveta, koje god da jeste i ublažiti tegobe, tek toliko da ne moram uzimati kortikosteroide.
Više ne potcjenjujem biljne lijekove otkad sam uz pomoć jednog biljnog proizvoda,nedavno u 14 dana izliječila dugogodišnje hemoroide.
Od ostalih eksperimenata koje sam primjenila na sebi ne bi li ublažila zujanje, najočajničkiji je čin bio onaj kada sam na uši stavila velike morske školjke, znate one sa zavijenim rupama, svezala ih gazom, na glavu natakla kapu, potom kapuljaču i otišla u crkvu, a sutradan u muzej.U tako velikim, polupraznim i akustičnim prostorima, školjka zahvaljujući valjda tim spiralnim rupama i zavojima proizvodi nešto što mojemu tinitusu koji je vrlo visoke frekvencije, jako godi.
Taj sam se dan odmorila od tog nemilosrdnog zvuka, sada opet ćekam zimu kada pod istom opremom mogu otići negdje , a da me ne spreme u ludnicu.
Jasno je da je u periodu dok se ne nose kape, to teško izvedivo, ali mi niko ne može zabraniti da kada mi je najgore, stavim obje školjke na uho dok sam doma.
Ako neko želi isprobati, neka si nabavi što veće školjke i uživajte...
Bok,
od kojeg si biljnog proizvoda izljecila hemeroide?
__________________
Ljudi kazu da ono sto svi trazimo jest smisao zivota. Ne mislim da je to stvarno sto trazimo. Mislim da ono sto trazimo jest iskustvo bivanja zivim, tako da ce nasa zivotna iskustva na cisto fizickom planu imati rezonance unutar naseg najunutarnjijeg bica i stvarnosti, tako da doista osjecamo blazenstvo sto smo zivi.
Joseph Campbell
alfredo nr.2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 15:20   #1009
Jel zna netko možda,kako se dowlnoada onaj e-book pod imenom Tinnitus MIracle ?Netko je bio stavio,ja sam skinula knjigu free u pdf i opet sam ju zagubila,sada ne mogu naći na netu više di da ju skinem!Knjiga ima 250 str.
vlasta29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 16:37   #1010
Quote:
vlasta29 kaže: Pogledaj post
Jel zna netko možda,kako se dowlnoada onaj e-book pod imenom Tinnitus MIracle ?Netko je bio stavio,ja sam skinula knjigu free u pdf i opet sam ju zagubila,sada ne mogu naći na netu više di da ju skinem!Knjiga ima 250 str.
Jedina knjiga koja vrijedi je link

Ostalo je nadrimedicina.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 18:41   #1011
Oprosti, to je knjiga, a ne čudotvorno izlječenje, a nakon svih troškova do sada, meni osobno 300 kn je puno za knjigu. No možda postoji netko tko ima knjigu i empatiju pa pošalje link ili pdf
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 18:43   #1012
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Oprosti, to je knjiga, a ne čudotvorno izlječenje, a nakon svih troškova do sada, meni osobno 300 kn je puno za knjigu. No možda postoji netko tko ima knjigu i empatiju pa pošalje link ili pdf
To je knjiga koja ti objasni da nema čudotvornog izlječenja i da se nemaš zašto sekirat.
Recimo, ja svoj tinitus čujem samo onda kad hoću, praktički ga mogu isključit i uključit.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 20:12   #1013
Pa da, osjeti se iz tvojih odgovora da si nekako iznad nas običnjaka koji stalno čujemo razne zvukove i šumove
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 23:19   #1014
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
To je knjiga koja ti objasni da nema čudotvornog izlječenja i da se nemaš zašto sekirat.
Recimo, ja svoj tinitus čujem samo onda kad hoću, praktički ga mogu isključit i uključit.
daj reci kak da ja svoje zujanje isključim ili mi ne gine ludnica

inače pozdrav svima, pročitala sam cijeli topic u nadi da ću se utješiti ali na žalost nisam
u lijevom uhu mi zuji oko godinu dana, ovaj tjedan se pojavilo i u desnom
Bilo je izdrživo ali ovo sad je užas.U glavi mi je kaos, ne mogu podnijeti buku vani na cesti, žamor, sve me izluđuje.
Uši su mi zaštopane kao da sam na velebitu, pritisak užasan, ali ne boli.
Samo neki osječaj punoće.
Prošli tjedan testirala sam sluh i nije dobro. Do 20 dcb ne čujem ništa. odmah mi preporučili aparatiće za oba uha i to bez daljnjih pretraga.
U djetinjstvu sam imala teške upale oba uha i vjerojatno je ta nagluhost posljedica toga.

Termin u bolnici sam dobila tek u siječnju 2014 i odlučila sam u ponedjeljak otići privatno, jednom od najboljih specijalista audiologa.
Svaki dan sam sve gore, padam u depru i mislim da će mi uskoro trebati i psihijatar.
Za sad mi malo pomognu tablete za smirenje ali do kad tako?
čekam ponedjeljak s velikom nadom, znam da mi neće riješiti zujanje ali da mi bar da neku terapiju da mi se uši odčepe

pozdrav svima
Jasna 1963 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 23:28   #1015
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Pa da, osjeti se iz tvojih odgovora da si nekako iznad nas običnjaka koji stalno čujemo razne zvukove i šumove
Već sam pisao o tome na ovoj temi pa su me pokopali pa sam odustao.

Za početak, sve ti treba biti jasno iz Heller-Bergman pokusa, počni odavde pa nastavi istraživati:
http://www.tinnitus-pjj.com/

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 14.09.2013. at 14:51. Reason: Q
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 10:40   #1016
Quote:
alfredo nr.2 kaže: Pogledaj post
Bok,
od kojeg si biljnog proizvoda izljecila hemeroide?
Pilex, ali sam popila dvije ture tj dvije bočice, još uvijek ne mogu doći sebi od iznenađenja, zašto to nisam ranije znala?Kažu da drži pola godine..., baš me briga..kupit ću ih ponovo.Te tablete +Iberogast, su dobitna kombinacija za svakog ko ima probleme s probavom, crijevima i sl
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 10:51   #1017
kralježnica

Quote:
vlasta29 kaže: Pogledaj post
Školjke tako sam i ja nešto mislila,a probat ću ovo sa školjkama.U međuvremenu sam naručila neke tablete sa one stranice t-gone što je netko davno stavio,da vidim da li ima kakvog efekta.Inače ne znam više nisam pametna,ima dana kada jednostavno želi me nema jer me izludi to sranje od zujanja.
meni pronašli uzrok:vratna kralježnica, Pitam , ima li lijeka, kažu :nema,navodno je loš protok krvi , neko suženje, a osteofiti su usmjereni prema unutra.
11. i 12.rujna tj u srijedu i četvrtak bilo mi je super, samo slabo pozadinsko zujanje, ali u petak sam se probudila u 5 h sa stravičnim zujanjem koje traje i sada dok ovo pišem, ali je verzija bez podočnjaka i migrene.Dakle, tu najgoru variantu, kada me boli glava, zuji, pritisak u ušima, pomućen vid još nisam ovaj mjesec imala čast doživjeti.
Ima li neko ovakav kao ja da mu se intenzitet ponekad smanji, pa da uporedimo vremena i pokušamo povezati s naglim promjenama u tlaku ili nekoj drugoj variabli?Znam da sam već dosadna s meteorološkim praćenjem, ali prilično sam sigurna da je kod takvih uzrok reuma, artritis i kralježnica.
Bepha J is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 14:03   #1018
Meni je audiolog na kontroli rekao da može biti povezana jačina s promjenom vremena tako da to da, a da je uzrok, ne vjerujem.. a ako imaš taj organski uzrok, probaj rješavati alternativom (ne pišem o alternativi nego samo spominjem - za moda), ima dosta preparata i tko zna, možda ti neki i pomogne?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 14:53   #1019
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Za početak, sve ti treba biti jasno iz Heller-Bergman pokusa, počni odavde pa nastavi istraživati:
http://www.tinnitus-pjj.com/
Pogledala sam link, ali tamo ne vidim nikakvu terapiju navedenu, osim samog naziva TRT?
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2013., 14:59   #1020
Moderatorsko upozorenje

Poštovane forumašice i forumaši, pozor!

Stavljanje linkova za download knjiga koje se inače prodaju nije dozvoljeno jer predstavlja kršenje autorskih prava i piratstvo. Zbog toga smo već dobivali opomene od raznih odvjetnika, nakladnika i sl. te ćemo vrlo strogo paziti da se takav sadržaj ne objavljuje na forumu.

Stoga vas lijepo molimo, a ujedno i upozoravamo, da ne zazivate postavljanje takvih linkova i da ni u kojem slučaju ne stavljate linkove za download sadržaja koji predstavljaju piratstvo jer ćemo takve stvari strogo kažnjavati i odmah ukloniti.

Neki od prethodnih upisa koji su kršili ovo pravilo već su uklonjeni.

Zahvaljujemo na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:14.