Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 22:31   #61
i nama se to dogodilo jer je hrastov parket iz hodnika povukao vlagu iz kupaonice u kojoj je procurilo po noći nakon što su majstori postavljali sanitarije (tikovini u kupaonici nije bilo baš ništa). no nije to bilo tako strašno, osim blagog "iskoritanja" nije bilo drugih oštećenja i mi nismo ništa poduzimali i sada, nakon 4 mjeseca već se taj parket pomalo i izravnao (ne još do kraja). meštar od parketa je rekao, ako se odlučimo, da mora to prebrusiti i lakirati, no mi ćemo pustiti ovako kako je jer nam ne smeta
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 22:34   #62
još sam htjela dodati - ako odlučiš sanirati ponovnim brušenjem - pusti nek se to sad dobro osuši jer je sigurno od vlage iz podloge i nema smisla popravljati dok se ta voda ne isuši
__________________
MiSviDoma
bamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 23:53   #63
Quote:
bamboo kaže:
ako se odlučimo, da mora to prebrusiti i lakirati, no mi ćemo pustiti ovako kako je jer nam ne smeta
jebate, ovi su mi najbolji sta im nista ne smeta..."NE SMEEEETA NISTA"

da sam barem takav...mozda bi zivio koju godinu vise...

vjerovatno i voda do koljena u kuci al nema veze
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2007., 23:19   #64
potrgan parket

problem sa novim parketom, naime jedan komad parketa je puknut na pola i malo zjeva. dal da se to zaljepi sa drvofixom, da li da izvadim i popunim sa nekom masom ili sa novim parketom (ali cu morati onda rezat sa flexom taj komad van i ubacit novi)

zanima me da li netko ima iskustva sto bi bilo najbolje da napravim, a da sacuvam kvalitetu parketa od prije


hvala
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 02:18   #65
Quote:
djidja kaže: Pogledaj post
problem sa novim parketom, naime jedan komad parketa je puknut na pola i malo zjeva. dal da se to zaljepi sa drvofixom, da li da izvadim i popunim sa nekom masom ili sa novim parketom (ali cu morati onda rezat sa flexom taj komad van i ubacit novi)

zanima me da li netko ima iskustva sto bi bilo najbolje da napravim, a da sacuvam kvalitetu parketa od prije


hvala
a da negdje linkas sliku, jer opis i nije bas zorno docarao o cemu se radi?
__________________
U potpunosti se slažem sa svim svojim neizgovorenim rečenicama
motofun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 13:20   #66
imaš u trgovinama henkelov (a i drugi proizvođaći) kit u tubi (kao silikoni i ostalo)
za parkete ,razlićitih nijansi najćešće hrast,bukva i jasen ,
to pukneš u fugu ,ostatak oko fuge oćistiš s vlažnom krpicom
ostaviš da se osuši (možda malo nabrekne) to skineš žiletom ili skalpelom
i to premažeš bezbojnim lakom ili lakom za parket
tigar_c2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 21:05   #67
Quote:
djidja kaže: Pogledaj post
problem sa novim parketom, naime jedan komad parketa je puknut na pola i malo zjeva. dal da se to zaljepi sa drvofixom, da li da izvadim i popunim sa nekom masom ili sa novim parketom (ali cu morati onda rezat sa flexom taj komad van i ubacit novi)

zanima me da li netko ima iskustva sto bi bilo najbolje da napravim, a da sacuvam kvalitetu parketa od prije


hvala
zaljepi s drvofiksom, optereti s nečim teškim i ostavi preko noći. Trebaš paziti da ne staviš previše ljepila i da teret kojim si opteretio parket se ne zaljepi za pod. drugi dan lagano krpicom i nitro razrijeđivaćem ,možda i malo šmirgla, očistiš. ako treba polakiraš rubove. sretno!
kaje is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:02   #68
parket truli?

Imam parket u dnevnom koji je na jednom mjestu poceo tamniti (tamo di mi je novi peso puno piskio-zasto je bas to mjesto izabrao ne znam, al sad je kasno ispravljati greske). U mjesec dana je povrsina dlana presla sa smećkastog prešao u tamno smeđe (skoro pa crno)-dakle, sigurno se radi o truljenju parketa.

Sto mi je činiti?
Čupati parkete do tog mjesta i stavljati nove?
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 23:14   #69
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Imam parket u dnevnom koji je na jednom mjestu poceo tamniti (tamo di mi je novi peso puno piskio-zasto je bas to mjesto izabrao ne znam, al sad je kasno ispravljati greske). U mjesec dana je povrsina dlana presla sa smećkastog prešao u tamno smeđe (skoro pa crno)-dakle, sigurno se radi o truljenju parketa.

Sto mi je činiti?
Čupati parkete do tog mjesta i stavljati nove?
nisam u parketu doma al mislim ak nije jako puno vlage bilo da je to samo ušlo i promjenilo boju zbog kiseline u pišalini.
probaj pitat parketare al ako ti je klasični parket onda ide cijela soba van al ak ti je onaj mali lamel parket onda samo daj mali dio
majstortomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 22:48   #70
Rupice u parketu - molim savjet

Naime problem je u slijedećem, prije 5 g. sam kupio stan, dao prebrusiti i prelakirati parket. Inače stan je star 18 g. Lani a i ove godine sam primjetio sitne rupice sa finom piljevinom, bolje rečeno prašinom na više mjesta. Supruga je iglom uspjela iz rupica izvaditi nekakve bubice, nisu crvi. Molim za savjet kako tretirati iste, ukoliko je netko imao sličnih problema. Da ne zaboravim spomenuti, rupica je bilo i prije lakiranja parketa prije 5.g.
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 10:38   #71
žao mi je, ali to su loše vijesti.
crvotočina... u parketu....pogotovo ako je tako dugo.....gotova priča. dok vam parkte traje-traje, kad ga skroz pojedu, čupaj i kupi novi. zašto niste odmah reagirali, prije 5 godina?!

mislim, možete ih i sad poubijati ali vjerojatno su već jako izjeli i jako oštetili drvenu strukturu, do mjere da je teško to kitati i zapunjavati. jer rupice su tek površinski znak,vrh sante, bitno je ono što je unutar drva.

žao mi je . ali najvjerojatnije ćete morati po novi parket.
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 14:43   #72
A onda izgleda ništa dok traje traje Prije 5 godina kada sam kupio stan parket je dobro izbrušen i prelakiran, površinskih " brazda" je vrlo malo bilo, a novih još uvijek nema, kako rekoh samo rupice. Da li vrijedi kakvim kemijskim sredstvom i kojim tretirati da se barem uspori propadanje parketa?
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 14:49   #73
"Drvocid".... Trebalo bi ga injektirati u svaki kanalić i rupicu, dobro natopiti parket s njim, naravno drvenu strukturu a ne lakiranu površinu, pa pustiti dan-dva da djeluje,a pod prekriti najlonom da otrov što sporije hlapi. Po mogućnosti i ponoviti. kad potom dignete najlon prizor nije bajan kad sve to izgmiže iz drva
moses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 19:15   #74
Zahvaljujem na savjetu! Probat ću na ljeto za vrijeme godišnjeg odmora. Nadam se da će pomoći.
gpetrovi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 21:28   #75
Rasušeni parket - kako zakrpati?

Imam parket, odnosno brodski pod koji je očito bio nedovoljno suh prije ugradnje, pa se postavljen osušio, stisnuo - i napravio kanjone između dasaka.

Međuprostor sam pokušao popuniti pomoću nekih sredstava koja su kao namijenjena za to - neki kit u boji drva; ali to se s vremenom osušilo i opet uvuklo u sebe i problem se ponovo pojavio. Naprosto, neznam kako bih efikasno uklonio, odnosno popunio te razmake.

Ako netko zna, molio bih za pomoć i rješenje.

Pozdrav,
__________________
Luđaci su u strahovito premoćnoj većini u svijetu (Henrik Ibsen)
Klodovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 10:58   #76
Quote:
Klodovik kaže: Pogledaj post
Imam parket, odnosno brodski pod koji je očito bio nedovoljno suh prije ugradnje, pa se postavljen osušio, stisnuo - i napravio kanjone između dasaka.

Međuprostor sam pokušao popuniti pomoću nekih sredstava koja su kao namijenjena za to - neki kit u boji drva; ali to se s vremenom osušilo i opet uvuklo u sebe i problem se ponovo pojavio. Naprosto, neznam kako bih efikasno uklonio, odnosno popunio te razmake.

Ako netko zna, molio bih za pomoć i rješenje.

Pozdrav,
Nikako osim eventualno ponovnim brušenjem, kitanjem i lakiranjem...neće biti savršeno, ali puno bolje nego ovako kako si radio...

Pozdrav,
Tomislav
cd_covers is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 11:39   #77
Quote:
Klodovik kaže: Pogledaj post
Imam parket, odnosno brodski pod koji je očito bio nedovoljno suh prije ugradnje, pa se postavljen osušio, stisnuo - i napravio kanjone između dasaka.

Međuprostor sam pokušao popuniti pomoću nekih sredstava koja su kao namijenjena za to - neki kit u boji drva; ali to se s vremenom osušilo i opet uvuklo u sebe i problem se ponovo pojavio. Naprosto, neznam kako bih efikasno uklonio, odnosno popunio te razmake.

Ako netko zna, molio bih za pomoć i rješenje.

Pozdrav,
neki svjetuju piljevinu koja ti ostane od brušenja pomiješati s lakom, popuniti fuge, lagano pobrusiti i onda lakirati.
budući da kažeš da se radi o kanjonima kit ti za to nije dobar, jer nije on za velike utore. probala sam jednom pa isto to dobila. osim toga kod mene je 2 godine i dalje ostao elasičan.
__________________
dear Lord,everyday in every way teach me to tend to my own business and to keep my big mouth shut...
especially when I don't know what I'm talking about
chateauxdeif is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 11:11   #78
parket: pomoć!

Ljudi trebam savjet.
Imam parket jasen (lamele) postavljen prije godinu i pol i to navrat nanos, još je i dobro ispao kako je moglo biti. Uglavnom, sada na jednom mjestu cca 1x1m se "skupio", tj. ima prostora između lamela - rasušio se zbog centralnog grijanja, a i zbog postavljanja u fušu, na brzinu i na dosta neravnu podlogu. Na ostalim mjestima je manje-više O.K.
Pitanje: da li se to može "pokrpati" jer se u stanu živi i nije se moguće iseliti na tjedan dana, a nije moguće niti stvari izbaciti.
Mislio sam samo taj jedan kvadrat nekako obljepiti, izbrusiti, prekitati mješavinom praha i ljepila za drvo (laka za parket!?), ponovo prebrusiti i prelakirati 3x.
Da li bi se to smjelo raditi, ako prijelaz postavim na granici dviju lamela?
Da li je to netko radio, znam da se to tako ne radi, ali nisam u mogućnosti iseliti cijelu sobu i obitelj da prelakiram cijeli pod.
Da li se brušenje može izvesti ručnim alatom (tračnom ili vibro brusilicom)?
Nisam parketar, ali nisam niti tutlek, asistirao sam majstoru fušeru pri postavljanju parketa.
Mjesto je odmah kod ulaza u sobu ispred vrata, pa bi se svaki moj zajeb jako vidio.
Hvala
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 13:53   #79
što je, ovdje nema parketara???
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 14:29   #80
koliki ti je prostor između lamela koji se "otvorio"?
nisam stručnjak no mišljenja sam da svako krpanje ljepilom i piljevinom bi se vidjelo. i kod mene je slična situacija, doduše nije lamel nego masiv, na mjestima se "povukao" i ostavio prostor od 1 do 2 mm, nije tako vidljivo pa ga ne namjeravam dirati. postavljen je savršeno (brat mi je parketar) i odlično izgleda. i još da kažem kako je prije toga bio u suhoj prostoriji 3 godine u mirovanju. tako da je bio 100% suh prije postavljanja a valjda je , i kao što navodiš, zbog grijanja ili štajaznamveć stvorio pukotine i skupio se. mislim da je trajno rješenje da izvadiš taj 1 m² i presložiš ga ponovo.
upravitelj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:40.