Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 11:34   #401
Čitam par zadnjih stranica ove teme i vidim da je više puta postavljeno pitanje cijene i otkupa, ali nema odgovora. Malo sam pogledao po netu, spominju se neki Talijani koji su otkupljivali po 11,5 kn/kg lješnjaka u ljusci, navodno da Kraš kupuje samo iz uvoza.

Ima li netko dodatnih informacija gdje plasirati par tona lješnjaka, te koja je prosječna veleprodajna cijena očiščenog ili neočiščenog lješnjaka?
stil21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:15   #402
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Čitam par zadnjih stranica ove teme i vidim da je više puta postavljeno pitanje cijene i otkupa, ali nema odgovora. Malo sam pogledao po netu, spominju se neki Talijani koji su otkupljivali po 11,5 kn/kg lješnjaka u ljusci, navodno da Kraš kupuje samo iz uvoza.

Ima li netko dodatnih informacija gdje plasirati par tona lješnjaka, te koja je prosječna veleprodajna cijena očiščenog ili neočiščenog lješnjaka?
imam info od proizvođača da je dogovorio 12-13kn u ljusci, a za očišćeni traži 40-50.. prije ga je prodavao za 30kn.....
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:06   #403
Quote:
stil21 kaže: Pogledaj post
Čitam par zadnjih stranica ove teme i vidim da je više puta postavljeno pitanje cijene i otkupa, ali nema odgovora. Malo sam pogledao po netu, spominju se neki Talijani koji su otkupljivali po 11,5 kn/kg lješnjaka u ljusci, navodno da Kraš kupuje samo iz uvoza.

Ima li netko dodatnih informacija gdje plasirati par tona lješnjaka, te koja je prosječna veleprodajna cijena očiščenog ili neočiščenog lješnjaka?
Besana World - upiši u tražilicu i probaj s njima stupiti u kontakt.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 10:59   #404
https://docs.google.com/forms/d/1SRP...skSOduWw/edit#

Bio bih Vam zahvalan kad biste mi mogli ispuniti ovu anketu, hvala unaprijed
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 12:40   #405
Jesam,

ali ti ne piše "sam imam lješnjake doma, pa ih ne kupujem"

Tu bi vidio koliko osoba uzgaja lješnjake, i ili ih ima doma jedno 2 stabla.

Zatim nemaš pitanje o količini pojedenih lješnjaka ? Zašto ? Pa trebao bi znati prosječnu potrošnju !

sjedi -4, iz zalaganja............;O)............
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 14:06   #406
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Jesam,

ali ti ne piše "sam imam lješnjake doma, pa ih ne kupujem"

Tu bi vidio koliko osoba uzgaja lješnjake, i ili ih ima doma jedno 2 stabla.

Zatim nemaš pitanje o količini pojedenih lješnjaka ? Zašto ? Pa trebao bi znati prosječnu potrošnju !

sjedi -4, iz zalaganja............;O)............

Znam, znam, ali anketa nije moja nego od frenda, da se mene pita još bih malo nadopunio anketu sa nekim stvarima, ali to je njegova stvar ne moja
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 23:24   #407
Jel prekasno sad za sredivanje njive ( malčiranje, stajnjak, oranje) za sadnju u 11.-om mjesecu?

Jel postoje kakvi poticaji za cca 4000 m 2 nasada?
Dal je obavezna analiza?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 11:03   #408
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Jel prekasno sad za sredivanje njive ( malčiranje, stajnjak, oranje) za sadnju u 11.-om mjesecu?
Ovisi koliko si brz i kakve će biti vremenske prilike.
Teoretski je moguće obaviti pripremu tla.

Quote:
Jel postoje kakvi poticaji za cca 4000 m 2 nasada?
Neznam točno, u uzgoj ulaziš samo zbog poticaja?

Quote:
Dal je obavezna analiza?
Nije obavezna ali je više nego poželjna. Uz rezultat analize dobiješ i savjet o vrsti i količini gnojiva koje moraš unjeti u zemlju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 22:34   #409
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Ovisi koliko si brz i kakve će biti vremenske prilike.
Teoretski je moguće obaviti pripremu tla.



Neznam točno, u uzgoj ulaziš samo zbog poticaja?



Nije obavezna ali je više nego poželjna. Uz rezultat analize dobiješ i savjet o vrsti i količini gnojiva koje moraš unjeti u zemlju.
Sutra dolazi traktor na malčiranje.
Nakon toga bi išao napraviti analizu. Moram saznat gdje se to može najbrže odradit. Ja sam u Zagorju.

Inače sam mislio da odradim malčiranje, rasipam po parceli stajski gnoj, oranje, frezanje ili tanjuranje ( neznam šta je bolje), možda malo povaljati, iskolčiti rupe za sadnice i odradit sadnju tokom 11.-og mjeseca.
Znači to sve bez analize. Par ljudi mi je reklo da si napravim analizu, pa razmišljam da ipak onda i to ubacim u pripremu.
Al sad je pitanje koliko brzo može analiza biti gotova i di ju odraditi.
Koja je uopće cijena analize?

Što se tiče poticaja, pitao sam tak bezveze. Nemam se volje odmah u startu zezat sa državom i bolesnom birokracijom. Čisto me informativno zanimalo ako netko zna.
Ionako nemam vremena za pribavljanje dokumentacije.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 13:51   #410
Analizu napraviš na Agronomskom fakultetu u Zagrebu. Mislim da se ne čeka predugo za rezultate.

Planirana priprema sasvim je dobra. Kada dobiješ rezultat analize još možeš prije sadnje a prema potrebi razbacati mineralno gnojivo.
Cijena je oko 200 kuna.

Imaš osigurano tržište za lješnjake?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 14:40   #411
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Analizu napraviš na Agronomskom fakultetu u Zagrebu. Mislim da se ne čeka predugo za rezultate.

Planirana priprema sasvim je dobra. Kada dobiješ rezultat analize još možeš prije sadnje a prema potrebi razbacati mineralno gnojivo.
Cijena je oko 200 kuna.

Imaš osigurano tržište za lješnjake?
Analizom dobijem potpunu uputu što moram napraviti prije sadnje?

Imam dvije parcele, jedna od druge 800 m. Jel treba za obje analiza ili je dovoljno samo na jednoj odraditi?

Tržište nemam osigurano, to ću u hodu. Imam nešto u vidu, pa ćemo vidjet kaj bude. nije to tako puno da se nebi moglo riješit preko familije. bumo papali

Novi sam i mlad u poljoprivredi ( ono iz dječjeg doba ne računam). Imam te dvije parcele na kojima raste trnje, pa sam odlučio posadit nešto da to ipak bude u nekom redu. A i volimo lješnjake, pa eto.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 16:54   #412
http://www.mps.hr/UserDocsImages/pro...naliza_tla.pdf

Da ne ponavljam šta dobiješ analizom. Imaš i upute kako uzeti uzorke tla.

Za obje parcele napravi analizu.

S obzirom da nemaš osigurano tržište neće ti biti lako ali drž'se. Sretno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 19:18   #413
Ok, hvala ti puno.
Sutra zovem analitičare da vidim ko moze najbrže odraditi analizu da stignem odradit gnojenje, oranje i frezanje za lijepog vremena.

Što se tiče tržišta, neznam zašto, ali nekako se toga ne bojim. Vjerujem da će se to riješiti.

Moram si izmjeriti parcele, pa da vidim koliko to uopće bude sadnica.

Na koliko ih sadit, ima više varijanta. Navodno vec na 3x3 rastu odlično.

Malciranje danas prošlo odlično. Nemam kaj raditi prije gnojenja.

HTC x
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:37   #414
dal je 3x3 pregusto za sadnju?
Nemam mjesta na parceli za velike strojeve, pa je 3x3 dovoljno što se tiče mehanizacije.
Jel to pregusto za biljku?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 14:15   #415
Razmak od 3 metra između sadnica u redu je dovoljno, no razmak između redova trebao bi biti nešto veći, 4 do 6 metara.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 08:44   #416
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Razmak od 3 metra između sadnica u redu je dovoljno, no razmak između redova trebao bi biti nešto veći, 4 do 6 metara.
Zašto?
Da li zbog same biljke ili zbog održavanja?

Jučer sam bio na plantaži gdje vlasnik ima 3 metra između redova i 2 metra između sadnica u redu. Sve je u najboljem redu. Lješnjaci su odlični.

Na 3 metra između redova bez problema mogu sa Tomovinkovićem, znači da ću moći i između sadnica ako će biti potrebe.

I kako se zove parcela na kojoj su lješnjaci?
Vinograd je mjesto gdje se uzgaja grožđe, a kako bi bio pravilan naziv za lješnjake? lješnjakograd ?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 16:37   #417
Veći razmak između sadnica olakšava održavanje tla i njegu biljaka. Osim toga, ako je između krošnji više prostora, manje će se javljati bolesti i štetnici.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 22:25   #418
Ok, jasno mi je. Mislim da cu ja onda ići na 3.5x3.5.
Vidjet cu na vlastitoj koži kak to bude, pa sljedece parcele sadim po nekom iskustvu.

HTC x
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2015., 16:13   #419
mladice ljeske

da li mi neko moze odgovoriti kako da uklonim mladice oko ljeske,ne rezanjem vec spricanjem nekim herbicidom?Hvala unapred
goca1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 13:09   #420
na koji način najpovoljnije ograditi parcelu lješnjaka?do koje visine postaviti mrežu-ogradu da bi se nasad zaštitio od divljači?
brijac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.