Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2012., 22:22   #221
zar nisi naišla na kolpa-san i aquaestil?
prve slovenske, druge naše
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:39   #222
jesam, ove druge, hrvatske.
napravio mi covjek ponudu u bauhausu, oko 4000kn bi me izaslo :/
i u jadran impexu sam dobila ponudu, 3700, mislim da je isto aquaestil.
kada oko 1000kn
vrata nesto vise od 2000kn
i faking pdv 25%

kolpa san su skuplje koliko sam cula, no ici cu i njih pogledat.

vidjela sam u pevec katalogu greenline, nisu skupe i naisla sam na jednu vizualno gotovo identicnu jednoj skupljoj koja mi se svidja, sunset linija. no sumnjam da je kvaliteta priblizno slicna. svakako cu ici pogledat.
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 22:52   #223
znam da i montkemija radi kade.
ima li kod tebe vodotehna pa da pogledaš?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 23:09   #224
mislim da nema.

moguce da se cijene dosta razlikuju za iste/slicne artikle u razlicitim trgovinama?
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 23:05   #225
Još jedna vrata na kolpinoj kabini su se raspala na komadice... Danas oko 12h, srecom nikog nije bilo u kupaoni. Kupljena prije 4 godine u Ferotermu. Da li se moze nekom javiti vezano uz to, buduci da je očito riječ o tvorničkoj grešci jer ima već previše takvih slučajeva.
predrag3003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 08:45   #226
Quote:
predrag3003 kaže: Pogledaj post
Još jedna vrata na kolpinoj kabini su se raspala na komadice... Danas oko 12h, srecom nikog nije bilo u kupaoni. Kupljena prije 4 godine u Ferotermu. Da li se moze nekom javiti vezano uz to, buduci da je očito riječ o tvorničkoj grešci jer ima već previše takvih slučajeva.
Možeš se javiti izravno u Kolpu ili fero Term, ali nema ti tu pomoći.
Meni se to dogodilo, eksplodirala su u zoru i raspršila se u komadiće ne veće od nokta. A zamisli dijete tuširamo u toj kabini svako veče. Kad me infarkt nije pogodio neće nikada i kad im to sve nisam odnio i strusio na glavu.

Naravno, ni nakon 20 mailova i pisama, nisu htjeli priznati da je to do njih već su nas optužili da nismo održavali kabinu. A žena mi oko te kabine visi više nego oko mene. te protiv kamenca, te protiv bakterija, te cilit te ovo te ono....ali džabe. Nigdje u uputama nema upozorenja na te klizače jer misliš da su napravljeni tako da će funkcionirati bez obzira što su u dotiaciju sa vodom (hrđa, kamenac....). Ma vraga, kineska sranja ubačena u kolpu.

Problem nastaje u klizačima (kotačićima), jer se oni blokiraju od nakupine kamenca, vrše pritisak na staklo jer prilikom blokiranja ti ih u principu fizički vučeš ali oni se ne rotiraju i tako dolazi do pucanja stakla.

SAVJET ZA UBUDUĆE: jednom mjesečno obavezno skinuti klizače, namočiti ih u ocat ili pošpricati sredstvom protiv kamenca (svejedno bitno da skineš kamenac), dobro očistiti, osušiti i nauljiti WD sprejom. A jednom godišnje promjeniti klizače (moja preporuka).
Ima ih samo u Fero Termu i jedan košta 80 kn, ja kupio prije 2 tjedna.
Gornji klizači nisu toliki problem, jer do njih voda rijetko dolazi, već treba obratiti pažnju i redovito održavati donje klizače.

Na žalost to je jedini način, naručiti novo staklo i ubuduće paziti-redovito skidati i održavati.

Još važnije: servis koji će ti doći promjeniti staklo će ti za svaki klizač naplatiti mslim oko 180 kn, zato si ih odi kupiti sam u Fero-term za 80 kn. Jbga 4 komada samo za dolje x 180 kn nije isto što i 4 komada po 80, a još imaš i 4 komada za gore, znači ukupno 8 komada.
Pa ti sad računaj + staklo.

Ako sam pomogo bit će mi drago.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.

Zadnje uređivanje casio : 18.09.2012. at 08:54.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2012., 17:53   #227
Zna li netko otprilike koliko bi koštala najjeftinija tuš kabina sa kadicom, nova naravno.
Hvala.
__________________
https://youtu.be/A9Pmar-fswQ
smoky 9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 09:56   #228
poštovani,

trebam savjet:
umjesto stare tuš kabine ugradio bi novu, ali razmišljam između par kutnih modela različitih proiuzvođača (radi se o kutnoj kadi 90x90x190)
1. voxort na akciji u ferotermu po nekih cca 1.800 kn - ima po dva klizača (4 klizača po vratima) + staklo 6 mm + u ferotermu kažu da je to njihova robna marka lpa da su im svi dijelovi lako dostupni i dobavljivi + magnet zaista jako zatvara vrata + vrata se dolje mogu otlačiti radi lakšeg čišćenja

2. kolpa san Q-line u ferotermu nekih 1.800 kn - vrlo slična voxortovoj, ali ima staklo 5 mm, slabiji magnet i nema duple klizače

3. kolpa san orion TKK 90 u ferotermu nekih 3.100 kn za gotovinu - iskreno ne vidim neke posebne razlike u odnosu na Q-line, a cijena je znatno veća

4. Delta Sara kabina - nisam ju vidio uživo, košta cca 2.500 kn

Iskreno - najviše me privlači gore navedeni Voxort no strah me je da li će njegov bočni profil (koji se hvata za zid) preći izbušene rupe na pločicama od bivše kabine. Naime taj profil na voxortu je samo 2,3 cm za razliku od npr. kolpe san koja varira od 3,5 do 4,2 cm

da li imam razloga za brigu?
ima li tko iskustva s Voxort tuš kabinama?
kakve su ove Delta tuš kabine?

HVALA!
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 16:42   #229
Evo, molim za pomoć.
Naime, već neko vrijeme sam u potrazi za tuš kabinom koja treba imati tri staklene stranice, (znači, nemam, mogućnost staviti tuš kabinu u kut, nego na ravan zid). Dimenzije koje bi bile idealne su 80 * 100 cm, s time da bi mi bilo draže da su vrata klizna,ali i vrata na pante su opcija.
Do sada sam dobio par ponuda od privatnika za izradu takve izvedbe koju tražim, od kaljenog stakle 8 mm debljine, a cijene se kreću cca 7800 do 10000 kn bez pdv-a.
Da li je moguće proći jeftinije, pitam iz razloga što smo žena i ja obišli 10-ak salona kupaonske opreme, i samo u jednom smo naletili na tuš kabinu sa 3 staklene stranice.
Evo stavljam i dva linka, cijenio bih bilo kakav savjet gdje da potražim nešto slično.
LP

http://lh4.ggpht.com/--EYJnvsU2NA/TM...2520stakla.jpg

http://www.tuskabine.com/wp-content/...dovratnika.jpg
#Leo# is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2012., 17:11   #230
kod mene je obrnuto: jednoj kupaonici tuš kada dimenzija 80x80 bit će mi s 3 strane okružena zidom, tako da vjerojatno ne mogu nabaviti tuš kabinu, nego samo tuš kadu i namontirati nekakva klizna vrata s ove jedne slobodne strane. malo sam guglala, ali ništa pametno nisam pronašla o toj opciji. ima li netko sličnu kadu ili zna što da tražim i gdje?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 19:51   #231
Kakadu tuš kade 80x80 imaju skoro svi, a 80 ti je premalo za klizna vrata - morat ćeš staviti obična. Međutim to nije problem naći.
Leo, ono što ti tražiš sam vidjela u Ferotermu i Termocommercu u Zgu kad sam ja tražila. Ako i nema izloženo, puno proizvođača to ima u ponudi (pa čak i Kolpa, Inda a ima i jeftinijih)
Elle Vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 21:26   #232
http://www.kms-prom.hr/tus-kabine-duka/118-189

Ja sam fasciniran ovim...

Nema klizača,okova...samo staklo i nosač.

Dolje kadica od akrila ,niskopodna,sifon u glazuri, estrichu..

Inače imao sam polukružnu tuš kabinu s vratima bez točkića, s klizačima koji su gore klizili po alu profilu koji je odmah bio i okvir držač akrilnog stakla.Jedna fiksna ploha i vrata, mana je bila ta što sam je našao samo u kombinaciji od 70 cm, sve skupa, pa je bilo malo usko...malo malo pa bi se iz kupatilo čulo lupanje lakta o stranicu...

Za svaku preporuku, nije bilo točkića, pa se nije imalo što kvariti, eventualno podmazati s vremena na vrijeme...plastika na staklu blago zamućena, ne vidi se kamenac uz normalno održavanje, sigurnost zajamčena, sto puta sam zapeo i samo se savija, ne puca kao staklo...istalacija je bila laka, vodilice u zidu su bile utiplane a vrata i fisni dio sam samo "ubacio" između dva zida u dvije vodilice..poslije malo silikona i voila..

Ali eto zaljubih se u walk in...i trenutno je kut kupatila razrovan, a opcije se razmatraju...

http://www.1klik.hr/pretraga/1/9/V2F...20in..tu%C5%A1

http://www.uredidom.com/Portals/0/In..._kabina_03.jpg

http://www.akvabutik.com/images/tu%C...10892_6970.jpg
__________________
20 god vojske

Zadnje uređivanje maystor1 : 28.10.2012. at 21:37.
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 13:58   #233
Pozdrav svima.Kupujemo stan, pa ćemo trebati i mjenjati postojeću tuš kabinu.Zanima me kod skidanja stare tuš kabine i tuš kade, da li se može iskoristiti postojeći stup i tuš ilil se i to mora zamjeniti?
Zbog malog prostora odgovaraju nam jedino dimenzije od 80x100 cm, a pošto smo iz manjeg mjesta moramo naručivati online i bez montaže, pa me još zanima da li je montaža jednostavno skini stare elemente i postavi nove ili je malo kompliciranije?
Dobili smo sljedeću ponudu pa me zanima vaše mišljenje:
KOLPA TUŠ KADA RUMBA 100X80/O 1 KOM 1.709,300
KOLPA TUŠ KABINA ORION TKK 80X100/CH SILVER 2.788,97

To izađe negdje oko 4500 kn.E sad ako mi uz to treba i stup (ili kako se već zove) onda je to dosta visoka cijena.
Šta mi još uz tu kadu i kabinu treba da bih dobio gotov proizvod?
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 14:09   #234
Jesi razmišljao da zidaš tuš kadu? staviš pločice i vrata
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 16:42   #235
Ma kupaonica je već uređena, ima dobre pločice i sve ostalo, jedino je tuš kabina mala (80x80) i želimo ej zamjeniti novom, većom, i usput povećati prostor jer bi nam 100x80 bilo taman dovoljno.Znači nikakvi drugi radovi osim zamjene tuš kade i kabine
libertas30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:04   #236
Quote:
libertas30 kaže: Pogledaj post
Dobili smo sljedeću ponudu pa me zanima vaše mišljenje:
KOLPA TUŠ KADA RUMBA 100X80/O 1 KOM 1.709,300
KOLPA TUŠ KABINA ORION TKK 80X100/CH SILVER 2.788,97
ja imam isto tuš kadu rumba (120 x 80), ali sam zbog iskustva forumaša s kolpinim tuš kabinama uzela aquastil kabinu, a ne kolpu.

pogledaj malo ovu temu detaljnije, pa ćeš vidjeti zašto.
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2012., 17:29   #237
Mi imamo Reflex, doduše imamo zadanu nišu pa su u pitanju samo vrata. I iznimno smo zadovoljni.
U Zagrebu ih drži Volfprom.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 16:39   #238
Prije mjesec dana smo si sami sazidali tuš kadu i nikada više ne bi kupio neku plastičarku!
MARSILdoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 18:16   #239
Kako ste napravili? Samo od pločica "kadu"? Može neka slika. :=)
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 15:36   #240
Situacija se malo promjenila, naime, kako je kupaonica malih dimenzija, ipak smo se odlučili na tuš kabinu 80 x 80 cm.
Dakle, i klizna vrata otpadaju, u igri su isključivo vrata na pante.
Ako netko zna gdje bi se mogla nabaviti takva 80 x 80 TROSTRANA tuš kabina (dakle, samo ne za "u kut" nego prislonjena uz ravan zid) od kaljenog stakla, "modernog" i "čistog" izgleda (bez okvira, samo okovi, pante,vrata, kaljeno staklo) molim lijepo da se javi....
Također pozivam sve koji se bave takvim radovima da bez ustručavanja daju svoju ponudu na PM, evo podataka :

tuš kabina 80 x 80 x 200 cm (visina)
kaljeno staklo 6 ( ili 8 ) mm
vrata na pante

Dakle, na umu imam nešto ovakvo (vrata mogu biti duž cijele stranice) :

http://www.livinghouse.co.uk/acatalo...-enclosure.jpg

Hvala svima unaprijed.
#Leo# is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:48.