Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 09:45   #41
Ok! I sretno ti bilo s njima
kurjoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 21:09   #42
Mali "tip" za spajanje aparata...

Iz iskustva, dajte monteru tih njegovih 500-600-700Kn, i nek' vam kuhinja bude, kada on ode, spremna za kuhanje.
Zasto to pricam?
Ljudi si misle ustediti pa si struju idu spojiti sami, ili sogor, ili brat... za vodu budu vec zvali vodoinstalatera, za plin plinara, pa dodje vodoinstalater pa se mota oko sifona 2-3 sata jer kak ce naplatiti 300tinjak kuna ak' ga spoji za pol sata, e onda dodje plinar i sam izlazak na teren naplati 150 Kn+rad+materijal.
Struja je ipak najsladji dio u kojem monteri vole napraviti se ludi i onda ga poslje svi psuju, konkretno kod perilice, posto je struja u 90% slucajeva iza nje a vi ste mu rekli da ce te si sami struju spojiti, on vam fino kabel povuce u sudoper zajedno sa odvodnim i dovodnim crijevom za vodu pa si vi fino kad budete htjeli spojiti istu na struju skinite coklu, odsarafite perilicu, izvucite je van, spojite struju, vratite perilicu natrag, postelajte frontu da bude kao i prvi put, ponavljam-postelajte frontu i tako ste si uspjesno spojili struju na jednom aparatu .
Treba li pricati uopce o odvodnom crijevu nape, kog se za to zove, crijevara?
I kao najvaznija stvar "ZASTO" dati monteru da sve spoji je i ta sto ce on zaraditi nesto za sebe na taj nacin i onda ce vam biti puuuno umiljatiji za sve druge blesave prohtjeve koje budete imali
Logicno, ne?
A ovak' se osudjujete na jos bar 2 majstora koji ce brljati po kuhinji i koji ce uvijek kriviti onog prije njega "jer mu bas radi toga sto je onaj prije to tako napravio nesto ne valja" te ce te na kraju krajeva i vise platiti.
Pa tko voli nek' izvoli.
Samo pazite, ukoliko ste se monteru ucinili kao "cicija" ili mozda "picajzla" te mu jos uz to sve niste niti casu vode ponudili covjek zadrzava pravo da vam odbije spajanje svega gore navedenog jer ga, na kraju krajeva, u tom slucaju niti ne zasluzujete, ne?
m.ar.e.s is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 08:33   #43
Mi smo se ipak odlučili za dobrog stolara (umjesto Duplića), koji nam je sam rekao da on ima dečke za spajanje aparata, ali da dućani ne priznaju garanciju (konkretno, Kralj commerce iz Čulinečke gdje imam namjeru kupiti 5 aparata), te da nam zato preporuča ipak dogovoriti s njihovim montažerom spajanje.
Može li mi netko rasvijetliti tu misteriju "spajanja" od strane neovlaštene osobe, tj. da li se zaista ne priznaje garancija?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 14:31   #44
...

kuhinju od duplica sam narucila u 5om mjesecu trudnoce. kada je mala imala 9 mjeseci nazvala sam gazdu i pitala ga za njegovo mentalno zdravlje. naime, jos uvijek mi nisu bili stigli svi dijelovi kuhinje.
iskreno? bjezite od duplica. krajnja neorganiziranost, imaju super stolara, al za tu lovu - mi smo je platili 20 tisuca kuna, dobijete mnogo bolje, organiziranije i kvalitetnije kuhinje.
oni su zbilja poluidijoti.
baj d vej, jos uvijek cekam vijke za kuhinjske elemente, koji mi jos nisu stigli. dijete mi ima 21 mjesec..
__________________
štedim pa šta košta da košta
sidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 15:39   #45
Ne znam kaj bi rekla na ovo Sidorino iskustvo, ja iz svog osobnog iskustva s njima mogu samo reći - sve 5.

Moja kuhinja je rađena prije ca. 18 mjeseci (salon u Zagrebu, Velesajam) i cijeli je proces trajao koji dan više od 2 mjeseca, od mog prvog informativnog ulaska u salon do montirane kuhinje. Rok isporuke je bio 30 dana od uplate prvog dijela, 30%, i to je poštovano. U međuvremenu, nama su se radovi na instalacijama u kuhinji produžili za dva dana i bez problema su nam izašli u susret i prebacili montažu za dan koji nam je odgovarao. Svi elementi su došli smontirani, upakirani u zaštitnu foliju i potpuno ispravni. Isto tako, kad su došli, primili su se posla i nisu stali dok sve nije bilo na svom mjestu i još su počistili sve za sobom i odnijeli otpad.

U minus mogu računati što su došli 2 sata kasnije od najavljenog i što su propustili ponijeti staklokeramičku ploču sa sobom (kupljena je kod njih, ostali aparati ne). No to je riješeno na licu mjesta, majstori su u međuvremenu završili montažu ali su uredno čekali dok ploča nije došla iz skladišta da ju mogu montirati.
Mrs Flick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 07:45   #46
Quote:
vinova lozinka kaže: Pogledaj post
Može li mi netko rasvijetliti tu misteriju "spajanja" od strane neovlaštene osobe, tj. da li se zaista ne priznaje garancija?
Sve ovisi o tome na koga naletiš u slučaju reklamacije, jer mnogi će se pozvati na ono: "Nije spojila ovlaštena osoba, a svi koji nisu serviseri su neovlašteni", pa će to iskoristiti kao razlog da ti naplate.
Bez obzira što je spajanje izvršio školovani električar i posao napravio po svim pravilima i uputstvima proizvodjača.

Imao sam taj slučaj sa jednom grijačom pločom koju sam spojio, a nije radila.
Kad sam zvao servisera, prvo je pitanje bilo: "Da li ste Vi ovlašteni da to radite?"
Srećom je čovjek bio pošten pa je priznao garanciju, jer je prilikom popravka ustanovio da je montaža bila ispravna i da je greška u proizvodu.
Što se plina tiče, uvijek ostavim ovlaštenim serviserima da to spoje.

Neke trgovine imaju u paketu sa cijenom uredjaja i besplatnu montažu, ali to je potrebno prethodno pitati.
__________________
Z
zoranp is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 10:05   #47
Exclamation

Pozdrav svima,

Moje iskustvo s Duplićem je katastrofa i bježite od te firme. Od kud da počnem.
1. Bezidejnost i nezaineterisaranost prodavača u Solidumu. (radi se o desecima tisuća kuna-meni je to puno, njima očito nije)
2. Sve što je naručeno kasni barem mjesec dana. Ne zovu oni mene da kasne, što bih očekivao, već ja njih moram svako malo zivkati. Onda se jave da su oni kod zgrade, a s nikim se nisu dogovorili kada dolaze, a ja na drugom kraju grada.
3. ormar rade 3. puta i još nije gotov. Takav isti Eduro napravi za 3 sata.
4. Kuhinja: isporuče (s mjesec dana kašnjenja) pola medijapan elemenata i pola iveral jer medijapan nije bio gotov, a meni to nitko nije rekao (poslovnost na kvadrat).
5. Ostatak kuhinje isporučen: oštećena jedna velika medijapan površina, krivo izmjereni elementi, nekantiarana radna ploča, itd.

A da fora bude najveća, moraš im sve platiti da ti dođu montirati. Sada mi preostaje samo molitva da se to završi jer osim udruge Potrošač nemam ih s čim dovesti u red.

Bježite od njih.
in-vino-veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 13:00   #48
Hello svima,
I mi smo radili kuhinju kod Duplića i konačnim rezultatom smo zadovoljni ALI izgubili smo poprilično živaca do završetka radova. Rok isporuke nije bio problem (cca mjesec do mj. i pol) međutim, nakon prvog postavljanja dolazili su još 2,3 puta da poprave/izmijene ono kaj su sfušali. Redom, kriva visina kuhinje, prekratak šank, kriva boja fronti na nekoliko ormarića, na krivom mjestu bušene ručke ormarića, totalno fulana pozadina šanka... Poludili smo! Nakon svih mogućih ispravljanja fušanog, konačno smo zadovoljni kuhinjom (čak i nakon punih 8 mjeseci )!
E da, i nismo im odmah sve platili - avans je bio nekih 30% a zbog svega gore navedenog, ja sam odugovlačila s plaćanjem ostataka a oni mi nisu imali šta reći na to.
Ukupni dojam: preležerno pristupaju poslu iako sve fuševe za koji su oni krivi plaćaju njihovi djelatnici (bilo stolari, bilo "dizajneri")... osim živaca - to ide iz našeg džepa
Astre is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 12:49   #49
Evo da se i ja uključim u raspravu o Duplićima.Naša kuhinja montirana je jučer i mi smo prezadovoljni montažom i izgledom. Od izrade ponude ( na Velesajmu) do mjerenja i montaže prošlo je mjesec dana a montirali bi i prije da mi nismo morali čekati bojanje zidova. Dečki su stigli jučer i montirali sve jučer (jedino što su kod mjerenja izmjerili 3 cm kraće ali i to je riješeno isti dan)!

Uglavnom, mi smo jako zadovoljni i naše iskustvo je takvo da Duplić&Duplić možemo toplo preporučiti svima!
A ovo je naša kuhinja:
maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 13:47   #50
Quote:
maan kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja uključim u raspravu o Duplićima.Naša kuhinja montirana je jučer i mi smo prezadovoljni montažom i izgledom. Od izrade ponude ( na Velesajmu) do mjerenja i montaže prošlo je mjesec dana a montirali bi i prije da mi nismo morali čekati bojanje zidova. Dečki su stigli jučer i montirali sve jučer (jedino što su kod mjerenja izmjerili 3 cm kraće ali i to je riješeno isti dan)!

Uglavnom, mi smo jako zadovoljni i naše iskustvo je takvo da Duplić&Duplić možemo toplo preporučiti svima!
A ovo je naša kuhinja:
Baš je slatka kuhinja , šta će se prvo kuhati u njoj da mogu doći ?
malimišo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 11:56   #51
Halo,
jednostavno sam morao reagirati na ove vaše postove i iznjeti svoja iskustva sa duplićima.
Obišli smo sve kuhinjske salone u Rijeci, bili smo po Zagrebu, čak smo išli u IKEU u Austriju i vratili se u Duplić&Duplić. Jednostavno su imali najbolju cijenu za ono šta smo mi tražili. Kuhinju nam je sastavila Kristina (cura koja radi u Rijeci). Jednostavno sa nekim rješenjima koja su u Meblu, Semeraru, Istradomu... samo komplicirali i kunuli se da je neizvedivo.
Kod njih smo odmah naručili i sve aparate (cijena cca ista kao u tehnomaxu) i platili 50% kuhinje. E tu sam počeo grist nokte i čupat kosu jer sam onda naišao na ovaj forum i već sam se skoro pozdravio sa kuhinjom i lovom. Rok isporuke je trebao biti 30-45 dana.
Nakon 30 dana zovem ja njih i kažu mi: Kuhinja dolazi prekosutra. I to stvarno, dva tipa iz Zagreba došli su po najvećem snjegu i buri na skoro najveći otok na Jadranu i za cca 4-5 sati smontirali kompletnu kuhinju, ugradili aparate, popili kavu, naplatili i nestali. Aparate tj. pećnicu i ploču sam sam spojio kao i sifon od sudopera (neš posla). Evo, kuhinja ima oko mjesec dana i radi savršeno, sve klapa i sve je na svojem mjestu.
Duplići, svaka čast.
curicta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:38   #52
Thumbs down katafakingstrofa

Nakon nevjerojatne epizode u Duplićima jučer, definitivno ne želim od njih ništa.
Ne mogu vjerovati da si bilo kakva tvrtka može priuštiti osoblje s toliko arogancije i nestručnosti, pa bili to i famozni Duplići.
S obzirom da smo imali dvije njihove ponude (druga nakon izmjere koju sam platio 200kn), pitam ja kako je došlo do tako značajne razlike u količini materijala, s obzirom da je samo bio dodan jedan element više, a ona meni odgovara kako se mora osigurati da ne zaračuna premalo, da ne bi morala platit iz svog džepa, i završava sa "..pa niste obavezni prihvatiti ponudu"!?! :2up:
Dompax is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:22   #53
Quote:
Astre kaže: Pogledaj post
Hello svima,
I mi smo radili kuhinju kod Duplića i konačnim rezultatom smo zadovoljni ALI izgubili smo poprilično živaca do završetka radova. Rok isporuke nije bio problem (cca mjesec do mj. i pol) međutim, nakon prvog postavljanja dolazili su još 2,3 puta da poprave/izmijene ono kaj su sfušali. Redom, kriva visina kuhinje, prekratak šank, kriva boja fronti na nekoliko ormarića, na krivom mjestu bušene ručke ormarića, totalno fulana pozadina šanka... Poludili smo! Nakon svih mogućih ispravljanja fušanog, konačno smo zadovoljni kuhinjom (čak i nakon punih 8 mjeseci )!
Slicna priča i kod nas. Preduga radna ploča, ručkica na krivom mjestu, premala rupa za ugradbenu mikrovalnu, ...
Kad sam nazvala da kažem da mikrovalna ne stane u otvor koji je fulan ni manje ni više nego 10 cm, uvjeravali su me da nisam rekla da je mikrovalna ugradbena.... ali srećom sam imala njihove nacrte doma (kopije) na kojima je lijepo pisalo da je otvor 45cm. Prema tome uopće nije bitno za što je taj otvor, ali lijepo piše 45 cm, a ne kako su oni napravili 35cm.
Da ne pričam kako je kuhinju montirala samo jedna osoba i kako se sve povlačilo po parketu.
Ajde nekako monter ponese vrata da naprave nova kraća i kao za par dana doći će ih montirati. I naravno, nema ih, ne javljaju se.
Kad sam ih napokon dobila, obećali mi doći za dva dana.
Stižu oni, s par sati kašnjenja (badave odlazim ranije s posla), postave vrata, al nema ručkice, a rupa za ručkicu na krivom mjestu.
Svi u čudu, jer su mislili da je ručkica kod mene, a oni odnijeli stara vrata.
Idu oni natrag u radionu po ručkicu i odmah se vračaju, ali tjednima od njih ni traga ni glasa, ne javljaju se na telefon...
Kad sam ih dobila rekli su mi da u schachermayeru nema ručkice, a da stara vrata nemogu naći.... Nazvah i schachermayer, i gle, ima ručkica.
Prvi put obećaju doći, ništa. Drugi put ništa. Zovem ja u dučan i kažem da mi se iz radione nitko ne javlja, a trebali su doći , a lik meni da nezna kak su trebali doći kad su svi na kolektivnom godišnjem i da on nema ništa s tim.
Tu sam poludila. Kako nema, pa ja sam od njega kupila kuhinju, platila u kešu i sad on nema ništa s tim.
Odjednom, za par dana dolazi neki treći tip i nosi ručkicu .
Pitam ja njega da gdje je bila, a on meni: Pa na starim vratima u uredu.
I sad tko tu koga?

No, u konačnici, nakon svih natezanja, zadovoljna sam kuhinjom.
Al dal bi se opet odlučila za njih, hm, neznam.

Evo i slikica:

montaža i još fale kriva vrata


a sada:
mare21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:36   #54
I meni su Duplići radili kuhinju, i prilično sam zadovoljna. Zapravo jedina zamjerka mi je to što bi mi bilo draže da mi je gđa koja je crtala kuhinju dala više sugestija i ideja jer ja sama baš i nisam imala neke ideje i više sam za to da mi netko profesionalan da preporuku. Sve što mi je ona preporučila mi je odlično, a ja sam npr. htjela element koji je dolje ovakav stakleni na podizanje kao na slici gore, a gore je ormarić, i vratašca na tom ormariću su mi ispala nekakva premalena i to ne izgleda baš lijepo - pa si mislim da je ona mogla znati da će to biti nelijepo i predložiti neko drugo rješenje. Ja nisam vizualni tip i ne mogu si predočiti nešto što ne vidim.

Inače, jedan element su iskrojili preuzak, ali monter je odmah rekao da je to greška i u roku desetak dana donio i postavio novi element. Kuhinja je montirana za jedno prijepodne, jest da su mu pola stvari zaboravili spakirati pa je morao čekati da ih dovezu, ali to nije moj problem.

Cijena je stvarno OK, ja imam rođaka koji se bavi izradom kuhinja i rekao mi je da mi on ne bi mogao napraviti kuhinju po toj cijeni. Eto, ja bih Dupliće preporučila svakome.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 11:50   #55
I ja se pridružujem pohvalama Duplića: od nacrta i prijedloga do montaže koja je izvedena u jedno prijepodne! Isto tako, poznanik koji nam je radio ormar, rekao nam je da nam ni on ne bi za te novce mogao napraviti takvu kuhinju, a cijena je bila najpovoljnija od svih salona koje smo prošli
maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:02   #56
a kakve su im cijene za manje kuhinje (2,2m)?
__________________
All Is One
Krijes Sedam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:29   #57
Cijena ti je OKO 2.900 kn/m za kuhinju od iverala, a oko 3.900/m za kuhinju od mat mediapana. Normalno, mijenja se u ovisnosti o tome kakve imaš elemente, ali ne drastično.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 12:49   #58
Thumbs down Katastrofalno iskustvo! - Horor roman o Dupliću

Evo, meni rade kuhinju tj. trebali su ju napraviti već početkom 1.og mj.
No zapelo je u komunikaciji s njihovim uber prepametnim koordinatorom montažera koji me je pokušao uvjeriti da mi je kuhinja gotova iako ja živim u tom stanu i gledam nedovršenu kuhinju a on ju nikad nije vidio...

Naime, krenulo je ovako (imena ću stavljat samo kao inicijal imena)
Kuhinju nam je crtala M. i pošto smo žena i ja imali već ideju kako sve trba izgledat, dogovorit se s M. oko detalja nije bio problem. Uplatili smo 30% cijene kuhinje (cca 7000kn u kešu) da bi radovi mogli krenut. No prilikom izmjera su falili jednu dimenziju za visoki bočni ormar što se otkriva prilikom montaže...
Čekali smo jedno mjesec dana da stigne kuhinja. U međumrenu smo čekali aparate (ugradbena pećnica, suđerica i ploča za kuhanje) iz druge firme.
Prilikom te prve montaže kuhinje se otkrilo da je onaj ormar krivih dimenzija, da su mi isporučili jednu ladicu sa jeftinijim mehanizmom (uzeli smo sve najbolje klizne mehanizme), da je M. zaboravila u ponudu uvrstit sudoper te ga montažeri nisu nit donjeli, da fali ponegdje štopera za zatvaranje i nema maske od medijapana za suđericu te ju moraju dat u izradu jer nije uopće stavljena u plan (opet valjda zaboravila M. uvrstit). Naravno, došli su s računom i ja sam platio ostatak kuhinje (16000kn) u gotovini...
Kako mi ovi aparati i sudoper nisu stigli tokom te prve montaže, montažer iz Duplića mi nije probušio rupu na radnoj plohi za ploču za kuhanje i za sudoper. Dan nakon dolaze svi aparati
Zovem M. da je sve stiglo i da organizira dolazak montažera s ostatkom elemenata, na što mi ona veli da se čujem sa šefom montažera i da njemu objasnim što fali. Ok, nije problem, mada mi je glupo da ja moram zvat okolo i ganajt radnike - ak sam s njom ugovarao posao onda ona mora vodit brigu oko izvršenja. Zar ne?... Dakle, zovem šefa, objašnjavam mu, a on mi počne nešto izmotavat da nemre taj tjedan nikoga poslat, da mi se bušenje rupa za ploču za kuhanje i za sudoper plaća naknadno jer nisu ti elementi bili tamo kad se kuhinja montirala itd... Naravno, ja mu velim da kuhinja nije gotova i da tehnički gledano mi nemre naplatit bušenje rupe za elemente kad mi još rade kuhinju... na to on kaže da će mi se javit kad bude sve dogovorio.
Prolazi jedno 2 tjedna, zovem ja opet njega da što se ne javlja. On mi govori da nezna o čemu se tu radi no da će mi slijedeći tjedan moć poslat montažera da dovrši ono što nije do tada te da će mi se javit montažer. Dolazi slijedeći tjedan i nitko se ne javlja. Ja isfrustriran zovem M. i objašnjavam joj da nije u redu da ja ganjam radnike te da ona dogovori montažu ostatka kuhinje te mi javi točan dan i sat dolaska radnika. Ona to učini i javi da će mi taj petak u 8h ujutro doć radnici. Reko jel to sigurno u 8h? ona veli 100%!
Kako sam uzeo aparate Miele, koji koštaju sve u 16!, za spajanje ploče za kuhanje i pečnice se mora zvat njihov tehničar, jer u suprotnom ako to ja spojim i nešto sje*em, garancija mi se ne prizna. Cijena tehničara je 170kn za izlazak na teren i 150kn po satu. Kako je dogovorena montaža bila u petak, a ja sam već skoro 2mj bio bez kuhinje, dogovorih s Mieleom da mi dođe njihov tehničar u 11h u taj petak kad je i montaža (dakle, 3h nakon što ovi iz Duplića trebaju doć i izbušit rupe za ploču i sudoper)

Dolazi petak, 8h, nema montažera iz Duplića. 9h, nema ih... 10h, nema ih... 11h - eto tehničara iz Miele-a a ovih iz Duplića niti traga!
Zovem šefa montažera u Dupliću da di su ovi njegovi montažeri, na što on kaže da će mi se javit čim vidi di je problem.
11:30, tehničar iz Mielea ugrađuje pećnicu i perilicu te mi kaže kako mora ić dalje i da nemože čekat ove iz Duplića, te da će mi složit račun slijedeći put kad dođe kad ovi izbuše rupu i da mi svoj broj mobitela da drito zovem njega, a ne u servis.
Zovem odmah potom šefa iz Duplića (cca 11:35) i pitam di je zapelo i zašto me ne zove, na što on mene pita "A dobro, o čemu se tu točno radi?". Dakle, to smeće je mene prije pol sata doslovce lagalo da on riješava stvar čisto da me otkanta... Naravno, poludio sam i opet mu objasnio situaciju, na što on obećaje da će je odmah riješit.
12:15 - dolazi montažer iz Duplića i objašnjava mi da ga je oko pol 12 zvao šef i rekao mu da ima danas hitnu montažu kod mene. Dakle, ovaj šef je lagao onaj dan svojoj zaposlenici M. da će mi doć montažeri, a potom to jutro u petak i meni da mi dolaze i da riješava stvar.
Montažer mi buši rupe, donosi masku za perilicu (ali samo gornji dio maske, onaj koji se montira na samu perilicu. donji koji zatvara rupu na štokrlu nije donio jer nije bio gotov još) te donosi sudoper za koji će mi naknadno donjet račun.
Zovem Miele tehničara još taj petak i dogovaram s njime da će mi doć u ponedeljak ugradit ploču i frontu za suđericu i tako je i bilo. Konačni račun za Miele mi je bio 1,5h rada (pol sata prvi put i sat vremena tad u ponedeljak, a pol sata im je minimalna obračunska jedinica) te izlazak na teren - 481kn...
Zbog toga što nas je krivo obaviještavao te time nam nanio štetu da smo dvaput morali plaćat Miele tehničara, tražili smo ovog šefa iz duplića da nam snizi cijenu sudopera koji smo naknadno morali platit i to 10%, čisto kao ispriku za navedene probleme. Taj sudoper košta u s PDV-om 560kn, i s 10% popusta bi to bilo 505kn. Naravno, on se slaže i kaže da je to u redu i da mu je žao što se tako sve desilo...
I eto, dođe neki dan meni opet monter iz Duplića, da će mi sriktat onaj ormar kojem su fulali mjeru i koji je konačno gotov, te i to učini. Fronta za štokrl ispod perilice još nije bila gotova. Smontira on to i ode, te naknadno skužim da je taj ormar pomaknuo od zida 10cm, umjesto 5 koliko je bilo planirano u izmjerama, te da mi rupa za frižider sada iznosi na knap 60cm širine (a moj frižider je širok 60cm) te da ako ga krenem ugurat unutra će mi doslovce lizat ormar i neće postojat protok zraka (nužan za hlađenje i rad samog frižidera!)
Evo, jučer mi dođe opet monter sa konačno gotovom frontom za štokrl perilice, no koja je sad mrvicu (cca 2mm) previsoka, te se nemože ugradit ispod fronte od suđerice (a frontu je ugradio tehničar iz Mielea i to na način da ostavi 12cm prostora ispod za taj štokrl), te je donio račun za sudoper na kojem nema popusta! Zovem ovog šefa da zašto nema popusta a on mi kaže "Koji popust???". Isto tako, montažer nije došao s alatima te mi nije mogao pomaknut ormar za 5cm da mogu ugurat frižider! Naravno, odbio sam mu platit račun za sudoper, čisto iz principa jer vidim da me ovaj šef je*e i da nije pametno platit im išta više dok ne završe 100% svoj posao

I zove mene jutros šef, da zašto nisam platio jučer sudoper? Rekoh mu, da zato jer mi kuhinja nije još gotova.
on: kako nije gotova? pa sve vam je gotovo!
ja: nije gotovo. nije ugrađena fronta i pomaknut ormar
on: kako nije ugrađena? pa sve vam je gotovo!!!
ja: err, ja živim u tom stanu i ja vidim da mi nije gotovo i nije ugrađeno
on: a što vam fali?
ja: pa ta fronta mora bit ugrađena
on: a zašto nije ugrađena?
ja: jer se nije mogla ugradit ispod fronte od suđerice koju je ugradio tehničar iz mielea
on: ali to onda nije naš problem
ja: je, jer da ste u isto vrijeme isporučili gornju i donju frontu perilice, tehničar iz mielea bi sve dobro ugradio
on: ali onda smo mi svoje napravili ako smo vam isporučili sad sve
ja: NISTE! Niste jer donju frontu morate ugradit. Ako mi to bude ugrađivo ovaj iz mielea, to će mi i napalatit, a ja sam vama platio da mi to montirate
on: ali mi smo vam sve montirali
ja: jel ti mene radiš ludim??? jel ti kažem da mi nije ta fronta montirana!
on: ma kako vam nije montirana
...
Tu sam poludio

počeo sam se derat na njega da sam ja bio doboljno korektan da sam platio cijelu kuhinju prije neg je ona bila kompletno smontirana i da mi je pun Q njega i njegovog laganja i izmotavanja te da neželim više pričat s njime i da mi da broj telefona od svog šefa. Nato se on počeo izmotavat, no ja sam bio uporan i govorio mu da mi se uopće više ne priča s njime i da mi da taj broj. Nakon jedno 5-6 ponavljanja da mi se ne priča s njime mi je konačno dao broj svog šefa, koji je inače njihov broj montera i rekao mi ime šefa (koje ću još provjerit), te ću sad nazvat njegovog šefa

Htio sam samo prije ovo napisat, tek toliko da imam i podsjetnik što su me sve gnajvili i gdje je sve štekalo, a i da vi vidite cijeli postupak
Također se ispričavam na podužem tekstu, no htio sma u detalje ispričat sve što se deislo, jer su detalji presudili...
Ges is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 13:44   #59
Ja još uvijek ne mogu vjerovati da se danas u Hrvatskoj može tako poslovati. Moje iskustvo je još gore utoliko što sam sve odavno platila a do dana današnjeg kuhinja nije završena i nikad neće biti. Mi smo odustali od zvanja. Platili naravno jesmo, i čim smo platili, "majstora" više nije bilo ni za kruh. To koliko je toga krivo izrezano i sastavljeno, a nažalost je nepopravljivo, više ne želim ni misliti o tome... Nažalost, radilo se o "majstorima" po preporuci, bez ponude, bez računa, ali mislim da ni s ponudom ni s računom ne bih ništa mogla utjerati. Jednostavno živimo u banana državi u kojoj sve prolazi.
solatido is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2008., 13:59   #60
Quote:
solatido kaže: Pogledaj post
... Nažalost, radilo se o "majstorima" po preporuci, bez ponude, bez računa, ali mislim da ni s ponudom ni s računom ne bih ništa mogla utjerati. Jednostavno živimo u banana državi u kojoj sve prolazi.
čuj žal mi je zbog tvoje kuhinje
ja popizdim na svakog tko si uzme za pravo da raspolaže tuđim novcem

ali "banani" si i sama pridonjela time što si dogovorila posao na crno
na mislim sad "prav ti bilo", ali jedino normalno poslovanje nas može izvući iz "banane" i tu je važan udio svakog pojedinca

a ti sad ugnjavi posrednika, druge ti nema
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.